Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic pentru meci:

1. Batem
17
65%
2. Egal
4
15%
3. Infrangere
5
19%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 24 Apr 2023, 12:10

Duminica 30.04.2023 ora 21 jucam cu FCSB pe Oblemenco.
La ora asta cu 6 zile pana la eveniment, vanzarea de bilete arata bine dar cred ca nu sunt sanse de sold-out. Cred ca vom fi in jur de 24-25 de mii de suflete.
Am lasat la poll posibilitatea schimbarii votului in functe de informatiile care mai apar pana la ora jocului.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 24 Apr 2023, 12:49

Oile vin destul de ciufulite dupa meciul de ieri. Dar vor veni la rupere. E sansa lor sa isi consolideze pozitia.
Pe partea cealalta noi venim cu un moral excelent, avem publicul cu noi. Daca batem... Va fi alta mancare de peste in ultimele meciuri.
Cat despre spectatori... Eu zic ca vor fi vreo 26000 si se va deschide si sudul. Asa, pe ultima suta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Apr 2023, 13:13

e meci de 1x2 , orice se poate intampla ... aia sunt disperati , poate si arbitrul sa daca diferenta

conteaza foarte mult cine marcheaza primul , eu vad un meci de tatonare si daca marcheaza careva cred ca va fi penalti, corner, autogol dar nu un gol de joc ... sper sa ii batem , nu prea ma intereseaza estetic ce iese

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de TitiUCV » 24 Apr 2023, 13:29

Nu stiu de ce ziceti ca nu o sa avem sold - out.... e hype destul de mare pe meciul asta la toti din jurul meu. Vanzarile de bilete merg bine, echipa are rezultatele recente de partea ei, la oi sunt probleme ( nea jiji iar ne minte ca se retrage ). Singurul mare minus pe care-l vad e ora de disputare care este destul de tarzie.
Last edited by TitiUCV on 24 Apr 2023, 13:43, edited 1 time in total.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 24 Apr 2023, 13:32

Si eu m-am uitat azi dimineata sa vad cate bilete s-au vandut. Tinand cont ca e luni, cred ca va fi plin. Ar fi de vis sa-i batem, de prea multe ori s-a umplut stadionul si oamenii au plecat suparati acasa. Markovic si Koljic sunt in forma, Baiaram trebuie sa intre si el. Putem sa-i batem, putem sa le si aratam fotbal. Din ce am vazut pana acum, oile joaca doar atunci cand ii lasi si cobori liniile. Daca o sa putem sa stam sus si sa tinem de minge ca in prima repriza de la bucuresti, atenti la finalizare, ii tavalim.

usteag
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ghostface » 24 Apr 2023, 13:52

R.E.N. scrie:
24 Apr 2023, 13:32
Si eu m-am uitat azi dimineata sa vad cate bilete s-au vandut. Tinand cont ca e luni, cred ca va fi plin. Ar fi de vis sa-i batem, de prea multe ori s-a umplut stadionul si oamenii au plecat suparati acasa.

usteag
Yup,pur si simplu am plecat plin de nervi de la stadion dupa meciul din play-off-ul trecut.
CARICATURA AIA DE MAMUT NE-A DAT GOL.
Nici acum nu-mi vine sa cred...
Dar momentum-ul e de partea noastra pentru meciul asta.
Vin dupa infrangerea contra ciorilor si noi avem un run bun de rezultate inafara meciului cu Farul.
Plus nu am pierdut niciun meci contra lor in sezonul asta,cred ca e prima data cand se intampla asta de nu stiu cati ani.
Also nu cred ca vor avea arbitrii atatea c*aie cat sa ne fure la noi acasa.
Furaciunile contra astora au fost de cele mai multe ori cand am jucat la Cuckuresti.
Eu nu mai cred in sansele noastre la titlu DAR VREAU SA TERMINAM PESTE OI.

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de BogdanWick8 » 24 Apr 2023, 14:22

Avem meci mare, cu o victorie ne consolidam ca si a doua cea mai buna echipa de anul asta dupa Farul, la acest meci o sa fie prezenti si acei suporteri de rezultat care vin doar la meciuri mari si care sunt de parere ca si fcu merita sustinuta daca joaca bine. Daca, castigam o sa castigam si mai multi spectatori, daca jucam rau si ne bat o sa se bucure dusmanii si or sa fie iar prin tribuna spectatori care atesta ca avem nevoie de bahassai si bauzi.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de robertc » 24 Apr 2023, 14:28

eu nu vreau stadionul plin cu oile,ma pis pe aia care vin sa vada wcsbul. Sa vina la meciuri mereu...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 24 Apr 2023, 14:32

Ne trebuie vanzoleala la mijloc si dublaj in margini ca sa batem. Nu stiu daca Mateiu la mijloc poate sa faca fata.

Da, vor veni si aceia care tin cu ambele echipe dar care la ei vin putini datorita obiectivelor minore pe care le au.
Sunt sigur ca daca boovenii ar fi in locul nostru ar avea o prezenta de 8... maximum 10.000 de spectatori iar pentru un meci cu FCSB-ul, pentru un loc de podium cred ca ar strange si 12-13.000 de spectatori.
Eu am mai spus-o demult ,sunt cam pana in 20% dintr-un stadion intreg care tin cu ambele echipe asta inseamna apreciez eu vreo 6.000 de curve cu doua fetze. :)( Deci daca vom fi 24-26 mii, ai nostri devotati vor fi efectiv vre 18-20 de mii restul umplutura.
FMSP :)(

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ghostface » 24 Apr 2023, 14:36

robertc scrie:
24 Apr 2023, 14:28
eu nu vreau stadionul plin cu oile,ma pis pe aia care vin sa vada wcsbul. Sa vina la meciuri mereu...
I mean,multi vin la meciurile cu echipele "mari" din campionatul nostru deoarece e aproape sigur ca atunci se va juca fotbal si jucatorii nostri vor fi ma angrenati.
Nu inseamna ca vin special pentru CeFeRe,WCSB,Rapid sau Hagi.
Scuze dar nu vreau sa vin la Craiova vs Milogeni sa-i vad pe aia cum joaca turca si nu ies la joc plus ai nostrii care par detasati la meciuri de genu'.
Plus Peluza pare moarta si ea tot la meciuri de genu'.
Eu cred ca echipele gen Milogeni,Sepsi,Clinceni sau Chaijna trb sa dispara din fotbalu' nostru.
In fiecare campionat existent lumea e mai interesata si se strange mai mult la derby-uri.
Last edited by Ghostface on 24 Apr 2023, 14:40, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 24 Apr 2023, 14:38

Asta este meciul campionatului. Jucatorii nostri trebuie sa dea totul pentru victorie, sa fie atenti la fazele fixe executate de Coman ( il suspectez ca vrea sa dea gol din corner) si atentie mare pe benzi la Coman si Popescu. Becali a inceput cu presiunile pe arbitri si trebuie sa fim foarte atenti.
Asta este momentul in care Neagoe trebuie sa arate daca este antrenor sau nu, pentru ca joaca impotriva unei echipe pline de individualitati, dar care din punct de vedere tactic nu exceleaza. Universitatea Craiova-FCSB este pentru ambele echipe meciul decisiv in campionatul asta.
Avem avantajul publicului, dupa cum merge vanzarea de bilete putem spera la un sold aut, avem avantajul unui moral bun pentru ca in campionatul asta i-am subordonat si daca intram concentrati si cu incredere putem invinge. Sper intr-o victorie a noastra cu un gol decisiv dat de Roguljic inainte cu o secunda de a fluiera arbitrul finalul meciului si care sa fie validat de VAR dupa 10 min de asteptare.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de TitiUCV » 24 Apr 2023, 14:45

Eu ma bucur ca vin si aia de rezultat... pentru club. 40 lei biletul la tribuna 2 x 4-5000 de gura casca din astea inseamna totusi un plus la bugetul clubului.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 24 Apr 2023, 16:35

Logica zice ca un meci cu o echipa buna atrage mai multi spectatori. Dar risti sa pleci dezamagit.
Daca vrei spectatvol te duci si la meciurile cu cele mai slabe si vei vedea si goluri si spectacol.
Eu am ce am cu craiovenii care vin la meci doar o data pe sezon. E pacat de stadionul ala frumos care sta cu o peluza goala

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 24 Apr 2023, 16:37

Biletele la T2 dispar pe nesimtite ...care aveti tabieturi pe acolo, cumparati acum !
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanatic16 » 24 Apr 2023, 17:22

Eram cu un tovarăș în centru acum câteva ore și vorbeam de meci și îi zisai ia ți ba bilet că nu mai e mult și se termină T2 .Face că hai ba că faci mișto și când îi arătai harta cu bilete îngheță
:))
Hai cu Sold Out ul

Scrie răspuns