Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem duminica la Cluj ?

Ii egalam la puncte
8
50%
Pierdem si ne gandim la locul 5
4
25%
Pace, rea pentru ambele echipe
4
25%
 
Total votes: 16

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Mai 2023, 21:15

Ma, ma iau cu toti in gura. "labil psihic" suna ca dracu. Labil psihic a fost copilul ala de si-a omorat colegii. Nu Ivan. De la care se asteapta sa ne ia campionatul si Champions League. Logic ca era stresat, saracul. Si eu sunt sigur ca si-a zis... Bag pl... Ma omoara astia..
Uite, eu cand sunt pus sub o presiune prosteasca la munca(cei din vanzari stiu ce zic), din aia de te gandesti ca a doua zi nu mai ai slujba, fac greseli prostesti, sun clienți doar de dragul de a suna si iese 100%de caaaacat. Dar daca stau calm si din exterior nu se exercita presiuni prostesti... Totul e ook

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 08 Mai 2023, 21:29

Nebunie curată. Îmi vine sa beau intr-una (cu ea cu freza faina, nu rasa complet Free 😉), dar, lăsând gluma, nu pot uita scârba și criticile arătate, aici pe forum, fața de Mitriță și Cicâldău in trecut. Cu Mitriță și Cicâldău astăzi, eram campioni la sfârșitul sezonului actual. Văd ca este luat in p..ă Ivan…
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 08 Mai 2023, 21:30

Este simplu, am mai spus-o. Scădem golurile și pasele de gol ale lui Ivan și vedem unde am fi fost. 👍
ucv ucv ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Mai 2023, 21:44

Am uitat:Ivan si Markovic se asteapta sa duca si Romania la cupa mondiala si la europene..

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 09 Mai 2023, 18:55

manex scrie:
08 Mai 2023, 14:59
Ma, baieti, hai sa fim nitel mai aproape de jucatorii nostri care au tot dus greul. Eu nu zic sa le iertam chiar orice, dar totusi..inca sa dam in Ivan... Nu as vrea sa plangem dupa el...
Ca fapt divers, de juma de ora ma uit la filmulete cu suporteri englezi, italieni... Cam toti scandeaza numele jucatorilor, le fac cantece... Ce sa zic... Suntem ca in relatia aia cand ti-e rușine sa spui primul "te iubesc".
https://www.instagram.com/reel/CpVhFx2t ... IwNjQ2YQ==

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Pentru mine singurul jucator care a meritat "cantec personalizat" a fost Pigliacelli,mi-a placut de el si ca jucator dar si ca om,se vedea ca isi da interesul si tine cat de cat la echipa si nu ne trateaza doar ca pe o treapta de lansare sau ca un club la care poate sa frece menta si sa fie platit (*cough* Nistor *cough*).
El si Bancu imo.
Pe restu' cred ca i-ar durea in p*la daca echipa s-ar desfinta maine.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 09 Mai 2023, 19:07

manex scrie:
08 Mai 2023, 21:15
Ma, ma iau cu toti in gura. "labil psihic" suna ca dracu. Labil psihic a fost copilul ala de si-a omorat colegii. Nu Ivan. De la care se asteapta sa ne ia campionatul si Champions League. Logic ca era stresat, saracul. Si eu sunt sigur ca si-a zis... Bag pl... Ma omoara astia..
Uite, eu cand sunt pus sub o presiune prosteasca la munca(cei din vanzari stiu ce zic), din aia de te gandesti ca a doua zi nu mai ai slujba, fac greseli prostesti, sun clienți doar de dragul de a suna si iese 100%de caaaacat. Dar daca stau calm si din exterior nu se exercita presiuni prostesti... Totul e ook

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Cred ca cei ce-l numesc pe Ivan "labil psihic" o fac asta in context sportiv,nu cred ca cineva chiar crede ca Ivan are probleme psihice mai mari decat tipu' din Serbia.
Cu Ivan in echipa (Ca unul dintre jucatorii tai principali) nu poti castiga un campionat,tipu' crapa sub presiune prea usor (El fiind si unul dintre "veteranii echipei).
Deci da,Ivan e "labil psihic" cand vine vorba de fotbal.
Te lasa sau face o boacana tocmai cand iti e lumea mai draga.
Oricum tipu' e suparat si trist cateva ore,hai cateva zile dupa meci si dupa cand ii intra salariul si isi aminteste ca traiestie mai bine decat 99% din suporterii echipei isi revine.
Nu i-as plange de mila lu' Ivan,oricum jucatorii echipei joaca prea prost pentru salariile pe care le iau imo.
La ce salarii si conditii au (Pentru nivelul Ligii 1) trebuiau sa castige un campionat pana acuma,no excuses.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Mai 2023, 19:48

Daca am avea inca 10 Ivani am lua campionatul in fiecare an. Nu mai dati in Ivan!!! Ne-a adus pana aici. Si el si Cretu.. Nu mai dati in el!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 09 Mai 2023, 19:52

manex scrie:
09 Mai 2023, 19:48
Daca am avea inca 10 Ivani am lua campionatul in fiecare an. Nu mai dati in Ivan!!! Ne-a adus pana aici. Si el si Cretu.. Nu mai dati in el!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Lol daca chiar ar fi asa echipa ar claca sub presiune la fiecare meci cu miza intr-un mod spectacular

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Mai 2023, 19:59

Esti rau cu el. Atat

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Mai 2023, 20:42

Daca e afectat de ceva, e labil, daca se arata degajat, i se rupe, numai ca omul face si el ce poate si da totul, eu doar la asta ma uit.
Pe mine ma enerveaza toti din presa, expertii tv fosti fotbalisti, cand il iau la misto pe Ivan.
Omul e loial, a jucat cu dureri si febra, nu poate Angheluta sau Naum sa spuna razand ca nu ai cum sa gresesti cum a gresit Ivan, si sa ii dai neconditionat credit lui Iedi ca e ok sa nu il ia la nationala cand e in forma maxima.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Mai 2023, 21:17

Sa stiti asa:pentru Ivan, Marko, Vladoiu ma iau in gura cu toti. De Ivan se iau ca are fata de "baiat rau", bagabont, spranceana ciudata... De Marko se iau ca e gras, de Vladoiu... Nush de ce...:)).
Ma, daca noi nu ii aparam nu ii apara nimeni. Popica e un super portar, Capatina e un jucator care are travaliu, Vatajelu vrea tot timpul sa fie mai bun ca ala din fata... De Bancu nu mai zic, ca asta se oftica in meci mai tare ca noi si da si o minge in cap adversarului..(eu as fi dat cu piciorul. In ala care se dadea lovit nu cu mingea). Avem niste oltenasi care chiar pun suflet. De ce naiba dam in ei? Sa dam in Roti ca ii tine, nu? Dar ei vor, nu mimeaza fotbalul. Si da... Pe Ivan il consider oltean.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 09 Mai 2023, 21:31

Ivan?
Oltean?
Tipu' nu e din Moreni?
Si nu posta rahaturi care il dadeau de gol ca e oaie pe dinauntru pe Facebook acum ceva ani?
Bro,stiu ca vreti sa va gasiti idoli in echipa asta dar nu Ivan in pana mea =))))))

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 09 Mai 2023, 22:19

manex scrie:
09 Mai 2023, 21:17
Sa stiti asa:pentru Ivan, Marko, Vladoiu ma iau in gura cu toti. De Ivan se iau ca are fata de "baiat rau", bagabont, spranceana ciudata... De Marko se iau ca e gras, de Vladoiu... Nush de ce...:)).
Ma, daca noi nu ii aparam nu ii apara nimeni. Popica e un super portar, Capatina e un jucator care are travaliu, Vatajelu vrea tot timpul sa fie mai bun ca ala din fata... De Bancu nu mai zic, ca asta se oftica in meci mai tare ca noi si da si o minge in cap adversarului..(eu as fi dat cu piciorul. In ala care se dadea lovit nu cu mingea). Avem niste oltenasi care chiar pun suflet. De ce naiba dam in ei? Sa dam in Roti ca ii tine, nu? Dar ei vor, nu mimeaza fotbalul. Si da... Pe Ivan il consider oltean.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
apld plus Mateiu

Problema la echipa n-a fost nucleul asta de jucatori ci zecile de umpluturi, deciziile de neinteles in alegerea antrenorilor si lipsa unei atmosfere profesioniste la nivelul conducerii. Si in parte si « suporterii » care il luau si pe Bancu pe faras. Se gaseau si pe aici unii ani trecuti care voiau restructurare si sa « taie raul de la radacina » inclusiv pe Bancu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 09 Mai 2023, 22:59


manex scrie:Sa stiti asa:pentru Ivan, Marko, Vladoiu ma iau in gura cu toti. De Ivan se iau ca are fata de "baiat rau", bagabont, spranceana ciudata...
Are spranceana ciudata ca a fost lovit foarte rau la meciul de baraj al echipei a 2-a, acum multi ani, cand au promovat in liga a 3-a.

Pentru psihic e buna si uitarea.



Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 09 Mai 2023, 23:36

Ghostface scrie:Ivan?
Oltean?
Tipu' nu e din Moreni?
Si nu posta rahaturi care il dadeau de gol ca e oaie pe dinauntru pe Facebook acum ceva ani?
Bro,stiu ca vreti sa va gasiti idoli in echipa asta dar nu Ivan in pana mea =))))))
Am zis ca il consider. Nu ca e. Pentru mine e mai oltean ca Popescu de la oi. :) daca era oaie ii accepta oferta lui jiji acum cativa ani.
Cat despre spranceana... Sa stii ca e un trend sa ai spranceana asa, ca a lui Ivan. Stiu ca nu si-o face.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns