Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem duminica la Cluj ?

Ii egalam la puncte
8
50%
Pierdem si ne gandim la locul 5
4
25%
Pace, rea pentru ambele echipe
4
25%
 
Total votes: 16

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 593
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 08 Mai 2023, 10:47

Mie mi se pare 11m la Badelj, dar ce sa-i faci când promovam arbitri doar pe cumetrii si pile si dupa aia plângem ca sunt slabi... Poate îl coopteaza domnul Balaj si pe el la Cluj. În schimb la offisde e imposibil. Ivan trebuia sa fie profesor de yoga ca sa se arcuiasca pe acolo astfel încât sa fie offside. Are dreptate Balaj, arbitrajul nu e pentru prosti. Dar pentru hoți e? Fmm de infect!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 08 Mai 2023, 10:54

marius_vl scrie:
08 Mai 2023, 10:39
nu trebuie uitat nici macar o singura clipa ca noi NU AVEM MIJLOCAS DE CREATIE IN LOT!
de la plecarea lui Cicaldau, noi construim cu Mateiu, Screciu si Cretu! de aici trebuie plecata discutia cand il criticam pe Neagoe, si sunt absolut convins ca asta este si motivul plecarii lui Reghe in vara trecuta!
de asemenea nu trebuie uitata absenta incredibil de importanta a lui Bancu si sa nu uitam nici de absenta lui Cretu la ultimele 2 meciuri!
daca Rotaru e baiat destept vara asta, nu trebuie decat sa aduca doi mijlocasi care sa faca diferenta si atat, in rest nu ne trebuie nimic, avem lot foarte puternic, cu care putem ataca titlul la anul
Faptul că ne lipsește un mijlocaș de creație e vizibil de pe lună. Nu înțeleg cum și în ce bază se aduc jucători în ultima vreme pt că marea majoritate nu au fost niște simple rateuri ci de-a dreptul catastrofe.

Reghe a plecat din motive extra sportive pe care le vom afla în viitorul apropiat, așa cum s-a întâmplat și cu Mangia. Esre foarte bine și de apreciat că de fiecare dată clubul a ales calea plecărilor fără scandal și fără mahalagismele atât de iubite de presarii de kăcat.
CRAIOVA NESUPUSA

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 08 Mai 2023, 11:04

Dupa meciul asta am inteles de ce nu joaca Roguljic mai mult. Indiferent daca accidentarea este grava sau nu, este clar ca Ante nu poate duce un meci intreg.
Ma bucur ca Baiaram a intrat mult mai bine in meciul asta, ca Marko s-a vazut si a fost foarte periculos si ca Badelj este un castig cert.
Cred ca in ultimile 3 etape putem castiga intre 7 si 9 puncte. Mizez pe victorii pe teren propriu si poate o victorie sau un egal la Rapid.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mai 2023, 11:16

Noi o să câștigăm cu Farul chiar dacă nu îmi place că îi ajutăm pe Fcsb...totuși sper să se încurce diseară oile.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2023, 13:08

dorumihnea2 scrie:
08 Mai 2023, 09:01
Dacă vă uitați atent la cele mai multe din fazele importante ale CFR erou negativ este Mitrea . La bară îl scapă din marcaj pe Birligea dar ce face la gol este chiar comic ...fuge spre poarta noastră bezmetic lăsându-l pe Muhar să dea liniștit cu capul. Mai este și faza în care îl putea accidenta serios pe Popica. În rest greoi , se complică cu adversar lângă el , ii dă o pasă f grea înapoi lui Popica care este pus în dificultate plus este depășit f ușor de adversari. Nu are ce căuta în primul 11 nu sunt chitit pe el dar este f slab.
Mitrea si Florescu au au fost transferați la solicitarea expresa a lui Radoi. Pentru mine e o enigmă cine l-a cerut pe Isfan . L-a mai și convins pe Rotaru sa plătească in iarnă, o căruță de bani !

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de TitiUCV » 08 Mai 2023, 14:34

https://orangesport.ro/video-markovic-c ... aign=Cross

Uitati-va la imaginile cu Marko. Mi se pare ca e prea nervos si e nervos degeaba, sa fie suparat pe el pentru ca a ratat f usor.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mai 2023, 14:37

. Să nu uitați că eu țin cu Universitatea Craiova”, a analizat Ion Crăciunescu, la FANATIK SUPERLIGA CU HORIA IVANOVICI.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mai 2023, 14:38

Wtf...Ioane demonstrează asta...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Mai 2023, 14:59

Ma, baieti, hai sa fim nitel mai aproape de jucatorii nostri care au tot dus greul. Eu nu zic sa le iertam chiar orice, dar totusi..inca sa dam in Ivan... Nu as vrea sa plangem dupa el...
Ca fapt divers, de juma de ora ma uit la filmulete cu suporteri englezi, italieni... Cam toti scandeaza numele jucatorilor, le fac cantece... Ce sa zic... Suntem ca in relatia aia cand ti-e rușine sa spui primul "te iubesc".
https://www.instagram.com/reel/CpVhFx2t ... IwNjQ2YQ==

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 08 Mai 2023, 16:07

Pai la noi a ramas lumea traumatizata de cand cu clau-gol 💩 cred ca dupa mai fost jeremy-jeremy njock si cam gata cu catecele despre jucatori. Dar suntem departe de perioada aia, si cu toate defectele lor, mie mi-ar placea sa le aud numele strigate baietilor astora care joaca de ani intregi pentru echipa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Mai 2023, 16:13

Exact. Si mie. Trebuie sa trecem peste episodul dinamo. Si sa constientizam ca sunt jucători profesionisti. Si ca pot juca si la noi si la cfr... Si la rapid... Dar se pare ca e subiect sensibil pe care mai marii galeriei nu vor sa il auda. Respect pt ce fac, dar poate trebuie sa mai schimbe cate ceva. Ne bat multe galerii din tara, nici pe 3 nu suntem macar

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Mai 2023, 18:52

Daca ivan dadea penalty cu fcsb si castigam, daca marko nu dadea in portar cu cfr si castigam, acum eram in lupta pentru titlu.

Cu neagoe, fara mijlocas de creatie, cu tristu de kojic, cu oase de cauciuc ante, cu il am numai pe stangu alexandru george, cu vanatul de isfan, cu ametitu de screciu si cu bosorogu de mateiu, ne bateam la titlu, a fost si putin ghinion....

Eu zic ca nu e dracu atat de negru, e bine. Jocul si-a mai revenit , va pun sa va uitati la meciul cu botosani din retur sau meciu cu arges din tur

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Mai 2023, 20:21

Si mie mi se pare la fel, ca baietii trebuie sustinuti, nu inteleg de ce noi ca suporteri ar trebui sa ne pozitionam ca judecatori.
Cred ca cei mai suparati sunt chiar ei cand nu le iese ceva, nu cred ca mai au nevoie si de huiduielile noastre.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Mai 2023, 20:47

Atat timp cat jucatorul da mesaj noaptea patronului si ii soune "nu stiu ce sa ma fac" e groasa. Si noi inca mai dam in el. Mda

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Mai 2023, 20:54

Ivan se vede ca este usor de ...debusolat. L-am vazut in momentele in care acel cartonas rosu era inca studiat de VAR ...era terminat, probabil gandea ca dupa ce ca multi suporteri sunt grav nemultumiti de el, o eliminare ar fi pus capac. Nu rezista la presiune...E labil psihic.
FMSP :)(

Scrie răspuns