Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem duminica la Cluj ?

Ii egalam la puncte
8
50%
Pierdem si ne gandim la locul 5
4
25%
Pace, rea pentru ambele echipe
4
25%
 
Total votes: 16

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Mai 2023, 23:53

Unde a Cirtu!??? Sau Rotaru!!??? Astia isi fac de cap la digi.... Moderator.. Suna presedintele adversar al Craiovei sa ne spuna el ca Camora are 48 la picior... Du-te-n [****]

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 07 Mai 2023, 23:57

Dar ca a dat rosu direct desi avea var nu mai zice nimic Balas. Si cu toate atacurile oprite pe motiv de fault in atac, astea merg.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Mai 2023, 00:07

I-auzi ca gata, “Neluțu” cica l-au facut cu VAR-ul si el se retrage. Doamne-ajuta, sper sa se aleaga praful de Cfr, de preferat sa si piarda locul 3 inainte de implozie.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 08 Mai 2023, 00:10

Mă îmbăt daca ala chiar iese din fotbal și nu zisa doar la cald!
**** cfr

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 08 Mai 2023, 06:21

Mi-a placut de badeli, a facut faza defensiva foarte bine si a urcat curajos in atac, nu este tehnic dar cred ca este ce ne trebuie pe postul de fundas central si stanga.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 08 Mai 2023, 08:20

La ce bun sa jucam in CE cand noi nu suntem in stare sa terminam pe locul 3 sau poate nici pe 4, plus jocul echipei care este mult sub asteptari?
Nu trebuia sa plece Reghe, Mirko si Nistor.Conducerea clubului a fost si este sub orice critica. Din punctul meu de vedere faima, daca pot spune asa, Craiovei a aparut datorita tripletei Mitrita, Baluta, Gustavo la care mai putem adauga un Bancu, in rest este o adunatura in frunte cu antrenorul.Totul depinde de antrenor si implicit de conducere. Vezi Hagi cu Farul, vezi CFR(mai putin in prezent cand ceva se intampla acolo), etc.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2023, 08:34

Vad ca s-a activat iar porumboiu .Nemernicul asta de fiecare data cand se ia o decizie la limita in favoarea noastra apare la tv. Am inteles ca el suna sa intervina, ca altfel nu-l cauta nimeni.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 08 Mai 2023, 08:37

Cea mai mare drama e ca s-ar putra sa ia oile campionatul,si asta din cauza noastra,fmm Ivan.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mai 2023, 09:01

Dacă vă uitați atent la cele mai multe din fazele importante ale CFR erou negativ este Mitrea . La bară îl scapă din marcaj pe Birligea dar ce face la gol este chiar comic ...fuge spre poarta noastră bezmetic lăsându-l pe Muhar să dea liniștit cu capul. Mai este și faza în care îl putea accidenta serios pe Popica. În rest greoi , se complică cu adversar lângă el , ii dă o pasă f grea înapoi lui Popica care este pus în dificultate plus este depășit f ușor de adversari. Nu are ce căuta în primul 11 nu sunt chitit pe el dar este f slab.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Mai 2023, 09:15

Nenorocitii astia de la Cluj ...de la jucatori la seful clubului fac harakiri cu arbitrajul romanesc.
In niciuna dintre cele 7 faze invocate nu au dreptate.
Badele avea mana apropiata de corp, mana nu este un obstacol spre poarta, daca ar fi ...totusi ar fi un obstacol spre corpul jucatorului nostru. Mingea e trimisa cam de la 1m. Toate elementele astea sunt standard in cartile de arbitraj. Nu se da 11m.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Mai 2023, 09:32

Macar sa le fi batut ultimul cui in sicriul astora de la CFR cu 1-1, si daca ne ajuta Dumnezeu sa nu intre nici in Europa iar "mister" Nelutu sa isi bage picioarele, si tot spunem ca am facut ceva. Evident ca era infinit mai bine sa fi dat gol Baiaram sau Markovici, si sa fime deja peste ei, dar la ce meciuri mai avem eu zic ca terminam peste ei.
Petrescu este absolut penibil cu vaicarelile lui, e suparat ca acum daca e VAR nu mai merge sa castige el pe furaciuni. Cine isi mai aminteste penaltiul ratat de Gustavo cand intrase Camora mai ca sa ajunga inaintea lui Gustavo la minge, si totusi nu s-a repetat, si multe altele in care au fost net favorizati.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1965
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 08 Mai 2023, 09:38

Neagoe nu e antrenor de Craiova!Tactica lui peste prajit,de a juca fotbal doar 45 min nu tine .Uite,in alea 45 min iei gol si pe urma alergi dupa egalare....aaaa daca nu ar fi fost ratarile,putea zice ca e tactica de succes,dar pana la urma ce am obtinut?Joaca bai tata 90 minute asa,sa arati ca esti echipa solida!

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 08 Mai 2023, 10:35

Totusi Ivan e cel mai bun jucator al nostru acum, altii nu sunt de Craiova.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Mai 2023, 10:39

nu trebuie uitat nici macar o singura clipa ca noi NU AVEM MIJLOCAS DE CREATIE IN LOT!
de la plecarea lui Cicaldau, noi construim cu Mateiu, Screciu si Cretu! de aici trebuie plecata discutia cand il criticam pe Neagoe, si sunt absolut convins ca asta este si motivul plecarii lui Reghe in vara trecuta!
de asemenea nu trebuie uitata absenta incredibil de importanta a lui Bancu si sa nu uitam nici de absenta lui Cretu la ultimele 2 meciuri!
daca Rotaru e baiat destept vara asta, nu trebuie decat sa aduca doi mijlocasi care sa faca diferenta si atat, in rest nu ne trebuie nimic, avem lot foarte puternic, cu care putem ataca titlul la anul

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 7 PlayOff: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Mai 2023, 10:40

Pai asta e chiar problema. Ca el e cel mai bun jucator. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns