Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Pronosticul tau:

Poll ended at 13 Mai 2023, 22:19

1. Batem
11
92%
2. Egalitate
0
No votes
3. Pierdem
1
8%
 
Total votes: 12

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Mai 2023, 00:05

si daca castiga cfr-ul maine, matematic tot avem sanse la locul 3

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2023, 00:13

CFR mai are un meci cu Sepsi pe care il vor castiga cu siguranta.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Prazake » 14 Mai 2023, 00:16

Suntem prostii Caii Lactee...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Mai 2023, 00:20

CFR nu castiga cu sepsi, nici in cupa nici in campionat . Cu siguranta si noi vom castiga meciul cu Sepsi, si cu Rapid

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2023, 00:20

Cel mai prost meci din actualul sezon...ai un om in plus si nu reusesti si tu macar o fantezie ceva sa disloci blocul ala. Nu se vede nimic lucrat la antrenamente.
Penibilii serii si ai campionatului: Alibec si PS97
Primul a pierdut campionatul pe barba sa, celalti lipsiti de onoare, pitzifelnici...Bun te bucuri in fata TV-ului dar sa vii la nu stiu cate meciuri in galeria oaspetilor mi se pare josnic. Mai rau de atat nu poti sa te injosesti.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Mai 2023, 00:37

Nu comentez meciul, dar în Europa tot vom juca.
Știe cineva ce a vorbit Neagoe la final cu pâlcul ăla de suporteri la T2? Era prea mare invălmășeala și nu m-am dus, ca eram chiar curios să aud.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 14 Mai 2023, 03:13

Am fost nitel prosti ca nu am reusit sa dam golul victoriei, dar era o padure acolo foarte deasa. Doar din suturi puteam inscrie. Dar cine? Baiaram parca juca pt ei. La ultima faza cred ca lui Marko i-a fost frica sa mai suteze el pt ca inainte cu cateva minute t2 l-a fluierat la ratare. Cred ca de aia a dat pasa. In mod normal suta. Dar Baiaram parca nu a vrut sa dea gol.
In rest... Atmosfera frumoasa, in sfarsit am mancat carnat!!!! Asa rau imi pare ca nu pot veni mai des la Craiova...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 14 Mai 2023, 06:45

33 de șuturi, 26 pe lângă poartă aproape un șut la 3 minute....wtf....Antrenorul ii așează în teren dar frate ...poartă are 7 m și tu nu poți să dai un șut sănătos din 33cde șuturi e nevoie de un penalty amărât să marchezi? Dar na ...mustim de talentul cursului la Marko , Baiaram și Kolici. La anul dacă dorim ceva de la campionat scăpat de măcar 2 din cei 3 enumerați pt că altfel nu se poate să ai 4 sau 5 goluri pe campionat. Tot așteptăm de la ei ceva dar îmbătrânim așteptând.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de galmeele » 14 Mai 2023, 08:01

Orice echipa din divizia A ar fi batut pe Farul asa cum s-a prezentat azi fara 6 titulari si in 10 oameni , fara Alibec.Asa cum au jucat azi inclusiv locul 4 este in pericol, noroc cu Sepsi ca a intrat cu puncte putine in play-of. Vinovati pentru ceea ce reprezinta Craiova azi sunt numai cei din conducerea clubului pentru modul cum au facut achizitii, inlaturarea unor jucatori buni sau antrenori (Pigli, Nistor, Reghe, etc) si antrenorii care niciunul din ei nu au format o echipa cu adevarat. Craiova si-a creat un " nume "(vorbesc de perioada de dupa 1989) prin prisma tripletei din timpul italianului, in realitate Craiova este ceea ce vedem azi, echipa de locul 5 sau 6. Nu trebuie sa fiti de acord cu mine, asta e parerea mea. Neagoe nu este pentru Craiova, cred ca trebuie cineva precum Hagi ( un antrenor respectat prin ceea ce a fost si ceea ce face), un Dan Petrescu ( prin duritate si experienta) sau un Sumudica care stie sa-i mobilizeze, sa construiasca o echipa sau poate chiar Bergodi prin felul lui de a fi, respectos si calm. Azi, mai bine luam bataie decat sa-i vedem pe FCSB campioni.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2023, 08:16

galmeele scrie:
14 Mai 2023, 08:01
Orice echipa din divizia A ar fi batut pe Farul asa cum s-a prezentat azi fara 6 titulari si in 10 oameni
Si noi avem absentii nostri dar totusi o impotenta maxima, ieri. De ce l-o fi tinut pe Markovic tot meciul, oricum era mort dupa o repriza si n-avea cum sa fie mai precis cand el avea probleme de echilibru. Isfan iarasi tinut tot meciul, pfff. Capatana m-a enervat ... in sfarsit. :)(

N-am inteles prea bine catre cine era mesajul cand degaja portarul:
"Su9i pvla iuda ! ...pentru portar sau pentru Ghe. Popescu ?
La urma urmei Aioani asta ne-a suparat vreodata cu ceva in afara de faptul ca a inchis poarta ?

Cei care ati stat la TV. s-au auzit scandarile ?
"Hagi Rege Cersetor !"
"Da-le penalty domn arbitru sa-l faci pe rege sa ia titlul ! " ...la faza cu VAR-ul de la penalty-ul lor
FMSP :)(

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de mflorin » 14 Mai 2023, 12:33

nu vreau sa iau apararea lui Vladoiu, a gresit, dar a gresit intr-o zona nepericuloasa, eu zic ca sunt vinovati la fel toti cei 4. inca odata s-a vazut ca stau f prost la suturi, aici nu antrenorul e de vina, e lipsa de interes in pregatirea individuala, vad jucatori cu antrenori slabi care trag bine. nu imi place Hagi, a fost de la inceputul antrenoratului cu gura mare, bazat pe faima de superfotbalist, cu jucatori f buni care vin la el. de 2 ori a zis aseara ca e echipa campioana.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2023, 12:57

mflorin scrie:
14 Mai 2023, 12:33
nu vreau sa iau apararea lui Vladoiu, a gresit, dar a gresit intr-o zona nepericuloasa, eu zic ca sunt vinovati la fel toti cei 4. inca odata s-a vazut ca stau f prost la suturi, aici nu antrenorul e de vina, e lipsa de interes in pregatirea individuala, vad jucatori cu antrenori slabi care trag bine. nu imi place Hagi, a fost de la inceputul antrenoratului cu gura mare, bazat pe faima de superfotbalist, cu jucatori f buni care vin la el. de 2 ori a zis aseara ca e echipa campioana.
Asa este, Hagi a spus de doua ori aseara : " echipa campioana " . E prima oara cand sunt de acord cu tine :)( . Hagi ori s-a dat de gol ori a vrut sa spuna ca e echipa de pe primul loc. Vedem, la sfarsitul campionatului.
Cu Vladoiu nu sunt de acord pentru ca jucatorii nostri cand au vazut ca mingea se afla sub controlul lui Vladoiu s-au pregatit pentru urmatoare faza a jocului.Au fost surprinsi de asa gafa.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Mai 2023, 13:05

15.600 asistența de aseară. S-a egalat recordul all time al meciurilor cu viitorul/farul, în perioada 2017-2019 nu am fost niciodată mai mult de 16.000 cu ei. O informație pentru cei cu sindromul nostalgiei augmentate care au impresia că totul înainte era mai bine decât acum.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de csm310 » 14 Mai 2023, 13:54

Cred ca ieri s a auzit cel mai bine noul cantec "Stiinta Craiova", cu toate ca am fost mai putini, a rasunat mai bine decat la meciul cu fcsb, si pare ca usor usor il invata si ceilalti, e probabil cel mai bun cantec de la "Asa e la Craiova" incoace.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2023, 14:08

Csm, songul ala cu vulcanul mi se pare cel mai tern si inaudibil...De obicei nici nu ma implic la el. Am inceput si eu sa le invat...
Vin acolo si se asaza persoane la prima experienta ...au venit ieri Tata+Mama + copil de 12-13 ani, m-au intrebat de nu stiu ce loc...le-am spus ca la peluza nu se respecta locurile si ca acolo sta galeria si o sa-i puna sa se ridice in picioare si sa cante. Tatal + mama s-au retras in sectorul vecin iar copilul a ramas acolo pentru experienta.
Mai in susul acelui sector s-au asezat niste straini din Orient, muncitori prin Craiova, probabil indieni, pakistanezi sau popoarele alea din centrul Asiei, 5-6 bucati, unul dintre ei chiar avea un stegulet. Cand ne-am ridicat in picioare sa incepem reprezentatia ...baietii s-au carat in sectorul vecin, au trait bine prima repriza, au jubilat la o actiune a lui Markovic in care acesta a intors niste adversari (probabil le placeau astia care stiu cu mingea) dar in repriza secunda nu i-am mai vazut. Erau vizibil deranjati de steaguri si voiau sa vada meciul...
FMSP :)(

Scrie răspuns