Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Pronosticul tau:

Poll ended at 13 Mai 2023, 22:19

1. Batem
11
92%
2. Egalitate
0
No votes
3. Pierdem
1
8%
 
Total votes: 12

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 12 Mai 2023, 22:19

Maine seara 13.05.2023 de la ora 21.30 trebuie sa batem Farul pentru locul 3.
Meciul e complicat, prezenta la meci se anunta redusa. Craiova este letargica fotbalistic vorbind si nu se misca decat conditionat (rezultate, transferuri).
Imi vine in minte un meci cu Viitorul din 2019, scor 3-1...alta era atmosfera prin tribune.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de manex » 12 Mai 2023, 22:30

Vom avea o linie de fund lenta. Sper sa faca fata.
Eu vreau sa fie spectacol si sa ii batem pentru a ne apropia locul 3.
Sper sa fie carnati la t2... :)


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 13 Mai 2023, 09:33

Ceva mie îmi dă cu virgulă la meciul asta, brusc rejele are 5 indisponibili importanți din rândul titularilor:Popescu, Larie, Băluță, Mazilu, Morar.
Adică ii putem bate da, însă e ceva putred la mijloc , și nu numai aici, ci în tot playofful ăsta
Popescu- Badelj, Silva, Zajkov, Vladoiu - Mateiu, Screciu - Ivan, Crețu, Roguljic - Koljic
Marko e bun pt rep 2 sa i amețească

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2023, 10:19

cea mai mare prostie pe care am putea-o face e să batem diseară și să ajutăm oile să ia titlul, ar fi așa ca o bomboană pusă pe coliva unui sezon în care s-a început cu stângul încă de la început și s-a mers din greșeală în greșeală până la sfârșit! chiar dacă nu-l suport pe rejele blatist, alternativa de a câștiga oile titlul cu ajutorul nostru, ca acum 25 de ani, mi se pare de neacceptat și de nesuportat! Măcar să facem un egal diseară, că oile oricum nu bat pe cfr

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de lory69 » 13 Mai 2023, 10:44

Daca tu le dai meciul azi,e posibil sa fie deja campioni pana la ultima etapa.Atunci o sa joace la Cluj,iar Hagi sigur ii da meciul lui Petrescu.Si noi o luam in mana,ca de obicei.Lasa mai sa batem azi,iar ei daca sunt mai buni,sa bata pe fcsb acasa.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanucrv » 13 Mai 2023, 10:56

Batem diseara si e obligatoriu ! O facem pentru noi nu pentru fcsb sau altcineva ! Hagi sa castige titlu de data asta fără pomana din 2017. Ca d-aia e rege :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fanatic16 » 13 Mai 2023, 11:03

Sa ne vedem interesul! Mi se rupe că ia fc fcsb sa titlul datorita nouă! fc fcsb sa daca ia titlul, îl ia pe smenuri și arbitraje de casa, nu pe meciurile noastre! Tot ce vreau e locul 3 și să îi umilim pe booveni la baraj , voi ați văzut ce dezastruos joacă?
Sunt in stare să îmi pariez și casa că U Cluj nu are vreo șansă să câștige cupa!
Consider că suntem favoriți, blatul 7-2 cu rapid nu mă sperie, mai nou așa se fac blaturile, nu la un gol diferență ca pe timpul cooperativei
Galeria lui rapid a știut dinainte de blat și l au acceptat tacit deoarece bătuseră pe fcsb și aia e tot ce conta pt ei. Asta e mentalitate de echipa mica, lafel ca boovenii când ne au bătut pe noi , puteau să și retrogradeze, pt ei era un sezon reușit că ne au bătut.
In concluzie, nu mă interesează cine ia titlul , ori că ia Hagi, la anul oricum dezmembrează și vinde pe bucăți lotul actual, ori că ia becali, e prea incompetent sa mențină nivelul ridicat și la anul nu se mai apropie de titlu!
Noi trebuie să batem tot în astea 3 meciuri rămase și atât! Nu sa vrem noi sa pierdem europa sa nu ia oile campionatul! Mai terminați cu capra vecinului că suntem totuși în 2023 , iar noi nu cu fcsb avem rivalitatea, ci cu booveni, crapid și cefura.
Fcsb e o echipa fara palmares și istorie , uitați va la motivarea ICCJ cu palmaresul csa steaua!
Hranind o rivalitate cu fcsb îi dați apa la moara ciobanului.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mai 2023, 11:13

E o gluma sa dai meciul meciul Farului ca sa nu ia FCSB campionatul. Nu trebuie sa uitam ca Hagi este nasul lui Becali si chiar daca pare putin probabil, campionatul luat de Viitorul,in urma cu cativa ani, a fost cu voia si ajutorul lui Becali. Nu e cazul sa ne bagam intre machedoni. Noi trebuie sa ne vedem interesul si trebuie sa castigam pentru a termina pe locul 3 sau 2 si apoi sa jucam pentru cupe cu Voluntari, asa cum v-am spus nu demult :)( .
Mizez pe o victorie a noastra cu multe goluri pentru ambele echipe.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de R.E.N. » 13 Mai 2023, 12:00

Nu imi pasa cine ia campionatul daca nu il luam noi, vreau sa jucam fotbal.

“Am pierdut precedentele meciuri cu Farul, nu trebuia, am făcut anumite greşeli” spuse Neagoe, uitand ca ne-a predat echipa lui Hagi fotbal in ultimele doua meciuri si daca ne dadeau 5 sau 7 chiar nu era exagerat.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2023, 17:51

mă piș pe ea de Europă, că și-așa fără niște mijlocași centrali n-avem ce căuta pe acolo, că ne facem oricum de râs! cu riscul că nu participăm vara asta un singur tur preliminar în mizeria aia de Conference League, nu vreau să ia oile titlul! cupele europene au fost pierdute încă dinaintea începerii sezonului, când i s-a dat cu șutul în [cenzurat] lui Reghe, nu acum...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de Freestate » 13 Mai 2023, 18:23

Trebuie sa castigam fiecare meci, ce tot ii dati cu FCSB sa nu ia campionatul !
Ne trebuie bani, neaparat trebuie sa jucam in Europa.
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2023, 18:41

ca să câștigi bani adevărați din Europa, nu firimituri, trebuie să ajungi neapărat în grupe, or acolo nu vom ajunge niciodată cu Screciu și Mateiu titulari la mijloc

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2023, 18:50

FCSB campioana !!!!!! :up:
hai ca se poate ariciuleee

:-x faru, acest arsenal de techirghiol

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de csm310 » 13 Mai 2023, 19:09

Ba, cine zice sa bata Farul n are creier, dar deloc, scuzati ma ca zic asa, sa zicem ca ne bate Farul, ne luam clar adio de la locul 3, ca U Cluj nu ia cupa oricum, si ar trebui sa batem Rapid si Sepsi ultimele 2 etape, si CFR sa scoata doar 1 p cu fcsb, Sepsi si Farul ceea ce e aproape imposibil, deci adio Europa pt noi, asta vreti? Daca batem azi, trecem pe 3, si o motivam si pe fcsb sa o bata pe cfr maine, si teoretic ultimele 2 etape ar trebui sa obtinem cel putin acelasi nr de puncte pe care il obtine si cfr. Si stati linistiti ca daca bate Farul azi, nu inseamna ca e campioana, fcsb poate sa bata pe cfr si la Farul, si sa piarda campionatul ultima etapa cu Rapid, deci nu o facem noi pe fcsb campioana.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 8 Playoff: Universitatea Craiova - Farul

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2023, 19:30

nu bate faru
ariciu a comandat test anti-dopping si brusc toata echipa faru e accidentata

Scrie răspuns