Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cate puncte luam din gara?

Poll ended at 21 Mai 2023, 21:49

3
6
55%
1
4
36%
0
1
9%
 
Total votes: 11

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mai 2023, 21:49

Derby pentru EUROPA,

Luni 22 Mai 2023, 20:30 , pe noul Giulesti unde toate portile ni se deschid, jucam cu echipa care ocupa o pozitie de playoff cu un lot de playout.
Suntem cu 2 pct peste ei, ambele echipe isi doresc un loc 3.

De rapid ma doare in pl, trebuiau sa joace cu uta si u cluj acum

Pentru noi revin Silva si Ndong ambii probabil vor fi titulari.
Venim dupa doua meciuri in care am dominat clar si CFR-u si Faru dar nu am obtinut si punctele.

Conferinta
https://youtu.be/Klgp7X-bfh4

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 19 Mai 2023, 22:33

Cioara, o pasare protejata prin lege, conform acestui articol https://ziarulfaclia.ro/de-ce-sunt-cior ... e-de-lege/, este jignita prin asemanare cu viitorul nostru adversar din Liga 1.
Rapidistii sunt suparati rau din cauza acestei filmari: https://www.prosport.ro/diverse/derapaj ... o-19660769.

In concluzie, se comporta ca si cum meciul s-ar desfasura intr-o zi de Pasti. Pentru ca stim cu totii cine isi da in petec in ziua de Pasti.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Mai 2023, 08:05

Cica tot FRF-u si tot LPF-u si toata Media, mai putin Primaria Craiova... isi doresc ca Craiovele sa dea baraj pentru Europa

Circ si Fotball = multi bani pentru unii

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mai 2023, 10:28

Si uite asa ajungem sa-l sugem pe Nistor pentru vreun gol izbavitor in finala... Dar ho stai ca daca ne bate Rapidu e pericol si de locul 5 !
Oricum, eu unul ma pricep la fotbal, ma pricep la aceasta echipa, club...am votat in iulie anul trecut ca o sa iesim pe locurile 4-6 si asa a iesit ! :)(
Ar trebui sa faceti plecaciuni... :)(
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Mai 2023, 11:37

e simplu, batem sau adio Europa!
eu parca as vrea sa nu reusim sa prindem Europa, pt ca in felul asta s-ar cam ascunde gunoiul sub pres!
Trebuie ca Rotaru sa-si asume toate greselile facute incepand cu vara trecuta, cand l-a demis pe Reghe, trebuie sa accepte ca a fost un sezon ratat, poate asa am avea sansa ca viitorul sezon sa fie unul de succes, poate asa va face si el in sfarsit ce trebuie inaintea inceperii unui nou campionat!
Pierderea Europei ar fi semnalul ca suntem deja la o rascruce, de aici incolo ori revenim mai puternici, ori alunecam pe tobogan

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 21 Mai 2023, 15:02

Mai, Marius, cum sa nu doresti o calificare in cuoe europe? Fii sigur ca Rotaru a invatat din treaba asta. Dar nu iti poti dori raul echipei

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mai 2023, 15:14

Nu stiu ce-i cu depresia asta, sa-ti dai singur cu tesla-n coae, sa nu ne calificam ca sa constientizam ce ? ...ca am avut un an un pic mai slab ?
Asta e...se putea si mai rau...ziceti mersi, cat timp avem carnaciori si mirinda sub tribune acolo, e totul in regula> :)(
FMSP :)(

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 21 Mai 2023, 21:44

Freestate scrie:
21 Mai 2023, 15:14
Nu stiu ce-i cu depresia asta, sa-ti dai singur cu tesla-n coae, sa nu ne calificam ca sa constientizam ce ? ...ca am avut un an un pic mai slab ?
Asta e...se putea si mai rau...ziceti mersi, cat timp avem carnaciori si mirinda sub tribune acolo, e totul in regula> :)(
"Un am umpic mai slab"
Nah,anu' asta a fost slab ca dracu' comparat cu celelalte
No progress at all
Neagoe out,Cartu out si toti jucatorii care nu vor sa implice sau sunt sub nivelul Craiovei out
Si Rotaru sa bage banii in transferuri bune si sa angajeze scouteri ca lumea

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mai 2023, 22:04

Aparentule, esti drastic rau ...vezi daca ai votat acolo la poll ca iau campionatul !!! Acum suferi ca un caine...ba pardon ca un leu.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Mai 2023, 22:53

sa terminat si campionatu asta
rejele blatist nu mai are niciun motiv sa traga contra lu cfr in ultima etapa

terminam sezonu pe locu 4, si cu o balanta financiara proasta

ne-am intors in trecut, nu am mai terminat pe 4 din 2019. in ultimii 6 ani avem 2 locuri 4 si 3 locuri 3 si un loc doi... e bine ? suntem acolo dar tot la coada cozii

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 21 Mai 2023, 23:02

Daca nu terminam pe cinci. Si ne explica Neagoe ca jucam cel mai spectaculos fotbal, lideri la posesie cu pase intre fundasi.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 21 Mai 2023, 23:04

Freestate scrie:
21 Mai 2023, 22:04
Aparentule, esti drastic rau ...vezi daca ai votat acolo la poll ca iau campionatul !!! Acum suferi ca un caine...ba pardon ca un leu.
Am incercat sa fiu optimist...the team failed the fans...again
Ai spus chestia asta de parca ar fi un own
Orice om ar vrea ca echipa lui sa castige campionatul si este de obicei mai optimist la inceput de sezon

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Mai 2023, 23:16

Nu, eu am votat locurile 4-6.Cred ca U Cluj poate sa faca surpriza....
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 21 Mai 2023, 23:29

90 la sută suntem out din Europa, dar tot sper sa batem la rapid, oricum Neagoe e cu un pas și jumătate demis cred eu și deja exista un acord cu noul antrenor, rămâne de văzut ce antrenor
Înțeleg că am dominat CFR, fcsb, am avut jdemii de ocazii și cornere dar când nu reușești decât 2 victorii în tot playofful ar cam trebui sa ieși pe ușa din dos, când nu ești în stare să organizezi echipa sa dea gol din faze fixe și tu ai 12-0 la cornere cu CFR și nu dai nimic....
Cu Reghe cum am câștigat 7 meciuri în playoff? Era 90 la sută același lot , ba as îndrăzni să zic că avem un lot mai bun acum , cel puțin la nivelul apărării. Sa nu mă luați cu clișee gen Arges , Voluntari și Farul au fost doar echipe de figurație și Anu ăsta Rapid, Sepsi etc sunt mari echipe că nenea Reghe a bătut și CFR și FCSB!!!
Neagoe rămâne un mediocru, ok , tine la echipa, ne a susținut de la început, l a refuzat pe boovean , are principii etc dar nu e antrenor de playoff, nivelul lui maxim rămâne locul 8-9 la echipe gen U Cluj , Herrmanstadt etc.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Mai 2023, 23:50

nu am nici un motiv sa nu imi doresc sa batem rapidu acasa ...asa ca as vrea sa le inchidem lumina si dupaia mai vedem

ucv

Scrie răspuns