Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cate puncte luam din gara?

Poll ended at 21 Mai 2023, 21:49

3
6
55%
1
4
36%
0
1
9%
 
Total votes: 11

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Mai 2023, 22:30

Iancu Magheru scrie:Mă dacă vă zic că batem
Sa ne mai zici. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Mai 2023, 22:33

pai bursucu nu are cu cine juca dar ce sa vezi ca isi revin miraculos, dan e antrenor bun, asa zisa Hagi , stie sa si atace da nu vrea el :)( .... farul se pregateste de champions league , ieri erau pregatiti de orice, de azi sunt obositi .... si hop un transfer ciudat farul-cfr in vara :)(

piesa e veche

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 22 Mai 2023, 22:34

Foarte misto am castigat la bambilici :-D si in 10. Aia pareau ca mai pot sa joace doua meciuri fara sa dea gol daca nu da taranetele 11m.

Foarte misto golul lui Ivan usteag nu inteleg de ce nu joaca varf mereu, are super calitati.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 22 Mai 2023, 22:41

Cojocaru a vrut sa ne faca, dar nu i-a iesit.
Baiaram, Isfan, Campanu si in parte Markovic nimic spre zero.
Mie imi pare rau ca Rotaru chiar crede ca poate obtine bani pe baietii astia care nu progreseaza deloc de cativa ani.
In sfarsit, e bine ca i-am batut pe rapidisti chiar si impotriva arbitrului.
Last edited by fabius_2014 on 22 Mai 2023, 22:41, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Mai 2023, 22:41

Si pasa cu stangul a lui Marko...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Mai 2023, 22:44

Hai să le fac eu un standing ovation baietilor, că altfel parcă vad că nu le face nimeni si in viață ai nevoie și de gâdilare aa orgoliului uneori: priviți ce iînseamnă Universitatea Craiova, an 2023, unica echipă care poate pretinde că e continuatoarea Craiovei Maxima. Arbitrul vădit împotriva noastră, noi în 10 oameni, 2 penalty-uri pentru bucureșteni și cu toate astea îi mâncăm pe pâine, parcă a fost un meci din legendarii ani '70-'80. Putea sa dea Rapidu și 5 goluri din penalty că îi băteam cu 6-5 :-D :cool:
Mi-a plăcut ca și la 3-2 nu ne-am baricadat ca la Verdun în supraapărare, iar Crețu chiar e un exemplu de combativitate. Ivan omului meciului și al sezonului!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Mai 2023, 22:52

Baiaram si Campanu nu stiu sa se miste in teren frate ! Sunt zero absolut baietii astia doi.
Foarte statici din nou la 0-1, parca erau impietriti, nimeni nu iesea la minge. Aceeasi circulatie de sens giratoriu a balonului. Pot sa planteze astia copaci in fata careului de 16 m ,,, pana la vreo 30 de metri. O insula circulara cu diametrul de 15-16 m pe care noi nu o folosim.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 22 Mai 2023, 22:55

Baiaram mutat pe stanga si Ivan atacant central cred ca e o variantă mult mai buna decat cea actuala. Campanu nu stiu unde sa joace, poate doar pe banca de rezerve
P.S. : totuși l-a deschis f bine pe Crețu la gol.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 22 Mai 2023, 23:04

S-au intors gafele totusi ...Zaikov n-avea voie sa aiba incertitudini acolo, Cretu 3 rele 2 bune...
Foarte modest si Screciu. Intr-adevar o atingere maiastra a lui Markovic la pasa de gol 2, un tuseu perfect dar sa nu uitam debandada din miscarile lui de pana atunci. Baiatul asta e un haos ...cu asta cred ca isi deruteaza adversarii. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 817
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 22 Mai 2023, 23:11

Freestate scrie:
22 Mai 2023, 23:04
Baiatul asta e un haos ...cu asta cred ca isi deruteaza adversarii. :)(
M-ai facut sa rad, dar ai mare dreptate. L-ai descris perfect. :lol:

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Mai 2023, 23:12

Si la faza penalty-ului tot Marko da cu capul.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 22 Mai 2023, 23:12

Sper sa-l tinem pe Cretu pana se retrage... Multe multumiri lui nea Gigi si staffului sau de sclaveti ca ni l-au dat moca. Ivan cred ca e ca si vandut, a fost providential de cand i s-a dat banderola. Efectiv ne-a carat in spate. Insa cea mai buna veste, dupa toate experimentele de la inceputul sezonului, e ca avem aparare. Nici dracu nu cred ca se gandea ca o sa avem 3 fundasi super buni la inceputul sezonului, cand greseau toti in lant... Daca reusim sa transferam corect, o sa fim mult mai bine sezonul viitor. Nici macar nu trebuie sa transferi pe bani, Baluta e liber din vara, de Debeljuh incearca sa scape CFR... Nu cred ca s-ar supara nimeni daca mai nimeresti inca un Cretu...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 22 Mai 2023, 23:33

Ba băiete ce meci, nu se compara cu nimic bucuria de a le stinge lumina la tgani când aia au 2 penaltyuri și noi un om în minus!
Felicitări echipei! Dar ce petarde are rapidu, jucam 3 zile și nu ne dădeau gol din acțiune! Devotamentul și atitudinea de azi trebuie sa fie la fiecare meci, cu niste transferuri reușite vom fi bine!


Băluță și Mitriță la noi și am avea aripi pentru Next Level
Amândoi ar juca la un nivel peste campionatul nostru, s ar întoarce mult mai bine dpdv fizic, au jucat în campionate superioare ligii 1: Băluță in Cehia, Mitriță in sua, Grecia, Arabia etc.
Am avea echipă de echipă cu ei doi în benzi și Ivan varf!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Mai 2023, 23:59

Gata de la meci. Asa cum ati zis si voi am jucat azi in 8. Istvan a fist in okus, dar cred totusi ca a foat accidentat. Baiaram.... Mi-e mila de el, ca i se da încredere si el nu da nimic înapoi. L-as da la Hagi sa faca om din el si as incerca un 50% la un transfer. Ciampanu.. Nush ce sa zic :s-a zbatut mult. De Marki sa ny va aud:pasa de gol, a provocat penalty.. Nu a primit destule mingi.
Atmosfera foarte misto. S-a cantat... Muistii de jandarmi au ramas nitel cu buza umflata ca nu orea au identificat oamenii care au dat cu artificii.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 9 PlayOff: Rapid - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Mai 2023, 07:08

A fost spectacol , dar si la un meci de fete e spectacol , si in liga corporatistilor e spectacol

A fost un meci fara ANTRENORI, fara pregatire de meci, fara asezare tactica , fara idei de joc

A fost un meci intre o echipa care nu s-a regasit tot sezonul si o alta echipa de play off care nici un playout nu merita sa fie daca nu avea relatii la frf.

A fost un meci in care ecihpa gazda nu a avut nicio ocazie clara dar a dat doua goluri. :-x

A fost un meci in care greselile au fost mai multe decat spectatorii din tribune, un meci unde a castigat echipa cu jucatori cu valoare individuala mai buna.

A fost un meci dupa care trebuie sa ii facem bagajele lui Capatana

A fost un meci dupa care trebuie sa ii sujem ciorapii lui ivan, iar

Scrie răspuns