Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne trimite Nistor & co la baraj sau in cupe?

1. Da la baraj de pe locul 4
2
13%
2. Nu
7
47%
3. Mergem in cupe direct de pe locul 3 !
0
No votes
4. Mergem la baraj de pe locul 3
6
40%
 
Total votes: 15

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marius_vl » 29 Mai 2023, 00:22

mai bine nu mai intra în direct, a fost penibil în tot ce a spus! De fapt nu a spus nimic, doar o lălăială penibilă, știu pe dracu ce are de făcut.. nu știe nimic

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 00:23

O sa faca ce a mai facut pana acum. Are incredere in jucatori care nu pot mai mult. Nu avem niciun mijlocas care sa elimine adversarul direct.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 00:29

marius_vl scrie:mai bine nu mai intra în direct, a fost penibil în tot ce a spus! De fapt nu a spus nimic, doar o lălăială penibilă, știu pe dracu ce are de făcut.. nu știe nimic
Pe el il interesa situatia financiara a celor de la cfr... incredibil...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marius_vl » 29 Mai 2023, 00:33

omul e naiv complet, a dovedit asta în nenumărate rânduri, ne facem iluzii degeaba că vom reuși vreo performanta cu el patron, face greșeli peste greșeli ! a intrat în direct să spună că știe el ce are de făcut, absolut jenant! să nu ne mai amenințe atata cu plecarea, să facă o dată pasul și să ne lase dracu în pace, liniștiți
Last edited by marius_vl on 29 Mai 2023, 00:36, edited 1 time in total.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Prazake » 29 Mai 2023, 00:35

Cartuleeee, ieși și asuma-ti eșecul asta, președintele curului...Iesi si asuma-ti pariul ala, de Soichiț ratat... Asuma-ti, ba, ce delirezi pe la TV, arogantule!! O declarație ca lumea n-ai fost în stare sa dai.. Maine ar trebui sa curgă cu mulțumiri pe Facebook, de la primele ore ale dimineții. Neagoe nu mai are ce cauta antrenor. Aduceți dracului antrenor străin ca lumea, sa schimbe mentalitatea aia de looseri din vestiar.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2023, 00:47

Bergodi a cistigat la Sepsi in 18 luni doua cupe si o supercupa - adica ce am facut noi in 10 ani...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanatic16 » 29 Mai 2023, 01:30

marius_vl scrie:
28 Mai 2023, 23:43
părerea mea este că în vara asta se vor întâmpla lucruri importante, ori rotaru pleacă în piza mă-sii să ne lase dracu liniștiți, ori are loc fuziunea [cenzurat], ori vinde mititelu! În orice caz, să îi ia reak pe toți
Părerea ta e bună, ceva se simte în aer

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanatic16 » 29 Mai 2023, 01:53

Se văzu de la Cluj că azi trantiram meciul, părea că numai Popescu nu știu asta, e gravă treaba daca e adevărat ce se aude că ne fu frica de un baraj cu mititelu
Au aia tot dreptul să ne râdă în față daca e așa.
Maine vreau sa mă trezesc cu mulțumim cartu și nea goe
Bine ai revenit, Laurențiu Reghecampf/ Devis Mangia/ Jurgen Klopp/ Victoraș Iacob/ Sir Mister Ilie Dumitrescu/Julian Nagelsmann/Ionuț Chirilă

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2023, 01:57

Bine - nici pe forum n-am inteles predictii cu scor fluviu la baraj daca jucam cu mititeii. Ne-au batut clar ultima data, de unde scor fluviu acum ?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanatic16 » 29 Mai 2023, 02:15

Bobby scrie:
29 Mai 2023, 01:57
Bine - nici pe forum n-am inteles predictii cu scor fluviu la baraj daca jucam cu mititeii. Ne-au batut clar ultima data, de unde scor fluviu acum ?
Poate pe fondul căderii lor fizice care se întâmplă la fiecare meci începând cu min 60-70 , faptul că au fost egalați de o echipa mediocră ca voluntari în 10 oameni, sau că în playout nu au câștigat pe merit decât cu mioveni și arges, restul victoriilor venind din gafe de curtea școlii , in speță cu u Cluj și chindia
Per total 4 victorii din 9 meciuri , și alea cu 2 retrogradate, una de da baraj de retrogradare și una care s a zbătut tot anul in purgatoriul dintre barajul de retrogradare și primul loc sigur de menținere in ligă
In timp ce noi veneam după un playoff unde am dominat clar toate echipele , mai puțin meciul cu Farul din tur , și am fi meritat mai multe puncte , deci o diferență clară de nivel și joc
Un baraj câștigat cu boovenii acum i ar fi semnat sentința la retragere din fotbal a booveanului ,însă tare frică mi e de niste jocuri de culise Rotaru-miti, de unde surveni și trântirea meciului de astăzi. Numai cine e ignorant sau paralel poate crede că azi echipa și a dorit să câștige, cam bate la ochi sa jumoli rapidu în Giulești in 10, sa subordonezi pe rand echipele din playoff , chiar daca fara realizări pe măsura ocaziilor pe tabelă, iar cu rezervele ultimei echipe din playoff sa gâfâi și să nu găsești drumul spre poartă, ba mai mult, la pauza sa scoți singurul om de la mijloc capabil sa dea pase in fața și să domine fizic adversarii din zona sa de teren.
Discuții ar fi multe, dar la tine Bobby am pretenția să știi dacă există niște jocuri de culise, sau macar să le mirosi daca nu ai cum sa le afli, pt că din tot forumul asta tu ai avut mereu cele mai credibile și argumentate surse, e clar din ce in ce mai mult că urmează un eveniment major vara asta , care îi implica pe Rotaru și mititelu

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Leonard Albert » 29 Mai 2023, 02:52

Unde esti BaiatCiudat? Toata lumea de pe forum cere demisii si isi baga bucuria in Cartu, Neagoe si jucatori. Hai justitiarule! Baneaza-i pe toti!
Ori ai ori n-ai? Te bateai cu caramida-n piept ca nimeni nu are voie sa se ia de jucatori dupa episodul Locomotiva Tbilisi. Ca sunt zeii pluii.
Uite ca-mi veni capra la carlig. Baneaza tot forumul sau macar pe mine! Umilinta maxima a fost asta seara! Pupa-i in fund! Sa traiesti!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Ghostface » 29 Mai 2023, 03:01

Leonard Albert scrie:
29 Mai 2023, 02:52
Unde esti BaiatCiudat? Toata lumea de pe forum cere demisii si isi baga bucuria in Cartu, Neagoe si jucatori. Hai justitiarule! Baneaza-i pe toti!
Ori ai ori n-ai? Te bateai cu caramida-n piept ca nimeni nu are voie sa se ia de jucatori dupa episodul Locomotiva Tbilisi. Ca sunt zeii pluii.
Uite ca-mi veni capra la carlig. Baneaza tot forumul sau macar pe mine! Umilinta maxima a fost asta seara! Pupa-i in fund! Sa traiesti!
=))))
Jucatorii,Rotaru,Cartu,Neagoe...si acum FreakBoy (Desi e justificat la cat de trigger happy a fost cu banurile)

PEOPLE WANT BLOOD
Rotaru trebuie sa faca ceva repede
Ori Cartu & Neagoe out ori isi pierde mare parte din credibilitate

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Ghostface » 29 Mai 2023, 03:03

Bobby scrie:
29 Mai 2023, 01:57
Bine - nici pe forum n-am inteles predictii cu scor fluviu la baraj daca jucam cu mititeii. Ne-au batut clar ultima data, de unde scor fluviu acum ?
Bro,pe mititei i-au egalat Voluntari de la 3-0
Sa nu-i ridicam pana-n panzele albe acuma
CFR o sa-i bata de se c*ca pe ei

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 29 Mai 2023, 05:38

Bobby scrie:
28 Mai 2023, 23:59
Incet incet vine fc calu din urma.
Tagadan, tagadam, tagadan, tagadam... :)(
Vin si aia vai mama lor ! Sa vedem daca bat la un CFR ...poate cel mai slab din ultimii lor 20 de ani ! Nu prea cred.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2023, 05:49

fanatic16 scrie:
29 Mai 2023, 02:15
Discuții ar fi multe, dar la tine Bobby am pretenția să știi dacă există niște jocuri de culise, sau macar să le mirosi daca nu ai cum sa le afli, pt că din tot forumul asta tu ai avut mereu cele mai credibile și argumentate surse, e clar din ce in ce mai mult că urmează un eveniment major vara asta , care îi implica pe Rotaru și mititelu
Daca jucam cu fc calu in baraj, era meci de 1,X,2 - pur si simplu nu cred ca eram favoriti.

Vad ca lumea da in Cirtu pentru declaratia data ca CFR va cistiga meciul cu Farul. La fotbal conteaza doar rezultatul de pe teren. Declaratiile sint doar fente. Cirtu a pus presiune pe Farul cu acea declaratie, atit.

Adica ai nostri jucatori platiti cu 10 k pe luna in medie nu au putut sa joace cu Sepsi din cauza unei propozitii aruncate pe piata de Sorin :laughing: Am innebunit de-a binelea daca noi credem asta - de aia ai nostri sint balerine, pentru ca vintul, culoarea ierbii si nu stiu ce propozitii vai Doamne le ataca putirinta.

Mai grav este ca roty si neagoe au dat-o si ei cu declaratia lui Sorin dupa meci - tot cocolosim balerinele la greu.

Primul pas - afara cu Neagoe.

Meciul cu Sepsi, jucat cu 10.000 de oameni in tribune, este cel mai mare esec al ultimilor 10 ani !

P.S. Eu am anticipat jocurile cu fuziunea pe forum acum niste ani.
P.S.2 Pe 19 ianuarie 2021 am scris un editorial pe craiova-maxima.ro, cenzurat intre timp; acel text se numea "Ne-am lamurit : Mihai Rotaru nu (prea) se pricepe la fotbal" - in care anticipam situatia de acum...

Închis