Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne trimite Nistor & co la baraj sau in cupe?

1. Da la baraj de pe locul 4
2
13%
2. Nu
7
47%
3. Mergem in cupe direct de pe locul 3 !
0
No votes
4. Mergem la baraj de pe locul 3
6
40%
 
Total votes: 15

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de White&Blue » 29 Mai 2023, 10:27

Doomsday scrie:
29 Mai 2023, 08:51


@Freestate, asa au jucat tot sezonul, pase inapoi, preluari peste preluari pana sa dea o pasa, fara inteligenta in fata portii, emotii la penalty-uri, ca din 11 jucatori nu gasesti unul cu sange rece.
Eu zic ca daca ar avea macar inca 5 sangele rece al lui Raul Silva am fi fost mai sus sezonul asta.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 29 Mai 2023, 10:34

Sunt curios ce masuri se vor lua !!! Zicea Rotaru ca stie exact ce trebuie sa faca dupa ratarea completa a sezonului. Poate ca una din foarte multele masuri necesare ar fi anularea vacantei din Austria, pompos numita "cantonamentul de vara ".

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 10:38

Da, iese fum din Malmo Office Tower.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Ghostface » 29 Mai 2023, 11:05

Prazake scrie:
29 Mai 2023, 10:26
Bobby scrie:
29 Mai 2023, 10:03
Declaratie Gica Popescu dupa meciul de la Cluj : "Toate speculațiile apărute înainte ne-au motivat pentru a scoate un rezultat pozitiv."

Cum am spus, predictia lui Cirtu a fost doar un truc pentru a-i motiva pe cei de la Farul.

Afara Nea Goe !
Pai și suntem în clasa a 2a, sa mai facem de-astea? Se vede cât de profesionist e nea Cartu, se vede în cum e manageriata echipa, se vede în declarații, se vede la antrenori, se vede în tot. Mai e și arogant pe burta goala. Bine ca vedeți voi tactici de 2 lei, sa va spălați pe cap cu ele.
Chestii de genu' se fac si se faceau si in campionate mai mari.
Ferguson si Mourinho sunt maestri la mind games.
Deci pentru mine declaratia lu' Cartu despre Farul nu ma deranjeaza,dar in schimba ma deranjeaza restul

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marius_vl » 29 Mai 2023, 11:13

gata mă, a luat ariciul prima măsură după mizeria de aseară, l-a dat afară pe secundul lui Neagoe, un arăbete de existența căruia habar nu aveam!!! păi dar nu știe el ariciul ce are de făcut, ce dracu? fmm de arici pogonici!! Pleacă bă, lasă-ne, nu ne mai păcăli atâta, amatorule, du-te la petrolul, la steaua, unde dracu vrei, du-te învârtindu-te

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 11:15

Sa ai 3 antrenori intr-un sezon si toti 3 adunati sa fie sub "soarele meu" e de geniu... Cu Marin din Elada eram nemultumiti de jocul echipei. Omu' si-a dat seama de limitarile jucatorilor din lot si incerca sa joace ce puteau ei. Si Bergodi la fel... Dar noi il vedem valoare mare si pe Vladoiu...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 29 Mai 2023, 11:19

joc penibil, pana la urma mai bine ca stam acasa pentru ca mai faceam vreo rusine cu cine stie ce echipe de 2 lei prin europa si ne mai intrebam cu ce ne-a ajutat calificarea

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Prazake » 29 Mai 2023, 11:21

Ghostface scrie:
29 Mai 2023, 11:05
Prazake scrie:
29 Mai 2023, 10:26
Bobby scrie:
29 Mai 2023, 10:03
Declaratie Gica Popescu dupa meciul de la Cluj : "Toate speculațiile apărute înainte ne-au motivat pentru a scoate un rezultat pozitiv."

Cum am spus, predictia lui Cirtu a fost doar un truc pentru a-i motiva pe cei de la Farul.

Afara Nea Goe !
Pai și suntem în clasa a 2a, sa mai facem de-astea? Se vede cât de profesionist e nea Cartu, se vede în cum e manageriata echipa, se vede în declarații, se vede la antrenori, se vede în tot. Mai e și arogant pe burta goala. Bine ca vedeți voi tactici de 2 lei, sa va spălați pe cap cu ele.
Chestii de genu' se fac si se faceau si in campionate mai mari.
Ferguson si Mourinho sunt maestri la mind games.
Deci pentru mine declaratia lu' Cartu despre Farul nu ma deranjeaza,dar in schimba ma deranjeaza restul
Pai Mou si Ferguson pregăteau in primul rand echipa lor. Cartu vorbea de alții și nici nu se terminase bine meciul cu Rapidul. S-a grăbit sa faca el tactici si strategii, marele strateg al curului. Tactici si strategii sa facă, în pana mea, la lotul de jucători și la antrenori, nu în curtea altora... Mostra de mentalitate de campion a arătat mister "Nu stiu, nu am auzit nimic"...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 11:21

Pe alea 2 le-am uitat. Si acolo a fost ghinion prin nesansa. Sezonul asta am avut o crestere negativa... deci tot crestere e si asta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 11:29

marius_vl scrie:gata mă, a luat ariciul prima măsură după mizeria de aseară, l-a dat afară pe secundul lui Neagoe, un arăbete de existența căruia habar nu aveam!!! păi dar nu știe el ariciul ce are de făcut, ce dracu? fmm de arici pogonici!! Pleacă bă, lasă-ne, nu ne mai păcăli atâta, amatorule, du-te la petrolul, la steaua, unde dracu vrei, du-te învârtindu-te
Fantastica decizie. Pai cum si-a permis el sa-l prinda pe Virgil ca joaca counter strike la 3 am?! :-) :-) :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Stefan.. » 29 Mai 2023, 12:06

Asta fuse si se duse. Pupincuristii vor spune sa fim multumiti ca a fost si mai rau altadata, fara participari europene. Numai ca dupa momentul Mangia toata lumea a fost convinsa ca e loc de mai bine, dar toate au mers mai mult pe dos. Ne- a trebuit presedinte- legenda si mai avem de tras inca un sezon cu imbarligaturile acestuia. Altfel, am o incertitudine, cu referire momentul cheie al sezonului, penalty-ul ratat cu FCSB. Dincolo de eventuala presiune. A fost indolenta ori simulare din partea lui Ivan? Indiferent de situatie, Rotaru iese inconfortabil.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de robertc » 29 Mai 2023, 12:14

Cert este ca unele lucruri nu se leaga,cum de am jucat asa?ceva e putred la club,pute.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 12:21

Pai pute de mult timp, dar noi nu putem accepta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Paul » 29 Mai 2023, 12:24

Si eu am senzatia asta ciudata, prea multa neputinta cand era cel mai simplu, exact ca la meciul cu Vaslui.
Cum naiba au jucat cu toti mai putin Farul la CT, iar acum au fost legati de picioare, beti si cu covid, toate deodata?
Sa nu fi vrut tocmai Rotaru cupele europene? Ce calcul ar putea sa fie asta?
Oricum, o mare rusine!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de R.E.N. » 29 Mai 2023, 12:36

Daca dupa umilinta din tot sezonul asta nesimtitul de neagoe si cu cartu raman in picioare, ceva e foarte putred la club.

mititelu nu e doar mititelu, mititelu e o stare de spirit. de nesimtitre, de nepasare fata de toata lumea, de a crede ca esti cel mai destept din curtea scolii cand tot ce faci iese prost, de a nu-ti asuma esecuri, de a da vina pe toata lumea mai putin pe tine. Vad ca ne indreptam iar in directia aia. Semanam din ce in ce mai putin cu Universitatea Craiova si din ce in ce mai mult cu mititelu. Nesimtire, neputinta, vorbe goale, vedetisme, tranteli de antrenor. Universitatea Craiova nu e doar o marca pe care s-o lipiti pe circul vostru ba incapabililor, circarilor si nesimtitilor. O sa ramaneti cu 2000 de urmaritori ca celalalt circ din oras.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Închis