Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne trimite Nistor & co la baraj sau in cupe?

1. Da la baraj de pe locul 4
2
13%
2. Nu
7
47%
3. Mergem in cupe direct de pe locul 3 !
0
No votes
4. Mergem la baraj de pe locul 3
6
40%
 
Total votes: 15

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Prazake » 29 Mai 2023, 12:38

Eu refuz sa cred ca am trantit meciul. Pentru ca asta ar însemna să punem egal între FC Calu si noi si atunci nu prea mai e nimic de zis. Nici măcar nu se leagă chestia asta, ca altfel de ce am fi batut la Rapid?! Dacă pierdeam in Giulesti, fac pariu ca nu era dezamăgirea asta si nici nu începea lumea sa își ascuta furcile si sa își aprindă tortele.

E clar ca e o incompetenta cat casa peste tot, în toate departamentele clubului. Si lipsa asta de neasumare a contribuit din plin. Pai sa vina Ivan sa zică ca unii nu sunt obișnuiți cu presiunea e de-a dreptul ironic. Neagoe o sa zică de ghinion si când o sa fie pe patul de moarte. Cartu are gatul cat girafa la cât se uita în curtea altora iar Rotaru a făcut o struto-camila, ca nici măcar corporație nu se mai poate numi ceea ce se intampla la clubul asta. AVEM AL 2LEA BUGET DE SALARII, BA... AL DOILEA BUGET SA PLATIM GAMANI, MITREI SI CAPATANI... AFARA TOTI!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de R.E.N. » 29 Mai 2023, 15:13

Am vazut acum interviul cu neagoe de dupa meci. Singurul moment in care s-a enervat cu adevarat a fost cand l-au intrebat aia daca pleaca. In rest era asa un pic trist, resemnat, a zis de vreo trei ori "asta e". Pai fii ba enervat cand te faci de ras cu fotbalul mizerabil pe care il joaca echipa ta. Mori de nervi ca ne-am facut de tot rahhatul, cu tine la conducerea echipei, nu cand te intreaba cineva daca pleci. Nesimtire mai mare decat la asta numai la piturca am vazut.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 15:20

E ceva specific pentru Orodel?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Mai 2023, 17:11

Dupa mine altceva nu exista, sunt povesti , totul tine de antrenor, de cum stie sa ii lucreze la mental !

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 29 Mai 2023, 17:56

@cortina, este ca și cum ai crede ca dacă la mititei ar fi antrenor Guardiola, Klopp sau Ancelloti, totul ar fi bine. Nu. Îți trebuie manageri care sa știe ce au de făcut!
ucv ucv ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de manex » 29 Mai 2023, 20:05

robertc scrie:Cert este ca unele lucruri nu se leaga,cum de am jucat asa?ceva e putred la club,pute.
Si mie imi sta ideea asta pe cap: faci ultimele 8, 9 meciuri foarte bune(chiar daca am pierdut puncte), ai 100 de cornere, te pisi pe cfr si fcsb... Joci bine cu faful, intorci cu crapid... Si te impiedici de descultii aia, vii cu 1 sut pe poarta anemic... Pierzi tot... Nu ai vlaga, atitudine... Nu miroase bine. Daca jucam ca pana acum cu ratari, cornere, posesie si presiune si nu intra ziceam:am jucat ca intotdeauna, am oierdut ca de obicei. Dar... Pute. Si mi-e ca aflam dupa vreo 10 ani.
De voluntari ca pierde stiam, chiar daca au simulat un meci corect. Posibil aceeasi mentalitate sa fi fost si la ai nostri:gata, sa viba vacanta. Fuck conference...!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 29 Mai 2023, 20:11

Se pare ca Bergodi e noul antrenor al cfr ului..M-a si mirat îndârjirea cu care a jucat Sepsi. Multa ipocrizie si [cenzurat] se mai mănâncă pe la noi. Prefer insa ce s-a ntâmplat decat sa ne mintim in continuare cu aceleași baliverne ca in ultimii ani. Din momentul asta cred ca ne ducem ori la bal ori la spital .

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2023, 22:03

Ce inseamna sa fii echipa de fotbal cu oameni seriosi : in ultimele doua meciuri Farul a fost condusa cu 0-2 si 0-1 de FCSB si CFR - dar a revenit si a cistigat.

Farul a cistigat titlul jucind cu Artean si Torje, plus T Baluta care nu mai jucase fotbal vreo 3 ani. In Romania poti cistiga daca ei creier pe banca tehnica si in birouri. Am platit peste 600 pe Isfan care n-a facut nimic; nu cred ca Hagi a platit 600 k pe achizitii in toata istoria clubului sau, la un loc.

U Craiova are nevoie de antrenor si director sportiv. Plus contracte mai mici, si platita performanta - ca la Farul. Cel mai mare salariu la Farul e 7 k pe luna !

P.S. Cineva pe forum il lauda anul trecut pe Ghezali de la Dinamo. Baiatul asta a facut un meci bun azi. Se pare ca al nostru forumist are ceva ochi la jucatori.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de manex » 29 Mai 2023, 22:07

Eu am zis de Ghezali ca e bun inca de anul trecut. E verificabila

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de manex » 29 Mai 2023, 22:11

Deci... Manex presedinte!! Imagine

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 30 Mai 2023, 05:25

manex scrie:
29 Mai 2023, 22:07
Eu am zis de Ghezali ca e bun inca de anul trecut. E verificabila

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Golurile 3 si 4 ale lui dinamo cu Arges au fost meserie - rare, tata, in Romania. La golul 4 Ghezali ala zici ca era Messi !

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 30 Mai 2023, 08:02

Cat ar fi costat acum Isfan daca ramanea la Arges? ;-)
Mare om de fotbal Daniel Stanciu asta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 30 Mai 2023, 08:52

Pare sa rasara teapa mai mare decat a fost Cimpanu...
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 30 Mai 2023, 09:04

L-am luat sa-i slabim. S-a vazut lipsa lui la ei. La noi....

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 30 Mai 2023, 09:30

Nici daca vinzi de doua ori tot lotul campeonilor din g.a.o.z cu Garita in frunte ,nu ajungi la banii dati pe Isfanica. Poate il aducem si pe strategul Daniel Stanciu, ca tot ne uitam sa intarim staful cum zicea Nea Miai...

Închis