Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pe ce loc ne vom clasa la finele stagiunii 2023-2024

Poll ended at 31 Iul 2023, 18:40

1. Vom fi campioni
23
40%
2. Vicecampioni
4
7%
3. Locurile 3-4
26
45%
4. Locurile 5-6
4
7%
5. Play-out
1
2%
 
Total votes: 58

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Iun 2023, 16:07

Nu știu fraților, eu am văzut fotbal pe viu în afara României pe diverse stadioane, arene pline în ligi inferioare la echipe ce proveneau din orașe uriașe, centre culturale și economice. Când o să fim și noi ca suporteri ca acolo probabil și fotbalul va fi la alt nivel. Până atunci ne scoatem unii altora ochii.
Să critici jucătorii e una, dar să zici că nu vii la meci din cauza prestației lor mi se pare de România anilor '90. Probabil e normal să nu înțeleg fenomenul, eu am crescut cu mititelu și un pic din cei de dinaintea lui, iar tot ce s-a întâmplat după 2013 e colosal pentru orașul Craiova (care apropo, a mai pierdut 50.000 de inși la ultimul recensământ). Cine nu știe să se bucure de aceasta evoluție (cu mici sincope, ca în acest sezon) și vede doar partea goală a paharului va găsi mereu ceva de reproșat.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de Geronimo » 09 Iun 2023, 16:22

Romanul nu traieste, el doar supravietuieste. Nu te obliga nimeni sa stai intr-un anume oras sau tara. Eu o sa ma duc la toate meciurile chiar daca echipa joaca catastrofal sau daca sunt <10 spectatori la un meci, cum am mai fost cu UMT scor 0-0.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de manex » 09 Iun 2023, 17:02

Ai perfecta dreptate :de ce nu vine craioveanul la meci cu conditii de 5 stele(stadion nou, mancare, bautura, merch, atmosfera, concursuri) asta chiar nu stiu. Noi vrem sa orimim dar sa dam... Nu. Si daca ni se spune ... Amenintam! Nu stim sa incurajam echipa, nu stim sa o sustinem, nu vrem sa participam la spectacolul din tribuna(nord). Avem un marketing bun... Dar nu e nici pe departe asa bun cum se crede. Sa vii tu 7000 la un meci cu neica nimeni, cand la ala ar trebui sa se rupa stadionul, ca stii ca vei bate, poate la scor, ca ar fi spectatcol , ca vei pleca fericit... Nu! Stam acasa. In schimb, venim 1000000000 la un meci pe an si plecam in min 80 jumate daca scorul nu e ok. Suporteri de [cenzurat]. Asta suntem. Trebuie sa fim educati.
Manex presedinte!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de Geronimo » 09 Iun 2023, 17:16

Cei care pleaca in min 80 nu sunt suporteri!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 09 Iun 2023, 17:31

Părinte, nu îmi place propaganda. Nici șmecheria propagandistă. Te rog sa îmi arați unde am scris (afirmat) eu ca oamenii trebuie sa tacă? Dacă îmi exprim o părere, înseamnă ca spun sa tacă cineva? Sa înțeleg ca tu, prin ce ai scris, îți dorești sa tacă oamenii? Sau sa facă așa cu spui tu? Referitor la Câmpanu și Ișfan, asta ai priceput? Ca vreau sa joace 90 de minute cu orice preț? Asta ai înțeles tu? Ok. Îți respect părerea. Eu spuneam ca nu este ok sa îl luam im suturi pe Mitrita, așa cum am spus și despre Ivan când s-a întors și a avut o perioada mai slaba. Despre Câmpanu, Isfan: uita-te câte goluri a dat Marko anul trecut și cum juca, și fa comparație cu sezonul asta. Dacă înțelegi ce vreau sa spun. Și nu,chiar nu vreau sa tacă nimeni.
ucv ucv ucv

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de ParintelePafnutie » 09 Iun 2023, 19:18

G.Ovidiu-Catalin scrie:
09 Iun 2023, 17:31
Părinte, nu îmi place propaganda. Nici șmecheria propagandistă. Te rog sa îmi arați unde am scris (afirmat) eu ca oamenii trebuie sa tacă? Dacă îmi exprim o părere, înseamnă ca spun sa tacă cineva? Sa înțeleg ca tu, prin ce ai scris, îți dorești sa tacă oamenii? Sau sa facă așa cu spui tu? Referitor la Câmpanu și Ișfan, asta ai priceput? Ca vreau sa joace 90 de minute cu orice preț? Asta ai înțeles tu? Ok. Îți respect părerea. Eu spuneam ca nu este ok sa îl luam im suturi pe Mitrita, așa cum am spus și despre Ivan când s-a întors și a avut o perioada mai slaba. Despre Câmpanu, Isfan: uita-te câte goluri a dat Marko anul trecut și cum juca, și fa comparație cu sezonul asta. Dacă înțelegi ce vreau sa spun. Și nu,chiar nu vreau sa tacă nimeni.
recunosc cu mina pe ce vrei tu, NU ai spus in mod explicit ca cineva trebuie sa taca. Dar la ce oua si otzeturi ai pus pe cei care ar avea ceva de spus ceva critic ... cam care ar fi mesajul?

Sa ne amintim cum a venit Mitrita de la Pescara, nici macar cumparat mi se pare, in primul an. Era un jucator pe panta descendenta. Cine l-a facut jucator de 8 milioane? Mangia. Poate gresesc, dar de la 700k l-a adus la 8 mil!!!! Din pacate, nici unul din antrenorii de anul asta nu ar putea face asa ceva, nu zic cu Mitrita, dar cu alde Cimpanu si Isfan.

Eu iti spun sincer, sint dezamagit de performatele de anul asta. Nu sint suparat pentru performante, sint suparat pentru predatul fara lupta, atit in Cupa cit si in Campionat. Ma supara atitudinea unor jucatori (da, Cimpanu si Isfan sint primii care imi vin in minte) ca cineva le datoreaza ceva. Sau ca cineva e dator sa-i astepte pe ei sa se incalzeasca fro 3-4 sezoane. Asta e inacceptabil.

Nu, nu sint de acord cu cei care parasesc stadionul, nu conteaza in ce minut. Cu riscul de a fi banat pentru offtopic, da-mi voie sa-ti spun o poveste: fiul meu cel mare face lupte libere de performanta. In drum spre un turneu, i-am spus ca orice ar face, eu sint mindru de de el. Si el mi-a raspuns asa, la misto (cum fac adolescentii) "si daca ies ultimul, tot ai sa mai zici ca esti mindru de mine?". I-am zis ca da. Si la concursul ala, pentru ca a luat in greutate si nu s-a pregatit, chiar a iesit ultimul, pierzid pe linie toate luptele (nu, nu infloresc nimic). Pe drumul de intoarcere, i-am amintit ce mi-a zis, si i-am spus ca eu tot sint mindru de el, desi a iesit ultimul. Dupa doua luni, cistiga campionatele statului. Morala cred ca nu trebuie explicitata.

Acuma ... ce sa mai zic ... nu depinde nimic de mine. Hai baietii si sa le vina la cei care decid ... mintea de pe urma!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Iun 2023, 19:22

S-a incheiat si episodul Re-Venirii lui Reghe.
Ramane in Baku, aia nu ii achita clauza de reziliere
Si cica are 2 oferte de la Arabi . Ba asta, si Dan Petrescu tot timpu au avut oferte de la arabi ... sanchi

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de fanatic16 » 09 Iun 2023, 19:37

Și dacă ne trezim cu bergodi ?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Iun 2023, 19:42

Eu nu cred ca il demitem pe neagoe, sigur prinde 5-7 etape din noul sezon
ar cam trebui sa nu mai discutam despre un nou antrenor, sunt convins ca nu se va intampla

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de fanatic16 » 09 Iun 2023, 20:05

Ar trebui sa nu mai discutam de asta până pierdem in etapa 1 cu oțelul acasă:))

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 09 Iun 2023, 22:22

Părinte, calmează-te. Citeste mai atent și mai “din multă urmă” temporal. După părerea mea, fără să îmi doresc să tacă cineva, Știința a avut trei antrenori mari și lați de la revenire: Mulțescu, Mangia, Reghe. Ouzi și Bergodi pe 4-5. Și, te rog, sa nu te pripești sa îmi vorbești de “media de puncte/meci”, ptr ca una este sa antrenezi 20 meciuri, alta 80. Ca să nu începem sa ne băgăm in “loturi”.
ucv ucv ucv

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de ParintelePafnutie » 09 Iun 2023, 22:51

G.Ovidiu-Catalin scrie:
09 Iun 2023, 22:22
După părerea mea, fără să îmi doresc să tacă cineva, Știința a avut trei antrenori mari și lați de la revenire: Mulțescu, Mangia, Reghe.
Ei, aici sintem ABSOLUT de acord!! [bere]

Si cum Multescu e prea batrin saracu', Reghe nu vine ... ghci ciuperca ce antrenor as vrea eu :). In afara de trasee de joc, Mangia creste jucatori. Face si rezultate sportive, si $$$

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Iun 2023, 23:30

pai si daca ne fu_te jucatorii cum o scoti la cap ?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de fanatic16 » 09 Iun 2023, 23:53

Sa l [cenzurat] n cwur pe Campanu până joacă ăla de frica dinspre mine, și pe isfan plus altii!
Deși având în vedere faptul că și la maltezi e suspectat de chestii sexuale nu cred că îl va dori clubul iar aici poate ne ajuta băieții din galerie sa aflam ceva amănunte, la plecarea lui Mangia, câțiva din Nord au mers la el și la postarea de adio au scris la final: ,,Ce am vorbit azi rămâne stabilit" , aluzie la o posibilă reîntoarcere cândva?
Sincer Mangia mi s a părut cel mai mare gentleman din liga 1 și a dat mereu dovada de bun simt, educație și fair play, deși personal nu îl văd dandu se la jucători cu [cenzurat] in mana nu ai de unde să știi realitatea, dar cert e ca si popa ala e ultima speță de om de se apucase să toarne o eventuală aventura cu Mangia abia când nu a mai fost titular ( și pe bună dreptate Mangia nu îl mai punea în teren la cat de petarda era omu ăla)
Adevărul este că Mangia înapoi ar aduce o emulație asemănătoare cu cea adusa de Pițurcă in 2019, și coroborată cu revenirea lui Mitriță lumea ar visa frumos și am avea peste 20k suporteri pe meci fără discuție!
Sper sa nu rămânem cu Neagoe, că asta înseamnă pe românește să ne mulțumim cu prezența în playoff și să ne rugăm să facă Mitriță două - trei faze de faze la fiecare meci și apoi să jucăm antifotbalul prestat in ultima parte a playoffului , cu stat la cutie și contraatacuri la plesneala ca să conservam avantajul.
Neagoe e antrenor de repriza , mereu cu el echipa nu a existat prima repriza și a jucat parțial a doua sau invers, dar niciodată un meci întreg, sau macar 60-75 de min!!!
Daca Rotaru recurge la a acorda minim un sezon întreg credit unui antrenor nou abia după ce a epuizat tot ce era bun și accesibil in materie de antrenori din Romania si o face cu un mediocru ca Neagoe atunci e bătut în cap și nu are cale de scăpare

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2023/2024

Mesaj de ParintelePafnutie » 10 Iun 2023, 01:30

BiancoAzzurro_AS. scrie:
09 Iun 2023, 23:30
pai si daca ne fu_te jucatorii cum o scoti la cap ?
era un banc cu unu' care voia sa faca fittness si sa piarda kg. Se duce ala la prima sedinta, apare o blonda ... daca ma prinzi, poti sa mi-o tragi. Alearga asta ... nimic. Da' macar face miscare. Urmatoarea sedinta, ce se gindeste asta: sa pun mobila la perete, sa o prind mai usor. Dar apare un ditamai negrul cu ditamai mataringa: nuna seara, sint Hercule, si daca te prind, tz-o trag.
Asa si cu Cimpanu si Isfan ... poate Mangia ii motiveaza sa alerge mai cu spor pe teren :)

Scrie răspuns