Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

La cate goluri diferenta castigam ?

Poll ended at 17 Iul 2023, 18:44

1-2
23
70%
3-4
7
21%
>6
3
9%
 
Total votes: 33

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1221
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 19 Iul 2023, 13:27

Nu inteleg supararea lui Craioveanu, zice:"„Să rămân de decor? Dragoste cu forța nu se poate”". Pana la urma afacerile sunt afaceri, sa fiu sincer nu am vazut mare implicare din partea lui, nu poti sa locuiesti in Spania si sa iei salariu in Romania. Totusi ramane sustinator al echipei si al peluzei.......

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 19 Iul 2023, 13:57

Îmi pare rău că Gică nu mai e in club ,însă realitatea e ca din Spania era greu să fie implicat direct in decizii importante legate de echipa, iar de pus președinte nu se pune problema, știind că Rotaru va fi unicul președinte de acum înainte.
Acum ce mi se pare grotesc e ca Rotaru considera o irosire a bugetului sa îl țină pe Gică in club pe o funcție , fie ea și de imagine, dar își permite să arunce bani și chemari pe sub ușă la peluza puz, adică bate la ochi treaba asta.
Pe de altă parte, așa zisa reorganizare a clubului nu are niciun efect daca papura nu zboară de tot , din orice funcție are el!
Respect Grande, a fost alaturi de noi de la început când nimeni altcineva nu avea încredere în proiectul ăsta, iar asta spune multe! Alte foste glorii sau legende și au dat seama brusc că noi suntem Universitatea Craiova după ce s a făcut stadionul și am început să contam in campionat...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 19 Iul 2023, 14:06

am fost la meci, sincer am ramas c-un gust amar, ivan PETARDA, mijloc inexistent. silva dedea din mana disperat ca nu are la cine sa paseze, ai nostrii se ascundeau dupa dinmovisti. am castigat cu noroc aceasta partida. nu este vina la antrenor. este vina ca nu avem FOTBALISTI. m-am uitat la cei de la sherif tiraspol, s-au adunat 18 FOTBALISTI in vara asta si a eliminat asa zisa campioana a romaniei. doresc o singura echipa in craiova dar fara impicarea FAMILIEI.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Iul 2023, 14:23

Prin plecarea lui Craioveanu ,Rotaru a facut "fabuloasa" economie de 2000 euro/luna..Daca nu venea Mitrita sunt sigur ca eram singura echipa care nu transferam niciun jucator. Noroc cu baiatul ca a vrut sa vina acasa. E a doua oara cand face gestul asta : si cand a venit din Italia el singur a batut la usa clubului.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 15:10

gsm scrie:
19 Iul 2023, 14:06
am fost la meci, sincer am ramas c-un gust amar, ivan PETARDA, mijloc inexistent. silva dedea din mana disperat ca nu are la cine sa paseze, ai nostrii se ascundeau dupa dinmovisti. am castigat cu noroc aceasta partida. nu este vina la antrenor. este vina ca nu avem FOTBALISTI. m-am uitat la cei de la sherif tiraspol, s-au adunat 18 FOTBALISTI in vara asta si a eliminat asa zisa campioana a romaniei. doresc o singura echipa in craiova dar fara impicarea FAMILIEI.
Te rog nu te opri aici. De unde au venit? Cine i-a gasit? De ce au ales sa se duca in fundul lumii (Tiraspol?????) si nu la noi, etc.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 19 Iul 2023, 15:12

ParintelePafnutie scrie:
19 Iul 2023, 15:10
gsm scrie:
19 Iul 2023, 14:06
am fost la meci, sincer am ramas c-un gust amar, ivan PETARDA, mijloc inexistent. silva dedea din mana disperat ca nu are la cine sa paseze, ai nostrii se ascundeau dupa dinmovisti. am castigat cu noroc aceasta partida. nu este vina la antrenor. este vina ca nu avem FOTBALISTI. m-am uitat la cei de la sherif tiraspol, s-au adunat 18 FOTBALISTI in vara asta si a eliminat asa zisa campioana a romaniei. doresc o singura echipa in craiova dar fara impicarea FAMILIEI.
Te rog nu te opri aici. De unde au venit? Cine i-a gasit? De ce au ales sa se duca in fundul lumii (Tiraspol?????) si nu la noi, etc.
Pt că la noi e tâmpenia de limita de jucători extra comunitari iar la Tiraspol nu au limita și de aia ia destui jucători buni la preț de nimic din țările bananiere care chiar dau randament

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 15:13

fanucrv scrie:
19 Iul 2023, 14:23
Prin plecarea lui Craioveanu ,Rotaru a facut "fabuloasa" economie de 2000 euro/luna..Daca nu venea Mitrita sunt sigur ca eram singura echipa care nu transferam niciun jucator. Noroc cu baiatul ca a vrut sa vina acasa. E a doua oara cand face gestul asta : si cand a venit din Italia el singur a batut la usa clubului.
Deci nu mai sint bani. Ei au fost, dar s-a fost batut joc de ei. Acuma, intrebarea e cine si-a batut joc de bani, ca sa fie dat(i) afara. M-as mira sa fi fost Grande parte din fiii risipitori. Dar poate ca a fost. Altfel nu explic

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 15:15

fanatic16 scrie:
19 Iul 2023, 15:12
ParintelePafnutie scrie:
19 Iul 2023, 15:10
gsm scrie:
19 Iul 2023, 14:06
am fost la meci, sincer am ramas c-un gust amar, ivan PETARDA, mijloc inexistent. silva dedea din mana disperat ca nu are la cine sa paseze, ai nostrii se ascundeau dupa dinmovisti. am castigat cu noroc aceasta partida. nu este vina la antrenor. este vina ca nu avem FOTBALISTI. m-am uitat la cei de la sherif tiraspol, s-au adunat 18 FOTBALISTI in vara asta si a eliminat asa zisa campioana a romaniei. doresc o singura echipa in craiova dar fara impicarea FAMILIEI.
Te rog nu te opri aici. De unde au venit? Cine i-a gasit? De ce au ales sa se duca in fundul lumii (Tiraspol?????) si nu la noi, etc.
Pt că la noi e tâmpenia de limita de jucători extra comunitari iar la Tiraspol nu au limita și de aia ia destui jucători buni la preț de nimic din țările bananiere care chiar dau randament
Mmm, da. Mai bine nu incep sa spun ce parere am eu de UIE si regulile ei.

Inteleg, e clar acum

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 20 Iul 2023, 13:51

din cate stiam, ai dreptul la maxim 3 jucatori extracomunitari in acelasi timp in teren, in lot nu stiu daca e precizat, asa ca s-o lasam moarta, ca nu putem, e ca nu suntem in stare. luase uta vreo 7 africani tineri, cativa erau de la academia lui Mariko Daouda, noi nu pastram legatura si Zlati s-a dus el la pregatirea echipei.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Iul 2023, 14:11

crazy_u.craiova scrie:
19 Iul 2023, 13:18
De ce e obligatoriu sa joace screciu?!nu mai e nici u21,iar calitatea in mod deosebit nu mi sa parut ca a aratat vreodată,e un fel de mateiu mai tanar,dar ala la 25 ani cand a venit la noi parca mai avea ceva tupeu cu un sut de la distanta ,ceva,dar screciu mai nimic, mereu mi s-a parut ca e la numar,cam ca ceaiul nu face rau dar nici bine nu face.cea mai urgenta mi se pare solutia de a-i integra pe ivan cu mitrita.ndong e un fundas foarte bun,dar la jocul ofensiv mi se pare mult sub bancu.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk
Degeaba...nea Mihai îl vede un fel de Pirlo....

Scrie răspuns