Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

La cate goluri diferenta castigam ?

Poll ended at 17 Iul 2023, 18:44

1-2
23
70%
3-4
7
21%
>6
3
9%
 
Total votes: 33

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 18 Iul 2023, 00:18

Salariul lui Koljic e pentru Rotaru ca donatiile lui jiji pentru Biserica - pomana. Il astept pe Ivan varf. Forza Stiinta ucv apld

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 18 Iul 2023, 00:24

In drum spre meci ma suna un vecin ca iese apa pe sub usa.. Se sparsese un racord... Bag pl. Apa 10 cm... Totul sub apa... Inclusiv vinilurile.
Tricoul nou pe mine... Dupa toata uzmeala tricoul si-a facut treaba :)
Deci pl meci pe stadion..
Despre meci... Ivan se pierde pe dreapta. Eu l-as pune pe stanga si pe dreapta pe Trica. Oricum e degeaba... Sa stea acolo si sa faca ce poate.
Meci ok in repriza a doua... Buni... Mai mult nu am inspirație. Cred ca e de la umezeala din casa.




Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 18 Iul 2023, 00:24

Ivan nu se simte bine in dreapta.Mai bine joaca el varf si Isfan/Roguljic in dreapta.Tot nu inteleg de ce am renuntat la Vata cand nu avem nimic mai bun acolo.E inceput de sezon,victoriile scurte sunt bune ptr moral.Hai sa ne pregatim in liniste si ptr etapa viitoare si poate mai si aducem jucatori.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 18 Iul 2023, 00:32

Popica, ok. Baiat serios... Dincolo de poarta, doar Mitrita... Sa nu ne mai isterizam ca nu e Ivan de nationala. Nu i-ar strica un pic pe banca.

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 18 Iul 2023, 00:43

Stefan.. scrie:Popica, ok. Baiat serios... Dincolo de poarta, doar Mitrita... Sa nu ne mai isterizam ca nu e Ivan de nationala. Nu i-ar strica un pic pe banca.
Mai degraba mitrita mijlocas central,ivan la locul lui,dreapta, isfan.
Chiar imi pare rau de Ivan,a fost mereu alaturi de noi.Chiar daca e sub mitrita parca prea e dat la o parte.Trebuie gasita alta solutie ptr cei doi ,nu cea din seara asta.Iar in legatura cu trecerea pe banca,sper ca e o gluma.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2148
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Iul 2023, 00:49

Mitrita cu la nici 50 la sută din potențial ii insira și le dădu craci, deschisa jocul, crea pericol mereu, imperial jucător, daca am avea și antrenor ar putea fi folosit unde trebuie, in spatele vârfului, vârf care ar trebui sa fie Ivan.
Bancu jos pălăria, cel mai implicat, nu se vede că a fost 6 luni pe bara săracu, bună de tot atitudinea, merită capitan!
Ivan sacrificat fara rost, locul lui e vârf sau in stânga, in niciun caz în dreapta!
Popescu jos pălăria, am pierdut șirul penalty-urilor aparate de când a devenit titular asta iarna!! Bravo!
Restul rușine pt prima repriza ca atitudine, că în a doua jucaram ce a antrenat marele strateg, fix nimic .
Sper că disperarea din discursul său e din cauză că acum urca liftul cu Sumudica la ramada in centru :))

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Iul 2023, 01:20

eu zic ca marko a fost foarte eficient , cu pofta de joc, plus cs combina bine cu mitrita ... clar ivan stanga si mitri coordonator, eu asa am si crezut ca e combinatia ... istvan misca ... fara baiaram e nasoala rau cu u21 , vladoiu era varza si au zis sa il aduca pe borta sa para mai bun cred, ca altfel nu imi explic .... probleme stiute si pare ca si agravate de neagoe

si toate ca toate , dar daca nu ai cohones , e greu sa fii mare antrenor... pierzi vestiarul si nu mai merge , pentru ca are materie prima buna de tot anul asta... pai sa vezi jucatori in fata ca ivan,mitri,markovic cu bancu , chiar si cu un cretu si sa joci cu 2 inchizatori cu fii ploii... se vede din avion ca deja e pus cronometrul

dar sa nu uitam , bine ati revenit javrelor :-x tot asa sa tineti inca vreo 10 ani macar ..mu_e la securitate
forta noi ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Iul 2023, 01:24

incep sa cred ca nu are rost sa faci pregatire cu un antrenor pt ca incepe cu pretentii, lot, filozofie de joc, bla bla ..dar cv zero

lasa tata, vii tu in erapa 5 antrenor nou si daca esti bun te descurci , transferuri nu se poate , demonstreaza... nu poti , lasa ca luam altul si tot asa... dupa ce demonstrezi mai aduci 1-2 jucatori, nu 7..usor usor ca i se urca la cap..

ca uite asa vara asta am stat sa scapam de vana, hanca, mitrea,florescu de la nea r2... de la piti iar vreo 7... si tot asa stam sa reparam

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de TheMan » 18 Iul 2023, 01:33

daca asa arata echipa pregatita de tine dupa ce ai avut jumatate de campionat + pregatirea de vara cu aproape tot lotul disponibil (fara cei de u21) eu zic ca e groasa treaba. pacat.
Forta Stiinta!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Iul 2023, 02:07

Nu sint de acord cu voi ca nu s-a lucrat la antrenamente. De exemplu, faza golului doi. Aia e CLAR lucrata la antrenamente. Iarasi, pasele sint totusi mai bune ca anul trecut, din aparare in atac. Cam pina la jumatatea terenului :). Dar acolo, treaba se cam fringe. De ce? Pai pentru ca - ca orice antrenor roman - Neagoe nu stie sa joace impotriva unei aparari supraaglomerate. Mitrita a facut una din putinele posibilitati: a driblat tot. Cealalta solutie? Sut de la distanta. Nimeni nu stie sa creeze culuare de sut, nimeni nu stie sa traga la poarta. Sau, mai degraba, Neagoe habar n-are ce sa faca cu atacul. ii pune pe toti pe unde crede el ca s-ar potrivi, si descurcati-va baieti :). Baietii nu-s pusi in teren sa execute o schema tactica, ci au o asezare "teoretica".

Cu alte cuvinte? Neagoe lucreaza cu ei, doar ca atit stie. Norocul nostru e ca nici aia din fata nu stiu mai mult

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Iul 2023, 07:30

Trebuie mijlocaș dar mai tare Trebuie fundaș dreapta u21 pt că altfel tot facem experimente ...aseară Marko și Koljci rezerva lui Atanas? Intra Danciu și trebuie să i ntre încă unul să repari ceva? Prea mult .

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 18 Iul 2023, 07:41

La u21 stam cel mai rau,iar daca suntem in incurcatura acum pe flancul stang,sa isi revină baiaram care culmea ,tot aia are ca pozitie de baza.sa nu mai zic ca tot pe stanga sunt bancu ndong,badelji,pe dreapta mormant .

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Last edited by crazy_u.craiova on 18 Iul 2023, 07:41, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 18 Iul 2023, 08:28

Captivi ai propriului amor... :)(
Stai ca vine Dinu astazi cu o epistola la acest meci in Fanatik.
Aseara la cald a spus ca i s-a parut ca nu am meritat victoria. Nenorocitul tot nenorocit.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 18 Iul 2023, 08:48

Nu mi a placut jocul, daca nu era mitrita cu inspiratiile lui, aveam probleme si sa scoatem un egal zic eu. Dinamo a fost mai buna decat ma asteptam, s au motivat foarte bine. La noi mijlocul a parut rupt in prima repriza, multe paste gresite si mingi bajbaite. Per total o sa vedem etapa urmatoare cu otelul acasa, care probabil se va apara pe 3 linii, atunci vedem daca stim sa desfacem echipele mici!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Iul 2023, 09:03

Cu jocul pe care l-au prestat ieri baietii, daca prindem playofful este o minune. Din punct de vedere tactic, Neagoe este o catastrofa, jocul nu are consistenta, echipa este imprastiata aiurea pe teren si face un pressing avansat in care jucatorii nostri isi consuma energia degeaba, iar in faza ofensiva ne bazam doar pe sclipirile lui Mitrita, Ivan, Bancu, Markovic sau Roguljic.
Chiar daca principalul vinovat este Neagoe, eu nu am uitat ca la conferinta de presa premergatoare meciului cu Dinamo, Neagoe zicea ca dupa meci vom discuta despre niste transferuri. Ati uitat ?

Scrie răspuns