Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

La cate goluri diferenta castigam ?

Poll ended at 17 Iul 2023, 18:44

1-2
23
70%
3-4
7
21%
>6
3
9%
 
Total votes: 33

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 18 Iul 2023, 09:21

Ma intreB oare de ce o fi fost asa plapanda peluza nord? Doar la gol ce se agitau,anii trecuti erau vocali

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Iul 2023, 09:32

Bine ca am bătut

Despre joc nu zic nimic , încă ma doare capul

Nu sa făcut nimic in inter-sezon , nici transfer nici pregătire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 18 Iul 2023, 10:02

robertc scrie:
18 Iul 2023, 09:21
Ma intreB oare de ce o fi fost asa plapanda peluza nord? Doar la gol ce se agitau,anii trecuti erau vocali
Le-au dat volumul incet in partea aia de stadion. E normal gazdele sunt favorizate la transmisiuni.
Apropo, am vazut meciul pe Prima si ...stupoare:
Gradinescu si Mocanu au trecut la sintagma...Universitatea Craiova. Ha ha caltabosilor !
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 18 Iul 2023, 11:15

Parerea mea ca ... cuplul buimac Cretu - Screciu trebuie spart (doi buimaci in acele posturi la centru de mare importanta ...e prea mult). Acest cuplu ne poate pierde multe meciuri, ei nu triaza nimic pentru aparare, nu culeg mai nimic. Ar trebui ca Bancu sa-l inlocuiasca pe Screciu si Ndong sa revina in locul lui Bancu. Cred ca ar fi un plus evident in joc. Bancu desigur evita sa bage piciorul dar poate culege mai multe baloane si poate lega mai bine decat Screciu.
L-am vazut la inlocuire pe Cretu cu o grimasa de nemultumire (vis a vis de jocul sau...simtea ca a fost mana moarta). Asta e bine doar daca dupa aia se vede o imbunatatire pentru ca si noi facem in fata TV-ului grimase (...de la bere, e prea acra ).
FMSP :)(

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 18 Iul 2023, 11:19

Acum ca tot s-a accidentat(pentru a cata oara? de cand este aici doar accidentat a stat) Elvir Koljic, care clar nu ne mai este de folos deloc, zic ca ar trebui o reziliere amiabila, Ar putea juca Ivan varf cu Mitrita in spatele lui,
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Iul 2023, 12:05

Ce fumează ăștia de la ligă de îl pusara pe Neagoe antrenorul etapei? Scrie acolo motivul că "echipa a venit mult mai motivată în repriza a doua". Hai smr tu, deci meriti felicitări după ce faci primul 11 praf și te chinui cu o nou promovată cu aceiași jucători din b cu un picior in faliment?

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Iul 2023, 12:19

Felicitări echipei pentru victorie! O victorie împotriva lui dinamo este oricând un pansament pentru suflet. Dar, eu cred ca dinamo va fi Ciuca bătăilor, mi s-au parut foarte subțiri, și asta ma nelinisteste. Ne bazam pe sclipiri individuale și nu este ok. Nu se vede nicio idee de joc (după o jumătate de campionat și un cantonament). Cu tot respectul pentru Neagoe, o tot tine langa cum am dominat noi fcsb, crapid, cfr in play-off-ul trecut. Fals! Am avut câte 20-25 de minute de tăvălug in acele meciuri, și alea după ce eram condusi de fiecare data. Arătăm a echipa mică. Mult succes și Forța Știința!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 18 Iul 2023, 12:26

Editorial Cornel Dinu... in Fanatik.
În prima repriză a jocului cu Universitatea Olguței și încă a mogulului Rotaru de Craiova ot Pipera ...

Cam asa stau lucrurile in Fanatik...aceasta hartie cosmopolita care promoveaza scandalul.
Bun, ideea ar fi ca seful ziarului ar fi de vina ca nu infiereaza bataia de joc a unora la adresa altora.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 18 Iul 2023, 12:47

Un alt jucator care s-a remarcat a fost Isfan ! Asta ca sa fiu corect si sa recunosc cand joaca bine ,ca tot l-am injurat des p-aci..

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 18 Iul 2023, 12:56

JaneTrabant scrie:
18 Iul 2023, 11:19
Acum ca tot s-a accidentat(pentru a cata oara? de cand este aici doar accidentat a stat) Elvir Koljic, care clar nu ne mai este de folos deloc, zic ca ar trebui o reziliere amiabila, Ar putea juca Ivan varf cu Mitrita in spatele lui,
Koljic a devenit una din cele mai costisitoare si păguboase achiziții. Suma de transfer mare, salariu de top raportat la nivelul lotului dar din pacate randament slab din cauza accidentarilor. Dintr-o potențiala superafacere extrem de prost gestionata s-a transformat într-o piatra de moara cu costuri mari si cu iluzia ca ești acoperit pe poziția de atacant.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 18 Iul 2023, 13:05

ParintelePafnutie scrie:
18 Iul 2023, 02:07
Nu sint de acord cu voi ca nu s-a lucrat la antrenamente. De exemplu, faza golului doi. Aia e CLAR lucrata la antrenamente. Iarasi, pasele sint totusi mai bune ca anul trecut, din aparare in atac. Cam pina la jumatatea terenului :). Dar acolo, treaba se cam fringe. De ce? Pai pentru ca - ca orice antrenor roman - Neagoe nu stie sa joace impotriva unei aparari supraaglomerate. Mitrita a facut una din putinele posibilitati: a driblat tot. Cealalta solutie? Sut de la distanta. Nimeni nu stie sa creeze culuare de sut, nimeni nu stie sa traga la poarta. Sau, mai degraba, Neagoe habar n-are ce sa faca cu atacul. ii pune pe toti pe unde crede el ca s-ar potrivi, si descurcati-va baieti :). Baietii nu-s pusi in teren sa execute o schema tactica, ci au o asezare "teoretica".

Cu alte cuvinte? Neagoe lucreaza cu ei, doar ca atit stie. Norocul nostru e ca nici aia din fata nu stiu mai mult
O schema lucrata la antrenament indelung… doua pase. Nu e vorba ca nu stim sa jucam impotriva unor aparari supraaglomerate, nu stim sa jucam colectiv nimic. Daca ii prindem pe unii ca bulgarii aia din cantonament care stiu sa iasa cu mingea din aparare si scapa de pressingul nostru avansat, suntem fiii ploii.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 18 Iul 2023, 14:54

robertc scrie:
18 Iul 2023, 09:21
Ma intreB oare de ce o fi fost asa plapanda peluza nord? Doar la gol ce se agitau,anii trecuti erau vocali
De fapt s-a cantat mult mai bine decat in multe meciuri din sezonul trecut…probabil e chestie de amplasare a microfoanelor pentru televiziune daca la TV nu s-a auzit.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Iul 2023, 14:57

Mmmm, nu stiu ce sa zic. Ocaziile noastre de gol au venit prin scheme tactice (de ex urcare Bancu pe stinga, pasa in mijlocul careului, venire la finalizare din linia de mijloc). Ocaziile militiei au fost strict pe mingi respinse aiurea de ai nostri, sau pase gresite. Si atunci, tactica a fost "ia mingea si poc la poarta". As zice ca avantaj noi.

Iar apun, noi tot ce am realizat a fost pe aparare subtiata, cu putini participanti ai mult teren liber.

Daca mi-e permisa o analogie cu Judo, noi nu stim sa facem Kuzushi (care e, pina la urma, esenta). De asta consider eu ca Neagoe e un antrenor limitat.

Iarasi alta chestie. Neagoe joaca cu doi mijlocasi defensivi. Nu stiu daca asta e filosofia lui, sau pur si aimplu nu are altceva. De aia jocul e rupt la mijloc, pentru ca avem o aparare prea mare si inutil de mare. Aia doi mijlocasi defenaivi nici macar nu se inteleg cu linia de fundasi, de aia au avut amenzile ocazii. Cu linia de atac nu mai spun, ca nu e cazul.

Ivan cam si face teatru, ca nu poate juca pe dreapta. Nici nu prea cred ca incearca, si rau face. Daca ar fi in puterea mea, l-as schimba pe Ivan cu Gustavo.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 18 Iul 2023, 15:08

Azi la rece: meciul a fost câștigat în primul rând de Popică în poartă și nu mă refer numai la 11m apărat. A fost ziua lui și a apărat tot ce se putea apăra.
În al doilea rând cei care au intrat pe parcurs au fost fix pe fix ce trebuia.
Crețu devine un fel de Papp. Inutil, bolovănos, orice greșeală a lui se transformă în gol sau cartonaș galben/roșu total aiurea. Nu ar fi rău să fie vândut acum cât mai valorează ceva.
CRAIOVA NESUPUSA

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Iul 2023, 15:11

Toată lumea îl plânge pe Ivan că nu poate juca dreapta dar el meciul ăsta a greșit pase de 2 sau 3 m , a greșit preluări, ce importanță are unde joci dacă tu ești total defazat și dezinteresat de joc. Nu dai randament bun , ok lucrul ăsta dar aseară la Ivan s-a văzut o durere în pl și la fel la Screciu și la Crețu.

Scrie răspuns