Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

La cate goluri diferenta castigam ?

Poll ended at 17 Iul 2023, 18:44

1-2
23
70%
3-4
7
21%
>6
3
9%
 
Total votes: 33

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 18 Iul 2023, 15:18

Dar dacă ii întra aia lui Crețu în minutul 4?
Eu nu cred ca l-am văzut vreodată pe Mitrita alergând atât. A venit de vreo 2 ori și a deposedat după super sprinturi, a treia oara a faultat. Nu o fi fost cel mai bun meci, dar, Ati trebuia sa dea una, Ivan încă una, Crețu una, astea in prima repriza. Nu știu voi cum ați simțit presiunea dar eu am simțit-o bine de tot... cățelușii au făcut totuși atmosfera, prima etapa. Ma mulțumeam și cu un gol din offside dar trebuia sa batem spurcații.
Pe lângă asta au fost niște faze cel puțin ciudate, la Ivan cu minionul ala s-au dat doar 2 faulturi ptr noi deși ala era la coasa constant. Fundașul lor dreapta a avut 3 faulturi de galben, întra unul la Mateiu imediat după ce a intrat, nu a avut nicio treaba cu mingea, nu dădu nici gri. Din minutul 75 s-a fluierat doar ptr ei, faza cu Danciu de a ieșit din apărare, ala s-a pus zid și s-a lăsat jocul sa curgă, penaltiul lui Crețu a fost "cu acoperire regulamentara" dar e de ținut minte...
Victoriile aduc victorii, urmează otelul, sper sa batem indiferent dacă jucam și mai prost decât ieri.
Forza Știința!
ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Iul 2023, 16:24

Zici cind Ati a pasat la portarul advers? :)

Eh, e tinar, sa-l puna sa traga la poarta pina rupe perechea de ghete.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 18 Iul 2023, 16:26

Cred ca a fost mai misto aia cu capul a lui Ati. Stiu ca e tinta bazaielilor, dar mie imi place copilul, eu zic ca are potential, deocamdata nu a jucat cine stie ce ca sa ne dam seama de el.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Iul 2023, 16:34

Paul scrie:
18 Iul 2023, 16:26
Cred ca a fost mai misto aia cu capul a lui Ati. Stiu ca e tinta bazaielilor, dar mie imi place copilul, eu zic ca are potential, deocamdata nu a jucat cine stie ce ca sa ne dam seama de el.
Ce sa-i faci? Lumea are asteptari mari de la el! Trebuie sa se antreneze din greu, si o sa fie bine.

Eu am zis de aia cu pasa la portar pentru ca trebuia sa fie gol. Daca era Camataru acolo, facea si gaura in plasa :)( Aici se vede ca mai e de lucru la antrenamente, si ca e inca mic. Ati ar putea sa fie un Camataru sau, mai recent, un Koljic. Sa munceasca la antrenamente, sa faca overtime pe teren si o sa-i iasa.

Aruncatul cu orice in juniori nu e o idee buna nicicind.
Aruncatul cu idem in Neagoe, dupa doar un meci, iar nu e o idee buna. Ho cu tata ... sa vedem citeva meciuri (5, stiti deja :lol: ), sa ne lamurim.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Iul 2023, 16:55

Bine dreqk ca nu jucam prin europa ca iar ne scoteau niste anonimi, iar puneam stampila pe calendaru rusinii

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 18 Iul 2023, 17:09

cortinadampezzo scrie:
18 Iul 2023, 16:55
Bine dreqk ca nu jucam prin europa ca iar ne scoteau niste anonimi, iar puneam stampila pe calendaru rusinii
Imi luași vorbele din gura :lol: ..la treaba asta ma gandeam aseara ,in timpul meciului.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Iul 2023, 17:27

repetitivitatea la esec duce la decredibilizare, daca tot joci in fiecare an in europa si tot pierzi cu echipe de anonimi, nu mai esti interesant pentru nimeni.

nici pentru media, nici jucatorii nu mai considera interesant un meci de europa, si mai ales nici pentru suporteri . vezi anu trecut la severin,

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Iul 2023, 18:13

eu nu stiu ce tot ziceti de cretu cu penalti ca acolo nu e nimic si Fesnic ne-a ars de fiecare data (parca la pitesti a dat 2 galbene atunci daca retin bine sau cand avea dinti sparti mateiu cu uta ) ..e un fel de chivulete , hai s aa fim seriosi ca se vedea din avion ca judeca cum vroia el faza ..

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Iul 2023, 18:45

Cretu ? dar Koljic ?

Eu ma intreb daca astia doi pot sa faca asa

https://www.youtube.com/watch?v=5Qo7oiiem00

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Iul 2023, 19:01

n-avem noi atitia bani

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 19 Iul 2023, 12:32

ce gluma cu Ronaldinho, pai la noi Mateiu trage mai rau ca in liga a 3-a, Screciu odata a fost rezolvat de Silva, odata de Bancu, 2 faulturi grosolane, in rest pase la portar si la coechipierul de langa el. Mai vad ca unii zic sa joace fundas, pai nu v-ati saturat de augoluri, de henturi, de penalty si de lufturi, cat mai departe de poarta e cel mai bine, daca e obligatoriu sa joace, daca am putea stii cum s-a facut selectia recenta. dupa parea mea e ca avem doar 7 oameni, care merita sa joace Popescu, Siiva, Ndong, Cretu, Mitrita, Bancu, Ivan. Cretu e cam rudimentar si daca nu are o zi buna, nu contezi pe el, deasemenea si Ivan poate sa nu-i iese uneori.

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 19 Iul 2023, 12:40

mflorin scrie:ce gluma cu Ronaldinho, pai la noi Mateiu trage mai rau ca in liga a 3-a, Screciu odata a fost rezolvat de Silva, odata de Bancu, 2 faulturi grosolane, in rest pase la portar si la coechipierul de langa el. Mai vad ca unii zic sa joace fundas, pai nu v-ati saturat de augoluri, de henturi, de penalty si de lufturi, cat mai departe de poarta e cel mai bine, daca e obligatoriu sa joace, daca am putea stii cum s-a facut selectia recenta. dupa parea mea e ca avem doar 7 oameni, care merita sa joace Popescu, Siiva, Ndong, Cretu, Mitrita, Bancu, Ivan. Cretu e cam rudimentar si daca nu are o zi buna, nu contezi pe el, deasemenea si Ivan poate sa nu-i iese uneori.
Ar fi o treaba daca am avea 7 jucatori meci de meci,dar ce te faci ca unu din bancu-ndong si mitrita-ivan nu joaca la capacitate intrucat nu e pe post.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 12:50

Screciu trebuie scos sau trecut pe linia de funD s-o bubuie...Bancu trebuie sa-i ia locul la mijloc.
Ndong pe pozitia de fundas stanga. Mi se pare atat de clara si benefica miscarea incat ...Neagoe ma face sa-mi dau cu tesla-n coae.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 19 Iul 2023, 13:16

Nu vei vedea vreodată la Neagoe astfel de mutări. El nu-l joaca pe Ivan atacant central darmite astfel de permutări. E revoluție ce propui tu acolo !

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 1: Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 19 Iul 2023, 13:18

De ce e obligatoriu sa joace screciu?!nu mai e nici u21,iar calitatea in mod deosebit nu mi sa parut ca a aratat vreodată,e un fel de mateiu mai tanar,dar ala la 25 ani cand a venit la noi parca mai avea ceva tupeu cu un sut de la distanta ,ceva,dar screciu mai nimic, mereu mi s-a parut ca e la numar,cam ca ceaiul nu face rau dar nici bine nu face.cea mai urgenta mi se pare solutia de a-i integra pe ivan cu mitrita.ndong e un fundas foarte bun,dar la jocul ofensiv mi se pare mult sub bancu.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk



Scrie răspuns