Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu caii ieșeni?

Batem clar, incepem sa legăm ceva
11
79%
Egal, suntem superficiali
3
21%
Pierdem, cu greu
0
No votes
 
Total votes: 14

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Aug 2023, 23:34

fanatic16 scrie:
Freestate scrie:
12 Aug 2023, 23:29
Slabi 11 la 11. A fost nevoie de cotul aluia, ghiolbanul ca sa ni se deschida portile.
Baiaram, Isfan foarte slabi alaturi de Cretu si Screciu. Ndong a gresit destul de mult, parea luat pe sus. Bine ca l-a schimbat.
Mai întreabă te de doua ori de ce nu a plecat Mateiu, că făcu mai multe decât Screciu și Crețu
Facu multe in 11 vs 11?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Aug 2023, 23:39

Si 11 la 7 Screciu tot in spate paseaza.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 12 Aug 2023, 23:42

Mda, am puterea sa recunosc. La reluare fu de galben.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Aug 2023, 23:43

Leonard Albert scrie:Mda, am puterea sa recunosc. La reluare fu de galben.
Corecte ambele galbene.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 12 Aug 2023, 23:43

Geronimo scrie:
12 Aug 2023, 23:24
fanatic16 scrie:Na ma na aia de plângeți după neagoe
:-) asta intelesasi tu... :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Sa mi zici un meci cu neagoe când am dat 4 goluri sau cum am reușit să facem decât egal cu farul de a jucat în zece.
Diferențele sunt colosale my friend, Balint/Rădoi/neagoe au regresat teribil echipa asta, realitatea e că avem un lot bun că la ce antrenează cei trei e de mirare cum ajunsesem la câteva minute de grupele conference și ne am dominat adversarii 9/10 meciuri in Playoff.
Degeaba acuzați că e meritul exclusiv al lui Mitrita și nu și al lui reghe, Mitrita e rotita lipsa din ce crease Reghe anul trecut.
Plângeți in continuare după falși idoli care punctează doar la capitolul oltenisme și reclamă prin cumetrii care la realizări în fotbal vor rămâne corigenți.
Este clar că Rotaru sezonul trecut a făcut poftele in materie de antrenori tuturor : Marian copilu cu Balint, nea Sorin viteazu lu peste pe la Fanatik cu Rădoi și Bădiță cu Neagoe , ultimul fiind redus la tăcere după cât de deplorabil jucam cu neagoe in primele meciuri sezonul ăsta.
E clar că Reghecampf nu va mai fi deranjat de nimeni, Rotaru a făcut curățenie și echipa o va lua pe o traiectorie ascendentă.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Aug 2023, 23:44

R.E.N. scrie:Si 11 la 7 Screciu tot in spate paseaza.
Dar iti place cum pleaca cu mingea la picior, ca un fel de "cap de cal" in tinerete. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Aug 2023, 23:45

gogu2005 scrie:
12 Aug 2023, 23:33
fanatic16 scrie:
12 Aug 2023, 23:23
Na ma na aia de plângeți după neagoe
Păi ia să vedem, avem așa:

Cât timp s-a jucat 11-11 Iașiul a avut 1-0. Antrenorul nostru se hidrata și se gândea probabil cum s-o altoiască din nou pe prodanca

3 goluri au venit după 3 faze absolut individuale ale lui Mitriță.

1 gol a venit după un luft al lui Bancu dar care a jucat oricum bine.

Tactica antrenorului? Lungă și pe-a doua, bufa, bufa.

Și dacă vă mai luați de preferatul meu Danciu vă bag curry picant la cârnăciori la meciurile de acasă:))))

PS: golurile au curs după ce Baiaram a predat ghetele.
442 , schimbat ndong cu vladoiu odata, i-am inghesuit din primul minut , centrare vladoiu primul gol

apoi screciu praf, retras ca fundas
cretu achimbat , mana moarta
baiaram cu danciu a fost pt tine doar

sa nu mai vb de mental, mitrita reloaded, marko reloaded, ivan si mai incisiv si am vazut fotbal una peste alta

aia aveau 3 galbene parca pe la fundasi deja si erau presati de noi ..nu poti sa zici ca a picat din senin

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 12 Aug 2023, 23:45

Ideea era ca am jucat catastrofal pana la rosul ala. Doar cine nu vrea nu vede.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 12 Aug 2023, 23:46

Geronimo scrie:
12 Aug 2023, 23:34
fanatic16 scrie:
Freestate scrie:
12 Aug 2023, 23:29
Slabi 11 la 11. A fost nevoie de cotul aluia, ghiolbanul ca sa ni se deschida portile.
Baiaram, Isfan foarte slabi alaturi de Cretu si Screciu. Ndong a gresit destul de mult, parea luat pe sus. Bine ca l-a schimbat.
Mai întreabă te de doua ori de ce nu a plecat Mateiu, că făcu mai multe decât Screciu și Crețu
Facu multe in 11 vs 11?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Știi și tu că și înainte de roșul lor avusaram doua faze periculoase in primele minute ale reprizei secunde. Cum ziceam înainte, Crețu și Screciu nu se potrivesc in 4-4-2 și Mateiu cu Roguljic interpretara mult mai bine sarcinile in locul lor.
Neagoe, Badea , Cartu să tacă, abia așteaptă primii pași greșiți ai lui Reghe

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Aug 2023, 23:48

fanatic16 scrie:
Geronimo scrie:
12 Aug 2023, 23:24
fanatic16 scrie:Na ma na aia de plângeți după neagoe
:-) asta intelesasi tu... :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Sa mi zici un meci cu neagoe când am dat 4 goluri sau cum am reușit să facem decât egal cu farul de a jucat în zece.
Diferențele sunt colosale my friend, Balint/Rădoi/neagoe au regresat teribil echipa asta, realitatea e că avem un lot bun că la ce antrenează cei trei e de mirare cum ajunsesem la câteva minute de grupele conference și ne am dominat adversarii 9/10 meciuri in Playoff.
Degeaba acuzați că e meritul exclusiv al lui Mitrita și nu și al lui reghe, Mitrita e rotita lipsa din ce crease Reghe anul trecut.
Plângeți in continuare după falși idoli care punctează doar la capitolul oltenisme și reclamă prin cumetrii care la realizări în fotbal vor rămâne corigenți.
Este clar că Rotaru sezonul trecut a făcut poftele in materie de antrenori tuturor : Marian copilu cu Balint, nea Sorin viteazu lu peste pe la Fanatik cu Rădoi și Bădiță cu Neagoe , ultimul fiind redus la tăcere după cât de deplorabil jucam cu neagoe in primele meciuri sezonul ăsta.
E clar că Reghecampf nu va mai fi deranjat de nimeni, Rotaru a făcut curățenie și echipa o va lua pe o traiectorie ascendentă.
Am zis eu ca eram incantat de Neagoe?! Sau de Balint?! Chiar am zis ca strigam demisia din minultul 20 al meciului cu pepsi osk.

Eu am spus ca Reghe are nevoie de lot pentru next level. Nu putem sa-i punem nereusitele doar lui in carca.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 12 Aug 2023, 23:49

Eu cel puțin nu plâng după Neagoe, mi se pare că echipa joacă fix la fel acum ca și atunci.
Cea mai bună soluție era și este un antrenor străin care să fie cât de cât conectat la fotbalul modern și care să scoată untul din jucătorii actuali.
Vom vedea mâna antrenorului atunci când Mitriță nu va fi în teren, sau când golurile vor veni ca urmare a unor faze tactice, scheme de joc etc. Reghe știe lotul, se presupune că venea cu lecțiile gata făcute.
CRAIOVA NESUPUSA

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Aug 2023, 23:51

@Geronimo cine e cap de cal?? :-D Screciu la mijloc a facut vreo 3-4 meciuri bune in doi ani.

I-a dat ala “perversa ca pe targu ocna” lui Baiaram, e rosu direct.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Aug 2023, 23:53

R.E.N. scrie:@Geronimo cine e cap de cal?? :-D Screciu la mijloc a facut vreo 3-4 meciuri bune in doi ani.

I-a dat ala “perversa ca pe targu ocna” lui Baiaram, e rosu direct.
:-) "cap de cal" e Chiriches, Vlad Chiriches. Nu ti-l amintesti de la Pandurii?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 12 Aug 2023, 23:56

eu nu am vazut la neagoe mutari tactice sau 4 goluri .. am vazut doar chestii tactice previzibile cu un joc previzibil, iar mandatul si inchiderea lui au fost la fel de previzibile ... cu tot respectul pt el ca e al nostru doar , dar parea ca niciodata nu o sa avansam in joc ci doar ramanem intr-un echilibru previzibil, foarte bun de altfel la echipe de mijlocul clasamentului dar nu la o echipe cu pretentii si vestiar
Last edited by BiancoAzzurro_AS. on 12 Aug 2023, 23:57, edited 1 time in total.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Aug 2023, 23:56

Leonard Albert scrie:Nu e vina lui Reghe, nicidecum. Uita-te la mimozele de pe teren! Ajunse Kovacs sa se mileasca de noi si sa le dea alora rosu degeaba.
Tu vb serios? Cum degeaba? Vazuai reluarile? Ala e de rosu direct

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns