Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu caii ieșeni?

Batem clar, incepem sa legăm ceva
11
79%
Egal, suntem superficiali
3
21%
Pierdem, cu greu
0
No votes
 
Total votes: 14

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Aug 2023, 23:56

Geronimo scrie:
12 Aug 2023, 23:53
R.E.N. scrie:@Geronimo cine e cap de cal?? :-D Screciu la mijloc a facut vreo 3-4 meciuri bune in doi ani.

I-a dat ala “perversa ca pe targu ocna” lui Baiaram, e rosu direct.
:-) "cap de cal" e Chiriches, Vlad Chiriches. Nu ti-l amintesti de la Pandurii?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Acum ca zici, pot sa vad :)( Sa-l puna in spate, sa plece cu mingea de acolo ca de la centru e mai greu, ai adversari in fata.
Last edited by R.E.N. on 13 Aug 2023, 00:11, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 12 Aug 2023, 23:57

Partea bună e că ne contrăm la o victorie cu 4 goluri.
Partea proastă e că încă suntem departe de jocul pe care ni-l dorim. Iar campionatul și șampania sunt și mai departe.
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 12 Aug 2023, 23:58

@fanatic16 si cu hermannstadt am avut situatii bune si puteam sa pierdem 2 puncte. E vina lui Reghe(sau a antrenorului) ca nu putem castiga dueluri 1 la 1?! Valoarea unui jucator nu se vede in dueluri 1 vs. 1?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 12 Aug 2023, 23:59

BiancoAzzurro_AS. scrie:
12 Aug 2023, 23:56
eu nu am vazut la neagoe mutari tactice sau 4 goluri .. am vazut doar chestii tactice previzibile cu un joc previzibil, iar mandatul si inchiderea lui au fost la fel de previzibile ... cu tot respectul pt el ca e al nostru doar , dar parea ca niciodata nu o sa avansam in joc ci doar ramanem intr-un echilibru previzibil, foarte bun de altfel la echipe de mijlocul clasamentului dar nu la o echipe cu pretentii si vestiar
De asta și trebuia schimbat. Majoritatea am intuit schimbarea încă de la sfârșitul campionatului trecut.
E aiurea că a fost înlocuit cu un Neagoe mai tânăr și mai productiv la nivel de copii :))))
CRAIOVA NESUPUSA

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 13 Aug 2023, 00:00

BiancoAzzurro_AS. scrie:eu nu am vazut la neagoe mutari tactice sau 4 goluri .. am vazut doar chestii tactice previzibile cu un joc previzibil, iar mandatul si inchiderea lui au fost la fel de previzibile ... cu tot respectul pt el ca e al nostru doar , dar parea ca niciodata nu o sa avansam in joc ci doar ramanem intr-un echilibru previzibil, foarte bun de altfel la echipe de mijlocul clasamentului dar nu la o echipe cu pretentii si vestiar
Si ce il recomanda pe Neagoe? El a reusit sa ridice echipe de la locul 14 la locul 10. De unde aveati asteptari?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 13 Aug 2023, 00:07

Un final de meci cum vezi in campionatele mari, sper sa o tinem pe linia aceasta si sa nu avem vreo surpriza negativa in meciul cu UTA de acasa. Legam 3 victorii si ne lansam spre locul 1, nu stam sa mai cautam scuze si alibiuri la echipele din fata, sa fim noi acea echipa de care sa comenteze toti ca arbitrii, noroc bla… bla pana la finalul sezonului regulat, iar apoi sa fim 30.000 meci de meci in playoff sa ducem echipa pe brate!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Aug 2023, 00:07

la momentul respectiv a echilibrat vestiarul si jocul, e fost jucator emblema si avea ceva recomandari in contextul respectiv si cred ca si-a facut treaba onorabil .. problema era next level

balint nu avea ce cauta, dar a zburat si el si copilu

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 13 Aug 2023, 00:17

fanatic16 scrie:
12 Aug 2023, 23:32
Freestate scrie:
12 Aug 2023, 23:29
Slabi 11 la 11. A fost nevoie de cotul aluia, ghiolbanul ca sa ni se deschida portile.
Baiaram, Isfan foarte slabi alaturi de Cretu si Screciu. Ndong a gresit destul de mult, parea luat pe sus. Bine ca l-a schimbat.
Mai întreabă te de doua ori de ce nu a plecat Mateiu, că făcu mai multe decât Screciu și Crețu
Ma lasi cu Mateiu al tau ? Poti sa=l iei acasa sa-i canti: Melc Melc Codobelc ! :)(
Doar in Modova se mai stiga Hotii, Hotii ! La iasi, la Galati ...Baietii astia s-au trezit din criogenie... :)(
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 13 Aug 2023, 00:33

imi place extrem de mult de Andrei Cristea, intotdeauna cand este invitat la digi vorbeste extrem de frumos si corect despre noi! un baiat extrem de educat si cu mult bun simt si foarte inteligent! Mi-ar placea tare mult sa il vad intr-o functie de conducere la noi in viitorul apropiat

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 13 Aug 2023, 00:49

Felicit echipa si pe Reghe. Recunosc cinstit, la pauza mi-am bagat ceva in el de meci si m-am dus dracuind sa repar uscatorul de rufe. Abia acum am terminat, am venit sa vad cu cit s-a terminat si am facut un haaaaahaaa de creca au auzit si vecinii. Bravo taica, asa da!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 13 Aug 2023, 01:13

manex scrie:
12 Aug 2023, 23:56
Leonard Albert scrie:Nu e vina lui Reghe, nicidecum. Uita-te la mimozele de pe teren! Ajunse Kovacs sa se mileasca de noi si sa le dea alora rosu degeaba.
Tu vb serios? Cum degeaba? Vazuai reluarile? Ala e de rosu direct

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Imi dadui un sut in curr mai sus. A fost corecta eliminarea. Doar ca facui spume la cum jucaram pana la rosu. Nu bateam niciodata fara cotul aluia. Si asta e o problema. Ne imbatam cu apa rece.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 13 Aug 2023, 01:21

Nu știu ce să zic, atâta timp cât noi in 10 am întors rapidul cu Giuleștiul plin sa te plângi ca echipa că iei 4 goluri pt o eliminare mi se pare absurd.
Daca nu le intra lovitura liberă probabil era 0-6 la ce determinare avură a doua repriză.
Bineînțeles, e clar că suferim la atitudine in prima repriză ca de obicei dar am încredere ca se vor regla in timp.
Față de anul trecut avem mai multe puncte după 5 etape, sezonul trecut am ajuns cel mai sus pe locul 3 prin octombrie o etapă și după nu am ieșit de pe 4-5 până să se termine regulatul.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Aug 2023, 07:52

Oare....dacă avea Voluntari sau Botoșani 1-0 cu noi și era același joc slăbuț cum a fost până în min 60 mai întorceam noi scorul? Iașiul a jucat avântat cu toate că avea un om 8n minus și la golul2 i-am prins pe contraatac. În rest estetic am stat bine pe final dar trebuie jucători nu doar unu ci vreo 5.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Aug 2023, 10:26

ParintelePafnutie scrie:Felicit echipa si pe Reghe. Recunosc cinstit, la pauza mi-am bagat ceva in el de meci si m-am dus dracuind sa repar uscatorul de rufe. Abia acum am terminat, am venit sa vad cu cit s-a terminat si am facut un haaaaahaaa de creca au auzit si vecinii. Bravo taica, asa da!
Cum poti sa nu te uiti cand joaca Stiinta? Mai ales cand nu esti acasa....

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 5: Politehnica Iași - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 13 Aug 2023, 11:41

Suntem dependenti de Mitrita precum Salam de cocaina.

Scrie răspuns