Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu textilele?

Batem, rupem textila de pe ei
15
88%
Egal, iar suntem ratangii
2
12%
Pierdem, foarte greu
0
No votes
 
Total votes: 17

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de manex » 19 Aug 2023, 21:56

15000...pn nu a fost plina. Daca pui om langa om... Faceai maxim 50%. T2... Da... 80%, oficiala si t1 max 30% impreuna. Au anuntat pe stadion ca am foat 14000 si ceva.
Trebuie sa scapam de chestia asta cu 15000stiu ca nu e ok economic... Dar as deschide si sudul. Macar o data sa vad ce presupune. Cati carnati vand, cate ape, sucuri...
Si eu mai am fulare de pe vremuri... Dar nu. Le. Mai iau. Oricum am putine. Am si doua tricouri originale de pe vremea lu miti

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanatic16 » 20 Aug 2023, 02:49

Freestate scrie:
19 Aug 2023, 15:13
Jocul fara Mitrita nu arata diferit fata de epoca Neagoe, sa nu ne imbatam cu apa rece. Numai ca ghinionul lui Neagoe a fost la purtator iar Reghe i-a dat Dzeu destul ghinion cu Prodanca si ce-a zis Dzeu : Hai sa nu i-o trag si fotbalistic ! :)(
Au fost și cu neagoe unele meciuri in care ne am creat multe ocazii însă sa invocăm ghinionul in 7 meciuri de Playoff și altele din sezonul regulat pe motiv că avem ocazii și nu intra e o prostie, mental, tactic, la finalizare , jocul individual tot de antrenor țin, elementele de finețe fac diferența între un antrenor mediocru și unul cu ștaif.
Am câștigat cu 3 marcatori diferiți din care unul a dat primul gol din cariera in liga 1( screciu) și altul a dat primul gol după 8 luni (Baiaram).
Faptul că am dat 7 goluri cu 7 marcatori diferiți in 2 meciuri arată că fiecare jucător munceste mult mai mult pe finalizare, pe gestionarea unor momente cheie, aspecte pe care neagoe nu le a băgat în seamă. Echipa noastră trebuie exploatată tehnic, însă neagoe o exploata fizic și uzual, cu un heirup demn de echipe impotente dpdv tehnic gen oțelul care chiar nu au altă modalitate de a obține puncte. Însă calitatea tehnică peste medie a măcar 4-5 jucători din primul nostru 11 obișnuit trebuie exploatată cum trebuie, iar aici Reghe a gestionat cel mai bine dintre toți, asta a fost principalul factor care a făcut ca acum 2 sezoane sa avem cel mai bun atac din ligă.
Mulți ați criticat că de ce dădeam 5-0 cu reghe doar cu echipe gen dinamo, mioveni, clinceni, fcu etc., dar fara el noi ne am furat o sezonul trecut fix de la astfel de echipe sau le am bătut foarte greu ( 1-0 cu Mioveni tur retur, 3 înfrângeri cu Arges echipa retrogradată direct, înfrângere cu fcu, eliminare din cupa prematură Intr o grupă cu 2 echipe retrogradate direct , 2 echipe din liga 2 și a treia)
Așadar, alta concluzie decât că antrenorul face diferența nu poate fi trasă. Nu poți zice că am schimbat nuj câți jucători față de anul trecut, că nu au schimbat Zajkov și ndong fața echipei peste noapte.
Însă diferențe față de acum 2 ani sunt clare, să ne amintim ca in primele meciuri acum 2 sezoane Reghe juca cu Bic și Fedele la mijloc, fara vreun Mitrita, fara vreun transfer făcut în perioada de iarnă ce a urmat (Neagoe s a bucurat de 3-4 transferuri in iarna!).
Concluzia mea e că dacă Rotaru a dorit de la bun început să îl readucă pe Reghe in iarna și nu a reușit la acea vreme, trebuia lăsat principal bon, avea o relație bună cu jucătorii, incerca sa imprime un joc ofensiv și cu siguranță că mai rău decât ce a reușit neagoe nu avea ce face.
Însă e bine că a revenit, că avem 2 jucători de titlu și că ușor ușor și alde Markovic și Baiaram incep sa miște, mai mult sau mai puțin.
Ce nu înțeleg e de ce se mai insista cu Silva fundaș și nu îl bagă pe Screciu fundaș direct de la început, iar Mateiu titular la mijloc.
Și altceva, nu pricep de ce nu i se oferă nicio șansă lui Badelj care a jucat impecabil meciurile de pe finalul sezonului trecut! El e cel mai posibil produs de export pe viitor, mai probabil decât Baiaram sau Markovic.
Silva trebuie tras pe dreapta sau daca e sa fiu fantezist, incercat varianta de rezervă ca mijlocaș defensiv pt că pase precise și plasament are,iar faptul că e încet e valabil și la el și la Mateiu.
Și iar nu înțeleg de ce a fost băgat Campanu in loc sa intre Roguljic care jucase aproape impecabil la Iași!
Campanu și isfan rămân cele mai mari tepe in 10 ani de activitate ai clubului!
1,1 mil dați pe ei mai bine erau investiți într un veteran gen Kurtic sau Djokovic care să crească nivelul echipei.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Geronimo » 20 Aug 2023, 14:56

Badelj a fos accidentat. Sezonul e lung si o sa fie sanse pentru toti. Nimeni nu scapa de cartonase/accidentari. Sa terminam noi sezonul regulat cu o medie de 2p/meci si altfel intram in play-off.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Aug 2023, 15:04

Corect...să terminăm campionatul regulat cu o medie bună de puncte undeva în primele 3 locuri , în iarnă o plomba sau două și cu experiența lui Reghe putem ataca titlul.Ar putea fi primul sezon în care tranziția campionat -playoff să fie făcută cu același antrenor dar și unul puternic.

Scrie răspuns