Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu textilele?

Batem, rupem textila de pe ei
15
88%
Egal, iar suntem ratangii
2
12%
Pierdem, foarte greu
0
No votes
 
Total votes: 17

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de iepurakis » 18 Aug 2023, 23:33

evident ca e cel mai frumos clasament.
era unu pe aici care vorbeste hiper mult si ii tot musca de fund pe cretu si screciu, poate ii dau amandoi niste ciorapi la supt dupa meciul asta...
kurtic e ce trebuie, siguranta.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Aug 2023, 23:36

Da, dar lui Bancu o sa i se faca statuie. E, pina la urma, jucatorul simbol al Universitatii, de la renastere.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de florinkeke » 18 Aug 2023, 23:39

Ura si la gara,3-0 sec fara principala arma.Bv baieti,Screciu si Cretu remarcatii mei.Kurtic joaca din experienta,se vede ca stie joaca.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de ParintelePafnutie » 18 Aug 2023, 23:55

si urmeaza 3 meciuri grele. Dar deocamdata sintem bine, pacat de alea doua egaluri dar de ce sa fim rai.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Prazake » 18 Aug 2023, 23:59

Meci fără istoric. Am dat gol repede, am lasat-o moale clasic, astia fiind prea slabi sa poa' sa faca ceva. Ocaziile lor au fost doar după greșeli ale noastre la mijloc sau in jumătatea noastra. Reghe a peticit ca lumea la pauza, pacat ca s-a accidentat Vladoiu, a jucat solid azi. Kurtic cred ca a greșit o pasa de când a intrat si de vreo 2 ori a făcut mai mult de o atingere. O sa arate bine mijlocul cu Cretu, Kurtic si Baiaram. Screciu mutat ca fundas central și cam asta e echipa...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanucrv » 19 Aug 2023, 00:01

O seara frumoasă: noi victorie iar caii in bot :lol: . Cel mai mult mi-a placut Mateiu !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de manex » 19 Aug 2023, 00:34

O seara frumoasa, atmosfera frumoasa, carnatii minunati.
In orima repriza am jucat cu cateva maine moarte:Istfan si partial Silva. Bancu pare ca si-a revenit, Ivan a muncit mult, Marko a incercat, dar a avut 3 mingi. A intrat f bine Mateiu.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3508
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 19 Aug 2023, 00:47

Langa un Kurtic pana si Mateiu pare sa arate mai multa valoare...Cretu iarasi ne-a luat ochii cu un gol. Screciu ori pe linia de fund ori afara. Slaba partea dreapta acolo nu se plimba mingea corect si cursiv.
FMSP :)(

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de FreakBoy » 19 Aug 2023, 00:58

Freestate scrie:
19 Aug 2023, 00:47
Langa un Kurtic pana si Mateiu pare sa arate mai multa valoare...Cretu iarasi ne-a luat ochii cu un gol. Screciu ori pe linia de fund ori afara. Slaba partea dreapta acolo nu se plimba mingea corect si cursiv.
Dacă echipa era influențată de părerile de pe forum, cred ca doar Popica mai prindea echipa. Și asta datorita unor băieți ce nu mai scriu pe aici.
Bravo băieții! Forza Știința!
ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Aug 2023, 01:03

Oare il cheama la Nationala pe Popica? Ar merita

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanatic16 » 19 Aug 2023, 01:27

Prea mort forumul la victorii și prea aprig la greu, sincer anul asta vom avea cel mai greu cuvânt de zis la titlu din 2019-20 încoace,
avem o echipa mult mai solidă, principalul argument rămâne antrenorul, pai amintiți-va cu Neagoe cum ne-am chinuit cu aceeași UTA abia i am bătut 2-1 după ce arădenii avuseseră ocazii mai multe decât noi și o bară. Și azi pop putea egala dar cam atât, mai sunt ceva aspecte de reglat dar se vede că Reghe știe ce face la pauză și pune echipa în ordine. Îmi plăcu kurtic că îi așeză în teren și dădu indicații non stop, bravo Tati, sa stea cu gura pe ei sa îi alerge!! Un lider adevărat!
Nu mă așteptam să îi batem așa clar fara Mitrita, dar să câștigi cu 3-0 fara sa faci un meci strălucit e ceva demn de o echipă mare! Bravo,băieți ! Forza Știința! Și bravo fcuniCACraiova, ei au deschis balul azi facandu mi ziua fericita cu înfrângerea lor,aia sunt cascadorii rasului, au cel mai bun atac al ligii la egalitate cu noi și cea mai proasta apărare!!!
Cred 80 la sută că vom bate rezervele farului, va scoate Helsinki și ultima fărâmă de energie din ei , iar rezervele lor au pierdut cu Iași la scor și cu petrolul
Examenul real va fi cu fcsb zic eu, deși au numai victorii , le au cu execuții individuale și un joc colectiv sub al nostru, dar îl numesc examen pt că niciodată când am avut meci cu o echipă de pe locul 1 având ca miza locul 1 nu ne am descurcat. Miza și greutatea e cea psihologica, căci fotbalistic suntem clar peste fcsb in momentul asta ca joc.
Poate ajung și deontologii dependenți de oltenism la vorba mea că Reghecampf e sculă de antrenor și nu poate fi comparat cu niciun neagoe, radoi sau alti figuranți cu carnet de antrenor perindați pe la noi.
Daca as fi Rotaru i as face lui Reghe contract pe 20 de ani ca Sir Alex Ferguson la United, să fie clar, că tot ne aburea nea Mihai in 2019 că piti va fi Ferguson de Oltenia.

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de BogdanWick8 » 19 Aug 2023, 01:32

Bancu magistral, am numarat minim 6 interceptari pe atacul lor care ne au pus pe contra, vede excelent jocul!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Prazake » 19 Aug 2023, 01:33

Golul 2 e jumate al lui

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanatic16 » 19 Aug 2023, 02:13

Bancu a intrat extraordinar de bine după accidentare, s a remarcat meci de meci, bravo lui , are implicare fara egal, mă bucură că el creste de la meci la meci, e clar că mai are până să își atingă maximul ofensiv dar ca travaliu și atitudine e ce trebuie!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Aug 2023, 04:32

Pina la urma, ce inseamna sa ai antrenor!!! Ce jucam in etapa a doua, si ce jucaram azi! Cita diferenta, totusi.

Neagoe ramine in istorie, clar, alaturi de Boldici, Cioroianu, Badea, Papura, Pigulea, CeGheorghe, etcetc. Nimic n-o sa-i stirbeasca realizarile ca jucator! Dar ca antrenor, regret. Nu e acolo.

Reghe e exact ce ne trebuie. Superior, zic eu, lui Sumudica.

Scrie răspuns