Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu marinarii?

Batem, Reghe e Regele
13
87%
Egal, ne încurcă aerul sărat
2
13%
Pierdem, suntem proști
0
No votes
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 23 Aug 2023, 16:22

După nume ar fi un prim mare meci al sezonului, având în vedere că până acum am întâlnit numai echipe de playout și pe CFR care e mult în urma dpdv fizic. Daca analizăm evoluțiile farului in campionat în ultimele 3 etape au 3 înfrângeri cu un joc slab, meciuri pierdute cu adversari mai slab cotați decât ei:Poli Iași (!!!), Petrolul (o bila albă pt ei că au tocat mărunt booveniu) și Rapid (care avea decât 5 p in 5 etape).
Așadar, punând față în față jocul nostru cu al lor , fără falsă modestie trebuie sa batem clar.
Mai ales faptul că farul joacă azi cu Helsinki care a fost an de an prezenta in grupele UEL sau UECL ii va termina fizic pt meciul cu noi.
Principalii piloni ai echipei lui Hagi, Alibec și Borza au plecat în Qatar , respectiv la Rapid, însă de notat ar fi că s a întors Louis Munteanu împrumut de la Fiorentina.
Atacul farului e slăbit, singurul care mișcă ceva cat de cat e Mazilu, in rest cap de linie.
Pentru noi adevăratul examen va fi cu stâna pe ghencea, unde avem șansa să le atingem lumina și să stăm pe 1 toată pauza de toamna in fața a 28 k de oi
Popescu-Bancu, Screciu, Zajkov, Vladoiu - Mitrita, Crețu, Mateiu, Baiaram - Ivan, Markovic

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 23 Aug 2023, 17:44

Eu cred ca se va amana pana la urma.Prea au sarit toti de cwur in sus...Eu as fi de acord,dar numai in cazul in care Farul ar obtine un rezultat promitator in meciul tur,ceea ce nu cred.Prevad ca si Farul si Sepsi or sa si-o fure in meciul tur!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 23 Aug 2023, 20:09

2-1 pentru noi dupa un meci nerecomandat cardiacilor, cum spuneau batrinii

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Aug 2023, 16:02

avem lotul valid, perspective bune asa ca hai baietii ucv

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 24 Aug 2023, 16:32

Nu o să mai urmăresc nici o conferință de presă de dinainte de meciuri....povești de-a pl , nimic interesant, întrebări care parcă sunt suflate de antrenorii noștri. E clar că e liniște la echipă după seria de 2 meciuri dar spune și tu ceva să ne intereseze și pe noi , de transferuri sau de de juniori ceva ce întreprinzi în momentul ăsta să ridici un pic ștacheta...spune măcar dacă joacă Mitriță sau Koljci nu doar că sunt în lot. Plictiseala și sforaieli multe . Spunea cineva pe aici că ar trebui să se mai schimbe personajul care pune întrebările de [cenzurat].

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 24 Aug 2023, 16:44

S-a discutat: trebuie om din Craiova care sa se duca la conferinte si sa pună intrebari.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 24 Aug 2023, 19:30

nu e corect cum s-a procedat referitor la amanare, dar unde nu e nici dumnezeu nu cere. s-ar putea sa cerem asa ceva. Hagi va incerca sa ne o plateasca.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 24 Aug 2023, 19:43

Pana la urma nu se stie cum e mai bine.Dar,te intreb ceva...daca se califica in grupe,ce facem,amanam toate meciurile din tur ca sa se odihneasca trupa lui Hagi?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Aug 2023, 20:51

Anul trecut au fost amânate toate meciurile echipelor angrenate în Europa la cererea fcsb, asta ca sa nu mai ziceți că a cerut Rotaru expres asta.
Daca fcsb era încă angrenata în Europa LPF amână toate meciurile celor 3 echipe fara sa întrebe pe nimeni, mor de ciuda când văd că nu vedeți realitatea unde ciobanu comanda iar FRF și LPF nu contenesc sa îi facă pe plac.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Aug 2023, 21:56

Farul bătu pe HJK Helsinki, nu văzui meciul, dar e bine pt noi deoarece va menaja titularii!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 24 Aug 2023, 22:13

Ce bulan pe Farul sa mearga pe ruta campioanelor ! ... estoni, armeni si acum panaramele astea din Finlanda ! Astia parca pareau mai buni cand i-a intalnit CFR-ul.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Aug 2023, 22:35

Da, observ că au avut mare bulan , puteau pica cu 80 la sută numai balauri gen Frankfurt, Fiorentina, Aston Villa, Fenerbahce, Lille, Plzen etc și au picat fix cu cei mai rupți in cwr, Helsinki al căror lot face decât 8 milioane cu totul!
E drept că și noi am avut bulan asemănător la tragere anul trecut dar mama masii de penalty ivane, că anii următori nu cred că ne iartă băieții la trageri și picam cu alde Frankfurt, Roma sau Liverpool la cat au regresat :))))
Va dați seama ce ar fi meci cu Liverpool pe Oblemenco, cred că ar fi cel mai de calibru adversar din istoria clubului, având în vedere performantele din ultimii 4 ani.
Ușor ușor veți vedea că din ce in ce mai multi balauri vor ajunge in conference, anul trecut am fi fost cu Villareal in grupe, echipa care jucase semifinale de UCL in 2022 :))

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 24 Aug 2023, 22:49

fanatic16 scrie:
24 Aug 2023, 22:35
E drept că și noi am avut bulan asemănător la tragere anul trecut dar mama masii de penalty ivane, că anii următori nu cred că ne iartă băieții la trageri și picam cu alde Frankfurt, Roma sau Liverpool la cat au regresat :))))
Cred ca glumesti ...Nu poti compara Albania cu Estonia si Ucraina cu Armenia....Ber Sheva ...peste Helsinki deasemenea.
Doar traseul lui SEPSI poate egala cumva traseul nostru de anul trecut desi Zorya e clar peste TSKA.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 24 Aug 2023, 23:09

Da , dar farul e pe traseul campioanelor, asta e diferența, noi am venit de pe locul 3.
Bodo Glimt in teorie e cu 5 clase peste Beer sheva, dar în practică nu mă impresionă cu nimic,însă acum 2 sezoane au dat de pământ cu Roma 6-1 și au ajuns în sferturile conference, ori beer sheva nu a ieșit din grupe și avea lotul cotat mai slab decât noi.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 7:FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 24 Aug 2023, 23:19

Doar pentru ca "i-au prins" pe Roma acum 1 an nu sunt cu 5 clase peste. Sunt peste BeerSheva dar peste Haifa nu cred ca sunt.
FMSP :)(

Scrie răspuns