Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu oile?

Batem, locul 1 și plânge presa o săptămână
6
30%
Egal, rămânem aproape de ei
5
25%
Pierdem, ca de obicei când e meci cu miza locului 1
9
45%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 31 Aug 2023, 13:14

Un meci pe viață și pe moarte, cu șanse egale având în vedere că și noi și ei venim după înfrângeri in urma unui joc foarte slab.
Avem un atu față de ei că îi au suspendați pe Coman, Pantea și accidentați pe Chiricheș și Șut , in timp ce lotul nostru e complet, ba mai mult, și Houri e apt fizic sa joace.
Eu as încerca un 4-2-3-1 simplu, nu 4-4-2 care s-a văzut că e ineficient cu mijlocașii noștri centrali lenți.
Popescu-Bancu, Zajkov, Screciu, Căpățînă - Crețu, Mateiu - Mitrita, Baiaram, Ișfan-Ivan
Baiaram joaca pt că Danciu e lemn, pe Isfan l as pune deoarece e capabil sa câștige mai multe dueluri decât silfidul de Campanu, iar în repriza 2 când sunt fcsb istii obosiți i-as băga pe Houri, Roguljic si Kurtic, primii 2 pt un doiuri cu Mitrita și al treilea sa dea un plus la mijloc (deși a jucat slab cu farul dar poate ca rezerva reușește mai mult) unde probabil Mateiu va sucomba după o repriza. Posibil și Markovic daca i o mai dribla 15-20 de min să îi învârtă , deși a fost slab rău ultimele meciuri. I-as da și lui Koljic șanse 10 minute măcar pt golul anulat cu Farul, care a fost o execuție bună venită in urma unui corner, dar a fost Mateiu prost și l-a ținut pe Sârbu.
Cred că nu mai e nevoie sa menționez de ce Silva nu trebuie să figureze pe foaia de joc și de ce Screciu trebuie jucat exclusiv fundaș. L-aș pune și pe Badelj in locul lui Zajkov care a jucat slab dar băiatul nu are ritm de joc , nefiind băgat vreun meci până acum, deși în Playoff a dat cea mai mare siguranță dintre toți fundașii.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1640
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 31 Aug 2023, 15:42

Problema e pe cine punem in benzi in ofensiva, sa poata sa si coboare sa ajute apararea. Cu Farul treceau doua faze pana se retragea Baiaram cu pasul ala de incalzire fara chef. La fel, Mitrita nu cred ca poate cobori in margine suficient. Ivan anii trecuti facea bine si faza defensiva, alerga tot meciul, acum pare cam cu durere in pix. Complicata misiune pentru Reghecampf.

Cred ca ar fi super util sa-i avem pe Gaina sau Gaspar in lot. Baiaram oboseste la un moment dat, si mai bine ai o aripa care mai greseste mingi, dar alearga si se retrage, decat sa ai gaura pe centru cu Danciu. Plus,copiii aia pareau chiar super talentati, sigur se misca mai bine decat Danciu sau decat Baiaram in zilele lui de gratie.

Vad ca Rotaru si Reghecampf dau vina unul pe altul pentru aducerea lui Houri. Misto..
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 31 Aug 2023, 15:52

De data asta o sa fiu eu ala super-optimist, 3-2 pentru noi

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 31 Aug 2023, 18:21

o nouă înfrângere fără drept de apel, n-am nicio speranță de la meciul ăsta, măcar să fie un scor rezonabil! cine mai crede în baiarami și cîmpani?

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 31 Aug 2023, 21:48

Ba ,eu in general sunt uimit de optimismul,uneori nerealist al suporterilor stiintei.Poate eu nu am prins performante,si imi e frica sa visez....

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 31 Aug 2023, 22:18

robertc scrie:
31 Aug 2023, 21:48
Ba ,eu in general sunt uimit de optimismul,uneori nerealist al suporterilor stiintei.Poate eu nu am prins performante,si imi e frica sa visez....
Da, dar de obicei, ala pesimist sint eu :lol:

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 512
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 31 Aug 2023, 22:56

.. și, din toate astea o să iese un egal .. macar cu goluri, dacă tot am luat bilet printre inamici (tribuna 2) ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2858
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 01 Sep 2023, 08:08

fanUCV scrie:
31 Aug 2023, 22:56
.. și, din toate astea o să iese un egal .. macar cu goluri, dacă tot am luat bilet printre inamici (tribuna 2) ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
De ce ti ai lua bilet acolo si nu in sectorul nostru?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Sep 2023, 20:59

Vad ca Markovic si Cimpanu au fost lasati in afara lotului cu FCSB.
Cata labareala, da-i ba afara, imprumuta-i, vinde-i !
Ce-i cu checaturile astea cu ... in afara lotului. Oare nu e clara treaba cu Diamantul Moldovei si Giuvaerul Belgradului ?
FMSP :)(

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 01 Sep 2023, 22:58

Ce lupta se va da pentru playoff anul acesta, Petrolul trage acolo, sepsi si farul inca sunt sub linie dar n au cum sa lipseasca, sper sa fim fara emotii pana in pauza de iarna

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 01 Sep 2023, 23:53

Play-offul va avea aceleasi echipe ca anul trecut,dar cu Sepsi si Rapid mult mai puternice.

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 02 Sep 2023, 12:35

nu-l inteleg pe Cartu ca-l pune fundas pe Screciu, am uitat autogolurile, henturile si faulturile in careu, sa stea la mijloc, ca daca atinge de 4 ori mingea a jucat bine, mai face o cursa si da pasa gresita, mai un fault, dar acolo nu e periculos, daca trebuie sa joace. I-as mai odihni si pe Mateiu, Isfan. In rest sa iasa bine.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 02 Sep 2023, 14:39

Scrciu si Bancu la nationala... Nu mai e nimic de spus. TRAGETI DRACU OBLOANELE PESTE MIZERIA ASTA PE CARE O NUMIM FOTBAL!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 02 Sep 2023, 14:57

Deci ii iau fata lui Mitrita la national domnisorul Ianis, care nu joaca de peste un an si Marius Briceag. E incredibil acest infatuat pilos, cu tot implantul lui ala de par pe care si l-a facut.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 02 Sep 2023, 15:46

Selecție facuta la misto

Scrie răspuns