Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Arsenal?

Batem, nu ne ardem ca anul trecut
4
40%
Egal, Cornele dispari
4
40%
Pierdem, ciuca batailor suntem
2
20%
 
Total votes: 10

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 27 Sep 2023, 19:56

Dupa faza de balci cu Reghe plecat de pe o zi pe alta, asta mai lipsea, sa inceapa certurile interne.
Cred ca trebuie sa le bage cu adevarat mintile in cap la toti chiar Rotaru, daca s-a bagat presedinte.
Si ne trebuie antrenor, care sa stea 2 ani, am ajuns de rasul lumii.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 27 Sep 2023, 20:27

Bag mana in foc că după meciul de duminică vom avea antrenor adevărat, așa simt, nu numai din cauza unui rezultat nefavorabil cu Botoșani dar mai ales că cei de la Nord pregătesc o acțiune ceva antipapura din ce văzui pe fb, bine ar face sa îi arate sclavului unde îi e locul, dar și jucătorilor indolenți.
Sat fără câini ce e la noi, momentan depășim circul lui nea ady cu brio
La meciul cu Botoșani trebuie venit în număr mare numai sa ne strigăm necazul și frustrarea pe indolenții din teren și pe sclavul de pe banca

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 27 Sep 2023, 20:40

fanatic16 scrie:
27 Sep 2023, 20:27
Bag mana in foc că după meciul de duminică vom avea antrenor adevărat, așa simt, nu numai din cauza unui rezultat nefavorabil cu Botoșani dar mai ales că cei de la Nord pregătesc o acțiune ceva antipapura din ce văzui pe fb, bine ar face sa îi arate sclavului unde îi e locul, dar și jucătorilor indolenți.
Sat fără câini ce e la noi, momentan depășim circul lui nea ady cu brio
La meciul cu Botoșani trebuie venit în număr mare numai sa ne strigăm necazul și frustrarea pe indolenții din teren și pe sclavul de pe banca
Ce actiune, un banner si jos papura? Nu prea cred in nicio actiune adevarata.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 27 Sep 2023, 20:42

JaneTrabant scrie:
27 Sep 2023, 20:40
fanatic16 scrie:
27 Sep 2023, 20:27
Bag mana in foc că după meciul de duminică vom avea antrenor adevărat, așa simt, nu numai din cauza unui rezultat nefavorabil cu Botoșani dar mai ales că cei de la Nord pregătesc o acțiune ceva antipapura din ce văzui pe fb, bine ar face sa îi arate sclavului unde îi e locul, dar și jucătorilor indolenți.
Sat fără câini ce e la noi, momentan depășim circul lui nea ady cu brio
La meciul cu Botoșani trebuie venit în număr mare numai sa ne strigăm necazul și frustrarea pe indolenții din teren și pe sclavul de pe banca
Ce actiune, un banner si jos papura? Nu prea cred in nicio actiune adevarata.
Și măcar 10 mii de oameni fluierând copios echipa pe parcursul meciului, ceva presiuni tot vor face, cum au mai făcut în ianuarie 2021 ultima dată când era papură de s au dus pe la birourile lui rotaru și la câteva zile l au debarcat pe papură și a venit ouzonidis

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 27 Sep 2023, 20:46

Eu vreau si alt lot. Sunt satul de Capatina, face 28 in decembrie si joaca cu frica de parca e u21. Azi nu mai juca fundas dreapta dar degeaba. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 27 Sep 2023, 21:31

Sinteti niste suporteri rai, de rezultat. Asta e. Eu ma bucur pentru echipa, si felicit baietii din suflet pentru ca mi-au oferit acest spectacol. Acum ei trebuie sa plece intr-o binemeritata vacanta.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 646
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 27 Sep 2023, 21:44

ParintelePafnutie scrie:
27 Sep 2023, 21:31
Sinteti niste suporteri rai, de rezultat. Asta e. Eu ma bucur pentru echipa, si felicit baietii din suflet pentru ca mi-au oferit acest spectacol. Acum ei trebuie sa plece intr-o binemeritata vacanta.
o: o:

M-ai facut sa râd copios...

Reultat meritoriu, un egal smuls in extremis cu...tunarii....Tunarii sau Tunari e de fapt tot una, ce naiba?!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 27 Sep 2023, 22:30

Reactia jucatorilor si a lui Bon de la final..stiau ce au facut... Fata lui Bon spunea tot: arata dezamagire si neputință . . Au venit la cei 20 care am ramas pana au venit ei... Ne-au aplaudat de la jumatatea jumatatii terenului, desi nu aveau de ce. Ca in afara de moooie portarului de la tunari nu am dat. :))


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 27 Sep 2023, 23:02

Si inca ceva:unul din cei 2 copii de mingi care nu au dat drumul la mingi in repriza a doua si-a cerut scuze la final. Asa ceva nu am vazut. Celalalt ne-a dat **** in timp ce pleca.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 27 Sep 2023, 23:38

adi_g scrie:
27 Sep 2023, 21:44
ParintelePafnutie scrie:
27 Sep 2023, 21:31
Sinteti niste suporteri rai, de rezultat. Asta e. Eu ma bucur pentru echipa, si felicit baietii din suflet pentru ca mi-au oferit acest spectacol. Acum ei trebuie sa plece intr-o binemeritata vacanta.
o: o:

M-ai facut sa râd copios...

Reultat meritoriu, un egal smuls in extremis cu...tunarii....Tunarii sau Tunari e de fapt tot una, ce naiba?!!
Nu cu tunarii!! Cu ARSENAL am smuls un egal!!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 27 Sep 2023, 23:44

fanatic16 scrie:
27 Sep 2023, 20:27
Bag mana in foc că după meciul de duminică vom avea antrenor adevărat, așa simt, nu numai din cauza unui rezultat nefavorabil cu Botoșani dar mai ales că cei de la Nord pregătesc o acțiune ceva antipapura din ce văzui pe fb, bine ar face sa îi arate sclavului unde îi e locul, dar și jucătorilor indolenți.
Sat fără câini ce e la noi, momentan depășim circul lui nea ady cu brio
La meciul cu Botoșani trebuie venit în număr mare numai sa ne strigăm necazul și frustrarea pe indolenții din teren și pe sclavul de pe banca
C'mon man ... la Universitatea e one man show Rotaru. Si asa o sa fie pina cineva o sa-l convinga pe Rotaru ca nu se pricepe. Din pacate, ma tem ca in momentul ala (cind o sa inteleaga ca nu se pricepe la fotbal) Rotaru chiar ca o sa-si ia jucariile si o sa plece.

Tot ce ne mai ramine e, nu-i asa, sa ne bucuram la fiecare meci. Te duci, iei un cirnat, joci o tabla ... te mai uiti la meci ... da' nu mult ca te enervezi ...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Sep 2023, 06:23

E un moment extrem de prost și dificil, jocul de ieri a fost un exemplu al neputinței și sper ca Rotaru este deja in discuții avansate cu un antrenor adevărat. Aducerea asta a lui Papura este foarte iritantă pentru mulți dintre noi, ce naiba a arătat asta ca antrenor la orice nivel a fost ca sa tot insiste cu el?! Bine, in afara de schimbarea aia luminoasa de ieri Vlădoiu in locul lui Borta, ca sa fie bine…
E normal sa fim toți dezamăgiți și supărați, dar nu e ca și cum am avea vreunul vreo soluție evidentă. E ușor sa spui ca vrei alt lot, si eu vreau sa schimb câte un Lamborghini pe săptămâna, dar știind ca nu e posibil, trebuie făcut altceva. Ce? Nu știu, dar sper ca se luminează Rotaru si nu i se pune pata sa plece.
Pe mine mai mult decât atmosfera actuala si jocurile proaste ma sperie spectrul lui Mititelu, cu toți sectanții lui “adevărați”.
Ce a făcut Reghe este o ghertoiala maxima, si e tăiat definitiv de pe lista, pentru mine, si poate ca era mai bine sa îl fi luat pe Sumudica. Dar văzând ca Șumi si Prunea au fost la un pas de Mititelu, ma face sa cred ca suntem mereu in pericol sa rămânem cu brutarul patron peste fotbalul din oraș.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 28 Sep 2023, 09:21

Ce sa faca alt antrenor cu Fausto Rossi 2?! Aducem jucatori trecuti bine de 30 de ani care incearca sa revina dupa accidentari grave. E loterie. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 28 Sep 2023, 10:42

@ Paul: Ce Lamborghini visezi frate? Pai astia au luat 6 de la Dumbravita acum o saptamana! La ei intra un copil, Geanta de 17 ani la schimbare! Si noi suntem toti tampiti? Am eu o propunere pentru domnul Rotaru daca vrea sa miste un pic caruta, dar o pun pe alt topic.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 28 Sep 2023, 10:51

Leonard Albert scrie:
28 Sep 2023, 10:42
@ Paul: Ce Lamborghini visezi frate? Pai astia au luat 6 de la Dumbravita acum o saptamana! La ei intra un copil, Geanta de 17 ani la schimbare! Si noi suntem toti tampiti? Am eu o propunere pentru domnul Rotaru daca vrea sa miste un pic caruta, dar o pun pe alt topic.
Era o figura de stil cand vrei ceva imposibil, cum ar fi sa plece toti si sa vina altii. In sensul ca nu se poate, chiar daca iti doresti.

Scrie răspuns