Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Arsenal?

Batem, nu ne ardem ca anul trecut
4
40%
Egal, Cornele dispari
4
40%
Pierdem, ciuca batailor suntem
2
20%
 
Total votes: 10

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 28 Sep 2023, 10:56

Nu toti fratioare, dar macar asa, pe rand, se poate? Eventual sa si constientizeze leprele!
Acum cateva zile asteptand la bancomat vorbeau doi oameni mai in varsta, se vedea pe ei ca au fost muncitori adevarati, palma cat lopata. Si zicea unul mai gras, mai masiv ca sa zic asa...ce sa fac frate, nu mai e ce era odata, pe vremuri munceam ca buldozerul dar puteam sa mai si respir, acuma...m-au prins "astia" (ca nu a zis unde a lucrat), m-au prins de patru ori intr-o luna ca stateam jos si m-au dat afara! Mai ca nu plangea de obida!
Noi ne uitam la fotbal, ne distram, ne enervam, dar nu pot sa nu-i bag in pizzda ma-sii de curcani grasi si gretosi pe "vedetele" astea! Corect?
Si cand mai vine unul si altul sa-mi spuna ce fan de rahhat sunt eu ca nu-i pup gaoazza lui alde Baiaram si compania, sa nu iau foc?
Pai se poate fratilor asa ceva? Ba, cand esti bun te aplaud, dar cand te tunezi te-njur!
Ca ma bate copilul si muierea sa mergem la meciul cu Botosani. Merita banii si efortul? Nu, dar pentru ei o fac. Problema nu e ca o iau in gura, problema e ca vin altii si ma educa sa mai si inghit!

:-x jucatorilor! Afara, pe rand! Au loc la Arsenal!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 28 Sep 2023, 12:48

..acest Curtici îmi aduse aminte de Fedele din momentul în care am auzit de transfer ..! .. băiatul știe cum stă treaba, așa cum știe și micul balaci v3.0 ..ăla cu tatuaj pe ceafă!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Sep 2023, 13:10

Dar chiar asa:Kurtic pe ce post a jucat in Italia? L-a va, ut cineva daca era scula? Dribla? Pasa genial? Ca la noi il vad doar in spate

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 28 Sep 2023, 13:22

manex scrie:Dar chiar asa:Kurtic pe ce post a jucat in Italia? L-a va, ut cineva daca era scula? Dribla? Pasa genial? Ca la noi il vad doar in spate

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Era piesa la mijlocul terenului. Dar vine dupa o accidentare destul de grava. Mai e si varsta... :-(
Suntem mama tuturor ranitilor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 28 Sep 2023, 14:08

Leonard Albert scrie:
28 Sep 2023, 10:42
@ Paul: Ce Lamborghini visezi frate? Pai astia au luat 6 de la Dumbravita acum o saptamana! La ei intra un copil, Geanta de 17 ani la schimbare! Si noi suntem toti tampiti? Am eu o propunere pentru domnul Rotaru daca vrea sa miste un pic caruta, dar o pun pe alt topic.
Pai atunci mergem la Dumbravita si cumparam atacantii lor. Logic, nu?

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 28 Sep 2023, 14:35

Nu, ii schimbam pe-ai nostri! Logic, nu?
Atanas, Baiaram, Ivan, Kolijic, Markovic nu fac impreuna in momentul asta nici cat un picior de-al kosovarului de la Rapid de exemplu. Corect? Nu cumparam de la Dumbravita, scapam de balast! Din pacate baietii astia si-au atins maximul vietii sportive.
Acum sunt "asistati social" la clubul asta. Suntem o gasca de masochisti sentimentali. Si ne costa.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Sep 2023, 15:51

Asta ar fi o intrebare buna la o viitoare conferinta. Cand o fi ea. Daca suntem cumva in tratative cu cei de la Dumbravita pentru marcatorii lor.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 28 Sep 2023, 19:19

Leonard Albert scrie:
28 Sep 2023, 14:35
Nu, ii schimbam pe-ai nostri! Logic, nu?
Atanas, Baiaram, Ivan, Kolijic, Markovic nu fac impreuna in momentul asta nici cat un picior de-al kosovarului de la Rapid de exemplu. Corect? Nu cumparam de la Dumbravita, scapam de balast! Din pacate baietii astia si-au atins maximul vietii sportive.
Acum sunt "asistati social" la clubul asta. Suntem o gasca de masochisti sentimentali. Si ne costa.
Dar de ce sa nu-i luam pe aia de la Dumbravita? Au dat de 6 ori mai multe goluri ca ai nostri, si cred ca-s si de 6 ori mai ieftini ca salarii

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 28 Sep 2023, 19:42

Observ ca am jucat pe cel mai nenorocit teren dintre toate stadioanele din cupa.
Toate arata decent, inclusiv Alexandria, numai noi am jucat pe un camp de unde s-au scos cartofii.
Nu stiu de ce stau astia ai nostri ca prostii, trebuia inainte de meci, se stia cum arata gazonul la Tunari, sa-i forteze sa dispute meciul pe un gazon decent. Doamne prosti si moi sunt astia din conducere ! :o:
Unde e prototipul ala de oltean artagos care murea cu lumea de gat !
Niste pampalai, tontalai ! Vai de mama noastra, ne mananca cainii cu astia ! :o:
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 28 Sep 2023, 20:19

Care conducere?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 28 Sep 2023, 20:36

Geronimo scrie:
28 Sep 2023, 20:19
Care conducere?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Rotaru. Ca Ludovic al 14lea. Clubul sint eu. Doar ca ala avea pe Colbert si Lavoisier. Rotaru are pe Papura si pe Bon. Asta e

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 28 Sep 2023, 20:44

ParintelePafnutie scrie:
Geronimo scrie:
28 Sep 2023, 20:19
Care conducere?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Rotaru. Ca Ludovic al 14lea. Clubul sint eu. Doar ca ala avea pe Colbert si Lavoisier. Rotaru are pe Papura si pe Bon. Asta e
Sa nu fie Ludovic al XV-lea cu "dupa mine, potopul!". Daca e asa atunci Cornel e marchiza de Pompadour. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Sep 2023, 22:07

Freestate scrie:Observ ca am jucat pe cel mai nenorocit teren dintre toate stadioanele din cupa.
Toate arata decent, inclusiv Alexandria, numai noi am jucat pe un camp de unde s-au scos cartofii.
Nu stiu de ce stau astia ai nostri ca prostii, trebuia inainte de meci, se stia cum arata gazonul la Tunari, sa-i forteze sa dispute meciul pe un gazon decent. Doamne prosti si moi sunt astia din conducere ! :o:
Unde e prototipul ala de oltean artagos care murea cu lumea de gat !
Niste pampalai, tontalai ! Vai de mama noastra, ne mananca cainii cu astia ! :o:
Nu. Antrenorul trebuia sa le spuna:trageti la poarta din orice directie. Mai ales in a doua repriza. Dar nici nu i-a dus capul. Nu s-au prins la prima cetrare ca vantul ia mangea, nici la a doua, nici la a treia, nici la pasele lungi. Eu degeaba am tipat la ei ca baaa, aveti grija la vant! Pl.
Dar antrenorul trebuia sa vada toate astea si sa le spuna. Vantul trebuia sa ne ajute in repriza a doua.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 28 Sep 2023, 22:19

Ma uit la unii dintre voi, sunteti opariti rau de tot. Bag de seama ca duminica nu veniti la meci la cat amar aveti in gat ...
Da hooo, ca nu va batu Armatura Zalau cu 4-1 !!! :)(
Vazui astazi pe facebook unii cica "suparati" ...pomeneau de infrangerea de anul trecut cu Ocna si tot bagau batul printre gard. Boovenii nici macar nu-si facusera temele (a fost egal cu Ocna)...si la remarca mea imediat schimbara discursul" -Da dar io o vad ca o infrangere).
Deci egalurile noastre sunt infrangeri pentru booveni iar 0-2 si 0-3 cu Farul si FCSB sunt un fel de Silkeborg pentru noi. :)(
FMSP :)(

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 28 Sep 2023, 22:47

Toate echipele care se respecta si au castigat primul meci din cupa, in afara de noi si de farul, sper sa batem lejer botosani ul duminica si sa se mai linisteasca apele prin club, si sa aduc roty mai repede un antrenor italian

Scrie răspuns