Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu plăieșii?

Batem , chinuit a la papura
11
73%
Egal, seria lui papichulo continua
4
27%
Pierdem, nu m ar mira f mult
0
No votes
 
Total votes: 15

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 03 Oct 2023, 22:33

manex scrie:
03 Oct 2023, 22:11
Asa e. Hagi si acum se chinuie sa plateasca primele de campioni. Si eu as pune bonusuri mari.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Noi n-am avea asa o problema, daca ar fi sa platim salarii mai mici si bonusuri mai mari. Tot acolo am ajunge, si avem banii aia

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 22:37

Problema e ca jucatori precum Mitrita sau Kurtic sau chiar Ivan nu ar veni pe salarii mici si bonusuri babane.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 04 Oct 2023, 00:26

manex scrie:
03 Oct 2023, 22:37
Problema e ca jucatori precum Mitrita sau Kurtic sau chiar Ivan nu ar veni pe salarii mici si bonusuri babane.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Foarte sincer sa fiu, parerea mea e ca Curtici ala a cam fost tzeapa. Nu pot sa spun ca mi s-ar parea o pierdere de n-ar mai fi la noi.

In general, jucatorii cu salarii mari sint aia confirmati, constanti si de la care se asteapta multe. Mitrita, Ivan. Aia cu salarii mici si bonusuri mari sint jucatorii in crestere. Baiaram, Markovici, etc.

Fiecare cu contractul pe care-l merita

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Bobby » 04 Oct 2023, 04:02

ParintelePafnutie scrie:
04 Oct 2023, 00:26
manex scrie:
03 Oct 2023, 22:37
Problema e ca jucatori precum Mitrita sau Kurtic sau chiar Ivan nu ar veni pe salarii mici si bonusuri babane.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Foarte sincer sa fiu, parerea mea e ca Curtici ala a cam fost tzeapa. Nu pot sa spun ca mi s-ar parea o pierdere de n-ar mai fi la noi.

In general, jucatorii cu salarii mari sint aia confirmati, constanti si de la care se asteapta multe. Mitrita, Ivan. Aia cu salarii mici si bonusuri mari sint jucatorii in crestere. Baiaram, Markovici, etc.

Fiecare cu contractul pe care-l merita
Pai aia care vor salarii mari sa arate ca au valoare cu FCSB sau in cupele europene, nu cu Mioveni. Cite meciuri mari a facut Ivan in derbyuri, play off sau in cupele europene ? Dar Mitrita ? Ivan si Mitrita au calitati - dar nu mi se pare ca au aratat valoare cind conteaza.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 04 Oct 2023, 04:59

Pai astia is tot ce avem mai bun :). Bancu, Ivan, Mitrita!! Altii mai buni n-avem. Astia sint, cu astia defilam. Cind om avea altii, om discuta de altii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Paul » 04 Oct 2023, 08:44

Leonard Albert scrie:
03 Oct 2023, 19:59
Pai si asta e unul din motivele pentru care lumea i-a fluierat. Pentru ca la noi cine munceste se cam supareste si antrenorul plateste. La Craiova nu e public ageamiu. Oamenii au mirosit ca nu e lucru curat cu iubitii nostri jucatori. Si picatura a fost Papura...
Pai ce vor unii de pe-aici? Sa nu transpire baietii, sa caroteze antrenori pe banda, sa-i cocolosim si sa-i iubim la infrangeri si sa luam titlu dupa titlu? Imi pare rau pentru gandirea asta dar va anunt ca celebra vorba "si cu aia-n fund si cu sufletu-n rai" are si ea un pic de miez. Nu merge asa, tata!
Cred ca nu ne intelegem unii pe altii, cocolositul nu e totuna cu sustinerea, iar fluieratul si huiduitul propriilor jucatori nu stiu cat de mult pot sa ajute.
E treaba antrenorului sa ii motiveze si sa creeze o adevarata echipa, si sa impuna disciplina, dar nu cu opereta la tv, ca sa se aleaga praful.
Iar treaba noastra e sa sustinem echipa, din punctul meu de vedere, si nu sa dam in cate unii cand nu le iese jocul. Nu cred ca ii vedem noi si nu ii vede antrenorul atunci cand vor sa il caroteze.
Mie mi se pare ca de prea multe ori suporterii echipei prind ura pe cate un jucator, si trec la insulte, ca vezi doamne aici e Craiova si suporterii merita mai mult. Pai ca sa meriti mai mult poate trebuie si sa faci mai mult, si nu ma refer la actul de prezenta, ci la sustinere cand jocul e prost, ori asta nu se intampla, cu parere de rau.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 04 Oct 2023, 13:46

Pai Paul ...alora carora nu le iese jocul, nu le iese de vreun an. Ma intelegi ? Cand nu-ti iese jocul un an si mai bine inseamna ca ... nu ai un joc si esti pleava in vant si atunci trebuie sa te folosesti de vant ca sa calatoresti in alta parte.
Pln (n = noastra) Cretu face 3-4 meciuri pe an dar ne spune "sa tacem !"
Cretu ! ...marele antifotbal care isi arata si el muschii precum Ivan cu ...somalezii. :)(
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 04 Oct 2023, 14:00

Freestate scrie:
04 Oct 2023, 13:46
Pai Paul ...alora carora nu le iese jocul, nu le iese de vreun an. Ma intelegi ? Cand nu-ti iese jocul un an si mai bine inseamna ca ... nu ai un joc si esti pleava in vant si atunci trebuie sa te folosesti de vant ca sa calatoresti in alta parte.
Pln (n = noastra) Cretu face 3-4 meciuri pe an dar ne spune "sa tacem !"
Cretu ! ...marele antifotbal care isi arata si el muschii precum Ivan cu ...somalezii. :)(
Fiecare echipa isi arata muschii cu cine poate. Pina la urma, asta e o chestie universala. Pe unii ii domini, altii te domina pe tine. Si tu, si Bobby spuneti acelasi lucru, ca avem lot slab. Te rog sa revezi discutii din urma, de prin iulie. A venit Mitrita, rupem gardul. Da Mitrita pase si Markovici si Baiaram dau gol. Avem lot bun, avem acoperire pe toate pozitiile, avem prima echipa de titlu. E octombrie, si lotul e de margine de playoff. S-a cam devalorizat, in 3 luni. Banui ca de la inflatie.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 04 Oct 2023, 14:15

Nope, eu am votat locurile 5-6 ...eu am facut poll-ul. Cu tot cu Mitrita locurile 5-6...
Dovada, optiunea mea sau a fiecaruia care vizualizeaza poll-ul de fapt este ...boldata. Vezi foto !
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de JaneTrabant » 04 Oct 2023, 14:29

La ce salarii au nu cred ca ar trebui sa le plangem de mila. Ar trebui sa joace sa rupe pamantul, dar na, asta e cand prea ii ridici in slavi si ii sustii orice ar fi.
Cred ca este cazul sa schimbam macazul si sa mai si demonstreze ca merita banii aia. La ce fotbal joaca nu merita nici 5k salariu... asa ca...
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de robertc » 04 Oct 2023, 14:32

Echipa e de locul 3,suporterii de ce loc sunt? La Arad,Ploiesti,Giulesti atmosfeta e mult mai frumoasa ca la noi,anul asta.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 04 Oct 2023, 14:39

Nu mai sta la T2, vino in peluza daca te intereseaza atmosfera !
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 04 Oct 2023, 16:06

robertc scrie:
04 Oct 2023, 14:32
Echipa e de locul 3,suporterii de ce loc sunt? La Arad,Ploiesti,Giulesti atmosfeta e mult mai frumoasa ca la noi,anul asta.
Clubul a declarat ca anul asta luam titlul. Cit de departe e obiectivul propus? Ca suporterii dupa aia judeca.

Cit despre atmosfera, o fi de la cirnati. La cirnati merge fasole si de la fasole ... se strica atmosfera

Scrie răspuns