Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu plăieșii?

Batem , chinuit a la papura
11
73%
Egal, seria lui papichulo continua
4
27%
Pierdem, nu m ar mira f mult
0
No votes
 
Total votes: 15

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Prazake » 01 Oct 2023, 16:26

lory69 scrie:
01 Oct 2023, 15:55
Nici eu nu sunt de acord!Ok..te duci la a trenamente si ii injuri acolo,dar nu la meciuri.Mai fratilor,sunt echipe in Germania,Spania,Anglia...care sunt incurajate de un stadion full,desi ei sunt chiar matematic retrogradati.
Dacă ești Darmstadt, da... Dar vezi ca la echipele mai de tradiție a fost măcel. La Porto a fost macel, la Sporting a fost măcel. Nu stiu unde ati vazut voi ca la echipele de tradiție, cu pretenții, eșecurile au fost încurajate...

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 01 Oct 2023, 16:31

manex scrie:
01 Oct 2023, 14:26
Luai 2, maa, 2!!
Forza Stiinta!! Imagine

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Ai luat 2 cirnati, am dat 2 goluri. Mmmm ... hai sa facem un experiment: mai cumpara, te rog, un cirnat!!

PS. Asa, mersi!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de lory69 » 01 Oct 2023, 16:53

Manex...ho cu carnatii ca iti creste colesterolul!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 01 Oct 2023, 17:00

Ma bucur ca a marcat Markovici. Poate-si revine. Manex, mersi! Azi te-ai sacrificat pentru echipa. Excelent rezultat, de care aveam nevoie ca de aer pentru moral.

O sa spuna unii ca valeu, asta o sa-l cimenteze pe Papura pe banca. Atita vreme cit echipa merge si cistigam in stilul asta, poate sa stea pe banca insusi Rotaru, dupa partea mea

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de robertc » 01 Oct 2023, 17:01

Rogulic,de ce nu e jucat mai mult? Bairam,de ce e jucat?....

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 01 Oct 2023, 17:12

Mitrita demonstreaza ca nu degeaba e tatuat pana-n urechi. N-a inteles nimic, si nu intelege cand e cazul sa lasi capul jos, sa recunosti ca ai gresit si sa te pui pe munca. Futtu-ti increderea in mister si traseele de joc, Mitrita. Tie si lu Rotaru. Lei dupa ce ati batut cea mai jalnica echipa din campionat. Unii care castiga 15% din salariile voastre.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Paul » 01 Oct 2023, 17:40

R.E.N. scrie:
01 Oct 2023, 17:12
Mitrita demonstreaza ca nu degeaba e tatuat pana-n urechi. N-a inteles nimic, si nu intelege cand e cazul sa lasi capul jos, sa recunosti ca ai gresit si sa te pui pe munca. Futtu-ti increderea in mister si traseele de joc, Mitrita. Tie si lu Rotaru. Lei dupa ce ati batut cea mai jalnica echipa din campionat. Unii care castiga 15% din salariile voastre.
Pe bune? Pai si ce ai fi vrut sa spuna cand e intrebat de situatia cu antrenorul, in direct la tv? Ca asteapta un antrenor adevarat? Asa intrebare, asa raspuns.
Si ce ar putea sa faca Mitrita in legatura cu salariile altora?
Sa mor daca va inteleg pe unii dintre voi. Atat ca aveti prea multa oftica in voi.

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de BogdanWick8 » 01 Oct 2023, 17:56

Nu sunt de acord la cat a fost blamat mitrita azi, pana la urma a dat 2 pase de gol si 1 gol si erau o gramada in peluza care il
Ironizau ca sta la umbra. E cam singurul care chiar stie cand sa accelereze daca ar sta in sprinturi tot meciul ar juca 50 de minute. Multi spectatori nu prea stiu care e treaba cu fotbalul.
Per total azi Buni: - danciu, ndong(bunicel), cretu(bataios dar multe momente pare ratacit), houri
Foarte bun/buni: mitrita, bancu
+ popica care ne a salvat la 2-1 miraculos, se facea 2-2 era groasa

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2023, 18:03

Victorie meritata, dar antrenorul trebuie schimbat.
In alta ordine de idei, e clar ca Ante Roguljic merita sa joace mai mult.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de lory69 » 01 Oct 2023, 18:13

De acord Fabius....mai mult da,dar titular nu!Si asta daca vrea el,daca nu are chef mai sta o etapa in tribuna,neinclus in lot.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2023, 18:20

Am vazut si eu ca nu are acelasi randament cand joaca titular, dar parca nici nu a beneficiat de rabdarea de care au parte alte vedete de la noi.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 01 Oct 2023, 18:56

Paul scrie:
01 Oct 2023, 17:40
R.E.N. scrie:
01 Oct 2023, 17:12
Mitrita demonstreaza ca nu degeaba e tatuat pana-n urechi. N-a inteles nimic, si nu intelege cand e cazul sa lasi capul jos, sa recunosti ca ai gresit si sa te pui pe munca. Futtu-ti increderea in mister si traseele de joc, Mitrita. Tie si lu Rotaru. Lei dupa ce ati batut cea mai jalnica echipa din campionat. Unii care castiga 15% din salariile voastre.
Pe bune? Pai si ce ai fi vrut sa spuna cand e intrebat de situatia cu antrenorul, in direct la tv? Ca asteapta un antrenor adevarat? Asa intrebare, asa raspuns.
Si ce ar putea sa faca Mitrita in legatura cu salariile altora?
Sa mor daca va inteleg pe unii dintre voi. Atat ca aveti prea multa oftica in voi.
” Intelegem ca suporterii sunt suparati, speram ca echipa o sa aiba stabilitate, asta ne dorim si noi”
“Nu stiu, eu sunt jucator, intrebati conducerea. Si noua ne e greu sa schimbam antrenori atat de des”
“Treaba noastra e sa jucam, oricine ar fi antrenor”

Pot sa mai fac 50 de variante acceptabile daca vrei.

Sa ai nesimtirea sa vorbesti de ‘trasee de joc’ cand tu te faci de ccacat constant. Sa ai tupeul sa vorbesti despre ‘suporterii sa ne intelega’ cand tu joci cu maxima durere in ccur etape la rand. Cand e evident ca 80% din ‘fotbalisti’ joaca atunci cand au chef, alearga atunci cand au chef. E clar de ce n-a ajuns niciodata un jucator mare, chiar daca a avut foarte mult talent. Pentru ca nu il duce capul si pentru ca e indolent.

Mitrita n-a mai facut un meci bun de cinci etape, a fost sub nivelul marii in meciurile cu miza, a fost de o indolenta revoltatoare, si vine acum sa spuna ‘suporterii sa faca…’. Mars ma la munca!

Hai ca m-am enervat. Cum sa spui frate ‘suporterii sa aiba incredere in ce se inatmpla aici’? Cat de amoeba sa fii sa nu realizezi ca echipa a schimbat 3 antrenori in 12 etape, a reusit sa faca egal cu unii care sunt practic in liga a treia, si-a pierdut orice farama de profesionalism cu care mai era spoita? Ce incredere vrei?? Du-te la munca, alearga la antrenamente si la meciuri, transpira, si atunci nu te mai injura nimeni. Asta nu inteleg nesimttitii astia. Ca lumea nu-i injura ca pierd, ii injura cand ii vad ca joaca la misto. Si asta nu de o etapa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fanatic16 » 01 Oct 2023, 19:28

Mitrita monument de indolența azi la multe faze, pase de gol și un tap in cu poarta goală cu principala candidata la retrogradare. La ce durere in cwr și blazare văzui azi la unii jucători daca aveam meci cu o echipă de playoff nu băteam. Ivan targă, nu îl mai recunosc de la meciul cu rapid din Giulești in primăvară când a fost decisiv.
Joc la voia întâmplării, daca nu cădeau aia psihic se termina 2-1 sau 3-2, nu 5-1.
Hai sa vedem realitatea, cât e sclavul pe banca profesionalismul e mort și echipa se scufunda in mocirlă. Păcat că unora le ia ochii meciul ăsta jucat cu unii mai răpciugi decât dinamo.
Adu antrenor Rotarule!!! Sunt total în asentimentul publicului care huidui și înjura azi! Sincer!
Sclavii la prezentarea echipei nu mai lăsară publicul sa strige numele jucătorilor ca nu cumva sa nu strigăm vreo mwie când ajungea crainicul la Cornel cu citirea foii de joc
Oricum, un număr mai mult decat decent de suporteri având în vedere umilința rămânerii în cwrul gol fără antrenor, revenirea brelocului pe banca și neputința învingerii a doua răpciugi de echipe, una care maxim va scăpa in extremis de barajul de retrogradare, iar cealaltă va retrograda mai mult ca sigur in liga 3!!!
Respect celor prezenți azi la meci!!! Și eu mersai la T2, genial mesajul peluzei:"Lăsată singura, papura distruge plantele tinere"- national Geographic :))
@Bobby, boovenii nici la meciul cu rapid când veneau după 2 victorii consecutive cu un joc cat de cat decent nu au fost câți fusaram noi azi!
Mai e până să îi egalam la audiențe, pe tine poate te înșală statisticile umflate de booveni in care ei au sub 1000 de oameni pe stadion și declară 4 mii, iar la noi sunt numărați ca betele de chibrit doar doar sa ne scoată ochii că ce fani mulți au alde fcsb și rapid. In privința asta mwie LPF!
Rotare trezește-te! Ne ajung crapizii din urmă, deși am râs de ei, bergodi e antrenor, iar atunci când făceam pariu că nu ne vor depăși la finalul sezonului nu luasem in calcul că Reghecampf va sta la noi decât câteva meciuri!!!
Deseară nuj ce sa vreau la CFR booveni, ori sa se încurce CFR, ori sa o ia boovenii cu un 6-0 de voie de la tata mandolina care mie chiar îmi place ce propune ca stil și idei de joc.
Last edited by fanatic16 on 01 Oct 2023, 19:58, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 01 Oct 2023, 19:40

Fuseram cam 7.000 ( 5.000 la T2 +1.500 la nord + 500 la oficiala....peste Booveni - Rapid unde s-au prezentat 6.000 dar au declarat 9-10.000. Bomboana de pe coliva a minciunii audientei a pus-o Prunea care a apreciat 15.000 la un top-show dupa o saptamana-doua.
Mersai pe jos de acasa ma cronometrai din zona ANL-urilor din Craiovita, peste balta pana la stadion ...facui cam 35-40 de minute pana la intrarea de la nord.
Nu e mare sfaraiala cu "marea realizare a lui Mititelu", drumul peste balta, nu pentru pietoni. Ajungi mai repede cu 5-10 minute decat faca o iei in zig-zag pe ala agronomie in jos.
E lunga rau strada asta a Raului, cea mai lunga a Craiovei si de parca nu era cea mai lunga au mai lungit-o si peste Balta.
De acolo de la intersectia cu Brestei pana la stadion simti ca ... nu mai ajungi, mergi si tot mergi pana te cuprinde disperarea.
Si e urata rau, nu ai nicio placere sa mergi pe stada aia larga ca o pi7da de baba. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fanatic16 » 01 Oct 2023, 20:00

7-8 mii mi se păru și mie , intui cam bine deci, cât despre drumul lui nea ady sa îl numească bulevardul Unicilor :))

Scrie răspuns