Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic

Poll ended at 23 Oct 2023, 12:29

1. Batem
6
40%
2. Egalitate
5
33%
3. Pierdem
4
27%
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 817
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Doomsday » 22 Oct 2023, 20:42

Stati putin, ei sunt interimari, ce demisia sa-si dea? Ei sunt pusi acolo pana vine un alt antrenor.
Am vazut si pe facebook, se cere demisia, bun, si pe cine aduci? Pe Sava de la juniori? Nu antrenorii sunt problema ci Jucatorii, de cativa ani o tot spunem.
La ce pretentii, conditii si salarii au ar trebui sa castige un meci si fara tactica unui antrenor. Evident, conteaza antrenorul, dar, hai, sa nu le luam din "lauri".
Cel mai bine, sa se vanda mai mult de juma de echipa, la preturi cat mai bune si adusi jucatori de perspectiva, din nou evident ca si cu schimbarea managementului, scouterilor etc.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fabius_2014 » 22 Oct 2023, 20:42

marius_vl scrie:
22 Oct 2023, 20:14
o spun de mult timp ca acest proiect este esuat, este MORT, la Craiova nu se va putea face niciodata performanta, doar ne amagim din cand in cand cu cateva mici bucurii!
Totul este putred la clubul asta, absolut totul, razboiul cu mititelu este pierdut, jegul asta interlop nenorocit a sapat si a tot sapat la temelie pana cand s-a ales praful complet, nu se vede absolut nicio luminita, nu vad niciun viitor decat sa plece rotaru o data si sa ne lase dracu in pace
"Acest proiect" reprezinta echipa pe care noi no sustinem. Daca tie ti se pare ca Mititelu a castigat razboiul, esti liber se te alaturi invingatorului, noi ramanem alaturi de echipa noastra. Daca pleaca Rotaru si "ne lasa in pace", fotbalul din Craiova ramane afacerea personala a booveanului. In momentul care vom avea un om de afaceri potent care vrea sa investeasca in echipa, atunci vom putea cere plecarea lui Rotaru.
Acum sper din tot sufletul ca Papura, Bon si Stancu sa demisioneze. Asa cum zicea Manex, este un gest de minim bun simt. Eu l-as pune principal pe Florescu de la echipa a doua chiar daca nu are licenta.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2507
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de marius_vl » 22 Oct 2023, 20:45

fabius_2014 scrie:
22 Oct 2023, 20:42
marius_vl scrie:
22 Oct 2023, 20:14
o spun de mult timp ca acest proiect este esuat, este MORT, la Craiova nu se va putea face niciodata performanta, doar ne amagim din cand in cand cu cateva mici bucurii!
Totul este putred la clubul asta, absolut totul, razboiul cu mititelu este pierdut, jegul asta interlop nenorocit a sapat si a tot sapat la temelie pana cand s-a ales praful complet, nu se vede absolut nicio luminita, nu vad niciun viitor decat sa plece rotaru o data si sa ne lase dracu in pace
"Acest proiect" reprezinta echipa pe care noi no sustinem. Daca tie ti se pare ca Mititelu a castigat razboiul, esti liber se te alaturi invingatorului, noi ramanem alaturi de echipa noastra. Daca pleaca Rotaru si "ne lasa in pace", fotbalul din Craiova ramane afacerea personala a booveanului. In momentul care vom avea un om de afaceri potent care vrea sa investeasca in echipa, atunci vom putea cere plecarea lui Rotaru.
Acum sper din tot sufletul ca Papura, Bon si Stancu sa demisioneze. Asa cum zicea Manex, este un gest de minim bun simt. Eu l-as pune principal pe Florescu de la echipa a doua chiar daca nu are licenta.
este treaba mea cui ma alatur, tu poti sa faci pe marele suporter in alta parte, nu in "fata mea"

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de lory69 » 22 Oct 2023, 20:47

Mai fratilor,Guardiola,Arteta,Inzaghi,etc...au venit direct pe banca,in campionate mult mai puternice..Dupa voi Gica ar trebui sa antreneze pe fc tunari,ca asa vedeti daca e in stare?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de R.E.N. » 22 Oct 2023, 20:55

@lory n-ai cum sa compari cazurile. Guardiola si inzaghi sunt mai tineri decat Gica si antreneaza de mai mult de zece ani. Au terminat fotbalul la un super nivel, au facut scoala, au antrenat la primavera cativa ani dupa care au primit sansa la echipa mare. Gica a terminat cu fotbalul de 20 de ani, si de atunci a lucrat la tv si ca director de imagine. Cum sa-l aduci la 55 de ani la prima experienta de antrenor din cariera, la 20 de ani de cand n-a mai jucat, direct principal intr-o echipa cazuta, buimaca, rasfatata si plina de ‘caractere’?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 22 Oct 2023, 20:56

marius_vl scrie:
22 Oct 2023, 20:45
fabius_2014 scrie:
22 Oct 2023, 20:42
marius_vl scrie:
22 Oct 2023, 20:14
o spun de mult timp ca acest proiect este esuat, este MORT, la Craiova nu se va putea face niciodata performanta, doar ne amagim din cand in cand cu cateva mici bucurii!
Totul este putred la clubul asta, absolut totul, razboiul cu mititelu este pierdut, jegul asta interlop nenorocit a sapat si a tot sapat la temelie pana cand s-a ales praful complet, nu se vede absolut nicio luminita, nu vad niciun viitor decat sa plece rotaru o data si sa ne lase dracu in pace
"Acest proiect" reprezinta echipa pe care noi no sustinem. Daca tie ti se pare ca Mititelu a castigat razboiul, esti liber se te alaturi invingatorului, noi ramanem alaturi de echipa noastra. Daca pleaca Rotaru si "ne lasa in pace", fotbalul din Craiova ramane afacerea personala a booveanului. In momentul care vom avea un om de afaceri potent care vrea sa investeasca in echipa, atunci vom putea cere plecarea lui Rotaru.
Acum sper din tot sufletul ca Papura, Bon si Stancu sa demisioneze. Asa cum zicea Manex, este un gest de minim bun simt. Eu l-as pune principal pe Florescu de la echipa a doua chiar daca nu are licenta.
este treaba mea cui ma alatur, tu poti sa faci pe marele suporter in alta parte, nu in "fata mea"
Cred ca tu Mariusica esti o persoana bipolara ...de ce nu te duci sa te sinucizi precum Sinead O'Connor si sa ne lasi in pace ? Rar am vazut o iesire atat de autodistructiva...
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2507
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de marius_vl » 22 Oct 2023, 21:00

dar de ce sa ma sinucid eu si sa nu se sinucida leprele care in seara asta cica au imbracat tricoul Stiintei?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 22 Oct 2023, 21:04

Nu trebuie sa plece Rotaru, trebuie doar schimbati oamenii care se ocupa de pregatire (Papura Bon, etc) , de tinerii de la echipele secunde care bat pasul pe loc...trebuie adusi profesionisti adevarati.
Toti cei care propun jucatori la transferuri trebuie concediati...
Kurtic o mare, mare deziluzie si Houri....Cat de naiv am fost sa cred ca furnicutzul ala mic pe care il ajung toti din urma si il dau la o parte poate sa ne mai aduca vreun plus ! La fel si cazul lui Mitrita o mare deziluzie pe aceleasi repere ca Houri.
In rest tactica falimentara din start ... in fata unui Ptrolul plin de jucatori rutinati tu vii cu Danciu si Borta ...si joci 41-41 cand trebuia 3-5-2 sau 4-2-3-1.Te-au plimbat de la stanga la dreapta pana te-au innebunit si au speculat minusurile (Un Ndong scund, un Houri si un Mitrita lesinat si asa mai departe.
Si ce e mai rau...vine meciul cu caii care te plimba si aia pe tot terenul la fel ca Petrolul. Iar astia ai nostri nu prea alearga. De ce dracu sa alerge Markovic sau Cretu...Nu alearga.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 22 Oct 2023, 21:11

Auzi, da Borta asta juca tocmai pentru ...centrarile sale. Cate centrari ajunsera la punctul ochit ? :)(
Pleci mandru infasurat in steag la meci si vii pe carari ocolite...La dracu !
Acasa cand ajungi dai si tu HBO si vezi acolo ...Exorcistul Papei. :)(
Da-o-n pvla mea...o zi de rahat.
Nu joci cu Danciu in fata Petrolului, nici cu Borta, Vladoiu are mai multa forta si viteza de repliere. Ce mai cauta Roguljic in echipa asta ! Chiar nu v-ati convins ?
FMSP :)(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de R.E.N. » 22 Oct 2023, 21:33

Pe toti pacalicii astia sinistri care se dau in antrenori in Romania i-a lovit damblaua. Bon ne anunta ca suntem foarte buni, da nu suntem pregatiti mental. Baaa crettinilor, da pregatiti fizic si tehnic, stiind unde sa alerge si alergand, cu o idee in cap despre ce sa faca pe teren, fara sa dea din maini catre colegi, nu trebuie sa fie jucatorii, bai semidoctii currului? De asta cine e responsabil, ba ‘antrenorilor’? La fel ca infectie ala de fiu al lui iordanescu, care face sedinte de psihologie si dezvoltare personala nivel prescolar, inainte si dupa meciuri, ca fotbal habar n-are. Ba, faceti-va ba zidari macar castigati un ban cinstit, impostorilor!
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de White&Blue » 22 Oct 2023, 21:52

fabius_2014 scrie:
22 Oct 2023, 20:42
Acum sper din tot sufletul ca Papura, Bon si Stancu sa demisioneze. Asa cum zicea Manex, este un gest de minim bun simt. Eu l-as pune principal pe Florescu de la echipa a doua chiar daca nu are licenta.
Exact!!! Inclusiv interimatul trebuie sa fie pe baza de merit!
Iar la nivel de lot nu cred ca trebuie decizii prea radicale. Florescu pus antrenor, adusi 5-10 juniori si scapat momentan de Borza, Vladoiu, Capatana, Kurtici, Isfan, Roguljic. Dai un exemplu cu astia, mai ai alti 5-7 pe lista neagra pentru vara, si tot asa, tii presiune constanta pe cei de peste 22,23 de ani. Unii se vor trezi, altii nu, fara sensibilitati. Si sa plateasca naiba un scouter bun, sa lase naiba instatul, sunt satul de astia care nu gresesc…eu azi la Kurtic vazui doar o greseala, dar asta nu inseamna ca el isi facu treaba pe teren.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de manex » 22 Oct 2023, 22:00

Freestate scrie:Auzi, da Borta asta juca tocmai pentru ...centrarile sale. Cate centrari ajunsera la punctul ochit ? :)(
Pleci mandru infasurat in steag la meci si vii pe carari ocolite...La dracu !
Acasa cand ajungi dai si tu HBO si vezi acolo ...Exorcistul Papei. :)(
Da-o-n pvla mea...o zi de rahat.
Nu joci cu Danciu in fata Petrolului, nici cu Borta, Vladoiu are mai multa forta si viteza de repliere. Ce mai cauta Roguljic in echipa asta ! Chiar nu v-ati convins ?
Si eu am gresit-o cu Borta. Am zis ca cu el rupem norii pe dreapta, ca o sa avem centrari... [cenzurat].
Asa cum s-a spus.. Rotaru trebuie sa scape de sfatuitorii sai vechi. E clar ca acei consilieri iau bani aiurea.
Daca e vreo clauza pt Kurtic trebuie activata in iarna. Ceva se intampla acolo. Eu nu am sesisat ca Ivan e in teren. Si nu e vina lui. Mitrita a zis ceva... Duoa care s-a repliat :suntem singuri... Baaa!!! Va dati seama? I-a last pe mana lu papi. Si gata!! Cica nu ar fi platiti pe ultima luna...
The fuc is going on??.. Chiar e sat fara caini?
Bon a zis clar ca echipa nu o face el, dar vorbeste la pers 1 plural.. Nu e ok. Papura a bagat sigur clauza cand a acceptat :nu vorbesc in public nimic. Si vin meciuri grele.... Bateam azi.. Altfel era in Giulesti.. Veneau caii... Asa...vii după o serie groaznica... Ne calca in picioare caii...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ParintelePafnutie » 22 Oct 2023, 22:06

Lasind la o parte chestii de-astea anexe, gen meciul cu Petrolul ... ce mai e nou la magazin? A cui zi o mai sarbatorim? Cite sute de ani de la ultimul titlu? Vreun lighean alb-albastru la reducere? S-a bagat ceva salam?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Geronimo » 22 Oct 2023, 22:09

Se vinde trening cu Papura. E bataie pe el.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Oct 2023, 22:12

Hai să fim realiști că e simplă treaba....Rotaru e președinte și antrenor iar la nivel de lot e o ruptură între Mitriță și Ivan ....eu așa văd motivul pt care suntem cum suntem.

Scrie răspuns