Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Familia Mititelu suge pvla ?

Poll ended at 05 Noi 2023, 11:57

1. O suge pana-ti raman adidasii mari
13
65%
2. O suge dar nu-i place si o scuipa
5
25%
3. Ramane pe altadata
2
10%
 
Total votes: 20

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Noi 2023, 00:09

ranjetul lui mititelu din tribune e ca un cutit infipt in spate, ca o flegma in ochii mei, care de 10 ani imi doresc sa dispara acest personaj sinistru! si ar fi disparut de mult daca CS Universitatea Craiova ar fi fost un proiect serios!
Ma bucur mult ca nu a fost lume multa la meci, deja oamenii cam incep sa se scarbeasca si sa renunte usor-usor cand vad cum sunt inselati si mwiti de niste nenorociti

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 00:09

Freestate scrie:
05 Noi 2023, 00:07
Mie mi se paru penalty la faza aia cu Cretu rasturnat in careu...Vad ca nu se zice nimic. O sa ma uit la reluari.
Si la Mateiu faultat in moment premergator egalarii lor..
Ai dreptate in ambele cazuri, dar asta nu scuza jocul prost, tip Papura, facut de echipa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 00:12

marius_vl scrie:
05 Noi 2023, 00:09
ranjetul lui mititelu din tribune e ca un cutit infipt in spate, ca o flegma in ochii mei, care de 10 ani imi doresc sa dispara acest personaj sinistru! si ar fi disparut de mult daca CS Universitatea Craiova ar fi fost un proiect serios!
Ma bucur mult ca nu a fost lume multa la meci, deja oamenii cam incep sa se scarbeasca si sa renunte usor-usor cand vad cum sunt inselati si mwiti de niste nenorociti
Ce propunere ai pentru ca in Craiova sa fie o echipa buna fara a-l avea patron pe Mititelu. Trebuia luat in considerare ca nu sunt oameni cu bani care sa vrea sa investeasca in mocirla din Craiova. Mocirla este facuta in primul rand de boovean.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 05 Noi 2023, 00:21

Problema in seara asta nu a fost taranul din Booveni. Problema sunt taranii din teren imbracati in Universitatea Craiova! Mocirla nu e facuta de boovean.
Voluntari, Petrolul, Rapid, Tunari... Tot booveanul e de vina? Ne mintim singuri de ani de zile.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 00:28

Leonard Albert scrie:
05 Noi 2023, 00:21
Problema in seara asta nu a fost taranul din Booveni. Problema sunt taranii din teren imbracati in Universitatea Craiova! Mocirla nu e facuta de boovean.
Voluntari, Petrolul, Rapid, Tunari... Tot booveanul e de vina? Ne mintim singuri de ani de zile.
Pentru atmosfera( mocirla) din Craiova, booveanu e de vina. Cine vine sa investeasca la Universitatea stiind ca o sa fie reclamat la toate institutiile statului ? Pana anul asta, in Craiova, in ziua meciurilor dintre craiovene, era un risc maxim de violenta si asta era cauzata tot de boovean. Un investitor vine acolo unde este convins ca poate castiga si in momentul asta, Craiova nu este un loc sigur.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 05 Noi 2023, 00:36

Pentru mine booveanul nu exista, e istorie urata. Nu ma raportez la el. Dar cand ii vad pe astia pe teren imi vine dor de fratii Costea. Si ma irita maxim. Leprele astea trebuie sa plece de aici! Sunt mii de jucatori in toata lumea, noi stam la currul astora de ani de zile, mai avem putin si ne milogim de ei sa transpire de patru ori pe luna. Eventual sa le numaram si banii ca sa stie si ei cat mai au. Putorile! Avem nevoie de oameni cu caracter!
Nu se mai poate suporta asa ceva!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de robertc » 05 Noi 2023, 01:04

fabius_2014 scrie:
05 Noi 2023, 00:28
Leonard Albert scrie:
05 Noi 2023, 00:21
Problema in seara asta nu a fost taranul din Booveni. Problema sunt taranii din teren imbracati in Universitatea Craiova! Mocirla nu e facuta de boovean.
Voluntari, Petrolul, Rapid, Tunari... Tot booveanul e de vina? Ne mintim singuri de ani de zile.
Pentru atmosfera( mocirla) din Craiova, booveanu e de vina. Cine vine sa investeasca la Universitatea stiind ca o sa fie reclamat la toate institutiile statului ? Pana anul asta, in Craiova, in ziua meciurilor dintre craiovene, era un risc maxim de violenta si asta era cauzata tot de boovean. Un investitor vine acolo unde este convins ca poate castiga si in momentul asta, Craiova nu este un loc sigur.
De aia nu batem pe nimeni? Sau din cauza managementului dezastruos?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fanatic16 » 05 Noi 2023, 02:37

Bun egalul, foarte bun daca ne uitam la raportul suturilor, însă ca realitate pe teren dacă nu era Chițu nemarcat ăia intrau în sevraj și îi băteam, deja avusesem 2 mari ocazii înainte de golul lor din care una bara lui Ivan, boovenii căzuseră moral rău după golul lui Căpățînă, daca mai trăgeam de ei 10 minute picau de tot.
Da, jucaram slab, la întâmplare, dar nici boovenii nu fura vreo sperietoare in afară de alea 5 minute in prima repriza cu asediul de la poartă unde Popescu fu imperial plus ocazia lui blanuta din final, avusaram posesie 64 la sută, totuși! Popescu merita la națională, nu mi aduc aminte vreo gafa de a lui de genul celor comise de Moldovan pe la rapid.
Cel mai important e ca Petev fu la meci, avem confirmarea că va fi numit zilele astea, s-a terminat coșmarul papură.
Felicit Peluza, tot meciul la înălțime, bravo bravo bravo! Boovenii se văzu că nu mai au peluza reală cu ei, erau câteva sute de rătăciți de la coys, brigada relativ nouă supervizată de chipeșu, plătită de mititelu și restul fură țărani și cetățeni care la meciurile lor stau la tribuna 2, de altfel cânta doar o treime din ăia, in afară de mwie csu și huiduieli nu putui distinge prea mult ce strigă fiind acoperiți de Nord.
Vreau sa aflu imbecilul din club din cauza căruia trebui sa jucam in alta culoare la noi ACASĂ, gen daca jucam noi in echipamentul obișnuit și booveni in albastrul lor se distingea ușor diferența, la Iași boovenii se deplasaseră tot in echipamentul de azi alb dar când aia au văzut i au somat să facă rost de cel albastru pt că Iașiul juca în alb acasă. Am ajuns deci organizatoric la capitolul echipament sub Iași? Incredibil.
Poate in febra meciului par detalii mărunte , dar contează mult ca imagine.
Și ar fi schimbat în ultima clipa boovenii echipamentul pentru noi daca nu aveam o culoare care să poată fi diferențiată de a lor? Niciodată!
Am așa o ciuda că meciurile cu ăștia pica fix când nu avem noi antrenor sau când e pe cale antrenorul sa plece ( Rădoi), numai situații nefavorabile. Daca ii prindeam asta vară cu dică ce avea tactici masochiste de lua 4 goluri pe meci și la noi era Reghecampf mercenarul care de bine de rău imprimase echipei un joc ofensiv eficient, făceam set cu boovenii.
Asta e, asta ne e soarta, sa ne lovim de adversarii importanți numai în contexte nefavorabile nouă.
Daca Petev va avea mâna liberă în martie halim carne de cal și îi parașutăm pe loc retrogradabil.
Vedem ce va fi, trebuie sa ne varsăm nervii de azi pe dinamo, sa le dam o căruță de goluri așa cum zice tradiția ultimelor meciuri, victima noastră preferată, numai victorii cu ei de 5 ani încoace.
Dinamo e genul de echipa pe care o bati din doua trei faze individuale și atât.
Vreau sa subliniez că se vede cu ochiul liber că boovenii au pierdut multi mulți adepți față de anul trecut când și la peluza și la T2 erau dubli ca prezența față de ce văzui azi. Nu sesizai niciun incident notabil.
Pai azi la T2 abia vedeai picior de boovean, iar tentativa de reînviere a sudului fu un eșec total, chipeșu sa arunce prosopul :))
E bine că deși boovenii anul asta calendaristic își depășiseră cu mult condiția, au pierdut multi susținători, dar piatra de temelie a pus o faptul că noi am câștigat palmaresul și implicit dezertarea puz.
Când mititelu va schimba definitiv numele in ceva fara legătură cu acronime fcu etc, in ceva gen Electroputere sau Locomotiva voi veni la meciurile lui și mă voi bucura când dă Chițu gol cu echipele importante din campionat :-D :))
Btw, ar fi bun un Chițu acum , nu?
Sau un sidibe care știe ce e aia o centrare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Noi 2023, 04:25

fanatic16 scrie:
05 Noi 2023, 02:37
Când mititelu va schimba definitiv numele in ceva fara legătură cu acronime fcu etc, in ceva gen Electroputere sau Locomotiva voi veni la meciurile lui și mă voi bucura când dă Chițu gol cu echipele importante din campionat :-D :))
Btw, ar fi bun un Chițu acum , nu?
Sau un sidibe care știe ce e aia o centrare.
Eu am remarcat backgroundul interesant al lui Sidibe cind a fost adus de catre boo la cai.

In ceea ce priveste numele, cred ca boo a terminat-o cu inventiile. Numele asta fcu 1948 probabil ca ramine, cum si fcsb a oierului va ramine.

Eu sper sa intram in playoff. U Cluj, Sibiul si Petrolul par a fi echipe mai serioase decit a noastra, cu bugete de 2-3 ori mai mici. Rapid, CFR si FCSB sint sigur in playoff. Pentru ultimele 3 locuri ne batem cu Farul, Sepsi, U Cluj, Sibiu si Petrolul.

Din pacate roty si-a epuizat ideile bune la fotbal acum ani buni. In ultimele 12 luni roty a cheltuit mult aducind jucatori - Isfan, Badelj, Ndong, Kurtic, Houri, Mitrita, Tomasec, Zajkkov - fara sa vinda nimic. Sa cheltui milioane sa aduci 8 jucatori, sa nu vinzi nimic, si totusi nivelul echipei sa scada, asta e catastrofal si unic.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Noi 2023, 05:19

Meme ne zice Universitatea Craiova - el obisnuia sa bage ceseul la inaintare - si el zice ca arbitrajul de fapt a gresit pro fc calu !

https://www.youtube.com/watch?v=Ft0obFDX4K0

Doua faze analizate :

- golul cailor, precedat de fault la Mateiu, zice meme;
- eliminarea calului la faza hentului la Bancu a fost corecta zice meme; meme zice ca Bancu nu merita galben la acea faza conform regulamentului in vigoare.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Paul » 05 Noi 2023, 06:18

Un meci de cosmar, in nota acestui tur, cred ca la ora actuala, in cazul in care nu vine Petev, ar trebui rugat Cartu, care vad ca este totusi foarte aproape de club, sa revina ca antrenor. Poate chiar in cuplu cu Sandoi, ca acum 9 ani. Cred ca daca fac 2-3 antrenamente cu Sorin incep sa semene a echipa.
Cred ca oricum ar fi de readus Cartu, si spun asta in ciuda tuturor judecatilor pe care le-am avut”impotriva” lui cat a fost in club.
Avem nevoie de disiplina si de cineva care stie fotbal la echipa asta. Papura in mod normal ar trebui sa se lase de meseria asta, daca a reusit sa ne faca sa nu ne mai putem uita la un meci.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Noi 2023, 07:41

Faza cea mai tare a acestui meci e ca l-au enervat pe ajica cu banerul ala de la PN. Foarte bine :-)

Dupa 20 de ani, i-am descoperit punctul slab al ajicului.

Si da, din punct de vedere faptic, acel baner a fost o exagerare. E foarte probabil ca doar o parte a membrilor a familiei mititelu sa suga ce s-a scris acolo. Sugerez PN ca la urmatorul meci banerul sa reflecteze realitatea : "Unii membri ai familiei mititelu s...p...". Sper ca ajicul sa fie mai multumit cu versiunea faptica a banerului - iar daca realitatea noului baner va fi contestata, sugerez teste scurte cu detectorul de minciuni pentru partea feminina a familiei ilustre.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Noi 2023, 07:54

Caii au avut calalcada aceea de ocazii la poarta noastra in prima repriza intr- o singura faza, ai nostri in imposibilitate de a respinge mingea si apoi iarasi un Mateiu(in principal el) care vrea sa iasa cu mingea la picior in loc sa dea in ea.
Asta inseamna sa nu fi intrat in meci pana la acel punct, sa nu-ti gandesti pozitia in portiunea aceea de teren, sa ai panza de paianjen pusa peste creier.
Profund dezamagit de partea de aparare a jucatorilor astora. de implicare in meci si de spiritul de sacrificiu lipsa.
Si stiti ceva, toti l-ati vrut afara pe Capatana cand eu il sustineam (era preferatul meu) ...iata ca ne scoasa din rahat la meciul cu caii ! :)(
FMSP :)(

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de galmeele » 05 Noi 2023, 09:00

fanucrv scrie:
04 Noi 2023, 23:13
Am câștigat un punct !
Adevarat graiesti!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de robertc » 05 Noi 2023, 09:02

fanatic16 scrie:
05 Noi 2023, 02:37
Bun egalul, foarte bun daca ne uitam la raportul suturilor, însă ca realitate pe teren dacă nu era Chițu nemarcat ăia intrau în sevraj și îi băteam, deja avusesem 2 mari ocazii înainte de golul lor din care una bara lui Ivan, boovenii căzuseră moral rău după golul lui Căpățînă, daca mai trăgeam de ei 10 minute picau de tot.
Da, jucaram slab, la întâmplare, dar nici boovenii nu fura vreo sperietoare in afară de alea 5 minute in prima repriza cu asediul de la poartă unde Popescu fu imperial plus ocazia lui blanuta din final, avusaram posesie 64 la sută, totuși! Popescu merita la națională, nu mi aduc aminte vreo gafa de a lui de genul celor comise de Moldovan pe la rapid.
Cel mai important e ca Petev fu la meci, avem confirmarea că va fi numit zilele astea, s-a terminat coșmarul papură.
Felicit Peluza, tot meciul la înălțime, bravo bravo bravo! Boovenii se văzu că nu mai au peluza reală cu ei, erau câteva sute de rătăciți de la coys, brigada relativ nouă supervizată de chipeșu, plătită de mititelu și restul fură țărani și cetățeni care la meciurile lor stau la tribuna 2, de altfel cânta doar o treime din ăia, in afară de mwie csu și huiduieli nu putui distinge prea mult ce strigă fiind acoperiți de Nord.
Vreau sa aflu imbecilul din club din cauza căruia trebui sa jucam in alta culoare la noi ACASĂ, gen daca jucam noi in echipamentul obișnuit și booveni in albastrul lor se distingea ușor diferența, la Iași boovenii se deplasaseră tot in echipamentul de azi alb dar când aia au văzut i au somat să facă rost de cel albastru pt că Iașiul juca în alb acasă. Am ajuns deci organizatoric la capitolul echipament sub Iași? Incredibil.
Poate in febra meciului par detalii mărunte , dar contează mult ca imagine.
Și ar fi schimbat în ultima clipa boovenii echipamentul pentru noi daca nu aveam o culoare care să poată fi diferențiată de a lor? Niciodată!
Am așa o ciuda că meciurile cu ăștia pica fix când nu avem noi antrenor sau când e pe cale antrenorul sa plece ( Rădoi), numai situații nefavorabile. Daca ii prindeam asta vară cu dică ce avea tactici masochiste de lua 4 goluri pe meci și la noi era Reghecampf mercenarul care de bine de rău imprimase echipei un joc ofensiv eficient, făceam set cu boovenii.
Asta e, asta ne e soarta, sa ne lovim de adversarii importanți numai în contexte nefavorabile nouă.
Daca Petev va avea mâna liberă în martie halim carne de cal și îi parașutăm pe loc retrogradabil.
Vedem ce va fi, trebuie sa ne varsăm nervii de azi pe dinamo, sa le dam o căruță de goluri așa cum zice tradiția ultimelor meciuri, victima noastră preferată, numai victorii cu ei de 5 ani încoace.
Dinamo e genul de echipa pe care o bati din doua trei faze individuale și atât.
Vreau sa subliniez că se vede cu ochiul liber că boovenii au pierdut multi mulți adepți față de anul trecut când și la peluza și la T2 erau dubli ca prezența față de ce văzui azi. Nu sesizai niciun incident notabil.
Pai azi la T2 abia vedeai picior de boovean, iar tentativa de reînviere a sudului fu un eșec total, chipeșu sa arunce prosopul :))
E bine că deși boovenii anul asta calendaristic își depășiseră cu mult condiția, au pierdut multi susținători, dar piatra de temelie a pus o faptul că noi am câștigat palmaresul și implicit dezertarea puz.
Când mititelu va schimba definitiv numele in ceva fara legătură cu acronime fcu etc, in ceva gen Electroputere sau Locomotiva voi veni la meciurile lui și mă voi bucura când dă Chițu gol cu echipele importante din campionat :-D :))
Btw, ar fi bun un Chițu acum , nu?
Sau un sidibe care știe ce e aia o centrare.
Ce aberezi .o?

Scrie răspuns