Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Familia Mititelu suge pvla ?

Poll ended at 05 Noi 2023, 11:57

1. O suge pana-ti raman adidasii mari
13
65%
2. O suge dar nu-i place si o scuipa
5
25%
3. Ramane pe altadata
2
10%
 
Total votes: 20

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de galmeele » 05 Noi 2023, 09:10

Leonard Albert scrie:
04 Noi 2023, 23:27
Daca Petev asta are macar o farama de minte, asta seara ia drumul Bulgariei. Cum sa semnezi frate cu asemenea adunatura de echipa? Isi dadea palme omul in tribuna... Nu se poate asa ceva! :o: :o: :o:
Dar sa avem pardon, am uitat...cine [****] suntem noi sa deranjam majestatile lor, imbracatorii de tricouri? Ca vine acusica sefu' cu butonu si se face liniste.
Pentru final, am o dedicatie: mwuie om bun! Sper ca ti-a placut ce-ai vazut in seara asta. Kim Jong Fuk!
Mergi si plangi in batista ca nu le-a iesit jocul eroilor tai!
La ultima ocazie a lui FCU, antrenorul Petev a ras si si-a pus mainile in cap si cred ca asta spune tot.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Noi 2023, 09:12

Baietii astia ai nostri chiar nu stiu sa stea in teren pe faza de aparare, ii vezi cum apara 3 acelasi unghi sau vreun punct mort ...in timpul asta adversarii o trimit pe un alt traiect. In prima repriza Chitu reuseste sa centreze prin careu aparat inutil de 5 dintre ai nostri si mingea tot ajunge la un adversar.
Astia chiar nu se orienteaza dupa adversar, sa apere si ei acea zona ?
Eu stiu ca o fi aparare in zona dar nici chiar asa de inflexibila si buimaca !
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de robertc » 05 Noi 2023, 10:22

Daca nu mai antreneaza in liga 2,papula vrea sa ne bage acolo,ca e mai confortabil

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fanatic16 » 05 Noi 2023, 11:19

robertc scrie:
05 Noi 2023, 09:02
fanatic16 scrie:
05 Noi 2023, 02:37
Bun egalul, foarte bun daca ne uitam la raportul suturilor, însă ca realitate pe teren dacă nu era Chițu nemarcat ăia intrau în sevraj și îi băteam, deja avusesem 2 mari ocazii înainte de golul lor din care una bara lui Ivan, boovenii căzuseră moral rău după golul lui Căpățînă, daca mai trăgeam de ei 10 minute picau de tot.
Da, jucaram slab, la întâmplare, dar nici boovenii nu fura vreo sperietoare in afară de alea 5 minute in prima repriza cu asediul de la poartă unde Popescu fu imperial plus ocazia lui blanuta din final, avusaram posesie 64 la sută, totuși! Popescu merita la națională, nu mi aduc aminte vreo gafa de a lui de genul celor comise de Moldovan pe la rapid.
Cel mai important e ca Petev fu la meci, avem confirmarea că va fi numit zilele astea, s-a terminat coșmarul papură.
Felicit Peluza, tot meciul la înălțime, bravo bravo bravo! Boovenii se văzu că nu mai au peluza reală cu ei, erau câteva sute de rătăciți de la coys, brigada relativ nouă supervizată de chipeșu, plătită de mititelu și restul fură țărani și cetățeni care la meciurile lor stau la tribuna 2, de altfel cânta doar o treime din ăia, in afară de mwie csu și huiduieli nu putui distinge prea mult ce strigă fiind acoperiți de Nord.
Vreau sa aflu imbecilul din club din cauza căruia trebui sa jucam in alta culoare la noi ACASĂ, gen daca jucam noi in echipamentul obișnuit și booveni in albastrul lor se distingea ușor diferența, la Iași boovenii se deplasaseră tot in echipamentul de azi alb dar când aia au văzut i au somat să facă rost de cel albastru pt că Iașiul juca în alb acasă. Am ajuns deci organizatoric la capitolul echipament sub Iași? Incredibil.
Poate in febra meciului par detalii mărunte , dar contează mult ca imagine.
Și ar fi schimbat în ultima clipa boovenii echipamentul pentru noi daca nu aveam o culoare care să poată fi diferențiată de a lor? Niciodată!
Am așa o ciuda că meciurile cu ăștia pica fix când nu avem noi antrenor sau când e pe cale antrenorul sa plece ( Rădoi), numai situații nefavorabile. Daca ii prindeam asta vară cu dică ce avea tactici masochiste de lua 4 goluri pe meci și la noi era Reghecampf mercenarul care de bine de rău imprimase echipei un joc ofensiv eficient, făceam set cu boovenii.
Asta e, asta ne e soarta, sa ne lovim de adversarii importanți numai în contexte nefavorabile nouă.
Daca Petev va avea mâna liberă în martie halim carne de cal și îi parașutăm pe loc retrogradabil.
Vedem ce va fi, trebuie sa ne varsăm nervii de azi pe dinamo, sa le dam o căruță de goluri așa cum zice tradiția ultimelor meciuri, victima noastră preferată, numai victorii cu ei de 5 ani încoace.
Dinamo e genul de echipa pe care o bati din doua trei faze individuale și atât.
Vreau sa subliniez că se vede cu ochiul liber că boovenii au pierdut multi mulți adepți față de anul trecut când și la peluza și la T2 erau dubli ca prezența față de ce văzui azi. Nu sesizai niciun incident notabil.
Pai azi la T2 abia vedeai picior de boovean, iar tentativa de reînviere a sudului fu un eșec total, chipeșu sa arunce prosopul :))
E bine că deși boovenii anul asta calendaristic își depășiseră cu mult condiția, au pierdut multi susținători, dar piatra de temelie a pus o faptul că noi am câștigat palmaresul și implicit dezertarea puz.
Când mititelu va schimba definitiv numele in ceva fara legătură cu acronime fcu etc, in ceva gen Electroputere sau Locomotiva voi veni la meciurile lui și mă voi bucura când dă Chițu gol cu echipele importante din campionat :-D :))
Btw, ar fi bun un Chițu acum , nu?
Sau un sidibe care știe ce e aia o centrare.
Ce aberezi .o?
Ce aberez?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Noi 2023, 11:22

pe undeva imi doresc ca bulgarul sa nu accepte si sa fi fugit mancand pamantul dupa meciul asta, oricum nu mai poate salva nimic in momentul asta, imi doresc sa ramana papura sa isi desavarseasca opera pana la capat, oricum nu vom mai castiga niciun meci pana la sfarsitul campionatului, aici a dus incompetenta si amatorismul penibil din clubul asta plin de pupincuristi aroganti si increzuti!
Dar daca totusi printr-o minune accepta sa vina, mi-as dori ca acest sezon sa fie unul de sacrificiu cu un singur obiectiv realist, salvarea de la retrogradare, sa dispara toate jagardelele, mai putin Popescu, Bancu, Screciu, Mateiu, Mitrita si Ivan si sa incercam sa o luam de la zero cu tinerii de la U19 si U21, un restart total

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 13:22

Rotaru v-a ascultat si ia totul de la zero asa cum ne dorim toti.
https://orangesport.ro/avem-o-inteleger ... aign=Cross

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 13:29

Freestate scrie:
05 Noi 2023, 09:12
Baietii astia ai nostri chiar nu stiu sa stea in teren pe faza de aparare, ii vezi cum apara 3 acelasi unghi sau vreun punct mort ...in timpul asta adversarii o trimit pe un alt traiect. In prima repriza Chitu reuseste sa centreze prin careu aparat inutil de 5 dintre ai nostri si mingea tot ajunge la un adversar.
Astia chiar nu se orienteaza dupa adversar, sa apere si ei acea zona ?
Eu stiu ca o fi aparare in zona dar nici chiar asa de inflexibila si buimaca !
In toate relele exista si ceva bun. Noi am jucat cu boovenii la fel ca in meciul cu Petrolul, doar ca am avut 5% mai multa determinatre. Partea buna este ca jocul nostru, tactica, au fost facute de Papura care acum este pa si faptul ca desi noi am jucat prost spre foarte prost, caii nu au fost in stare sa ne bata. In scurt timp italianul de la cai o sa plece si el din cauza rezultatelor, iar la noi, bulgarul va pune ordine echipa si treaba va incepe sa mearga bine spre disperarea unor jigodii.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de robertc » 05 Noi 2023, 14:25

Papula ramane la club, a zis miai...asa ca nu se schimba nimic,calm.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Paul » 05 Noi 2023, 15:28

robertc scrie:
05 Noi 2023, 14:25
Papula ramane la club, a zis miai...asa ca nu se schimba nimic,calm.
Sa speram ca totusi se va schimba. Papura poate ramane consilier dar ar fi bine sa nu mai antreneze pe nimeni.
Eu de cand il aud pe Cartu in ultima vreme, incep sa ma gandesc ca ar fi bine daca ar reveni in club.
Iar lui Petev sa ii dorim mult succes!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Geronimo » 05 Noi 2023, 15:42

fabius_2014 scrie:Rotaru v-a ascultat si ia totul de la zero asa cum ne dorim toti.
https://orangesport.ro/avem-o-inteleger ... aign=Cross
Mai bine mai tarziu decat deloc. Pana la urma, noi, aici pe forum, nu eram chiar asa departe de adevar.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de lory69 » 05 Noi 2023, 16:07

O sa intelegem de la meciul cu dinamo,daca Petev e antrenor cu drepturi depline! Si aici nu ma refer la joc,pt ca nu are cum sa schimbe in 3 zile,ci la felul cum construieste echipa.Daca il vad pe Bancu in linia de mijloc o sa am o speranta buna de la viitor!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 16:51

robertc scrie:
05 Noi 2023, 14:25
Papula ramane la club, a zis miai...asa ca nu se schimba nimic,calm.
Ai gasit nod in Papura . :lol:

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Noi 2023, 17:37

lory69 scrie:
05 Noi 2023, 16:07
O sa intelegem de la meciul cu dinamo,daca Petev e antrenor cu drepturi depline! Si aici nu ma refer la joc,pt ca nu are cum sa schimbe in 3 zile,ci la felul cum construieste echipa.Daca il vad pe Bancu in linia de mijloc o sa am o speranta buna de la viitor!
și nu numai asta..
în primul rând dacă dispare Mitriță din stânga, dacă jucăm cu două vârfuri, dacă mai jucăm și cu alt U21 în afara inaptului de Danciu etc

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 05 Noi 2023, 17:55

Paul scrie:
05 Noi 2023, 15:28
robertc scrie:
05 Noi 2023, 14:25
Papula ramane la club, a zis miai...asa ca nu se schimba nimic,calm.
Sa speram ca totusi se va schimba. Papura poate ramane consilier dar ar fi bine sa nu mai antreneze pe nimeni.
Eu de cand il aud pe Cartu in ultima vreme, incep sa ma gandesc ca ar fi bine daca ar reveni in club.
Iar lui Petev sa ii dorim mult succes!
Cartu sa-si vada de batranetile lui ca ne-a umplut de profesionalism. Cand era la club era "domnul nu stiu, n-am vazut". Acum i-a revenit vocea. Sa-i mai lase si pe altii. Acum cativa ani v-am spus ca cea mai mare greseala a fost aducerea lui Piturca si a lui Cartu in club. De atunci a inceput declinul. Si-mi pare rau ca am avut dreptate.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 15: Universitatea Craiova - F.C. Unica 1968 Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Noi 2023, 18:20

Paul scrie:
05 Noi 2023, 15:28
Sa speram ca totusi se va schimba. Papura poate ramane consilier dar ar fi bine sa nu mai antreneze pe nimeni.
Eu de cand il aud pe Cartu in ultima vreme, incep sa ma gandesc ca ar fi bine daca ar reveni in club.
Iar lui Petev sa ii dorim mult succes!
[/quote]

Analiza meciului cu caii, facuta de Cartu, a fost foarte buna si a scos in evidenta faptul ca Papura nu a pregatit cum trebuie jocul. Practic, nu caii au fost foarte buni, ci noi am fost foarte slabi. Cartu a spus ca jucatorii de creatie ai boovenilor nu au fost marcati cum trebuie si de aceea au driblat in voie. Apararea gandita de Papura a fost o gluma proasta, dar se pare ca altceva nu stie domnul antrenor. De-aia cred ca radea si bulgarul.
Din punctul meu de vedere, Papura NU trebuie sa mai iasa din birou.

Scrie răspuns