Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu oțelarii?

Batem fierul cat e cald
7
47%
Egal, specialitatea casei
6
40%
Da, da, da , Otelu, e viața mea
2
13%
 
Total votes: 15

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Noi 2023, 20:46

:lol: :lol: :lol: E cineva dezamagit ? :-x
Excluzand primele 20 de minute, i-am dominat total. Indiferent cum se termina meciul, pentru mine era foarte clar, inca din prima repriza, ca suntem superiori. Otelul este un fel de Dinamo, dar cu o conditie fizica mult mai buna, iar noi suntem muuult mai buni decat atunci cand antrena Papura.
Bancu a fost de departe cel mai bun, Mitrita letal, Screciu cand este modest, este foarte bun. Baietii au jucat bine si s-a vazut mana antrenorului.
Mie mi-a placut si Roguljic, cand a intrat, parca a limpezit jocul. :-)

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 816
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 26 Noi 2023, 20:49

O prima repriza de uitat, o adoua repreiza de neuitat. Voiam sa-l vad schimbat la pauza pe Cretu, dar uite ca mi-a demonstrat de ce a fost acolo si in repriza a 2a.
Cu totii ne dorim un fotbal ca in a 2a repriza si cu CFR, FCSB, Rapid.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 26 Noi 2023, 20:52

Ma uit pe jegsp cata furie si frustare a produs victoria noastra ! Va dați seama ca daca am castiga titlul de campioni, unii s-ar sinucide de nervi ?!
Avem un nou sponsor : Devin ! Sunt bulgari ! Așa ca recomand apa bulgarilor o:

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Noi 2023, 21:02

Bai baieti, ce sa zic, nu e de la cobeala noastra, sau mai bine zis a voastra, dar va rog eu mult, faceti un efort colosal si tineti vere cu echipa noastra, si la bine, si la rau. In repriza a doua le-am dat ceata, i-am topit pe milogi, sa va mai aud ca va luati de fatetele lui Mitri!
Bravo baietii! Va iubesc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Noi 2023, 21:07

Sper sa avem audienta buna la stadion simbata, cu CFR - totusi echipa vine dupa 2 victorii in campionat. N-am batut pe CFR, FCSB, Rapid, Farul sau Petrolul in acest sezon, pentru mine victoria de la Galati e cel mai bun rezultat in acest campionat pina acum.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Noi 2023, 21:08

De multe ori mi-am propus să nu mai scriu pe grup până după finalul meciului, acum m-am ținut de cuvânt. Am citit acum tot ce s-a scris pe topicul ăsta, citiți și voi e chiar comic. Dar ce să faci suntem suporteri și e normal să trecem prin toate stările. Una peste alta 2 jucători nu au trecut examenul Kolici și Ivan , din păcate ori cât i-am găsi circumstanțe la Ivan că muncește sau că vine în apărare pe atac e 0 barat. Kolici cred că este un fel de bolnav închipuit ,exagerează în legătură cu faza cu cotul, hai să fim serioși. În iarnă ar trebui să plece.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Noi 2023, 21:12

Sintem oameni, e normal sa treci prin stari emotionale diferite. Dar starile astea emotionale inseamna ca suferim pentru echipa asta, ca sintem fani.

Ivan a avut o pasa buna la Mitrita, cind a ratat in finalul primei reprize.

Am zis de mult - Koljic trebuia imprumutat la fosta lui echipa in Bosnia sa-si revina.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 26 Noi 2023, 21:14

BRAVOO BAAA!!!
Petev e antrenor de antrenor!
Sa domini fizic oțelul pe ghețărie nu e pentru oricine!
Bravo, joc bun a doua repriză, trasee încercate, idee de joc!!
Tot înainte!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Noi 2023, 21:16

La primul gol al nostru, cel la care se reclama offsaid, eu cred ca pasa lui Mitrita pleaca in momentul in care Markovici era in pozitie corecta. Cred ca se face un scandal gratuit.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 26 Noi 2023, 21:19

Si, pentru ca tot nu a spus nimeni, bravo Peluza Nord! Un drum de 7 ore prin zone cu cod rosu de viscol, ca sa nu fie echipa singura la Galatz ucv si o prezenta mai mult decat decenta.

Bravo Petev! Pe langa atitudine, s-au vazut multe lucruri schimbate in bine. Cum aglomeram zonele, cat de repede miscam mingea, echipa mult mai compacta, mijlocasii centrali care cauta spatiile si stiu unde sa paseze in fata. Plus, Mitrita scos din banda, unde chiar n-are ce sa caute.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Noi 2023, 21:19

Încă ceva....sunt curios ce mai scriu băieții de pe Pirații olteni, săptămâna trecută votau care este cel mai indolent jucător de al nostru. Ciprian Rigman coordonează campania asta de a ataca constant jucătorii sau conducătorii echipei , treburile astea făcute constant fac mult rău echipei ...totuși mulți suporteri întra zilnic pe Facebook și citesc zilnic aceleași cacaturi....când am scris în acest grup că nu mi se pare normal să fie atacați zilnic jucătorii , mesajul meu a fost șters. Am mai scris un mesaj care de data asta nu a fost șters în care le-am spus că dacă mai șterg mesaje atunci arată că nu este nici o diferență între ei și gașca lui mititelu unde este practicată cenzura. În sfârșit.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 26 Noi 2023, 21:24

fabius_2014 scrie:
26 Noi 2023, 21:16
La primul gol al nostru, cel la care se reclama offsaid, eu cred ca pasa lui Mitrita pleaca in momentul in care Markovici era in pozitie corecta. Cred ca se face un scandal gratuit.
Am revazut faza, chiar pe pe GSP si pot spune, cu siguranta, ca nu a fost offsaid. Au o captura cu un moment, o atingere, inainte de a da Mitrita pasa catre Markovici si apoi mingea pasata de Markovici este deviata de un jucator de la Otelul. Ce usor se manipuleaza!! NU a fost offsaid.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Noi 2023, 21:25

ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Noi 2023, 21:27

R.E.N. scrie:
26 Noi 2023, 21:19
Si, pentru ca tot nu a spus nimeni, bravo Peluza Nord! Un drum de 7 ore prin zone cu cod rosu de viscol, ca sa nu fie echipa singura la Galatz ucv si o prezenta mai mult decat decenta.
usteag usteag usteag

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 17: Oțelul Galați - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 26 Noi 2023, 21:30

fanatic16 scrie:
26 Noi 2023, 21:14
Petev e antrenor de antrenor!
Eu zic ca nu - cel putin "nu" deocamdata.

Noi il faceam pe Donkor jucator de 10 milioane si viitor capitan al Stiintei dupa 3 dusuri facute la stadion.

Sa vedem unde sintem cu Petev la vara, la sfirsitul acestui sezon si atunci vom avea o parere echilibrata despre el.

Scrie răspuns