Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu frâna?

Deraiem trenul învechit
4
57%
Staționăm la remiză
2
29%
Avem întârziere de 2 ore
0
No votes
Chiar nu stiu ce pronostic sa dau
1
14%
 
Total votes: 7

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanatic16 » 04 Dec 2023, 00:22

Cred că după luni tumultoase meritam și noi să ne bucurăm puțin și să lăudăm băieții care au dat de pământ etapa trecuta cu o echipă care terfeli locul 1 la el acasă!
Forza Știința!!!
Bancu caracter pentru declarația de la final când a recunoscut că nu meritam victoria și că am avut noroc, iar Koljic colegialitate pentru că l-a desemnat pe Screciu mvp!
L-aș remarca și pe Vladoiu care a fost impecabil până să aibă crampe prin min 70! Ce tacklinguri pe el, parca niciodată nu a fost așa agresiv!
Tot înainte, Petev!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 04 Dec 2023, 01:52

adi_g scrie:
03 Dec 2023, 23:02
fcsb-Otelul 0-2! A fost etapa noastră. Sper întro victorie la Sibiu, o înfrângere a fcsb sau un egal la Cluj etapa viitoare. Atunci, chiar suntem în lupta la titlu.
Cisse ala de a gresit cu noi n-a fost nici macar in lot azi la Otelul ! Disciplina, tata !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 04 Dec 2023, 07:38

Cred ca putem cadea de acord cu faptul ca antrenorul poate cu adevarat sa schimbe o echipa, exact cu acelasi lot de jucatori.
Eu vad semne foarte bune in jocul nostru, il vad pe Mitrita mai prezent in joc si mai putin izolat, sper sa isi revina Kolijc si Ivan, sa joace la adevaratul lui potential Markovici, si sa tot acumulam puncte.
Ma distreaza cum se lamenteaza Cfr-istii ca ei au dominat si ca meritau victoria. Pe bune? Dar anul trecut la 1-1 cu dominare absoluta a Craiovei, le-a placut sa plece cu un punct dupa ce au facut ce stiau ei mai bine, sa distruga jocul.
Nici nu stiu daca sa vreau egal sau sa bata Cfr pe Fcsb, dar stiu sigur ca daca noi batem Farul in cupa si Sibiul in weekend suntem pe cai mari.
Asa ca hai maine la stadion sa fim acolo si sa ii sustinem, e un moment foarte important.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 04 Dec 2023, 09:25

Unde puteam fi fără perioada neagră de sub conducerea lui Papură? Jocul nu este f ridicat valoric dar antrenorul știe să schimbe și să mute exact când trebuie. Rotaru scapă de Papură!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 04 Dec 2023, 10:08

Atunci cand a fost Reghe si si-a mai si dat interesul, nu ca in ultimele meciuri inainte de fuga/tzeapa pe care a dat-o, se vedea ca avem o idee de joc, stiau ce trebuie sa faca in teren. Si daca nu le iesea, ii vedeai ca nu o dau la vrajeala sau ca joaca la alibi, ascunzandu-se de minge.
La Papura pare ca a depins 100% de inspiratia jucatorilor, fara nicio idee de joc. Sper sa nu ii strice si pe aia mici, sincer sper sa i se gaseasca un loc, daca chiar e absolut necesar si nu se poate fara el in club, dar de preferat undeva unde nu stica fotbalistii.

Noi avem jucatori cu mare potential, cum ar fi Markovici si Baiaram, dar care nu ca au stagnat, au regresat vizibil, si trebuie cumva sa le gaseasca pinul si sa ii faca sa joace la valoarea lor. Stiu ca multi nu le dati sanse, dar trebuie sa fim realisti, chiar daca se vor mai face transferuri, nu se poate sa renunti la niste tineri de perspectiva, insa trebuie ajutati sa se maturizeze si sa dea randamentul de care pot fi in stare.
Speram ca Ivaylo stie ce sa faca, pana in momentul asta pare ca stie, si asta fara sa fii avut mult loc de manevra.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 04 Dec 2023, 17:37

Paul scrie:
04 Dec 2023, 10:08
Atunci cand a fost Reghe si si-a mai si dat interesul, nu ca in ultimele meciuri inainte de fuga/tzeapa pe care a dat-o, se vedea ca avem o idee de joc, stiau ce trebuie sa faca in teren. Si daca nu le iesea, ii vedeai ca nu o dau la vrajeala sau ca joaca la alibi, ascunzandu-se de minge.
La Papura pare ca a depins 100% de inspiratia jucatorilor, fara nicio idee de joc. Sper sa nu ii strice si pe aia mici, sincer sper sa i se gaseasca un loc, daca chiar e absolut necesar si nu se poate fara el in club, dar de preferat undeva unde nu stica fotbalistii.

Noi avem jucatori cu mare potential, cum ar fi Markovici si Baiaram, dar care nu ca au stagnat, au regresat vizibil, si trebuie cumva sa le gaseasca pinul si sa ii faca sa joace la valoarea lor. Stiu ca multi nu le dati sanse, dar trebuie sa fim realisti, chiar daca se vor mai face transferuri, nu se poate sa renunti la niste tineri de perspectiva, insa trebuie ajutati sa se maturizeze si sa dea randamentul de care pot fi in stare.
Speram ca Ivaylo stie ce sa faca, pana in momentul asta pare ca stie, si asta fara sa fii avut mult loc de manevra.
1. Papura are o idee de joc, doar ca e proasta. Am observat ca de cate ori a antrenat Papura, echipa a avut acelasi stil de joc...pierzator. Echipa era intinsa pe 80m, joc fara consistenta, pase intre aparatorii centrali, la 20m de poarta noastra si apoi pasa de 40m in diagonala. As spune ca Papura dauneaza grav fotbalului si trebuie indepartat rapid de langa tinerii fotbalisti si de langa terenul de fotbal. Un loc intr-un birou, pe timp de iarna, este mult mai potrivit pentru el decat afara langa echipa a doua.
2. Despre modul in care vedem noi, suporterii, jucatorii nostri, sunt multe de spus. Evolutia unui jucator poate fi influientata de antrenor, de coechipieri si, sigur, de modul in care se pregateste. Am vazut, aici, pe forum, critici dure la adresa unor jucatori care in unele meciuri nu primisera nici macar o pasa decenta. La finalul meciurilor s-a concluzionat ca jucatorii respectivi nu au jucat nimic si ca ar trebui transferati urgent. Petev ne dovedeste ca ne-am cam inselat in privinta unor jucatori si cand spun asta nu ma refer la Koljic care mai are mult pana sa ne convinga ca a revenit la valoarea initiala.
3. Sper sa nu ne ambalam prea tare dupa primele 3 meciuri pentru ca inca Petev nu a avut timpul necesar ca sa-si imprime ideile si e posibil sa vedem jocuri sau chiar rezultate care sa nu ne convina. Cred ca dupa pauza competitionala putem sa avem pretentii la Petev.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 04 Dec 2023, 19:55

Financiar vorbind, Varga si Becali sint peste roty. Chiar si in zona de relatii.

Singura noastra sansa sa ne batem la titlu vreodata e sa prindem un antrenor de top, care stie sa scoata din jucatori mai mult decit au scos antrenorii precedenti, care sa aibe ochi sa aduca si sa inventeze jucatori, care stie sa promoveze ceva de la copii si juniori.

Eu innebunesc cind vad comentarii ale fanilor Craiovei de genul : "poa' sa vina si Murinho sau Guardiola la Craiova, nu pot face mai mult". E o prostie - antrenorul de top va scoate din echipa mai mult decit antrenorii de duzina.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 04 Dec 2023, 20:03

Da, ne-am batut la titlu până la inal cu Bergodi antrenor si probabil l-ar fi luat anul următor dacă era lăsat în pace. Oricum, doar cu antrenoei străini se pare că putem face performanță. Poate se va reuși în sfârșit asta în acest sezon sau măcar anul viitor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 04 Dec 2023, 20:46

adi_g scrie:
04 Dec 2023, 20:03
Da, ne-am batut la titlu până la inal cu Bergodi antrenor si probabil l-ar fi luat anul următor dacă era lăsat în pace. Oricum, doar cu antrenoei străini se pare că putem face performanță. Poate se va reuși în sfârșit asta în acest sezon sau măcar anul viitor.
Parerea mea e ca sint si antrenori romani interesanti - nu si liberi :-) Boloni, Mircea Lucescu, Razvan Lucescu, iedi (parca pare ca devine antrenor - imi place ca l-a promovat pe Screciu si pentru ca cere disciplina), Olaroiu. Gigi Multescu a fost un antrenor interesant care a facut mult pentru Craiova : l-a reinventat pe Alex Baluta si i-a promovat la prima echipa cu mare curaj pe Screciu si Markovic.

Vad si citiva in liga 1 - Hagi, Maldarasanu, Dorinel - unii nu vor veni niciodata la noi, cu altii nu stii daca fac fata la club cu presiune si fite.

Si mai ramine Dan Petrescu - stiu, are multe bube si nu stii daca mai are idei.

Antrenor strain de valoare ar fi super - sa dea Domnul sa fie asta Petev.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 04 Dec 2023, 21:42

Să dea Dumnezeu! Poate ar fi reușit chiar și Ouzounidis, dar na, se voia musai fotbal "șampanie". În opinia mea, după plecarea antrenorului grec, regresul a fost continuu.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 04 Dec 2023, 22:20

Si zic:4 pagini pentru o asa victorie... Cateodata ai nevoie sa mai treci peste lucruri... Freak...
Voi ati vazut ca suntem in lupta pentru titlu? E de ajuns sa nu pierdem cu primele si suntem acolo. Putem visa!
Dar il putem face pe Mitri sa fie atent la preluari? Sau sa alerge inspre minge? Sau sa ii facem pe mijlocasi sa nu se mai ascunda de adversari? Sau sa sutam???
Bai, de doua ori a venit Silva langa careu, pozitie perfecta de sut si el... Da pasa.. Si aia proasta.
Hai cu topic pt Farul!!
Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanatic16 » 04 Dec 2023, 23:05

manex scrie:
04 Dec 2023, 22:20
Si zic:4 pagini pentru o asa victorie... Cateodata ai nevoie sa mai treci peste lucruri... Freak...
Voi ati vazut ca suntem in lupta pentru titlu? E de ajuns sa nu pierdem cu primele si suntem acolo. Putem visa!
Dar il putem face pe Mitri sa fie atent la preluari? Sau sa alerge inspre minge? Sau sa ii facem pe mijlocasi sa nu se mai ascunda de adversari? Sau sa sutam???
Bai, de doua ori a venit Silva langa careu, pozitie perfecta de sut si el... Da pasa.. Si aia proasta.
Hai cu topic pt Farul!!
Ultimele 2 dați când forumul s-a aprins cu adevărat în ultimul an au fost când am pierdut cu boovenii și când mercenarul băluță a plecat la stana, în rest puțină activitate spre foarte puțină :-(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 08 Dec 2023, 19:17

Eu as scrie mai mult, dar tre sa intru pe browser... Fff tapatalk
Am zis!!

Scrie răspuns