Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu marinarii?

Ne calificăm, batem scurt
8
100%
Egal, stăm la mila lui rednic booveanul
0
No votes
Pierdem, concentrarea în meciurile decisive lipsă
0
No votes
 
Total votes: 8

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2023, 09:57

marius_vl scrie:
08 Dec 2023, 09:39
fabius_2014 scrie:
08 Dec 2023, 08:57
Pentru castigarea cupei, trebuie sa mai castigam 3 ( trei) meciuri, din care 2 (doua) pe teren propriu. Avem primul meci, in cupa, cu Otelul Galati, pe terern propriu, al doilea cu castigatoarea dintre Sibiu si U Cluj, tot pe teren propriu si al treilea este finala, cel mai probabil cu CFR Cluj, pe teren neutru. Eu m-as concentra maxim pe cupa, pentru ca in afara de finala, totul este mana si indemana noastra. O sansa usoara de a ajunge in Europa si de a castiga un trofeu care ramanne in istoria fotbalului romanesc.
in aprilie sunt meciurile din sferturi, ce facem pana atunci? Bagam echipa a doua in campionat ca sa ne concentram pe Cupa? :lol:
Eu zic sa ne concentram 200% pe meciul asta de la Sibiu (nu face nimeni topicul pt meci?), ca daca batem aici si oile pierd la cfr, incepe cu adevarat nebunia ucv
Tu esti ala cu " Proiectul asta e mort. Mititelu a castigat." ? :lol: Mai aveai sa ne spui, direct, sa devenim sclavii lui Mititelu invingatorul, ca oricum ne-ai sugerat-o si misiunea era indeplinita. :)(
Eu nu am spus ca trebuie sa neglijam campionatul, asa cum te faci ca ai inteles, eu am spus doar ca urmatoarele meciuri din cupa trebuie sa le abordam cu toata seriozitatea, sa jucam cu cea mai buna echipa, asa cum nu am facut pana acum, pentru ca avem o sansa mare sa castigam un trofeu.
In loc sa incerci sa-mi faci vanatai in spate, mai bine hai sa ne ignoram, e mai intelept si mai profitabil pentru tine.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de lory69 » 08 Dec 2023, 10:56

Eu zic sa uitam de cupa...pana in aprilie.Duminica avem un meci important.....poate cel mai important din acest sfarsit de an!Cu o victorie la Sibiu ajungem la maxim 3 pcte de locul 1,asta fiindca wcsb nu bate la Cluj.Oare cum s-o simti Papura in aceste momente?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de lory69 » 08 Dec 2023, 11:00

Citi acum in prosport ca Farul vrea sa il vanda in iarna pe Baluta,el intrand in ultimele 6 luni de contract.Ar fi o mare afacere daca l-am lua noi!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 08 Dec 2023, 11:24

fabius_2014 scrie:
08 Dec 2023, 09:57
marius_vl scrie:
08 Dec 2023, 09:39
fabius_2014 scrie:
08 Dec 2023, 08:57
Pentru castigarea cupei, trebuie sa mai castigam 3 ( trei) meciuri, din care 2 (doua) pe teren propriu. Avem primul meci, in cupa, cu Otelul Galati, pe terern propriu, al doilea cu castigatoarea dintre Sibiu si U Cluj, tot pe teren propriu si al treilea este finala, cel mai probabil cu CFR Cluj, pe teren neutru. Eu m-as concentra maxim pe cupa, pentru ca in afara de finala, totul este mana si indemana noastra. O sansa usoara de a ajunge in Europa si de a castiga un trofeu care ramanne in istoria fotbalului romanesc.
in aprilie sunt meciurile din sferturi, ce facem pana atunci? Bagam echipa a doua in campionat ca sa ne concentram pe Cupa? :lol:
Eu zic sa ne concentram 200% pe meciul asta de la Sibiu (nu face nimeni topicul pt meci?), ca daca batem aici si oile pierd la cfr, incepe cu adevarat nebunia ucv
Tu esti ala cu " Proiectul asta e mort. Mititelu a castigat." ? :lol: Mai aveai sa ne spui, direct, sa devenim sclavii lui Mititelu invingatorul, ca oricum ne-ai sugerat-o si misiunea era indeplinita. :)(
Eu nu am spus ca trebuie sa neglijam campionatul, asa cum te faci ca ai inteles, eu am spus doar ca urmatoarele meciuri din cupa trebuie sa le abordam cu toata seriozitatea, sa jucam cu cea mai buna echipa, asa cum nu am facut pana acum, pentru ca avem o sansa mare sa castigam un trofeu.
In loc sa incerci sa-mi faci vanatai in spate, mai bine hai sa ne ignoram, e mai intelept si mai profitabil pentru tine.
cred ca te-ai trezit de dimineata cu fata la cearsaf, nu am incercat sa-ti fac nicio vanataie, daca nu iti convin parerile mele pe forumul asta e ok, iti respect "deciziile", am sa fac tot posibilul sa nu te mai citez
asta sunt eu cand e vorba de Stiinta, cand lucrurile nu merg bine imi pare ca javra aia cheala este vinovata de toate relele si ca din cauza lui se intampla toate, mai refulez si eu, ca sunt prea patimas! Cand lucrurile merg bine, am uitat tot

Scrie răspuns