Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu marinarii?

Ne calificăm, batem scurt
8
100%
Egal, stăm la mila lui rednic booveanul
0
No votes
Pierdem, concentrarea în meciurile decisive lipsă
0
No votes
 
Total votes: 8

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de lory69 » 05 Dec 2023, 20:55

Uite ca Roguljic poate alerga 90 min!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanucrv » 05 Dec 2023, 20:59

Ma bucur pentru Lazar ! A aparat magistral in prima repriza , ca atunci cand era la Astra.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de lory69 » 05 Dec 2023, 21:02

Din meciurile trecute in contul lui Petev putem remarca implicarea totala a jucatorilor.Mitrita coboara in sprijinul apararii,alearga mult pe teren si azi.....a fost foartr altruist.Lazar care prindea ciori in meciurile jucate la noi...azi e fost excelent.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de robertc » 05 Dec 2023, 21:24

Dar peluza puz se intoarce la soric,taie maruntelu porcul?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2023, 21:40

O sa fie dificil pentru Petev sa faca lista cu jucatorii care trebuie sa plece de la echipa, pentru ca in afara de Ivan, Isfan si Baiaram cam toata lumea si-a ridicat nivelul. Lazar, Kurtici, Roguljic, Koljic erau jucatori pe care multi ii puneau pe lista de transferuri, dar toti, iata, acum dau satisfactie.
Cred ca Kurtici dupa pauza de iarna o sa joace mult mai bine. O sa vedem.
Ma bucur pentru Roguljic ca a jucat 90 min si a fost dirijorul echipei.
Sunt convins ca Ivan o sa isi revina pentru ca la el e problema de psihic. Markovic are probleme de mentalitate, dar si el pare ca si-a ridicat nivelul in meciurile din campionat.
Meciul asta, asa cum spune Petev, a intrat in istorie si acum urmeaza un meci cu o echipa foarte bine organizata, cu jucatori talentati si cu relatii de joc bine stabilite. Cu Sibiul avem meci greu, dar daca reusim un rezultat bun, devenim...periculosi rau.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 05 Dec 2023, 21:56

Parerea mea e ca echipa asta are nevoie de 4-5 jucatori foarte buni psihic si fizic ca U Craiova sa treaca la alt nivel. Jucatori de nivelul Screciu - Bancu : un fundas dreapta, un fundas central, un atacant, 1-2 mijlocasi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 05 Dec 2023, 22:11

Cand revine Zajkov oare? Mi se pare ca toata lumea joaca si trage in sus, mai raman, asa cum au mai remarcat si alti colegi, sa isi dea drumul si Ivan, Isfan si Baiaram.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2023, 22:19

Este evident ca echipa are nevoie de jucatori, dar suntem convinsi ca jucatorii pe care ii avem acum si-au atins nivelul maxim ? Suntem convinsi ca jucatorii de acum au fost folositi asa cum trebuie de antrenorii pe care i-am avut ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de manex » 05 Dec 2023, 23:08

Lazar a fost foarte bun. A scos 3 goluri... Nu stii ce se intamoka daca plecam de la 1-0 pt aia. Eu zic sa nu exageram ca x si-a revenit, ca y nuu... Totusi, am am jucat cu niste pusti, s-a vazut ca pana si lui Mitrita i-au iesit driblingurile. Un meci pt moral.
Faptul ca Ivan si. Marko nu au jucat... Nu cred ca e problema pt ei. Parea Ivan nitel afectat ca nu a jucat. Dar... E doar parerea mea.
As vrea, as fi vrut, ca Petev sa fi avut ochi si pentru alti juniori... Si la un scor bun sa debuteze pe oricine... Ar fi foat ok sa fie un Mendy... Mai ales ca nu avem aparare l la Sibiu. Sau Gaspar si Gaina.. Sa fi intrat azi. Poare se duce sa vada meciurile celor mici..
Una peste alta... Minunat!!!
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 05 Dec 2023, 23:19

manex scrie:
05 Dec 2023, 23:08
Lazar a fost foarte bun. A scos 3 goluri... Nu stii ce se intamoka daca plecam de la 1-0 pt aia. Eu zic sa nu exageram ca x si-a revenit, ca y nuu... Totusi, am am jucat cu niste pusti, s-a vazut ca pana si lui Mitrita i-au iesit driblingurile. Un meci pt moral.
Faptul ca Ivan si. Marko nu au jucat... Nu cred ca e problema pt ei. Parea Ivan nitel afectat ca nu a jucat. Dar... E doar parerea mea.
As vrea, as fi vrut, ca Petev sa fi avut ochi si pentru alti juniori... Si la un scor bun sa debuteze pe oricine... Ar fi foat ok sa fie un Mendy... Mai ales ca nu avem aparare l la Sibiu. Sau Gaspar si Gaina.. Sa fi intrat azi. Poare se duce sa vada meciurile celor mici..
Una peste alta... Minunat!!!
Ma gindesc ca vrea in primul rind sa-i cunoasca pe cei din lotul de baza, de 23-24 jucatori, inainte de a se uita la ce vine de la juniori.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 05 Dec 2023, 23:34

E ciudat ca s-au platit o groaza de bani pe Cimpanu si Isfan si noi jucam cu Danciu pe banda dreapta. Isfan nici azi n-a facut nimic, Danciu a marcat un gol - anulat pentru ofsaid. Isfan nici asta nu face :-)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de manex » 05 Dec 2023, 23:36

Si eu ma gandesc ca pana la iarna trebuie sa ia decizii
Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Dec 2023, 00:50

cu lotul asta defilam .. doar bulgarul sa aduca poate maxim 2 batrani si aia e... a fugit puiu cu atza

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 512
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanUCV » 06 Dec 2023, 02:09

..cred că de la venirea lui Cârțu din 1989, așa schimbare în rezultate .. și atunci au fost câteva victorii consecutive .. atitudine de grup am văzut, totuși, și cu Reghe dar și cu Rădoi .. Cupa, ar fi un trofeu bine(re) venit ..hai!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 06 Dec 2023, 02:29

fanUCV scrie:
06 Dec 2023, 02:09
..cred că de la venirea lui Cârțu din 1989, așa schimbare în rezultate .. și atunci au fost câteva victorii consecutive .. atitudine de grup am văzut, totuși, și cu Reghe dar și cu Rădoi .. Cupa, ar fi un trofeu bine(re) venit ..hai!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Si la venirea cuplului Cirtu & Sandoi in 2014 au fost rezultate bune imediat.

Cred ca ai vrut sa zici Cirtu in 1988 :?:

Scrie răspuns