Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Jupuim blana de pe ei
7
64%
Egal, târâș grabis
3
27%
Pierdem, gaura din apărare își spune cuvântul
1
9%
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2023, 16:10

Meci infernal pe noul stadion din Sibiu, in primul rand prin prisma faptului că jucam cu Crețu improvizat fundaș central pentru că marele nostru scouting a făcut ca la jumătatea sezonului să stăm în numai doi fundași centrali, din care ăla bun e suspendat,deși pe hârtie în mod normal dispunem de 6 din care doar 4 fac față primei ligi și din care doar unul e certitudine.
Crețu săracul a fost depășit grav de situație cu echipa a treia a farului, numai în prima repriză a sărit pe sub 2 mingi iar Sali i-a dat fum la niște faze, chiar dacă a compensat printr-un tackling de manual la o fază în care farul putea scăpa 1v1 cu portarul se vede că nu mai are repere de fundaș, ori lacunele astea coroborate cu agresivitatea și viteza celor de la Sibiu ne face vulnerabili.
Pentru mine la meciul ăsta și un egal e ca o victorie, poate sunt pesimist daca mă mulțumesc cu egal după 4 victorii la rând, însă Hermannstadt nu e echipa a treia a farului sa te ierte cum te-au iertat copiii ăia sali si cojocaru.
Personal l-aș fi incercat pe Mateiu fundaș central, a mai jucat așa de câteva ori acum ceva timp și s-a descurcat decent, iar pe Crețu îl lăsam la mijloc.
Popescu-Bancu, Crețu, Silva, Vladoiu- Mateiu, Kurtic-Ivan, Mitrita,Danciu-Koljic probabil va fi formula de start.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 08 Dec 2023, 16:44

Eu as fi incercat altceva....desi e scund,Ndong compenseaza prin viteza si marcaj.As fi jucat cu el fundas central,fiindca la cornere si lovituri libere avem destui jucatori inalti...Ivan,Cretu,Koljic

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 08 Dec 2023, 16:45

Apropo fanaticule.....Vladoiu e si el suspendat.O sa joace Capatana.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 08 Dec 2023, 16:47

Asta e partea proasta. Ca o sa avem doi jucători mult mai lenți decât cei care erau în mod obișnuit acolo. Eu cred ca o sa fie o mica schimbare de sistem...
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 08 Dec 2023, 17:00

lory69 scrie:
08 Dec 2023, 16:45
Apropo fanaticule.....Vladoiu e si el suspendat.O sa joace Capatana.
Atunci intra Căpățînă, uitasem că e si el suspendat

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 08 Dec 2023, 17:16

O idee buna ar putea fi Mateiu Roguljic in centru. Roguljic nu poate fi mai lent decat Kurtic. Si Baiaram in stanga in locul lui Ivan. Mi-a placut mult cum a jucat cu Farul, mi-a adus aminte de ce era jucatorul meu preferat.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Dec 2023, 18:56

eu l-as incerca pe Brasfaleanu fundas central!
Avem nevoie sa castigam mijlocul terenului cu Mateiu si Cretu in fata apararii

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Dec 2023, 19:19

Va fi un meci mai greu, dar nu cu mult. Ai lui Hagi stiu toti cu varza, astia de La Sibiu... Nu.
Va fi complicat sa faca apararea Petev. Poate ia ceva de la echipa a doua. Chiar asa.. Cand joaca.? Vom vedea cibe lipseste si ne dam seama. O fi apucat Petev sa vada ceva de acolo? Asta ar fi o intrebare buna pentu el la conferinte.
Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2023, 19:41

Sibiul este o echipa bine organizata si ambitioasa. O sa fie un meci greu, dar baietii nostri au un moral bun si daca intra in joc cu ambitie si nu ii iau de sus pe sibieni, avem sanse sa obtinem un rezultat bun. Din punctul meu de vedere, Capatana este peste Vladoiu, dar Cretu nu stiu cum o sa se descurce in aparare. Eu l-as lua pe Mendy in lot, macar sa avem o rezerva pentru postul de fundas central. Daca obtinem un rezultat bun inseamna ca suntem pe drumul cel bun.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 08 Dec 2023, 21:28

nu putem compara meciul de cupa cu copii cu meci de deplasare , frig si echipa pe modelul care nu ne place noua... eu nu as zice nu la un egal si apoi 2 victorii.. dar meciul se anunta greu din multe puncte de vedere absente, deplasare greoaie si frig, relaxare probabil pt ca stam prost la mental, mijlocul scartaie, apararea e in pioneze ... deci va fi greu zic eu

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 08 Dec 2023, 22:31

In formula care suntem fara fundasi e primit si egalul, ar fi nemaipomenita victoria, dar si egalul e ok pe un teren greu unde CFR a pierdut

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Dec 2023, 09:07

Noi ne plângem că ne lipsește Screciu dar lor se pare că le lipsesc Neguț și Mino Sota....eu zic că ei au pierderea mai mare în condițiile în care au lot mai subțire decât noi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Dec 2023, 09:19

Si se pare ca aproape l-au vandut pe Babba Hassan la oi, ceea ce poate sa insemne ca il/se protejeaza.
Dar in afara de orice conjunctura favorabila sau nefavorabila din punct de vedere al indisponibilitatilor, as vrea sa vad cum redevin decisivi Mitrita si Kolijc, pentru ca asta ar fi un adevarat reviriment.
Nu vreau sa stea echipa in doi jucatori, dar cred ca e nevoie de cateva piese pivot, care sa impulsioneze tot grupul.
Inca nu il vad pe Houri in planul lui Petev, dar sper sa aiba loc, si cred ca deja la Rogulic se poate observa o implicare mult mai mare.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 09 Dec 2023, 09:44

oierul face doua super transferuri dacă îi aduce pe Alhassan și pe Luis Felipe! și Șucu și Varga au anunțat că vor aduce jucători importanți iarna asta! Sper că și nea Mihai are în plan să-i întărească lotul lui Petev, chiar ar merita bulgarul din plin pt startul fabulos pe care l-a avut, iar Cissoti cred că ar fi exact ce ne trebuie..

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Dec 2023, 20:51

Djokovici , Compagno sau Rotariu păreau supertransferuri dar Gigi i-a tras pe linia moartă....

Scrie răspuns