Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Jupuim blana de pe ei
7
64%
Egal, târâș grabis
3
27%
Pierdem, gaura din apărare își spune cuvântul
1
9%
 
Total votes: 11

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 10 Dec 2023, 15:48

Avem atitudine de echipa mica. Fara supărare nu putem trage la campionat în felul asta.
Avem nevoie de jucători care sa poată rezista la presiune.
De ce ăștia au putut juca mai bine, noi de ce avem fluctuații așa mari de la meci la meci.
Păcat, era o situație bună pentru noi.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 10 Dec 2023, 16:00

Am jucat slab și nu înțeleg de ce. Ce ne împiedică sa jucam fotbal, aveam premise sa ne apropiem de locul 1 și noi ne prezentam asa.
Nu avem jucători cu pedigree de campioni.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 10 Dec 2023, 16:01

Păcat. Eu zic ca meritam mai mult de la meciul asta.
Forza Știința!
ucv
I N I M I T A B I L I

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 10 Dec 2023, 16:02

Dany scrie:Am jucat slab și nu înțeleg de ce. Ce ne împiedică sa jucam fotbal, aveam premise sa ne apropiem de locul 1 și noi ne prezentam asa.
Nu avem jucători cu pedigree de campioni.
Si e prima data?! Nu putem mai mult.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 10 Dec 2023, 16:04

Pacat, am luat 2 goluri care puteau fi evitate usor, s a vazut ca a lipsit screciu din aparare si cretu de la inchidere

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 10 Dec 2023, 16:05

Mai da-le in [****] de goluri că avură aia un noroc chior la devieri, iar slabanu de isfan nu putu să dea un șut sănătos pe poarta goală când scapa portaru Sibiului mingea în prelungiri.
Sa nu mai aud de isfan la echipa asta!!!
Ultima epava, și el dar și kurtic.
După ce ieși Ivan se taie orice atac de-al nostru! Ivan fu cel mai bun azi , inclusiv pe faza defensivă! Mitriță nu putu multe de unul singur, felicitări pentru golul superb dar e greu când nimeni nu joacă de Doamne ajuta in jur.
Din păcate nu avem lot de mai mult de locul 3, eu zic sa fim mulțumiți că după ce a dinamitat papură echipa și era să cădem din zona de Playoff am reușit să revenim pe 3, cu putina bafta deseară cfr și fcsb fac egal și rămânem acolo aproape.
PS:cine nu vine la meciul cu Iași doar pt că am pierdut azi și pt că e frig mă-sa e neserioasă
Sa facem 6 puncte e un must, Iașiul e o echipă dificila iar cu aradul vor incerca aia sa ne urce pe gard in mocirla de la Oradea după ultimele clinciuri cu rahatu boovean de Rednic.
Și btw noi de ce [****] pierdem orice deplasare la resapatii ăștia de la Sibiu de sunt cimitirul ligii 1?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 10 Dec 2023, 16:05

când joci în 10 oameni din start cu râsul ăla neputincios de danciu și în 9 oameni din min 30 de când a murit Roguljic, e greu să obții un rezultat pozitiv! Azi ne-au lipsit jucători prea importanți, în primul rând Screciu, apoi Mateiu, Lyes Houri, nu ai cum să emiți pretenții când Roguljic după 30 de minute e leșinat complet, când Ișfan e cea mai mare țeapă din istoria acestui club

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 10 Dec 2023, 16:07

marius_vl scrie:când joci în 10 oameni din start cu râsul ăla neputincios de danciu și în 9 oameni din min 30 de când a murit Roguljic, e greu să obții un rezultat pozitiv! Azi ne-au lipsit jucători prea importanți, în primul rând Screciu, apoi Mateiu, Lyes Houri, nu ai cum să emiți pretenții când Roguljic după 30 de minute e leșinat complet, când Ișfan e cea mai mare țeapă din istoria acestui club
Sa nu te uiti ce varsta are Danciu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Dec 2023, 16:07

Meciul a fost pierdut de catre petev, a alcatuit echioa foarte prost, a jucat cu 2 jucatori foarte lenti la mijlocul terenului, roguluci respectiv kurtici, trebuia introdus in a 2 a repriza mendy isi ndong n locul lui rogulici si kurtici avansati cretu si lcapatana la mijloc.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 10 Dec 2023, 16:08

BiancoAzzurro_AS. scrie:
08 Dec 2023, 21:28
stam prost la mental, mijlocul scartaie, apararea e in pioneze ... deci va fi greu zic eu
Exact așa a fost ! Poate ca in iarna renunțăm la câțiva băieți care au atitudine si mai ales valoare de echipa mica ,dar ma îndoiesc ca accepta Rotaru.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Dec 2023, 16:24

S-au vazut absentele din aparare si peste toate a aparut si raceala lui Mateiu.
Pana la urma trebuia sa vina si prima infrangere si a aparut intr-un moment cu foarte multe absente, cu un adversar organizat, care dupa al doilea gol a facut in asa fel incat nu s-a mai jucat nimic.
Partea cea mai proasta este ca dupa banca nu prea a venit nimic pentru ca Isfan si Baiaram au fost spre zero. Daca reusim sa batem pe Poli Iasi toate lucrurile merg spre bine.
La nivel declarativ, conducerea Universitatii Craiova a spus ca in momentul de fata ne gandim DOAR la locul 3 si ca s-a inceput un proiect nou sub conducerea lui Petev. In conditiile astea lucrurile sunt in grafic si conducerea nu poate fi acuzata ca ne prosteste cu castigarea campionatului.
Eu cred ca una din cauzele infrangerii este si lipsa lui Freestate de pe forum pentru ca omul aduce nororc fiind prezent la toate victoriile noastre de la venirea lui Petev.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 10 Dec 2023, 16:28

Pacat, daca nimerea Ivan poarta in prima repriza ii bateam. Ne-au prins pe contraatac la primul gol la o minge pierduta prosteste de Mitrita. In loc sa dea pasa simpla in dreapta sa deschida jocul, a ales sa dribleze intre trei oameni.. pacat ca are talent, dar de multe ori nu gandeste jocul, de multe ori e indolent.

isfan trebuie pus magaziner sau undeva la curatenie, mai scoate si Rotaru din investitie. Jalnic. Kurtic la fel. Cei mai scumpi jucatori din ultimii cinci ani, bani aruncati pe geam.

Ma bucur pentru Ivan ca a facut un meci bun. Dupa ce o sa-i intre un gol-doua o sa-si revina.

Mateiu e super important in jocul nostru, tine tot centrul si e singurul care stie sa deschida jocul in fata. A fost cea mai grea absenta din lot.

Oricum, nu e rau, jucam fotbal ucv
Last edited by R.E.N. on 10 Dec 2023, 16:37, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 10 Dec 2023, 16:29

Bancu ne spune ca ei s-au dăruit mai bine ca noi, si-au dorit mai mult sa câștige.
De ce?
Noi de ce nu ne-am dorit, de ce nu ne-am dăruit?
Vreau sa alerge la fiecare meci, sa joace fotbal și sa nu mai aud ca ceilalți si-au dorit mai mult.
Mi se pare incredibil sa spunem asta.
Nu vreau sa mai aud acest lucru.
Sa ne dăruim 110% și sa jucam .
Asta vreau!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 10 Dec 2023, 16:42

Acym as dori sa dorm. Si ma trezec cand castigam campionatul!!! "ce an e? " 2024" "ieee"!!!!
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 10 Dec 2023, 16:46

Bai... Toate schimbarile au fost proaste. Ivan nu trebuia schimbat. Nu cu Isfan. Chiar nu vede nineni xa nu e fotbalist? Ok... Roty... Trece-l la capitolul "tepe" si hai mai departe. Asta e! Koljic, Marko.... 0 zeeeero.. La mijloc. .. 0...zeeero...aparare...0..zeeero..nu a mers nimic azi.
Cred ca s-au dus sa viziteze targul de Craciun si atat.
Am zis!!

Scrie răspuns