Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Jupuim blana de pe ei
7
64%
Egal, târâș grabis
3
27%
Pierdem, gaura din apărare își spune cuvântul
1
9%
 
Total votes: 11

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 675
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 10 Dec 2023, 19:02

Pentru noi, Screciu și Mateiu (cel puțin o repriză) sunt vitali. Tatăl meu a spus chiar că fără Mateiu, nu avem mijloc... Și după ce am văzut azi după pauză, subscriu...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 675
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 10 Dec 2023, 19:04

fanatic16 scrie:
10 Dec 2023, 19:01
Cine îl critică pe Petev într-un meci în care am avut numai improvizații vorbește tâmpenii, pai prima repriză ii înghesuiram bine de tot cât avusaram benzină, văzui pase rapide, schimbări de direcție cu sens, ocazii ratate. Înțelegeți că stilul lui Petev cu pressing din primul minut necesita și o pregătire fizică pe măsură și pentru asta e nevoie de timp, nu se face de azi pe mâine.
Meciul îl pierduram din cauza marcajului slab al mijlocașilor din fața apărării și a liniei de fund șubrede cu un Silva epavă și cu un Crețu care și-a pierdut de doi ani reperele de fundaș central.
Daca pierdeam cu oțelul/CFR și băteam azi cred că mai acatari era Petev criticat, cum drc aia de îl critică au tăcut mâlc la victorii și nu au zis un cuvințel despre bulgar? Omu nu își poate pune amprenta asa rapid și totuși a schimbat ceva chestii in bine.
El se inhama la un proiect lung, trebuie judecat după 2 ani, după ce vedem cum merge echipa cu jucători aduși de el.
Unii nu cred că înțelegeți diferența între proiect pe termen lung și o lună de la plecarea lui papură , la cum ajunsese echipa cu ăla Petev a scos mult mai mult decât se aștepta oricine!


Raul Silva nu trebuie criticat. Până de curând mama lui a suferit de cancer. Să ne punem în situația lui.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Dec 2023, 19:07

Bobby scrie:
10 Dec 2023, 18:50
R.E.N. scrie:
10 Dec 2023, 17:54
Bobby, de abia asteptai sa ai ce sa comentezi, pana acum n-ai fost in stare sa zici ceva de bine de Petev. Patru meciuri ai tacut de parca am jucat fara antrenor, acum ai aparut triumfal. De ce nu alegi sa spui spre exemplu sa spui ca echipa are o idee de joc? Ca se vede o schimbare fata de ultimul an? Ca echipa e scurta, ca atata timp cat am avut jucatori cu benzina am facut pressing foarte bun, ca jucatorii nu mai stau sa se uite juma de minut ca sa dea o pasa in lateral?
Eu am scris ca victoria cu Otelul a fost un rezultat foarte important. Dar nu ma grabesc sa caracterizez jucatorii ori antrenorii ca fiind "de top" dupa citeva meciuri. Ma amuza cind vad unii scriind ca nu stiu care e antrenor doar ca a cistigat 1-2 meciuri. Hai sa vorbim dupa 30 de meciuri.
Da, trebuie sa asteptam 30 de meciuri ca sa vedem daca Petev este antrenor sau nu si atunci putem sa-l laudam sau sa-l criticam. E un princpiu corect, dar se aplica si atunci cand ne grabim sa criticam. Au sarit o gramada sa-l critice pe Petev dupa 4 (patru) victorii si 1 ( una) infrangere, desi infrangere a fost in conditii speciale tinand cont de indisponibilitati. Printre altele, pe banca am avut 3 jucatori de la echipa a doua. Ca ne place sau nu, in acest moment, echipa arata cel mai bine de cand a inceput campionatul asta si asta o spun dupa o infrangere.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 10 Dec 2023, 19:17

Nu se poate spune ca nu s- a vrut. Și n-am jucat singuri pe teren. Dimpotrivă. Bulgarul mai are timp pentru evaluarea jucătorilor și sa speram ca se vor elibera ceva locuri în lot, în pauza de iarna. Pentru ca acolo e buba. Altfel, sa acceptam ideea ca Piturca e un om cam greu de suferit și ranchiunos, dar care a fost cel mai bine primit de suporterii Craiovei ,de fiecare data, tocmai pentru ca nu a tolerat jumătățile de măsură în pregătire și nici amestecul patronului în vestiar. Ca a plătit, a fost alegerea lui și ghinionul nostru, al suporterilor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3588
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Dec 2023, 19:21

Nu ne grabim cu nimic cand vedem ca dupa ce ajunseseram de rasul lumii in urma pregatirii facute de Papura, si a jocului lipsit de orice idee tactica, vedem ca echipa nu mai e insirata pe 90 m, ca iesim cu avant in atac, si ca insfarsit creem faze de joc. E amuzant sa nu vezi asta, si e si mai amuzant sa propui ca practic sa nu care cumva sa manifestam vreun entuziasm in legatura cu echipa ai caror suporteri se presupune ca suntem.
Pai eu de-aia ma uit si urmaresc toate meciurile echipei mele, ca sa ma bucur cand vad ca joaca bine, si ca sa imi doresc si sa sper mereu ca vom castiga.
Pana la urma nu e o tragedie ca nu baturam, dar e normal sa ne fie necaz avand in vedere ca exista o conjunctura “externa” buna cu Rapid in vrie, si, cu voia Domnului, atat Cfr cat si Fcsb tot in vrie.
Capul sus si mergem inainte!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Dec 2023, 19:35

Paul scrie:
10 Dec 2023, 19:21
Nu ne grabim cu nimic cand vedem ca dupa ce ajunseseram de rasul lumii in urma pregatirii facute de Papura, si a jocului lipsit de orice idee tactica, vedem ca echipa nu mai e insirata pe 90 m, ca iesim cu avant in atac, si ca insfarsit creem faze de joc. E amuzant sa nu vezi asta, si e si mai amuzant sa propui ca practic sa nu care cumva sa manifestam vreun entuziasm in legatura cu echipa ai caror suporteri se presupune ca suntem.
Pai eu de-aia ma uit si urmaresc toate meciurile echipei mele, ca sa ma bucur cand vad ca joaca bine, si ca sa imi doresc si sa sper mereu ca vom castiga.
Pana la urma nu e o tragedie ca nu baturam, dar e normal sa ne fie necaz avand in vedere ca exista o conjunctura “externa” buna cu Rapid in vrie, si, cu voia Domnului, atat Cfr cat si Fcsb tot in vrie.
Capul sus si mergem inainte!
Aferim, palicare ! apld apld apld
usteag

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2557
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 10 Dec 2023, 19:50

din pacate Petev inca nu isi cunoaste lotul foarte bine, altfel ar fi stiut ca Roguljic nu poate alerga mai mult de 20 de minute, noi de prin min 30 am jucat cu un om in minus!
Era clar ca vom pierde mijlocul cu Kurtic si Roguljic mijlocasi centrali, in prima repriza cat i-a dus benzina pe amandoi am dat-o parte-n parte cu ei, dupa pauza am pierdut clar centrul terenului, si aici m-a dezamagit faptul ca bulgarul nu a vazut chestia asta si sa-l urce pe Cretu sau pe Capatana la mijloc! As fi inteles sa il lase pe Cretu fundas central in conditiile in care l-ar fi avut pe Mateiu titular, dar cand l-ai pierdut pe Mateiu inaintea meciului, nu mai ai cum sa il lasi pe Cretu in aparare, trebuia bagat ori Tomasec ori Mendy!
iarasi ma dispera insistenta asta cu Danciu, nu-mi place absolut deloc, este inapt fizic, un pitic, nu are fizic, nu are viteza... slab, Baiaram asa complet scos din forma cum e el, e cu 3 clase peste el
pe Isfan l-as juca mijlocas central, are fizicul lui Cretu, e bine facut, cu segmente lungi, poate ca i s-ar potrivi cel mai bine sa joace la inchidere, iar meciul de azi ar fi fost cel mai nimerit prilej sa fie incercat acolo!
Sunt multe mutari si ajustari pe care le putea face Petev azi si care ar fi putut da un alt rezultat
sunt foarte dezamagit de Lyes Houri, exact cand aveam mai mare nevoie de el si cand ne ardea buza, el este indisponibil, la fel ca si prima data cand a fost la noi, acum 2 ani..

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 10 Dec 2023, 20:20

Sa speram ca bulgarului nu-i trebuie vreo 3 luni sa evalueze lotul pentru ca timpul nu va avea răbdare cu el. Se va trezi contestat mai mai repede decat crede. Suporterii sunt suporteri cat sunt rezultate, p-aici pe la noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2995
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 10 Dec 2023, 20:38

Dar la Alexandru-George, Borta sau Capatana cat timp ne trebuie sa ne lamurim? Eu zic sa nu ne grabim cu ei, sa le mai dam sanse. Bogdanov si-a dat seama de nivelul ligii si al lotului.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3588
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Dec 2023, 20:40

fanucrv scrie:
10 Dec 2023, 20:20
Sa speram ca bulgarului nu-i trebuie vreo 3 luni sa evalueze lotul pentru ca timpul nu va avea răbdare cu el. Se va trezi contestat mai mai repede decat crede. Suporterii sunt suporteri cat sunt rezultate, p-aici pe la noi.
Adica aia de fapt nu sunt suporteri ci clienti cu pretentii, relatia nu e de sustinere ci de contestare permanenta.
Multi fotbalisti din lotul nostru, si in mod particular Ivan si Mitrita, sunt jucatori cu un psihic destul de labil, si daca chiar am vrea sa joace bine, ultimul lucru pe care ar trebui sa il facem ar fi sa ii contestam sau sa ii huiduim, cum s-a intamplat.
Iar despre antrenor, sper sa aiba o situatie contractuala care sa previna din ambele parti o plecare intempestiva.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Dec 2023, 21:08

Dupa patru victorii si o infrangere ati inceput sa vorbiti de plecare ? Vad pe aici oameni care cred ca ei cunosc lotul mai bine decat antrenorul care-i vede pe jucatori in fiecare zi si care stie exact in ce stare psihico-fizica este fiecare fotbalist.
Daca nu ati observat, Petev, ca si Ouzounidis, incearca sa stabileasca un unsprezece cat mai constant, cu putine schimbari de la meci la meci, sperand ca in felul asta o sa reuseasca cat mai rapid sa inchege relatii de joc clare intre jucatori. Astazi, din cauza faptului ca au fost multi jucatori indisponibili, Petev a fost obligat sa improvizeze si nu i-a iesit in totalitate.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 10 Dec 2023, 21:27

Departe de mine ideea de a-l contesta pe Petev. Dimpotrivă, sper sa rămână cat mai mult timp nu pentru ca mi-e simpatic dar sunt sătul de cum am tocat antrenori pe banda rulantă de vreo câțiva ani.Eu doar am facut o observație la postarea colegului mariul_vl. Ca la noi se contesta orice si oricine e adevărat. Daca nu credeți stati sa vedeți ce se-ntâmplă daca nu batem Iașiul.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2173
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 10 Dec 2023, 21:46

Daca dam in Petev după 4 meciuri ne merităm soarta de echipa malaxor de antrenori!!!
Lăsați omul doi ani măcar și atunci tragem linie!
Si Reghecampf avusese 7 meciuri la rând fara victorie și erau rumori cu plecatul lui dar după pauza de iarnă echipa a început să joace fotbal și am fost clubul cu cele mai multe puncte strânse în anul calendaristic 2022.(perioada ianuarie -iunie)
Ce mă dezamăgește e ca în alți antrenori care și-au dovedit rapid limitele nu v-ați grăbit să dați nici după jumătate de an cum dați în Petev după 4-5 meciuri.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1179
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Dec 2023, 22:05

R.E.N. scrie:
10 Dec 2023, 17:54
Sa-mi bag pl in piti al vostru! Ati tamas singurii orbi din Romania care inca cred ca mizeria aia infecta, jegul mafiot frate cu familia becali, e antrenor.

Ba nu m-a enervat meciul cat ma enervez cand va citesc comentariile.
apld

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Dec 2023, 22:22

fanucrv scrie:
10 Dec 2023, 21:27
Departe de mine ideea de a-l contesta pe Petev. Dimpotrivă, sper sa rămână cat mai mult timp nu pentru ca mi-e simpatic dar sunt sătul de cum am tocat antrenori pe banda rulantă de vreo câțiva ani.Eu doar am facut o observație la postarea colegului mariul_vl. Ca la noi se contesta orice si oricine e adevărat. Daca nu credeți stati sa vedeți ce se-ntâmplă daca nu batem Iașiul.
Postarea mea nu se referea la tine.
Eu ma refeream la cei care dupa prima infrangere au inceput sa critice vehement antrenorul pentru modul in care a alcatuit echipa si pentru modul in care a pregatit jocul.

Pentru cei care nu stiu, trebuie sa spunem ca jucatorii sunt monitorizati in timpul antrenamentelor cu ajutorul unor aparate si astfel starea fizica a acestora este cunoscuta perfect, stiintific si nu ochiometric. Antrenorul in momentul in care alcatuieste echipa tine cont de parametrii fiecarui fotbalist, parametrii indicati de aparatele de masura. Exista situatii in care un jucator titular raceste si atunci antrenorul este obligat sa-l inlocuiasca cu ce are la dispozitie.
Aici pe forum, atmosfera seamana cea din tribuna a doua, cu oameni care vaneaza greseli pentru a putea huidui sau in cazul forumului critica, mai sunt si cei care intra doar la esecuri si atunci indiferent ce s-a intamplat, ei il contesta pe Rotaru.

Scrie răspuns