Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Jupuim blana de pe ei
7
64%
Egal, târâș grabis
3
27%
Pierdem, gaura din apărare își spune cuvântul
1
9%
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 11 Dec 2023, 01:38

fabius_2014 scrie:
10 Dec 2023, 19:07
Bobby scrie:
10 Dec 2023, 18:50
R.E.N. scrie:
10 Dec 2023, 17:54
Bobby, de abia asteptai sa ai ce sa comentezi, pana acum n-ai fost in stare sa zici ceva de bine de Petev. Patru meciuri ai tacut de parca am jucat fara antrenor, acum ai aparut triumfal. De ce nu alegi sa spui spre exemplu sa spui ca echipa are o idee de joc? Ca se vede o schimbare fata de ultimul an? Ca echipa e scurta, ca atata timp cat am avut jucatori cu benzina am facut pressing foarte bun, ca jucatorii nu mai stau sa se uite juma de minut ca sa dea o pasa in lateral?
Eu am scris ca victoria cu Otelul a fost un rezultat foarte important. Dar nu ma grabesc sa caracterizez jucatorii ori antrenorii ca fiind "de top" dupa citeva meciuri. Ma amuza cind vad unii scriind ca nu stiu care e antrenor doar ca a cistigat 1-2 meciuri. Hai sa vorbim dupa 30 de meciuri.
Da, trebuie sa asteptam 30 de meciuri ca sa vedem daca Petev este antrenor sau nu si atunci putem sa-l laudam sau sa-l criticam. E un princpiu corect, dar se aplica si atunci cand ne grabim sa criticam. Au sarit o gramada sa-l critice pe Petev dupa 4 (patru) victorii si 1 ( una) infrangere, desi infrangere a fost in conditii speciale tinand cont de indisponibilitati. Printre altele, pe banca am avut 3 jucatori de la echipa a doua. Ca ne place sau nu, in acest moment, echipa arata cel mai bine de cand a inceput campionatul asta si asta o spun dupa o infrangere.
Stiu ca au fost ceva absente - dar totusi Sibiul nu e FCSB. Daca echipa cistiga acest meci chiar si cu citeva absente, ma gindeam ca Petev asta e peste asteptarile noastre. Dar am clacat.

Sibiul a avut citeva absente, au jucat si ei in Cupa (chiar o zi mai tirziu !), totusi au buget mult mai mic decit noi. Nu trebuia sa pierdem acest meci.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 11 Dec 2023, 06:35

Noi ne bucuram ca am avut 3 victotii consecutive in campionat si o victorie in cupa, dar n-ati observat ca in meciurile de campionat posesia si ocaziile de gol au fost de partea adversarilor iar norocul de partea noastra. Petev in acesre 5 meciuri i-a folosit des pe kurtici, kolici si rogulici, pe semne ca vb aceasi limba. Iar popica chiar daca a avut careva ezitari ieri ne-a scos la cea mai mare ocazie a lor la 2-1. Eu spun ca cea mai mare problema la acesta echipa, este ca jucatorii nu se adaptazea, vin talente si mor sperante. De antrenori nu mai zic, toti care vin sunt suoer incantati de lot, dupa care incep sa dea in jucatori sau patron. Petev ia luat de partea lui pe sloven si bosiniaci.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 11 Dec 2023, 09:03

De acord cu "gsm", schimbarea in bine a echipei este firava. In cele 3-4 meciuri, a fost vorba de noroc nu de un joc extraordinar iar antrernorul nu se deosebeste de ceilalti antrenori care i-am avut. In prima repriza Sibiu a fost mai prudenta, dar in repreza a doua ati vazut toti nivelul Craiovei.
Hai sa fim seriosi, nu avem echipa pentru locurile 1-3 si nici antrenor. M-am saturat sa sper la ceva bun .

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 11 Dec 2023, 09:19

Vă grăbiți să criticați antrenorul, comparați cum am arătat cu petrolul acasă și cum am arătat ultimele meciuri
Nu se poate face progres extraordinar în 4 săptămâni, totuși, pe neagoe nu am văzut să sară nimeni cu critici (in afara de mine si maxim inca 1-2) când a pierdut primul meci la noi cu Botoșani iar în playoff am câștigat decât 3 meciuri din 10,ba chiar erau mulți de îi luau apărarea că vezi doamne am avut ghinion în alea 7 meciuri că nu le-am câștigat.
Deci în concluzie forumul e un barometru sensibil la alte criterii decât fotbal, mai exact oltenisme și mizilicuri după cum ni se scoală fiecăruia.
Unii dintre voi ați merita sa vină alde sandoi autobaza și să termine in playout numai sa va închidă gura.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 11 Dec 2023, 09:27

https://cvlpress.ro/10.12.2023/ca-de-ob ... -confirme/
despre problemele noastre arhicunoscute..
Nu sunt de acord cu aluzia stravezie ca la galati a fost omenie. Exclus! In rest corect 100 % !

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Dec 2023, 09:28

Problema este la lot, nu la antrenor. Pentru a cata oara ne demonstreaza baietii ca nu pot trece peste un anumit nivel. Sa nu ne amintim de finala cu Astra Giurgiu-Ploiesti sau cum se mai numea. Eu sunt impacat si cu locul 4, fara cupa sau europa/conference league. Noi asteptam sa-l invete Bogdanov pe Virgil sa dea si cu piciorul stang in minge. Bine, noi, cand si-o face pe dreptul, inutil de altfel, interpretam ca un gest tehnic, de mare rafinament...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 11 Dec 2023, 10:04

fanucrv scrie:
11 Dec 2023, 09:27
https://cvlpress.ro/10.12.2023/ca-de-ob ... -confirme/
despre problemele noastre arhicunoscute..
Nu sunt de acord cu aluzia stravezie ca la galati a fost omenie. Exclus! In rest corect 100 % !
Pentru a atrage atentia, baietii din presa romaneasca si-au format obiceiul de a soca prin ceea ce scriu. Trucuri vechi invatate de la socantul CTP, un impostor al presei si de la altii asemeni lui. Baiatul care a scris articolul a vrut si el sa socheze si a venit cu ideea blatului de la Galati si apoi cu o caternica de coltul blocului in care i-a avut ca tinte pe jucatorii Universitatii.
Din punctul meu de vedere este un articol scris ca ziarul trebuia sa scrie ceva despre meci.
La mistouri suntem cei mai buni dintre romani sau doar la mistouri suntem cei mai buni dintre romani. Presupun ca baiatul care a scris articolul este oltean de-al nostru adica "munte", dupa cum spune imnul.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 11 Dec 2023, 10:28

am fost la meci, am inceput bine,dar chiar povesteam cu stelistii de langa mine ca suntem firavi mental,si au simtit si gazdele asta si cum au inceput sa presesze putin ne-am pierdut.In plus ei pareau ca sunt mult mai organizati iar noi jucam( ca de obicei ) pe sclipiri personale-vezi faptul ca ei au acelasi antrenor de mult timp. Ca jucatori poate doar Bahasa era peste ai nostrii,dar ne trebuie un antrenor care sa isi impuna filozofia si.....neaparat scapat de Isfan;Danciu,Kurtic.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 11 Dec 2023, 11:33

fabius_2014 scrie:
11 Dec 2023, 10:04
fanucrv scrie:
11 Dec 2023, 09:27
https://cvlpress.ro/10.12.2023/ca-de-ob ... -confirme/
despre problemele noastre arhicunoscute..
Nu sunt de acord cu aluzia stravezie ca la galati a fost omenie. Exclus! In rest corect 100 % !
Pentru a atrage atentia, baietii din presa romaneasca si-au format obiceiul de a soca prin ceea ce scriu. Trucuri vechi invatate de la socantul CTP, un impostor al presei si de la altii asemeni lui. Baiatul care a scris articolul a vrut si el sa socheze si a venit cu ideea blatului de la Galati si apoi cu o caternica de coltul blocului in care i-a avut ca tinte pe jucatorii Universitatii.
Din punctul meu de vedere este un articol scris ca ziarul trebuia sa scrie ceva despre meci.
La mistouri suntem cei mai buni dintre romani sau doar la mistouri suntem cei mai buni dintre romani. Presupun ca baiatul care a scris articolul este oltean de-al nostru adica "munte", dupa cum spune imnul.
Exact dupa cum spune cantecul, munte, si da, primul sa dea de pamant cu ai lui, yours truly Cosmin Staicu. Ba chiar a amestecat acolo si accidentul rutier pe care l-a avut el in aceasta deplasare, care vine, nu-i asa, sa confirme ca nu are rost sa ai vreo speranta, totul este in zadar.
Simplul fapt ca a zis ca a fost blat la Galati, nemaivorbind de faptul ca nu a zis nici el si nici altii ca nu a fost niciun offside la Markovici, cand era clar o manipulare excesiva in toata presa, ne dovedeste cam cat de al nostru este. Stiu ca multi il apreciati, dar ce explicatie poate exista pentru aceasta aluzie gen CTP, chiar asa?
Vorbim ca nu ne convine lotul de parca ar fi cel mai usor lucru din lume sa schimbi un lot de jucatori, mai ales dupa ce ai dat a o gramada de bani sa ii aduci si sa ii platesti. Gata, nu mai are rost, hai cu altii la rand. Numai ca pe noi nu ne protejeaza Dancu de insolvente in serie, nu facem chestii de-astea onorabile sa nu platim jucatorii si sa ii tranzactionam ca pe vite dupa modelul Gigi. A scapat de destui jucatori considerati balast, si iata cum joaca bine la U Cluj, deci poate ca nici noi nu suntem cei mai indicati consilieri in domeniu.
Ce sa zic, sa speram ca o sa devina toti ireprosabili, si ca o sa castigam absolut toate meciurile la 2 goluri distanta, oricum alta varianta nu exista, si ce mi-e Papura ce mi-e altul, tot aia, daca nu schimba ariciul tot lotul tot nimic nu facem.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 11 Dec 2023, 13:44

Aia cu blatul de la galati de unde dracu o scoasa? Bah mă lași?
Atât de trist sa fii sa inventezi așa ceva?
Pai Galați face blaturi cu noi și își dă viața cu fcsb mai mult decât CFR dar în tur nu ne-au lăsat să îi batem?
Ce [****] sunt speculațiile astea?
Mă dezamăgește Staicu, îl apreciez că e suporter adevărat dar când dai în demențe de astea mai bine taci și te rezumi la o analiză strict sportivă.
Nu înțeleg de unde valul ăsta de hate așa la comandă?
Cărui barosan din club îi stă Petev în gât de încep nu știu câți sa arunce cu rahat în el?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 11 Dec 2023, 14:41

@fanatic alora care vor un club de olteni adevarati.

Ba, e ireal ca ati inceput sa vorbiti despre antrenor. Absolut ireal. Bobby, daca spui ca vorbim dupa 30 de etape despre cine e mare antrenor si cine nu, abtine-te sa vii la prima infrangere sa spui ca ‘unii il considerau genial pe Petev’. Ca nu poate sa faca din Roguljoc bici.

Acum o luna eram toti de acord ca avem nevoie de seriozitate, disciplina si stabilitate. De profesionalism. Dar la prima infrangere incepeti sa strambati din nas ca domne, daca facea echipa altfel, daca schimbarile erau altfel. Ca a avut noroc pana acum. Pai normal, de aici e usor. Dupa meci. Daca incepea cu fundasii centrali de la liga a treia si faceau aia vreo duda cum sunt obisnuiti, puteati sa spuneti frumos domne’ da cum sa se gandeasca sa-i bage pe aia de la liga a treia, el nu vede ca sunt panarame?

A fost o situatie speciala, putea sa fie rau oricum o dadeai. Avem multi jucatori incapabili, sau iesiti din forma, sau complet indolenti. Ce sa faca un antrenor intr-o luna, sa-i schimbe perceptia lui Markovic despre viata si munca? Sa-l faca pe Roguljoc sa alerge repede? Pe Kurtic, pe Baiaram? Daca nu ai fost scapat in cap cand erai mic, poti sa observi ca avem fix doi jucatori care pot sa joace in fata apararii: Mateiu si Screciu. Au lipsit amandoi. Cretu e util numai daca il are pe unul care ara terenul pe langa el, ca sa poata sa urce.

Eu judec un antrenor dupa ideile pe care le are echipa. Cum ies la pressing, cum acopera terenul, cat de repede joaca, cat sunt de compacti, cat se misca jucatorii fara minge, cum apar la pasa. Am vazut lucruri bune intr-o luna cat n-am vazut intr-un an. Daca incepeti acum sa strambati din nas la antrenor nu faceti altceva decat sa sabotati echipa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 11 Dec 2023, 15:20

R.E.N. scrie:
11 Dec 2023, 14:41
@fanatic alora care vor un club de olteni adevarati.

Ba, e ireal ca ati inceput sa vorbiti despre antrenor. Absolut ireal. Bobby, daca spui ca vorbim dupa 30 de etape despre cine e mare antrenor si cine nu, abtine-te sa vii la prima infrangere sa spui ca ‘unii il considerau genial pe Petev’. Ca nu poate sa faca din Roguljoc bici.

Acum o luna eram toti de acord ca avem nevoie de seriozitate, disciplina si stabilitate. De profesionalism. Dar la prima infrangere incepeti sa strambati din nas ca domne, daca facea echipa altfel, daca schimbarile erau altfel. Ca a avut noroc pana acum. Pai normal, de aici e usor. Dupa meci. Daca incepea cu fundasii centrali de la liga a treia si faceau aia vreo duda cum sunt obisnuiti, puteati sa spuneti frumos domne’ da cum sa se gandeasca sa-i bage pe aia de la liga a treia, el nu vede ca sunt panarame?

A fost o situatie speciala, putea sa fie rau oricum o dadeai. Avem multi jucatori incapabili, sau iesiti din forma, sau complet indolenti. Ce sa faca un antrenor intr-o luna, sa-i schimbe perceptia lui Markovic despre viata si munca? Sa-l faca pe Roguljoc sa alerge repede? Pe Kurtic, pe Baiaram? Daca nu ai fost scapat in cap cand erai mic, poti sa observi ca avem fix doi jucatori care pot sa joace in fata apararii: Mateiu si Screciu. Au lipsit amandoi. Cretu e util numai daca il are pe unul care ara terenul pe langa el, ca sa poata sa urce.

Eu judec un antrenor dupa ideile pe care le are echipa. Cum ies la pressing, cum acopera terenul, cat de repede joaca, cat sunt de compacti, cat se misca jucatorii fara minge, cum apar la pasa. Am vazut lucruri bune intr-o luna cat n-am vazut intr-un an. Daca incepeti acum sa strambati din nas la antrenor nu faceti altceva decat sa sabotati echipa.
o:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 11 Dec 2023, 15:59

fanatic16 scrie:
11 Dec 2023, 15:20
R.E.N. scrie:
11 Dec 2023, 14:41
@fanatic alora care vor un club de olteni adevarati.

Ba, e ireal ca ati inceput sa vorbiti despre antrenor. Absolut ireal. Bobby, daca spui ca vorbim dupa 30 de etape despre cine e mare antrenor si cine nu, abtine-te sa vii la prima infrangere sa spui ca ‘unii il considerau genial pe Petev’. Ca nu poate sa faca din Roguljoc bici.

Acum o luna eram toti de acord ca avem nevoie de seriozitate, disciplina si stabilitate. De profesionalism. Dar la prima infrangere incepeti sa strambati din nas ca domne, daca facea echipa altfel, daca schimbarile erau altfel. Ca a avut noroc pana acum. Pai normal, de aici e usor. Dupa meci. Daca incepea cu fundasii centrali de la liga a treia si faceau aia vreo duda cum sunt obisnuiti, puteati sa spuneti frumos domne’ da cum sa se gandeasca sa-i bage pe aia de la liga a treia, el nu vede ca sunt panarame?

A fost o situatie speciala, putea sa fie rau oricum o dadeai. Avem multi jucatori incapabili, sau iesiti din forma, sau complet indolenti. Ce sa faca un antrenor intr-o luna, sa-i schimbe perceptia lui Markovic despre viata si munca? Sa-l faca pe Roguljoc sa alerge repede? Pe Kurtic, pe Baiaram? Daca nu ai fost scapat in cap cand erai mic, poti sa observi ca avem fix doi jucatori care pot sa joace in fata apararii: Mateiu si Screciu. Au lipsit amandoi. Cretu e util numai daca il are pe unul care ara terenul pe langa el, ca sa poata sa urce.

Eu judec un antrenor dupa ideile pe care le are echipa. Cum ies la pressing, cum acopera terenul, cat de repede joaca, cat sunt de compacti, cat se misca jucatorii fara minge, cum apar la pasa. Am vazut lucruri bune intr-o luna cat n-am vazut intr-un an. Daca incepeti acum sa strambati din nas la antrenor nu faceti altceva decat sa sabotati echipa.
o:
apld apld apld

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 11 Dec 2023, 16:15

R.E.N. scrie:
11 Dec 2023, 14:41
@fanatic alora care vor un club de olteni adevarati.

Ba, e ireal ca ati inceput sa vorbiti despre antrenor. Absolut ireal. Bobby, daca spui ca vorbim dupa 30 de etape despre cine e mare antrenor si cine nu, abtine-te sa vii la prima infrangere sa spui ca ‘unii il considerau genial pe Petev’. Ca nu poate sa faca din Roguljoc bici.

Acum o luna eram toti de acord ca avem nevoie de seriozitate, disciplina si stabilitate. De profesionalism. Dar la prima infrangere incepeti sa strambati din nas ca domne, daca facea echipa altfel, daca schimbarile erau altfel. Ca a avut noroc pana acum. Pai normal, de aici e usor. Dupa meci. Daca incepea cu fundasii centrali de la liga a treia si faceau aia vreo duda cum sunt obisnuiti, puteati sa spuneti frumos domne’ da cum sa se gandeasca sa-i bage pe aia de la liga a treia, el nu vede ca sunt panarame?

A fost o situatie speciala, putea sa fie rau oricum o dadeai. Avem multi jucatori incapabili, sau iesiti din forma, sau complet indolenti. Ce sa faca un antrenor intr-o luna, sa-i schimbe perceptia lui Markovic despre viata si munca? Sa-l faca pe Roguljoc sa alerge repede? Pe Kurtic, pe Baiaram? Daca nu ai fost scapat in cap cand erai mic, poti sa observi ca avem fix doi jucatori care pot sa joace in fata apararii: Mateiu si Screciu. Au lipsit amandoi. Cretu e util numai daca il are pe unul care ara terenul pe langa el, ca sa poata sa urce.

Eu judec un antrenor dupa ideile pe care le are echipa. Cum ies la pressing, cum acopera terenul, cat de repede joaca, cat sunt de compacti, cat se misca jucatorii fara minge, cum apar la pasa. Am vazut lucruri bune intr-o luna cat n-am vazut intr-un an. Daca incepeti acum sa strambati din nas la antrenor nu faceti altceva decat sa sabotati echipa.
100% de acord! usteag

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 19:FC Hermannstadt-Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 11 Dec 2023, 16:47

Koljic are inca niste carente in mobilitate din cauza accidentarilor succesive, dar pare pe calea cea buna, intra foarte bine in combinatii, daca nu se accidenteaza pana la inceputul playoff ului cred ca va ajunge la o forma foarte buna dupa cantonamentul de iarna

Scrie răspuns