Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Care va fi rezultatul de azi?

Batem
7
78%
Egal
2
22%
Mancam bataie
0
No votes
 
Total votes: 9

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanucrv » 18 Dec 2023, 14:45

Vassaras ăsta a comentat ceva si despre arbitrajul nostru sau doar a cerut scuze cfr ului ??? Viciere de rezultat este doar la cfr ?

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanUCV » 18 Dec 2023, 20:57

..deloc plictisitor jocul ăsta vs Iași, 4 goluri pentru, cam puțini, suporteri dar și friguț.. atmosfera de grup unit, sper să se stabilească și mai mult în cantonament .. totuși, să nu pierdem cu uta ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Freestate » 19 Dec 2023, 13:27

Markovic a marcat din offside ce mai tura-vura, penalty-ul lor inexistent, ala baga piciorul la alibi si se si lasa intr-o cadere asa cum se obisnuieste in Romania. Normal ca ala care cade il impiedica pe celalalt...Din fault in atac/simulare Hotegan a facut penalty. Nenorocitul asta ne-a facut si in finala pentru titlu din 2020 si a continuat sa ne faca in continuare... Nu stiu de ce clubul nu il pune la ..."recuzati" ?
Foarte slab Cretu pe noul lui post (nu inteleg de ce nu au apelat la un fundas de la L3) din nou si Underul...Astea sunt minusurile noastre in a lua campionatul... Un mijlocas la inchidere adevarat in locul lui Cretu (Mateiu fiind deja terminat) si un Under rezonabil.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Paul » 19 Dec 2023, 14:03

Freestate scrie:
19 Dec 2023, 13:27
Markovic a marcat din offside ce mai tura-vura, penalty-ul lor inexistent, ala baga piciorul la alibi si se si lasa intr-o cadere asa cum se obisnuieste in Romania. Normal ca ala care cade il impiedica pe celalalt...Din fault in atac/simulare Hotegan a facut penalty. Nenorocitul asta ne-a facut si in finala pentru titlu din 2020 si a continuat sa ne faca in continuare... Nu stiu de ce clubul nu il pune la ..."recuzati" ?
Foarte slab Cretu pe noul lui post (nu inteleg de ce nu au apelat la un fundas de la L3) din nou si Underul...Astea sunt minusurile noastre in a lua campionatul... Un mijlocas la inchidere adevarat in locul lui Cretu (Mateiu fiind deja terminat) si un Under rezonabil.
Cum e offside daca mingea e deviata intentionat de un adversar? Si nu e ceva care nu se vede la VAR. Adica poate ca nu am dreptate, dar cum? Daca iti vine mingea de la adversar, care nu e ca nu a vrut sa atinga mingea, atunci mai e offside? Eu stiam ca nu dar poate imi scapa ceva.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Freestate » 19 Dec 2023, 14:12

Nu a avut controlul ...asta e regula, daca nu are controlul e offside. Nu cred ca poti spune ca acel fundas a avut controlul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Paul » 19 Dec 2023, 14:28

Freestate scrie:
19 Dec 2023, 14:12
Nu a avut controlul ...asta e regula, daca nu are controlul e offside. Nu cred ca poti spune ca acel fundas a avut controlul.
Adica sa o fi luat el si sa o dea de prost mai departe, atunci merge sa zici ca nu mai e offside. Recunosc ca nu stiam, adica eu credeam ca daca face cumva, oricum, si joaca mingea, nu ca il loveste ca pe stalp si el habar nu are, atunci nu mai e offside, practic il pune in pozitie ok pe atacant. Dar chiar si asa, ca si la faza de la Otelul, conteaza mult momentul cand mingea este lovita de Bancu, nu cand vor aia sa spuna ca a fost, adica tarziu.
Oricum pun pariu pe 1000 de euro cu oricine ca toata lumea, inclusiv toata echipa Iasului si toti dusmanii nostri traditionali il vedeau ca si gol valabil, si numai cu chitaiala asta cu stop cadru discutabil putea fi anulat, dar tot e mega discutabil, si a trebuit sa stea 10 min sa se convinga ca pot sa anuleze.
La penaltiul nostru insa, nu a mai fost nicio problema, gata, oricine isi baga picioarele in fata si se agata de fundas obtine un penalty binemeritat, in loc de galben. Acolo au rezolvat-o repede.
Iar Vassaras isi cere scuze Clujului, la noi e ok faza, merge.
Eu nu zic, nu trebuia sa pierdem, am avut meciul in mana, am avut 2-0, dar parca iti e necaz sa iti ia 2 puncte, chiar daca ai tai fac tampenii.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Freestate » 19 Dec 2023, 15:36

Nu ...sa zicem devieri defectuoase din alunecari sau alte atingeri care ajung la un adversar care in mod initial era in offside ... nu se considera offside. Atingeri pentru care se considera ca aparatorul a avut timp sa se pregateasca, presupun.
Treaba e ca daca se considera ca Bancu voia s-o dea inapoi la un cooechipier din spate dar ea e deviata la un coleg aflat in offside ...cred ca tot offside o considerau. Asta este minusul acestei reguli.
Oricum Bancu a vrut s-o dea acolo in zona unde era si Markovic. Offside.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Paul » 19 Dec 2023, 16:08

Aha, ok - intelesei. Oricum ramane penaltiul ala penibil, la ala nu exista explicatie/scuza!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Freestate » 19 Dec 2023, 16:30

Aia e furaciune marca Hotegan, baga-mi-as pvla-n stentul lui ! Sa moara in somn nenorocitul !

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de R.E.N. » 20 Dec 2023, 15:12

Prazake scrie:
18 Dec 2023, 00:16
Paul scrie:
17 Dec 2023, 17:10
Nu e ok sa zici despre cineva ca delireaza, nu crezi @Prazake? Adica astia putini care ne mai dam cu parerea pe aici am putea sa ne respectam putin mai mult.
Ar merge sa iti ceri scuze cred.
Iarta-ma pe mine ca n-am trimis lumea la mititelu pentru ca nu-mi convine ce zice unul sau altul... Adevărul e ca e data cu respect maxim asta.
Nu e vorba ca nu-mi convine, mi se pare de domeniul incapacitatii mentale sa urmaresti echipa asta si sa nu intelegi ca problemele vin de la lipsa de profesionalism, de la manelismul de a schimba cinspe antrenori in trei ani. Si, dupa ce Rotaru da semne de trezire, aduce un antrenor cu carte de vizita si spune ca vrea un proiect pe termen lumg, presupusii suporteri ai Craiovei incep sa comenteze fix de antrenor la primul rezultat slab. La asa logica si consecventa, nu se potriveste mai bine mititelu?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 15:26

Va recomand capacitorii Nichicon pentru cei incapacitati mental.
In Vestul Salbatic acum aproape 150 de ani in saloon-urile unde intrau aia care apoi se imbatau si aveau in obicei sa traga in toata lumea ...statea scris mare, da mare de tot: "Nu trageti in pianist !"
Asa ca deci draghii mosului (pupa-m-ati pe ambii "obrajiori"!) lasati pe gospodin treiner in pace sa-si desavarseasca rapsodia ! :)(

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanUCV » 20 Dec 2023, 16:45

Freestate scrie:Aia e furaciune marca Hotegan, baga-mi-as pvla-n stentul lui ! Sa moara in somn nenorocitul !
..bă, parcă nici chiar așa .. ăla cu delirul, ăsta mai direct ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 17:10

"Aluia" ii placea Marin Preda (Delirul) mie imi place Bacovia :)(

Dormeau adanc sicriele de plumb
Si Hotegan dormea un somn profund
Pacate grele odihnea
Si fluierul la cap purta
Ca asta-fost ursita sa

Scrie răspuns