Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu muta?

Batem, Rednic și mititelu plâng
6
67%
Egal, nu vrem sa mai băgăm piciorul ca e vacanta
2
22%
Pierdem, ne doare undeva de meci ca vine vacanta
1
11%
 
Total votes: 9

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Dec 2023, 20:40

Am mai spus-o și mă repet...este elocvent cum a întrat Bancu în meci , dacă el este așa relaxat ce să mai spunem de Kurtici sau Mitriță. Așa a întrat și cu Galați când a greșit și a făcut corner în secunda 30. Uitați-vă ce chifla dă și azi în min 1. Ce să mai spun de restul? Nu au nici 5% de profesionalism. E bine totuși că nu am bătut că poate Rotaru isi dă seama în ceasul al 12lea că trebuie sânge proaspăt.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 20:46

fabius_2014 scrie:
Geronimo scrie:
20 Dec 2023, 20:30
Proiect nou dar sa nu schimbam nimic. Tipic pentru noi, sa ne scoata antrenorul cu inspiratia lui. Indiferent de ce antrenor am avut, cornerele sau loviturile libere pentru noi sunt inutile, nu scoatem nimic din ele.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Schimbarile o sa inceapa, probabil, din ianuarie si vor fi multe din vara.
Eu sper sa pregatim sezonul urmator din iarna asta, nu din vara. Iar pierdem timp. Un singur jucator a mai ramas din cei adusi in vara cu L. Balint & M. Copilu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Dec 2023, 20:51

Ivan a ajutat mult azi
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 20:54

Manex, Ivan iese singur cu ea in tusa, baga cvrul asteptand mingea si e deposedat imediat...fu Capatana mai periculos decat el.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Dec 2023, 20:55

Freestate scrie:
20 Dec 2023, 20:36
Uitai sa spun ca Ivan mi se paru penibil...mi se pare o mare piatra de moara pentru echipa.
Ia mai uita-te o data la repriza a doua de cand a intrat Ivan. Tu esti din aia de il fluiera la fiecare atingere, nu? Not ok... Not ok
Dadu cel putin doua centrari fix la ai nostri... Ce au facut ei cu mingea... Am vazut. A pus presiune pe aia in dreapta.. A venit si in aparare... Hai... Gasisi... Pe Sikva nu il vazusi ca primu gol fu al lui la ezitarea sa iasa in fata aluia.. Macar il faulta. Pe Capatina nu il vazusi ca [cenzurat] 1 gol si al treilea daca nu era anulat.
Pe Mitri care are pozitie sa traga de cateva ori si nu o face nu il vazusi. Il vazusi pe Ivan care fu deposedat o data. Come on
Last edited by manex on 20 Dec 2023, 20:59, edited 1 time in total.
Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 20 Dec 2023, 20:57

Freestate scrie:
20 Dec 2023, 19:38
Afara cu Taica Silva cu latul lui pe care il vede toata lumea, si-l pregateste secunde intregi inainte de a da o pasa simpla fiindca pe alea complicate le greseste !
Afara cu Roguljic care nu are tonus pentru un fotbal serios !
Afara cu Markovic care e lent si isi bate joc !
Afara cu Ivan care are lipsa de creer !
Afara cu Kurtic care nu aduce plus ba chiar e pe minus. La el nu are rost sa mai asteptam, avea o cota cand a venit aici deci pa !
Nu se va întâmpla nimic in iarna asta ! Pe băieții ăștia ii vei vedea si anul viitor. Pentru astfel de decizii iti trebuie bani si pricepere. Bani numai sunt, iar Rotaru accepta greu ca s-a pacalit, iar priceperea nu ne-a dat afara din casă prea des. Așa ca in iarna probabil ne mai carpim cu vreo doua transferuri, cu aport zero pe teren dar care vor atârna bine la balanta financiara. Ca deobicei!
Last edited by fanucrv on 20 Dec 2023, 21:22, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 20:58

Eu nu fluier fotbalistii pe stadion dar Ivan mi se pare penibil de o gramada de timp.
Cum naiba sa iesi singur cu mingea in tusa nepresat de nimeni ? ...sau sa pui adversarii pe contraatac asteptand mereu mingea cu fundul bagat in spate ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Dec 2023, 21:00

Freestate scrie:
20 Dec 2023, 20:58
Eu nu fluier fotbalistii pe stadion dar Ivan mi se pare penibil de o gramada de timp.
Cum naiba sa iesi singur cu mingea in tusa nepresat de nimeni ? ...sau sa pui adversarii pe contraatac asteptand mereu mingea cu fundul bagat in spate ?
Venise dupa o recuperare si un mini carambol... Nu a controlat mingea 100%..dar a aratat ca se zbate
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 21:02

In conditiile cand adversarul se aglomereaza acolo in careu pe centru sa nu ai om care sa schimbe partea intr-un mod mai agresiv, sa intre fundasul acolo sau atacantul de banda !!! Pfff, Kurtici si Mateiu, era treaba lor ..dar nu au executia, tare si precis ! Nu au nimic, de era Cretu la mijloc tot la fel era.
Pl.m si Houri asta ...parca-i picatura chinezeasca dar oricum mult mai util decat Roguljic !
E mic, lent mereu ajuns din urma dar se intoarce bine si muta jocul ... incet dar il muta.
Dar n-am curaj sa-l bag pe Houri din debut impotriva unor baieti care baga osul si il deposedeaza. Ne poate fi fatal.
Pe Houri il bagi in a doua cand oboseste si adversarul...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 20 Dec 2023, 21:30

Per total am jucat mai bine, am fost mai buni și meritam sa castigam.
Însă te îngrozești când vezi greșelile pe care le fac jucătorii noștri și de asta cred ca sunt unii care nu pot rezista la presiune. Avem nevoie de întăriri în toate compartimentele, niște jucători care sa între în primul 11 și sa facă diferența.
Și cred ca va trebui sa cautam cel puțin un under care sa nu fie pe teren doar pentru ca asa spune regulamentul.
Pana una alta va doresc tuturor Sărbători fericite alături de cei dragi! Crăciun fericit și La multi ani!
Sa ne dea Domnul înțelepciune și sa revenim mai puternici în 2024.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2914
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Dec 2023, 21:30

fanucrv scrie:
20 Dec 2023, 20:57
Freestate scrie:
20 Dec 2023, 19:38
Afara cu Taica Silva cu latul lui pe care il vede toata lumea, si-l pregateste secunde intregi inainte de a da o pasa simpla fiindca pe alea complicate le greseste !
Afara cu Roguljic care nu are tonus pentru un fotbal serios !
Afara cu Markovic care e lent si isi bate joc !
Afara cu Ivan care are lipsa de creer !
Afara cu Kurtic care nu aduce plus ba chiar e pe minus. La el nu are rost sa mai asteptam, avea o cota cand a venit aici deci pa !
Nu se va întâmpla nimic in iarna asta ! Pe băieții ăștia ii vei vedea si anul viitor. Pentru astfel de decizii iti trebuie bani si pricepere. Bani numai sunt, iar Rotaru accepta greu ca s-a pacalit, iar priceperea nu prea ne-a dat afara din casă prea des. Așa ca in iarna probabil ne mai carpim cu vreo doua transferuri, cu aport zero pe teren dar care vor atârna bine la balanta financiara. Ca deobicei!
Petev nu are niciun cuvant de spus ? Ce am scris mai sus ? Indiferent ce se intampla rau la echipa, de vina e Rotaru, ca asa va place sa credeti desi nu aveti nicio dovada decat niste declaratii ale lui Becali si ale booveanului .
In mod normal, antrenorul spune care sunt posturile deficitare si ce tip de jucatori doreste, eventual vine cu propuneri de jucatori pe care ii cunoaste, apoi clubul face o lista cu jucatorii care accepta sa vina la noi si antrenorul alege din ei. Asa se lucreaza, dar daca noi suntem fani Becali si Mititelu credem ca toti patronii sunt la fel ca astia.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 20 Dec 2023, 21:38

Păcat de rezultat. Meciul fu bun (din fericire ptr ai mei nervi am văzut doar din minutul 25).
Dacă ar fi sa îmi doresc ceva ptr "retur" e un under foarte bun. Asta am avut anii precedenți, și nu mai avem acum.
Sper ca băieții sa capete încredere, nu sunt ei cei mai buni, dar măcar sa fie la cea mai buna versiune a lor.

Sărbători fericite!
ucv
I N I M I T A B I L I

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 21:51

fabius_2014 scrie:
fanucrv scrie:
20 Dec 2023, 20:57
Freestate scrie:
20 Dec 2023, 19:38
Afara cu Taica Silva cu latul lui pe care il vede toata lumea, si-l pregateste secunde intregi inainte de a da o pasa simpla fiindca pe alea complicate le greseste !
Afara cu Roguljic care nu are tonus pentru un fotbal serios !
Afara cu Markovic care e lent si isi bate joc !
Afara cu Ivan care are lipsa de creer !
Afara cu Kurtic care nu aduce plus ba chiar e pe minus. La el nu are rost sa mai asteptam, avea o cota cand a venit aici deci pa !
Nu se va întâmpla nimic in iarna asta ! Pe băieții ăștia ii vei vedea si anul viitor. Pentru astfel de decizii iti trebuie bani si pricepere. Bani numai sunt, iar Rotaru accepta greu ca s-a pacalit, iar priceperea nu prea ne-a dat afara din casă prea des. Așa ca in iarna probabil ne mai carpim cu vreo doua transferuri, cu aport zero pe teren dar care vor atârna bine la balanta financiara. Ca deobicei!
Petev nu are niciun cuvant de spus ? Ce am scris mai sus ? Indiferent ce se intampla rau la echipa, de vina e Rotaru, ca asa va place sa credeti desi nu aveti nicio dovada decat niste declaratii ale lui Becali si ale booveanului .
In mod normal, antrenorul spune care sunt posturile deficitare si ce tip de jucatori doreste, eventual vine cu propuneri de jucatori pe care ii cunoaste, apoi clubul face o lista cu jucatorii care accepta sa vina la noi si antrenorul alege din ei. Asa se lucreaza, dar daca noi suntem fani Becali si Mititelu credem ca toti patronii sunt la fel ca astia.
Si pe Ivan Mamut l-a cerut antrenorul. Ca el urmarea cu atentie sporita liga a 2-a din Hrvatska. Si pe Basilio tot antrenorul l-a cerut. Nu s-a uitat nea Mihai pe o lista cu fundasi stanga care joaca in nationalele tarilor respective. Ai idee cum s-a format lotul cand s-a plecat din liga a 2-a? Impresarul ala e roman. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Dec 2023, 21:51

Bancu e un jucator cu calitati extraordinare, cu realizari de exceptie in cei 9 ani si jumatate la Craiova - dar nu cred ca poate fi liderul unei echipe de titlu. Bancu poate straluci probabil intr-o echipa care are citiva lideri de top - si presiunea nu e pe el de a fi acel lider. Nu cred ca Bancu, Ivan sau Mitrita au acele calitati sa traga echipa dupa ei. Mental ei nu sint lideri de grup.

Au trecut 10 ani si jumatate - eu le multumesc celor care au muncit si investit ca sa avem un alt fel de fotbal la Craiova.

Poate ca e bine ca acest proiect sa fie regindit - deja nu mai are sustenabilitate economica.

Nu mai vorbesc de dezamagiri - de acum focusul e pe anul viitor.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 22:04

Dar poate nici Capatina sau Isfan nu fac fata la o echipa care trage mai sus de locul 4. Eu zic sa incepem schimbarile de jos, de la cei care nu au dat randament cu niciun antrenor.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns