Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum incepem 2024?

Batem, luam 3 puncte si jucam excelent
11
55%
Batem, dar nu jucam excelent
6
30%
Facem egal
2
10%
Nici nu vreau sa ma gandesc, dar nu luam puncte
1
5%
 
Total votes: 20

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de lory69 » 22 Ian 2024, 22:31

Ndong printre cei mai buni de pe teren azi!Guineea Eq s-a calificat de pe primul loc in grupa.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 22 Ian 2024, 22:35

<Ndong printre cei mai buni de pe teren azi!Guineea Eq s-a calificat de pe primul loc in grupa.>
Ce-a ajuns fotbalul frate ! Aia 22 de ocazii si 11 cornere si iau bataie cu 4-0 !!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 512
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fanUCV » 22 Ian 2024, 22:36

..sunt 100% convins că, băiatul care joacă din plăcere precum Balaci îi zise cândva își caută contact cu piciorul adversarului și am impresia că domnul Ivan mimează o accidentare, comentez doar, așa, la număr ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 22 Ian 2024, 22:38

Si Mitrita si adversarul si-au iesit in intampinare ...ala a pus piciorul, Mitrita a falsat un pic si asta e.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de gsm » 22 Ian 2024, 22:41

Rotaru inca crede ca lotul lui este mai bun decat a oilor, in afara de bancu, screciu si mitrita, restul sunt sub oi.
Acum e momentul sa se faca o remaniere in lot, ca de retrogradat nu ai cum sa retrogadrezi, si sa promovezi tinerii pe care i-ai avut in cantonament. Pastrati, screciu, bancu, azor si mitrita restul, out.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de robertc » 22 Ian 2024, 23:13

gsm scrie:
22 Ian 2024, 22:41
Rotaru inca crede ca lotul lui este mai bun decat a oilor, in afara de bancu, screciu si mitrita, restul sunt sub oi.
Acum e momentul sa se faca o remaniere in lot, ca de retrogradat nu ai cum sa retrogadrezi, si sa promovezi tinerii pe care i-ai avut in cantonament. Pastrati, screciu, bancu, azor si mitrita restul, out.
Pai cum sa remaniezi? Daca tu ii vezi cei mai buni?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fanucrv » 23 Ian 2024, 09:05

Farul si fcsb sunt cele doua echipe care stiu si pot exact cum sa joace, ca sa ne bata relativ lejer . In presing organizat , sufocarea mijocasilor nostri si mingi aruncate in spatele fundasilor lenti sau prost pozitionati. Sa zicem mersi ca in cupa, Hagi a venit cu acadamia de copii care si aia ne-a creeat probleme, altfel plangeam si acum.
Last edited by fanucrv on 23 Ian 2024, 09:07, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 23 Ian 2024, 09:06

Freestate scrie:
22 Ian 2024, 22:38
Si Mitrita si adversarul si-au iesit in intampinare ...ala a pus piciorul, Mitrita a falsat un pic si asta e.
Mie mi s-a parut 11m clar. Pana si jigodia de Gradinescu a spus ca se putea acorda fara sa se supere nimeni. Avem tendinta ca dupa un esec sa criticam absolut tot, incepand cu Rotaru si terminand cu Bana. Meciul cu Farul a avut si bune si rele, in care daca nu aveam ghinion puteam termina egal si daca aveam putin noroc puteam castiga.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Geronimo » 23 Ian 2024, 10:17

fanucrv scrie:Farul si fcsb sunt cele doua echipe care stiu si pot exact cum sa joace, ca sa ne bata relativ lejer . In presing organizat , sufocarea mijocasilor nostri si mingi aruncate in spatele fundasilor lenti sau prost pozitionati. Sa zicem mersi ca in cupa, Hagi a venit cu acadamia de copii care si aia ne-a creeat probleme, altfel plangeam si acum.
Si nici nu e greu de realizat pentru ei cand au in fata cuplul Mateiu-Cretu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Geronimo » 23 Ian 2024, 10:24

fabius_2014 scrie:
Freestate scrie:
22 Ian 2024, 22:38
Si Mitrita si adversarul si-au iesit in intampinare ...ala a pus piciorul, Mitrita a falsat un pic si asta e.
Mie mi s-a parut 11m clar. Pana si jigodia de Gradinescu a spus ca se putea acorda fara sa se supere nimeni. Avem tendinta ca dupa un esec sa criticam absolut tot, incepand cu Rotaru si terminand cu Bana. Meciul cu Farul a avut si bune si rele, in care daca nu aveam ghinion puteam termina egal si daca aveam putin noroc puteam castiga.
Am avut putin noroc cu CFR, multa superficialitate la Cluj cu U, la Voluntari, incepem in figuri la UTA etc. De ce ne cramponam de ultimul meci? Hai sa analizam de la ultimul meci din play-off-ul sezonului trecut.

Reusim 12-15 puncte in meciurile ramase?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 23 Ian 2024, 11:30

Geronimo scrie:
23 Ian 2024, 10:24
fabius_2014 scrie:
Freestate scrie:
22 Ian 2024, 22:38
Si Mitrita si adversarul si-au iesit in intampinare ...ala a pus piciorul, Mitrita a falsat un pic si asta e.
Mie mi s-a parut 11m clar. Pana si jigodia de Gradinescu a spus ca se putea acorda fara sa se supere nimeni. Avem tendinta ca dupa un esec sa criticam absolut tot, incepand cu Rotaru si terminand cu Bana. Meciul cu Farul a avut si bune si rele, in care daca nu aveam ghinion puteam termina egal si daca aveam putin noroc puteam castiga.
Am avut putin noroc cu CFR, multa superficialitate la Cluj cu U, la Voluntari, incepem in figuri la UTA etc. De ce ne cramponam de ultimul meci? Hai sa analizam de la ultimul meci din play-off-ul sezonului trecut.

Reusim 12-15 puncte in meciurile ramase?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Nu ne cramponam de nimic. Am spus clar ca am avut noroc la meciurile alea si acum spun ca am avut ghinion la meciul asta si ne-a si dezavantajat arbitrul. Nu inteleg de ce nu avem voie sa spunem nimic in apararea echipei noastre. Cand am avut noroc am spus-o clar, acum cand am avut ghinion trebuie sa o spunem la fel de clar. Asta nu inseamna ca nu s-au facut greseli, ca antrenorul nu a gresit, ca jucatorii nu au gresit, dar am avut si ghinion. Ne-am oprit la meciul asta pentru ca suntem la "Universitatea Craiova - Farul Constanta". Analiza turului cred ca trebuie facuta in alta parte.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de manex » 23 Ian 2024, 17:43

Daca meciul asta il castigam am fi uitat de ultimele meciuri. Asa, o sa ne astepte o saptamana, poate doua de aduceri aminte. Singurul lucru care pkate sterge cu buretele ultimele rezultate este victorie cu oile.
Hai cu tooicul, dar sa fie facut de cineva care are meci castigat :)
Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Paul » 23 Ian 2024, 19:21

manex scrie:
23 Ian 2024, 17:43
Daca meciul asta il castigam am fi uitat de ultimele meciuri. Asa, o sa ne astepte o saptamana, poate doua de aduceri aminte. Singurul lucru care pkate sterge cu buretele ultimele rezultate este victorie cu oile.
Hai cu tooicul, dar sa fie facut de cineva care are meci castigat :)
Eu stau deoparte, am facut cu Farul acum si cu Iasi inainte, din lac in puț, asa ca cine se stie cu mana buna, sa bage!

Scrie răspuns