Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum incepem 2024?

Batem, luam 3 puncte si jucam excelent
11
55%
Batem, dar nu jucam excelent
6
30%
Facem egal
2
10%
Nici nu vreau sa ma gandesc, dar nu luam puncte
1
5%
 
Total votes: 20

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de marius_vl » 21 Ian 2024, 22:23

dorumihnea2 scrie:
21 Ian 2024, 22:19
În tur Farul ne-a bătut cu 2 goluri de ale lui Munteanu, de atunci nu cred că a mai marcat vreun gol. Azi a fost singurul care a mișcat în atac la ei dar nu l-a putut opri nimeni de la noi. Apărătoarea noastră a fost comică.
comic este doar bulgarul asta care il baga pe chelul ala pensionar in teren! Pe ce criterii, nu pot sa inteleg!
N-ai nimerit-o nea Mihai nici de data asta, rau imi pare de tine si de banii pe care ii bagi in echipa asta, si chiar nu sunt ironic

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de manex » 21 Ian 2024, 22:24

Eu as intreba la conferinta:de ce nu tragem la poarta? De ce vrem sa intram cu mingea in poarta?
Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 21 Ian 2024, 22:26

Mateiu nu s-a vazut, Vladoiu a jucat fara minte, Baiaram cap de linie si are miscari de domnisoara, Maldonado nu e inca din filmul asta, Popescu nu mai e ce a fost si nici ceilalti nu au rupt gura targului.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de florinkeke » 21 Ian 2024, 22:27

Avem deja 4 meciuri fara victorie si o serie infernala.Daca nu scoatem nimic din urmatoarele meciuri o sa avem mari probleme cu prindere play-offului.Poate reusim sa il convingem pe Pigli sa se intoarca,Popica pare total neinspirat.Asta e,trebuie sa ne diminuam putin asteptarile.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Dany » 21 Ian 2024, 22:28

Nu avem mijloc și atacanți.
Sa vedem când reintra Screciu și georgianul. As vrea sa nu îl mai vad pe Raul Silva pe teren, vreau sa jucam cu Badelj și Zajkov.
Nu știu la Maldonado cum va fi, dar mi s-a părut lent tare.
Ivan pare în picaj, Mateiu nu cred ca mai poate, as vrea sa joace Soiri pe dreapta și sa fortam un alt under.
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 21 Ian 2024, 22:31

Cretu e prea buimac pentru mijloc, s-o zbatea el precum coiu-n caldare, mai da cate un gol servit dar nu e mijlocas. El de fapt nu e pentru niciun post, poate totusi fi incercat in banda in locul lui Ivan. Mijlocas defensiv inseamna sa fii rezonabil nu sa incerci tu artificii, sa te crezi Maradona.
Mateiu ...out, o mare gafa a celor care inca il joaca.
De Cretu si Mateiu se leaga insuccesul nostru in ultimii ani ...ei ca defensivi nu triaza, nu agata baloane, nu le fac viata grea mijlocasilor adversi. De multe ori echipa adversa ajunge cu lejeritate acolo in fata si de aceea fundasii nostri sunt expusi la greseli.
Cretu o vrea, o alerga dar alearga prost, nu e inteligent, nu e rezonabil si nu are tehnica.
Baiaram, Markovic .... out ! Sunt satul de putorile astea doua !
Ivan out ! Ne trebuie barbati nu copii emo care isi taie venele !

le. Uitasem de Capatana, 2 viteze in urma ...parca e Irimescu in ultimii lui ani de activitate. Out si Capatana, imi pare rau s-o spun dar e total depasit de evenimente.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 21 Ian 2024, 22:46

N-am vazut greselile lui Maldonado la goluri pentru ca eram in spatele portii ... inteleg ca n-a facut pasul dar mie in rest mi-a placut de el.
Piri Soiri ...vine dintr-un fotbal combinativ, finlandezii joaca un fotbal de pase combinativ. S-ar putea ca taranii nostri sa-i puna capac si sa-l eclipseze. Nu mai pun la socoteala fotbalul obstructionist, fragmentat si plin de simulari din Tara Soarelui Rasare ...pentru finlandezi....care este Romania. :)(
Last edited by Freestate on 21 Ian 2024, 22:49, edited 2 times in total.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de marius_vl » 21 Ian 2024, 22:47

am intrat in al 6 lea sezon, de la plecarea lui Mangia, cand jucam in acelasi mizerabil 4231! Chiar nu pricepe nimeni din tot amatorismul asta din club ca pur si simplu acest sistem este complet nepotrivit pt aceasta echipa?
anul trecut am pierdut cupele europene, anul asta vom pierde playofful si noi tot in kktul asta mizerabil de sistem jucam, cu Mateiu impamantenit acolo, cu Koljic sau Markovic singuri aruncati prin atac...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 21 Ian 2024, 22:50

Desi ai 2 mijlocasi centrali Cretu si Mateiu ....pare vid acolo la noi la mijloc. Trebuie sa intre limbricul ala de Houri ca sa para ca miscam ceva acolo.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Rocain » 21 Ian 2024, 22:52

Off off nu avem rabdare deloc, mai lipsește sa il regretam pe Roguljic. Avem si ghinion ca pleaca ciumetii de la noi si tocmai împotriva noastră isi amintesc sa marcheze, vezi Rivaldinho. Oricum tot ciumeti raman toti pe care i-am ejectat, nu am dat nici un giuvaier afara. Mergem înainte! ucv

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de robertc » 21 Ian 2024, 22:58

Niste papagali,vorbim mult inainte de meciuri...si o sugem,da puna in standby marketingul pana reusim da facem curat la echipa,ne facem doar de ras. Am ajuns sa cred ca suntem foar nidte booveni,mai spalati.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de marius_vl » 21 Ian 2024, 22:59

de-aia nu-l suport pe rejele asta blatist si jegos, ca il ajuta arbitrii in stil barbar! Cum [****] sa te execute arbitrii acasa in doua meciuri consecutive? Cum e posibil asa ceva, ca eu scoteam echipa de pe teren, zici ca suntem Miorita fotbalului romanesc, este socant ca nimeni din clubul asta amator nu iese sa tipe, sa urle ca suntem bataia de joc a jegosilor de arbitri! Cum sa ai VAR si sa nu dai 11m la Mitrita? FMM hategan nenorocit, e a nu stiu cata oara cand ne fura ca pe ultimii prosti

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 21 Ian 2024, 23:15

La Digi ajunsera la concluzia ca puteam primi 11 metri regulamentar, fara discutii. Ingrijorator este ca avem mari probleme in aparare, de multa vreme si nu se rezolva nimic.
@Rocain, eu il regret pe Roguljic inca de cand l-au pus pe liber. Roguljic iti joaca 20 minute bine, eu iti spun ca azi au fost cel putin 4-5 jucatori de la noi care nu au jucat niciun minut bine, ba mai mult au incurcat.

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de BogdanWick8 » 21 Ian 2024, 23:20

Este adevarat ca am facut un joc cu multe greseli si nu meritam mare lucru, dar sa nu trecem cu vederea arbitrajul dezastruos cu faulturi inexistente in favoarea echipei adverse, fluierat foarte usor orice contact si un penalty care s a vazut din avion neacordat. Nu pot intelege cum la o faza de genul nu te duci sa consulti var ul sa revezi faza pe slow mo, poate ti s a parut tie ca s a agatat de picior din dinamica fazei, dar daca te uiti la reluare si ca amator observi ca nu a cautat contactul in niciun moment! Fundasul advers duce piciorul in lateral si ii blocheaza calea, mai clar de atat n ai cum sa nu vezi un penalty!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de marius_vl » 21 Ian 2024, 23:24

eu nu pot să înțeleg cum de Rotaru își bate joc de banii lui sau cum de acceptă să lase pe alții să își bată joc de el? de ce să duci mimozele astea pe sute de mii de euro în fiecare pauză competițională la cele mai ale dracu condiții de 5*? de ce?? au vreun sens acei bani cheltuiți aiurea? de ce să mai ții echipa a doua dacă tot nu se promovează absolut nimic de acolo, dacă nu se încearcă nimic-nimic de acolo? O cheltuială absolut inutilă, desființează frate dracu toate grupele de juniori, inclusiv pe cea care ți-a ieșit campioană națională la U19, ce sens mai are să le ții când tu aduci fundaș central din Honduras pe 200k care îți dă pe lângă minge și nu știe să iasă la ofsaid? păi asta poate să facă și un junior de la orice grupa de juniori de la noi, nu e nevoie să joci în apărare cu un pensionar chel care nu mai poate alerga... Doamne ferește, băi nea Mihai, ce bătaie de joc pe banii tăi, jur că te credeam extrem de inteligent, dar se pare că nu este deloc așa

Scrie răspuns