Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum incepem 2024?

Batem, luam 3 puncte si jucam excelent
11
55%
Batem, dar nu jucam excelent
6
30%
Facem egal
2
10%
Nici nu vreau sa ma gandesc, dar nu luam puncte
1
5%
 
Total votes: 20

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 679
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de adi_g » 21 Ian 2024, 23:32

marius_vl scrie:
21 Ian 2024, 22:59
de-aia nu-l suport pe rejele asta blatist si jegos, ca il ajuta arbitrii in stil barbar! Cum [****] sa te execute arbitrii acasa in doua meciuri consecutive? Cum e posibil asa ceva, ca eu scoteam echipa de pe teren, zici ca suntem Miorita fotbalului romanesc, este socant ca nimeni din clubul asta amator nu iese sa tipe, sa urle ca suntem bataia de joc a jegosilor de arbitri! Cum sa ai VAR si sa nu dai 11m la Mitrita? FMM hategan nenorocit, e a nu stiu cata oara cand ne fura ca pe ultimii prosti
Subscriu... Dar, este și vorba ceea din bătrâni... "La omul sărac..."

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1180
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 21 Ian 2024, 23:51

Freestate scrie:
21 Ian 2024, 22:50
Desi ai 2 mijlocasi centrali Cretu si Mateiu ....pare vid acolo la noi la mijloc. Trebuie sa intre limbricul ala de Houri ca sa para ca miscam ceva acolo.
la mateiu nu cred ca mai are nimeni pretentii, o luam asa ca atare pt ca are 1-2meciuri/an titular , se conving repede cu el toti , il tinem acolo la colectie pt poze

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9835
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de manex » 22 Ian 2024, 00:04

Hai, ca parca acum dati in toti. Hai sa avem rabdare. Nu poti da toti jucatorii afara. Cred doar ca a foat neinspirat cu Silva. De Maldonado nu zic ninic. Pe langa minge au dst mumti. Dar e clar ca nu trebuia sa intre meciul asta atata timp cat la ei Luis Munteanu e super rapid
Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2564
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de marius_vl » 22 Ian 2024, 00:12

dacă ne umilesc oile și cu ungurii, ceea ce este foarte plauzibil, efectiv nu știu cum ne-am mai putea reveni, cred că clubul ăsta ar fi numărat în picioare! Și nu văd decât o singură variantă și soluție pt a mai putea redresa lucrurile, Sorinaccio pus antrenor! Dacă vrea Rotaru să mai salveze ceva, ar trebui să facă tot ce e omenește posibil să îl facă să se răzgândească, ar fi cea mai logică mutare dpmdv

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2183
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fanatic16 » 22 Ian 2024, 00:25

La cât de hulit a fost Cartu de 80 la suta din suporteri pentru nimicul făcut din postura de președinte sa îl pui antrenor înseamnă să îți dai foc la valiză mai rău decât oricând și sa dai foc și imaginii lui de moment ce el mereu a zis ca s-a lăsat de antrenorat, instalarea lui ar confirma pentru mulți săparea multor antrenori de către el, ori eu, din respect pentru fotbalistul și antrenorul din 91 respectiv 2014 15, nu i-as terfeli imaginea punându-l antrenor. Omul a zis ca se retrage din fenomen, la revedere.
Eu unul as merge pe mana bulgarului inclusiv dacă ajungem în playout, minim un an. Nu poți schimba o filozofie de azi pe mâine, mai ales la modul general, de la greutatea antrenamentelor la implicarea jucătorilor. Rotaru dacă mai vrea sa aibă 1 la suta credibilitate în fața cuiva trebuie sa îl păstreze pe Petev minim un an.
Eu zic sa nu facem scenarii apocaliptice când nu e nimic tranșat și lafel de bine cum azi rataram ampulea și jucaram cu cei mai lenți fundași, lafel de bine norocul se poate întoarce și sa batem oaia din chiar mai puține ocazii decât azi. Refuz sa cred ca un om care a dus o echipa din liga 3 în grupele ucl nu poate găsi leac la echipa noastră.
PS:suporterii adevărați se vor vedea pe stadion duminica.
PS 2:titularizarea epavei obscure Silva și a slabanului Vladoiu sunt dovada definitiva de care era nevoie ca nu mai au ce cauta în echipa asta, cât despre Maldonado nu as da în el, de unul singur sa îl ții pe Munteanu speedy Gonzales la primul tău meci e greu spre imposibil, singurul om din lotul nostru care ii făcea față știm prea bine ca e numai Screciu. Cu Screciu lângă el, Maldonado ar fi bun pentru ca nu ar avea ce greși, tot greul fiind carat de Vladimir.
Finlandezul pare ce trebuie, merita titular clar, cum intra cum dădu un asist perfect, dar când la finalizare e imaginea din dreptul cuvântului indolenta din dex e greu.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Geronimo » 22 Ian 2024, 00:26

Nea Sorin s-a retras, are si el o varsta. Timpul nu iarta pe nimeni, nici macar pe Silva sau Mateiu. Orice pursange ajunge o gloaba.

Sa stam calmi, suntem intr-un proiect care este dincolo de puterea noastra de intelegere. Noi credem in adevarul revelat, superior celui stiintific.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1423
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de florinkeke » 22 Ian 2024, 01:04

Sa ii dau o mare **** lui Petrescu si acestui VAR care nu vede penalty clar la Mitrita.Cum dracu sa nu dai cand ii da peste picior clar

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 610
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Prazake » 22 Ian 2024, 01:13

1. Cum pana mea nu am ajuns inca sa-l recuzam pe jegul de Petrescu? Alooo, conducerea??

2. Superb inceput a prins Maldonado... N-am mai văzut joc asa slab al unui fundas de la Donkor încoace. Hai sa nu mai incercam Baiarami, Ivani si alte prostii pe dreapta... Toata lumea trage înspre stanga, e enervenat de previzibil. Plus ca în prima repriza, Vladoiu n-a adus nimic pe faza ofensiva, singurul care se ducea pe dreapta era Cretu... pai se prinde si Chirila ca tu joci preponderent pe stanga... Ne trebuie under petru extrema dreapta, Rotarule!!! Ca în rest, n-avem unde sa-i bagam...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3589
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Freestate » 22 Ian 2024, 08:01

Pentru un luft si voi si taranii de pe facebook (daca nu cumva oti fi aceiasi) il rastignirati pe Maldo...Las-o dreaq ! Mie mi-a placut de el...Liniile alea la offside nu poti sa le tii de la primul meci.
Echipa mea pentru meciul cu FCSB:
------------------Lazar -------------------------
Screciu -------Maldonado------Zajkov------Bancu
------------Cretu ----------Macbethasvili---------
Danciu-------------Houri-------------------Mitrita
-------------------Koljic--------------------------

Trebuie sa betonam partea dreapta acolo unde oile sunt mai periculoase. Din pacate suntem slabi fizic in atac dar poate poate. Oricum singura chestie puternica din atacul nostru era ...curul lui Ivan care se proptea in fundasi. :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 22 Ian 2024, 08:57

La cafea am analizat meciul si am citit toate postarile. Concluziile mele sunt urmatoarel :
1. Partea dreapta a noastra e inca un dezastru atat timp cat incepem meciul cu Vladoiu. Situatia nu e disperata pentru ca Soiri pare ce trbuie acolo. Baiaram pare o balerina, nu o sa mai progreseze si-a atins maximul si este un jucator care in momentul in care nu mai este U21 trebuie imprumutat imediat.
2. Meciul a fost inceput in aparare cu Silva si Maldonado pentru ca sunt ceva mai ofensivi decat Badelj si Zajkov. Eu as fi inceput cu Badelj si Maldonado.
3. Mateiu a fost practic inexistent desi rolul sau era foarte important pentru faza defensiva.
4. Koljic este inca departe de ce trebuie si de ce a fost, iar Marko nu-si ridica nivelul.
5. Mitrita dribleaza, destabilizeaza, dar uneori incetineste jocul si exagereaza.
6. Ivan este de nerecunoscut si insista sa simuleze in conditiile in care nu i se mai da fault nici macar atunci cand este. Cred ca la el este vorba de nivel de inteligenta. Pierzi nationala pe simulare, te stiu toti arbitrii ca simulezi si tu mergi inainte tot asa.
7. U21 este o mare problema la noi pentru ca Danciu si Baiaram sunt mult sub ce trebuie, iar ceilalti U21 care au foat luati in cantonament sunt mult sub Danciu si Baiaram.
8. Popescu in poarta, in ultima perioada, nu a mai scos nimic deosebit, ba mai mult, a si gafat de cateva ori. Trebuie incercat si Lazar.
9. Petev trebuie lasat sa-si faca treaba chiar daca riscam playofful. Un proiect inseamna munca si rabdare.
10. Publicul nostru este lipsit de cultura sportiva. Sunt convins ca 80% din cei care fluiera din minutul 20 nu au facut niciodata sport si habar nu au cum trebuie sa se comporte pe stadion.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 625
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 22 Ian 2024, 10:02

Băieți nu va mai agitați degeaba.Meciu trebuia să se termine 2 solist ,iar duminica va fi 1 solist,Nea Miai știe d c😏Petev nu se știe cât va mai sta la echipă,nu este ușor să lucrezi cu strategu Nea Miai.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1127
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 10:03

Publicul nostru este foarte bine instruit. Nu-l pacalesti. Oamenii au simtit ce se intampla, ca nu merge jocul. Si bravo lor ca s-au prins din minutul 20. Nu sunt nici oi, nici cretini. Cand ai de-a face de ani de zile cu mimozele astea ti se ia. Nu mai merge nici cu lamai. Pizdicile aristocrate au adus lehamite.
Lumea nu-i mai suporta. Si pe buna dreptate. Nu dau in toti, dar nucleul ala trebuie sa dispara. Norocul lor e "Nea Mihai inima-larga". La CFR sau la Becali nu faceau purici nici cinci luni, la noi se scarpina dupa urechi dupa cinci ani. Aia e!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 610
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Prazake » 22 Ian 2024, 10:08

Freestate scrie:
22 Ian 2024, 08:01
Pentru un luft si voi si taranii de pe facebook (daca nu cumva oti fi aceiasi) il rastignirati pe Maldo...Las-o dreaq ! Mie mi-a placut de el...Liniile alea la offside nu poti sa le tii de la primul meci.
Echipa mea pentru meciul cu FCSB:
------------------Lazar -------------------------
Screciu -------Maldonado------Zajkov------Bancu
------------Cretu ----------Macbethasvili---------
Danciu-------------Houri-------------------Mitrita
-------------------Koljic--------------------------

Trebuie sa betonam partea dreapta acolo unde oile sunt mai periculoase. Din pacate suntem slabi fizic in atac dar poate poate. Oricum singura chestie puternica din atacul nostru era ...curul lui Ivan care se proptea in fundasi. :)(
Nu zic nimic de faptul ca nu știe sa stea la offside, ca e primul meci si e greu sa te uiti unde pana mea sunt restu' colegilor, deși joci pe partea cu Bancu si ar trebui sa știi ca n-o sa fie niciodată Bancu mai in spate decat tine. Dar primul gol cand sta efectiv si se uita la faza, dupa ce se da batut de vreo 2 ori, asta în timp ce Rivaldinho da o pleasca de sut... Singurul lucru la care a fost peste Donkor sunt pasele...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 22 Ian 2024, 10:19

Leonard Albert scrie:
22 Ian 2024, 10:03
Publicul nostru este foarte bine instruit. Nu-l pacalesti. Oamenii au simtit ce se intampla, ca nu merge jocul. Si bravo lor ca s-au prins din minutul 20. Nu sunt nici oi, nici cretini. Cand ai de-a face de ani de zile cu mimozele astea ti se ia. Nu mai merge nici cu lamai. Pizdicile aristocrate au adus lehamite.
Lumea nu-i mai suporta. Si pe buna dreptate. Nu dau in toti, dar nucleul ala trebuie sa dispara. Norocul lor e "Nea Mihai inima-larga". La CFR sau la Becali nu faceau purici nici cinci luni, la noi se scarpina dupa urechi dupa cinci ani. Aia e!
Si cand nu merge jocul tu incepi sa huidui si sa fluieri ? Din experienta mea, cei mai exigenti spectatori sunt cei care nu au facut sport niciodata pentru ca lor li se pare totul usor. Ce o fi greu asa sa dai un gol de la 40 m de poarta ? Tragi puternic si tintit si gata mingea-i in poarta.
Nu lipseste obsesia cu nea Mihai. Omul asta a facut in asa fel incat sa avem fotbal in Craiova, sa ne slobozim pe boovean si acum cheltuie gramada de bani, exemplu iarna asta, pe transferuri, dar noi, desi nu avem dovezi, il acuzam. Realitatea este ca mai toata lumea era multumita de nea Mihai, de transferurile din iarna asta, trebuia sa gasim ceva sa-i dam in cap, doar asa ca sa nu se simta rau booveanul ca n-a facut niciun transfer.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 22 Ian 2024, 10:20

Fan Alb - Albastru scrie:
22 Ian 2024, 10:02
Băieți nu va mai agitați degeaba.Meciu trebuia să se termine 2 solist ,iar duminica va fi 1 solist,Nea Miai știe d c😏Petev nu se știe cât va mai sta la echipă,nu este ușor să lucrezi cu strategu Nea Miai.
Si eu m-am gandit la asta, dar tare mi-e teama ca ne-o luam si de la oi.

Scrie răspuns