Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu fcsb sa

Batem, moare presa o luna
12
55%
Egal, meci de meci cu 5+
2
9%
Pierdem, apărarea e inexistenta
8
36%
 
Total votes: 22

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fanucrv » 29 Ian 2024, 14:34

fabius_2014 scrie:
29 Ian 2024, 14:20
Daca Petev nu scoate minim 4 puncte din meciurile cu Sepsi si U Cluj, pleaca singur, dar eu nu cred ca Sumudica isi poate rezolva situatia contractuala asa usor si in plus zicea, ca mai are oferte din Arabia. Sigur ca daca chiar nu merge treaba cu Petev, Sumudica ar fi o solutie daca e liber.
Eu cred ca nu pleaca pana la vara , iar atunci daca rateaza toate obiectivele. Nu cred ca va pleca singur ca nu pare genul ala rusinos.Si apropo tot de bulgar, am auzit ca pe la finele turului si-ar fi exprimat surprinderea despre campionatul romanesc. A crezut ca sunt doua trei echipe mai bunicele iar restul pamant. Dupa astea doua batai luate, probabil e uluit !
Last edited by fanucrv on 29 Ian 2024, 15:37, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de gogu2005 » 29 Ian 2024, 14:45

Căcățelul ăla care își facea de zor poze cu târfele lui Becali trebuie zburat și interdicție pe stadion. Poate fi și vărul și oricine morții lui dar marș afară să-i iau familia la control.
Nu pot exista astfel de episoade că nu suntem Botoșani sau alți ratați de prin liga 1.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Paul » 29 Ian 2024, 15:21

Eu zic sa nu ne grabim cu chemarea lui Sumudica. Daca venea in locul lui "Laur" era o chestie, dar acum pe bune, indiferent cat ar fi de cazut cu parasuta Petev, totusi omul a jucat cu Ludogoret in CL, a antrenat doua nationale si a avut ceva rezultate, cred ca merita putin credit.
E foarte naspa sentimentul asta dupa ce ne bat oile, eu sincer as prefera sa ii batem in toate meciurile si sa nu luam campionatul daca m-ar pune cineva sa fac alegerea asta la inceputul unui sezon, si as mentine-o cateva sezoane, ca oricum nu pare ca putem inca sa luam campionatul :)
Dar pana la urma poate tot raul e spre bine: la 16 puncte in spate si cu inca 7 meciuri pana la playoff, ar trebui sa avem doar urmatoarele obiective:
- sa intram in playoff, doar cu gandul ca altfel jucam in mizerie, nu pentru cupele europene
- sa ne concentram pe cupa, asta e ce putem acum
- sa avem un 11 stabil, prin incercari, un sistem stabil, si in particular sa avem U21 care sa nu mai fie maini moarte, pentru viitorul apopiat, gen 2 ani
Nu ne mai dam smecheri ca luam titlul, facem ce se poate sa indeplinim aceste obiective, e mai realist si nu ne mai amagim aiurea.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Stefan.. » 29 Ian 2024, 15:47

Dincolo de meciul cu oile, cu rezultat asteptat... Se încearcă să plecam din nou după fenta: antrenorul e vinovat. Fals. Unii jucatori împinși constant, în ultimii ani, în primul 11, sunt mână moartă: Ivan, Marcovic, Baiaram, Mateiu. Acestia nu pot depune efort la nivel de performanta. Mai strica si atmosfera in vestiar.Si cand ai doua mâini moarte in teren, clacheaza si altii. Dincolo de sentimentalism, Rotaru trebuie sa scoata cumva ceva pe primii trei si trebuie inteles, dar pana cand? Cu Mateiu a gresit cand i- a prelungit contractul. Apoi vin ceilalți din lot, care prind minute, gen Campanu, ca iar ne pricopsiram cu acesta, care sunt erori la transfer .Greu la deal cu boii mici. Asta e. La bine și la greu...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 29 Ian 2024, 15:47

gogu2005 scrie:
29 Ian 2024, 14:45
Căcățelul ăla care își facea de zor poze cu târfele lui Becali trebuie zburat și interdicție pe stadion. Poate fi și vărul și oricine morții lui dar marș afară să-i iau familia la control.
Nu pot exista astfel de episoade că nu suntem Botoșani sau alți ratați de prin liga 1.
Copiii fac ce-i invata parintii, iar parintii acelui copil sunt, din punct de vedere sportiv, rezultatul anilor in care fotbalul craiovean era condus de Netoiu, Staicu sau Mititelu.
Pentru a atrage copiii craiovenilor la Universitatea Craiova, acum functioneaza un intreg sistem, pe care Boo si ai lui critica cu patos muncitoresc (Sendre).
Am pierdut mult, ca suporteri, noi oltenii in perioada 1995-2013 si de aceea e cazul sa privim cu mai multa intelepciune anumite activitati pe care le face clubul.
Sunt multe de spus, dar eu in locul celor din club, as invinta ( cu invitatie) la un antrenament toti pustii care vin cu parintii la meci, indiferent pe cine sustin, si le-as da un fanion cu Universitatea Craiova cu semnaturile jucatorilor. Copiii sunt copii. In felul asta cei din club arata ca isi fac datoria, pe linia asta si arata ca se poarta civilizat.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de R.E.N. » 29 Ian 2024, 16:16

Geronimo scrie:
29 Ian 2024, 10:02
9 conrnere cu farul si 7 cu fcsb... si degeaba. Nu vorbim de 5 etape, e de ani de zile problema asta... indiferent de antrenor. Sezonul asta golul izbavirii din meciul de cupa cu uta a fost din corner, e suficient 1 gol pe sezon, prea multe pretentii...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Apropo de cornere. Cat e de ridicol ca singurul care stie cat de cat sa bata un corner e Campanu?.. Mitrita are doua module disponibile: in capul primului fundas sau ploaie trista de toamna inspre bara a doua.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Paul » 29 Ian 2024, 17:16

R.E.N. scrie:
29 Ian 2024, 16:16
Geronimo scrie:
29 Ian 2024, 10:02
9 conrnere cu farul si 7 cu fcsb... si degeaba. Nu vorbim de 5 etape, e de ani de zile problema asta... indiferent de antrenor. Sezonul asta golul izbavirii din meciul de cupa cu uta a fost din corner, e suficient 1 gol pe sezon, prea multe pretentii...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Apropo de cornere. Cat e de ridicol ca singurul care stie cat de cat sa bata un corner e Campanu?.. Mitrita are doua module disponibile: in capul primului fundas sau ploaie trista de toamna inspre bara a doua.
Noi efectiv din 2013 incoace nu contam la cornere sau semi-cornere. La noi nu exista centrari in forta sutate pe care sa le intepe cineva, never ever. Doar plouate cum zisesi, sau in cel mai bun caz ne bucuram ca resping aia in aut - ne scaparam de corner ca si-asa nu stim ce sa facem cu el, hai ca mai bun un aut, poate ii punem pe contra-atac.
La cornere, daca cumva, multumita unui complex de imprejurari aproape de minunea dumnezeiasca a unei centrari in forta, ar ajunge mingea la Kolijc, macar acolo cred ca ar da gol, fara misto. Asa a dat primul gol la debut cu Dinamo, nu mai vazusem de ani de zile.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Ian 2024, 18:10

Sunt păreri pro și contra , de fapt mai mult contra în mass media românească referitor la cele 2 module de joc , cel din prima și cel din a doua. Cu modulul din prima repriză am ținut aproape de oi și am avut penalty-ul din ultimul minut. Bulgarul a schimbat în 4 fundasi în a 2a repriză și se vedea iarăși găurile din meciul cu Farul. Eu cred că nu a greșit Petev cu tactica din prima repriză, doar că intrând cu 0-1 la cabină trebuia o schimbare pt repriza a 2a.Din păcate materialul este slab și uzat iar cei noi veniți nu s-au adaptat încă și va mai dura.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de U » 29 Ian 2024, 18:31

Revin și eu cu o postare după mult timp,o să apară și cei care o să-mi aducă aminte că nu am văzut cu ochi buni aceasta echipă,așa e am fost printre cei care au vociferat dar asta nu îmi interzice a avea o opinie.
Toți dau in mămăligii acum dar e deja al patrulea antrenor sezonul asta și al n-lea in existența echipei,cei mai longevivi au fost nea Gigi Multescu și Mângâia,dar nimeni din conducerea actuala și din foștii oficiali nu văd că majoritatea jucătorilor sunt aceiași. Hai sa rupem pisica in doua și să fie făcută curățenie temeinică cu bisturiul. Ivan mereu nemulțumit,ia niste bani pe el și la revedere, tot respectul ptr Mateiu dar e cam gata nu prea ne mai poate ajuta,in locul lui Silva găsim un copil din aia de la U19 care au fost campioni, Elvir nu o sa mai ajungă niciodată la ceea ce a fost atât din cauza accidentărilor cât și din cauza vieții din afara gazonului. Lui Markovic i-aș mai da o șansă datorita varstei, Baiaram mai mult nu cred că poate,Vladoiu eventual rezerva finlandezului, Campanu și Căpățână mi-aș lua la revedere și de la ei.
O alta chestie pe care nu am inteles-o la oficialii clubului, chiar din tara nu am putut găsi niciun jucător tânăr bun in condițiile in care Sandoi a fost selecționer la u21 și Mogoșanu la u18 plus Geolgău la federație la sectorul juvenil? Chiar așa delăsători suntem? Sper ca jocul din următoarele etape sa progreseze și în vara sa se ia deciziile corecte și sănătoase.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fanucrv » 29 Ian 2024, 18:37

Bun , rau cum o fi Petev trebuie tinut pana la sfârșitul campionatului si sa nu o luam acum iar de la capăt .Ca sa ieșim odata de pe radarul presei si sa ne focusam doar pe jocuri altfel suntem ca mititeii , producem doar cancan si zero performante.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de R.E.N. » 29 Ian 2024, 18:40

dorumihnea2 scrie:
29 Ian 2024, 18:10
Sunt păreri pro și contra , de fapt mai mult contra în mass media românească referitor la cele 2 module de joc , cel din prima și cel din a doua. Cu modulul din prima repriză am ținut aproape de oi și am avut penalty-ul din ultimul minut. Bulgarul a schimbat în 4 fundasi în a 2a repriză și se vedea iarăși găurile din meciul cu Farul. Eu cred că nu a greșit Petev cu tactica din prima repriză, doar că intrând cu 0-1 la cabină trebuia o schimbare pt repriza a 2a.Din păcate materialul este slab și uzat iar cei noi veniți nu s-au adaptat încă și va mai dura.
Exact asa vad si eu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de U » 29 Ian 2024, 18:45

dorumihnea2 scrie:
29 Ian 2024, 18:10
Sunt păreri pro și contra , de fapt mai mult contra în mass media românească referitor la cele 2 module de joc , cel din prima și cel din a doua. Cu modulul din prima repriză am ținut aproape de oi și am avut penalty-ul din ultimul minut. Bulgarul a schimbat în 4 fundasi în a 2a repriză și se vedea iarăși găurile din meciul cu Farul. Eu cred că nu a greșit Petev cu tactica din prima repriză, doar că intrând cu 0-1 la cabină trebuia o schimbare pt repriza a 2a.Din păcate materialul este slab și uzat iar cei noi veniți nu s-au adaptat încă și va mai dura.
Zi și mie un fundaș central cu viteza de la noi și care sunt mijlocașii eficienți care ajuta și apărarea?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 29 Ian 2024, 18:48

U scrie:
29 Ian 2024, 18:31
Revin și eu cu o postare după mult timp,o să apară și cei care o să-mi aducă aminte că nu am văzut cu ochi buni aceasta echipă,așa e am fost printre cei care au vociferat dar asta nu îmi interzice a avea o opinie.
Toți dau in mămăligii acum dar e deja al patrulea antrenor sezonul asta și al n-lea in existența echipei,cei mai longevivi au fost nea Gigi Multescu și Mângâia,dar nimeni din conducerea actuala și din foștii oficiali nu văd că majoritatea jucătorilor sunt aceiași. Hai sa rupem pisica in doua și să fie făcută curățenie temeinică cu bisturiul. Ivan mereu nemulțumit,ia niste bani pe el și la revedere, tot respectul ptr Mateiu dar e cam gata nu prea ne mai poate ajuta,in locul lui Silva găsim un copil din aia de la U19 care au fost campioni, Elvir nu o sa mai ajungă niciodată la ceea ce a fost atât din cauza accidentărilor cât și din cauza vieții din afara gazonului. Lui Markovic i-aș mai da o șansă datorita varstei, Baiaram mai mult nu cred că poate,Vladoiu eventual rezerva finlandezului, Campanu și Căpățână mi-aș lua la revedere și de la ei.
O alta chestie pe care nu am inteles-o la oficialii clubului, chiar din tara nu am putut găsi niciun jucător tânăr bun in condițiile in care Sandoi a fost selecționer la u21 și Mogoșanu la u18 plus Geolgău la federație la sectorul juvenil? Chiar așa delăsători suntem? Sper ca jocul din următoarele etape sa progreseze și în vara sa se ia deciziile corecte și sănătoase.
apld apld asta vroiam si eu sa scriu.Cati antrenoeri s,au perindat la echipa asta in ultimi 2-3 ani nici 1 nu a fost bun,dar balerinele din teren sunt aceleasi.Acum este momentul sa inceapa recontructia,oricum sezonu este pierdut,ne.a mai ramas cupa,dar cu balerinele astea slabe sanse sa o castigam.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Paul » 29 Ian 2024, 18:51

U scrie:
29 Ian 2024, 18:45
dorumihnea2 scrie:
29 Ian 2024, 18:10
Sunt păreri pro și contra , de fapt mai mult contra în mass media românească referitor la cele 2 module de joc , cel din prima și cel din a doua. Cu modulul din prima repriză am ținut aproape de oi și am avut penalty-ul din ultimul minut. Bulgarul a schimbat în 4 fundasi în a 2a repriză și se vedea iarăși găurile din meciul cu Farul. Eu cred că nu a greșit Petev cu tactica din prima repriză, doar că intrând cu 0-1 la cabină trebuia o schimbare pt repriza a 2a.Din păcate materialul este slab și uzat iar cei noi veniți nu s-au adaptat încă și va mai dura.
Zi și mie un fundaș central cu viteza de la noi și care sunt mijlocașii eficienți care ajuta și apărarea?
Screciu ar fi singurul, care insa nu e/nu a fost disponibil. Si eu zic la fel, aparatorii, care da, ar fi de proeferat sa aiba si un pic de viteza, sunt oricum expusi fara aportul unor inchizatori care sa impiedice contra-atacurile si sa rupa jocul pozitional. O fi ceva bun in sensul asta Anzor.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 29 Ian 2024, 18:54

U scrie:
29 Ian 2024, 18:31
Revin și eu cu o postare după mult timp,o să apară și cei care o să-mi aducă aminte că nu am văzut cu ochi buni aceasta echipă,așa e am fost printre cei care au vociferat dar asta nu îmi interzice a avea o opinie.
Toți dau in mămăligii acum dar e deja al patrulea antrenor sezonul asta și al n-lea in existența echipei,cei mai longevivi au fost nea Gigi Multescu și Mângâia,dar nimeni din conducerea actuala și din foștii oficiali nu văd că majoritatea jucătorilor sunt aceiași. Hai sa rupem pisica in doua și să fie făcută curățenie temeinică cu bisturiul. Ivan mereu nemulțumit,ia niste bani pe el și la revedere, tot respectul ptr Mateiu dar e cam gata nu prea ne mai poate ajuta,in locul lui Silva găsim un copil din aia de la U19 care au fost campioni, Elvir nu o sa mai ajungă niciodată la ceea ce a fost atât din cauza accidentărilor cât și din cauza vieții din afara gazonului. Lui Markovic i-aș mai da o șansă datorita varstei, Baiaram mai mult nu cred că poate,Vladoiu eventual rezerva finlandezului, Campanu și Căpățână mi-aș lua la revedere și de la ei.
O alta chestie pe care nu am inteles-o la oficialii clubului, chiar din tara nu am putut găsi niciun jucător tânăr bun in condițiile in care Sandoi a fost selecționer la u21 și Mogoșanu la u18 plus Geolgău la federație la sectorul juvenil? Chiar așa delăsători suntem? Sper ca jocul din următoarele etape sa progreseze și în vara sa se ia deciziile corecte și sănătoase.
Corect. o:

Scrie răspuns