Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat

1. Victorie lejera incepem sa fim pe drumul cel bun
8
62%
2. Egal jucam bine dar avem ghinion ca in meciul cu Iasi
4
31%
3. Infrangere, dezastru, revenim de unde am plecat dupa meciul cu fcsb
1
8%
 
Total votes: 13

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de marius_vl » 11 Feb 2024, 17:52

robertc scrie:
11 Feb 2024, 17:04
Paul scrie:
11 Feb 2024, 16:34
Problema e ca multi va comportati ca niste clienti pretentiosi si nemultumiti, nu va puneti deloc in pielea alora care incearca pe banii lor sa faca o echipa competitiva.
Dupa care nemultumirea nu e la modul ca va pare rau, ci ca radeti de cat de prosti si incompetenti sunt cei din club, in frunte cu Rotaru. Sau daca nu, ca nu vor de fapt sa faca ceva, ce sa mai, daca nu priceputi sunt mincinosi si manipulatori.
Si asa cum foarte bine a zis fabius, daca ar fi sa spuneti concret ce altceva ar trebui facut, vere, asta nu mai treaba mea.
Eu cred ca toata lumea a spus ce ar trebui facut,scapat de Mateiu,Danciu,Kolic....mutat Bancu mai in fata,adus atacant,facut Mitrita sa paseze,etc.

Ce vrei sa spuna lumea mai mult? Eu cred ca trebuie sa fim constienti ca nu am reusit sa luam campionatul cand wcsb era praf,iar Crapid nu exista.Acum eu nu vad luminita,o sa fim mereu echipa de locul 3-4,buna pe marketing si lux pt jucatori.

Daca tu si fabius vedeti un viitor mai bun,ma bucur.

Uita-te si in tribune,trendul e negativ,galeria e tot mai mica.
bravo, Robert, ai pus punctul pe i

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fanatic16 » 11 Feb 2024, 17:54

Tremuratul pentru playoff e consecință punctelor pierdute cu papura în primul rand, dar și al lipsei transferurilor în vara plus ghinionul ca am rămas cu un singur fundaș central în lot multe meciuri. Întâi din cauza lui papura noi cu Voluntari, U Cluj, Petrolul, Rapid și fcu am scos fabulosul număr de 3p din 5 meciuri când încă aveam lotul valid. Problemele de lot în defensiva s-au acutizat odată cu ruperea lui Badelj și a lui Screciu, ca Zajkov parca din septembrie era accidentat.
Ori lui Petev nu îi pot pune în cârcă povara lui Papi, cu fcsb și farul am pierdut și cu Reghecampf totuși dacă e sa facem comparații.
Vina lui Petev nu o pun nici la organizarea defensiva deficitara în meciurile cu Hermannstadt, Iași, UTA, deoarece noi am jucat cu tataie Silva și crețu reprofilat din lipsă de fundași. Acum ca avem Maldonado luat liber plus Badelj și Zajkov reveniți după n luni pe bara este normal sa mai fie și gafe după luni bune fără meciuri în picioare.
Ce vreau sa concluzionez e ca noi tremuram acum pt playoff pt ca în vara nu am făcut transferuri unde aveam nevoie și pentru ca Reghecampf ne a lăsat cu ochii în soare și papura s-a bucurat de un mandat mult prea lung față de cât ar avea în mod normal un "interimar". Ce e încurajator pt mine e stilul de joc ofensiv. Defensiva se va regla și ea pana la urma, nu știu câtă vina are Petev ca Vladoiu e depășit cum e iar Bancu se apara ca la u15... Căpățînă ca fundaș stânga a fost ireproșabil cu sepsi.
Lui Petev îi pot imputa totuși schimbările total defazate în anumite meciuri, dar esența mesajului meu cred ca o înțelegeți.
Și Reghecampf când a avut 7 meciuri la rand fără victorie cu gafe în apărare de luam 2-3 pe meci s-a bucurat de susținerea noastră, corect ar fi ca și Petev sa aibă aceeași susținere.
Noi uitam anti jocul cu Neagoe și papura uneori, când toți jucau de capul lor.
Acum ca a revenit și Ndong sper ca Petev sa aibă cwaie sa îl pună pe Bancu la mijloc iar Ivan sa facă tușa mult și bine.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 11 Feb 2024, 18:06

@Robertc, de Mateiu si Koljic o sa scape clubul cand o sa li se termine contractul, pana atunci nu prea se poate. De ce i-a fost prelungit contractul lui Mateiu ? Pentru ca Rotaru a fost asa cum trebuie si a ascultat de antrenor, ca ala e profesionistul, in cazul lui Mateiu, a ascultat de Lazslo Balint si i-a prelungit contractul. Acum lumea il injura pe Rotaru, nu pe Balint. La Koljic presupun ca a fost speranta ca nu a uitat fotbalul si o sa joace ce a mai jucat. Danciu este U21 si apoi nu cred ca va mai ramane la echipa mare. La Bancu lucrurile sunt clare, toti antrenorii de la club si de la nationala l-au folosit fundas. Si eu il vad pe Bancu de la mijloc in sus, dar ma intreb, ba, toti antrenorii aia sunt prosti ?
Reconstructia asta a inceput tocmai pentru faptul ca Rotaru a vazut ca lucrurile nu mai pot merge ca pana acum, dar voi vreti rezultate imediate si asta nu se poate. Nu poti aduce 10 jucatori in pauza de iarna si sa-i si integrezi in echipa.

@Prazake, chiar crezi ca daca scazi salariile o sa creasca nivelul jocului ? Chiar crezi ca la salarii mai mici o sa faci transferuri mai bune ?
Cu Silviu Bogdan nu stiu ce vrei sa zici.
Nu avem underi, dar in grupele de copii si juniori se bag bani multi si se obtin rezultate. Nici eu nu-mi explic de ce nu ies jucatori de valoare de acolo, dar imi este clar ca vina nu e la Rotaru. Otelita la meciul cu noi a fost cel mai slab de pe teren, in rest nu prea l-am urmarit.
In afara de Farul care probabil ne ia fata acum, toate echipele din fata noastra au bugete mai mari ca al nostru sau comparabil cu al nostru. FCSB, CFR au bugete mai mari, cred ca si Rapid, dar hai sa zicem comparabil. Farul are buget mai mic, dar va las pe voi sa puneti de ce avantaje beneficiaza Farul/

Spre deosebire de voi, eu sunt gata sa recunosc cand nu am dreptate, dar pana acum nu ati avut niciun argument serios.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 18:09

Ok, bine, scuze, nu e ca nu a spus nimeni nimic din ce crede ca ar trebui facut, multi ati spus, e adevarat, dar sunt si multi care doar sunt nemultumiti si fac misto.
Eu din ce vad clubul reactioneaza in general, nu insista in prostie, si de multe ori se ajunge sa se faca ce se sugereaza si de aici. Dar si atunci, tot nu e bine, ca nu fac imediat ce vedem noi in primele 20 de minute ale unui meci. Nu e ca le tin partea, dar ma pun in locul lor, nu pot sa semneze azi 5 contracte ca trebuie oameni buni in lot, si maine sa le rezilieze cu despagubiri ca nu ne mai place noua. Atat. Si ca nu ai avea de ce sa dai inca pe cineva afara pana nu ai pe altcineva pe pozitia aia mai bun. Macar cu asta putem fi de acord? Ca eu asta "combat", si asta mi se pare ca se intampla si dauneaza, nu e nicio mizerie, ce naiba ne tot banuim unii pe alti de nush ce interese sau alte prostii.
Mai pe scurt nu inteleg de ce hartza asta ca si cum va sunt inselate asteptarile, mi se pare ca e o atitudine care nu ajuta la nimic. Si daca dai o solutie gen: e praf Maldonado, gata, am zis, si o sa repet in continuu, si uite ca nu ma asculta nimeni, pe bune, credeti ca ar trebui luata in seama? Deci nu ca nu s-au sugerat solutii in general, dar se cer chestii cam imposibil de facut si probabil cu urmari proaste, si financiar si in toate felurile.
Eu zic ca aducerea lui Balint si plecare pe seshtache a lui Reghe ne-au lovit destul de rau. Nu mai zic de Papura, o considera o consecinta.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 11 Feb 2024, 18:10

https://www.gsp.ro/international/campio ... 30092.html

Si astia sunt ciobani ca la T2? Oamenii au dreptul intr-o lume libera sa-si manifeste nemultumirea asa cum considera. Nu sunt angajatii clubului, nu sunt ultrasi, sunt oameni normali care vor mai mult de la echipa pe care o iubesc de o viata intreaga. Nimeni nu are dreptul sa-i condamne sau sa-i judece!
Asta apropo de filozofiile unora de pe-aici ca, vezi doamne, daca ai un dovleac pe umeri care semnalizeaza ca jucatorii tai sunt praf, nu ai voie sa-i admonestezi, ca cica nu iubesti echipa.
Eu sustin contrariul! Daca taci ca o mamaliga si ascunzi gunoiul sub pres, atunci nu-ti iubesti si nu-ti ajuti echipa! Eu nu-l iubeam pe Baiaram sau pe Koljic sau pe Mitrita sau pe oricine cand m-a dus tata in carca la 5 ani la meci. Eu iubeam Universitatea Craiova! Unii dintre voi confunda grav lucrurile.
Stiu, exemplele de jucatori sunt anacronice, dar ideea trebuie inteleasa.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de lory69 » 11 Feb 2024, 18:24

Exemplul cel mai elocvent este Sorin Cartu.A stat ani in sir in cadrul clubului,inclusiv ca presedinte...s-a complacut in oaza de liniste de acolo.Parea ca totul este numai miere, dar cum a plecat,parca ar vrea sa zica ca mierea nu era dulce...ci sarata! Auzi ce zice,ca el de ani buni a vazut ca jucatorii nu dau totul pe teren,adica sunt neprofesionisti! Pai si atunci cand ii lauda,avea pe cineva cu pistolul la spate?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 18:54

Leonard Albert scrie:
11 Feb 2024, 18:10
https://www.gsp.ro/international/campio ... 30092.html

Si astia sunt ciobani ca la T2? Oamenii au dreptul intr-o lume libera sa-si manifeste nemultumirea asa cum considera. Nu sunt angajatii clubului, nu sunt ultrasi, sunt oameni normali care vor mai mult de la echipa pe care o iubesc de o viata intreaga. Nimeni nu are dreptul sa-i condamne sau sa-i judece!
Asta apropo de filozofiile unora de pe-aici ca, vezi doamne, daca ai un dovleac pe umeri care semnalizeaza ca jucatorii tai sunt praf, nu ai voie sa-i admonestezi, ca cica nu iubesti echipa.
Eu sustin contrariul! Daca taci ca o mamaliga si ascunzi gunoiul sub pres, atunci nu-ti iubesti si nu-ti ajuti echipa! Eu nu-l iubeam pe Baiaram sau pe Koljic sau pe Mitrita sau pe oricine cand m-a dus tata in carca la 5 ani la meci. Eu iubeam Universitatea Craiova! Unii dintre voi confunda grav lucrurile.
Stiu, exemplele de jucatori sunt anacronice, dar ideea trebuie inteleasa.
Libertatea de manifestare exista fara discutie, se manifesta din plin, dar asta nu inseamna ca rezultatele sunt cele mai bune, indiferent de cum se manifesta fiecare.
De ex, in 90 cu libertatea de atunci lumea l-a votat pe Iliescu, 85%. O fi fost bine? Nu stim.
Nici eu nu as sustine ceea ce sustin, si anume ca in loc sa facem ca noi mai bine am face ca Rapid, care isi sustin neconditionat echipa, daca nu as vedea ca la ei functioneaza.
Ti se pare ca la noi functioneaza aceasta raceala a publicului pe baza lipsei de rezultate? Avem cum sa stim ce s-ar intampla daca am face ca Rapid? Nu, nu avem, ca nu facem.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 11 Feb 2024, 19:33

Nu mai da exemplul asta cu Iliescu in 90! Niciodata! Oamenii erau lipsiti de cea mai elementara informatie. Erau scosi din bezna si pestera si mintiti rapid in ultimul hal. Acum nu mai e cazul. Nu exista comparatie intre parintii nostri din '90 si noi din '024! Ei au toate scuzele din lume. Noi nu.
Last edited by Leonard Albert on 11 Feb 2024, 19:48, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 19:42

Voiam sa spun ca libertatea de manifestare nu duce neaparat la rezultatele pe care fiecare si le doreste, chiar daca rezultatele ar fi aceleasi, nu trebuie sa se refere la un context absolut identic, ci la faptul ca poti sa crezi cu tot sufletul tau ca faci bine ce faci si de fapt sa faci rau.
Nu are legatura cu transparenta si veridicitatea informatiilor existente, ci cu convingerea fiecaruia, in cazul nostru, ca cel mai bine este sa se manifeste intr-un anume fel si astfel sa ajute echipa.
In fine, o dam in filozofii si poate ca nu e cazul.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 11 Feb 2024, 19:58

Aici nu e nici-o filozofie. Nu poti lua campionatul cu Popescu, Silva, Vladoiu, Mateiu, Baiaram, Ivan, Danciu, Cimpanu, Koljic. Cel putin la forma pe care o au de luni de zile. Si nu am zis nimic de Lazar, Capatana si Houri ca arata un pic de crestere in joc. Dar asta nu e echipa de Europa. Nici de Conference, ce sa mai vorbim bazaconii gen campioni si Ch.L.
E o amarata de realitate, nimic mai mult. Pe gramada de bani bagata in buzunarele lor eu zic ca se poate ceva mai de calitate. Si spun asta de vreo doi ani.
Evident, sunt un taran de T2, un vesnic nemultumit, unul care da la temelie echipei si care e un hater. Ma rog, "multi vede, putini cunoaste".
Si nu inseamna ca iubesc Stiinta mai putin daca pur si simplu constat de foarte mult timp ca o mare parte din jucatori nu sunt la nivelul sau valoarea dorita de noi toti.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fanatic16 » 11 Feb 2024, 20:03

Paul, susținerea aia necondiționată gen rapid trebuie sa vina de la o peluza puternica, iar noi niciodată nu am avut mai mult de 20 30 la suta din ce înseamnă fenomenul ultras din oraș alături de echipa noastră, punctul maxim al peluzei a fost prin 2018 19,ori noi nu numai ca am regresat mult față de 2019, dar acel procent a continuat sa scadă, fiind divizat constant (scandalul cu ponsiona, interdicții în draci de la jandarmeria mititelu, etc).
În schimb la Rapid e 95 la suta din suflarea lor ultras , nu ca la noi unde în 2013 ultrașii s-au scindat în 3 bucăți, unii cu noi, unii cu booveanul și unii rămași în afara fenomenului inclusiv în prezent. Ce avem acum e o gluma de peluza, cu tot respectul pentru cei care merg acolo meci de meci, însă critica îi privește pe greii galeriei, care nu au făcut nimic sa atragă cât mai mulți oameni în peluza.
E foarte greu sa mobilizezi tribuna 2 când tu ca peluza abia te auzi.
Un alt aspect care a tras mult în jos atmosfera pe stadion e închiderea peluzei sud, în 2019 erau minim o mie și ceva care veneau și acolo, chiar dacă simpli suporteri, nu galerie sau ceva, dar erau acolo. Ori cu o peluza mare goala da urat, și pentru noi, și pentru jucători.
În concluzie, nu putem avea pretenții de la suporterul de rand de la t2 sa vina mereu în număr mare dacă peluza arata dezolant.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Prazake » 11 Feb 2024, 20:16

Nu mă refeream că trebuie să fie salarii mici. Ci salarii de bază la un anumit nivel.
Faci salariu + bonusuri. Joci că lumea?? Ai prima de primu' 11, prima de gol, prima în funcție de indicii de performanta, prima de victorie... Poti sa faci contracte (mai ales la noi, unde sunt bani) in așa fel în care clubul sa te plătească în funcție de jocu' prestat și locul din clasament. Nu vrei sa vii că tu ești șmecher și bun și vrei salariu de bază mare? N-avem nevoie de mentalitatea asta!! Du-te la FCSB!! Mi se pare că selectezi și oamenii cu foame de performanta, ajuți la schimbarea mentalității in club (aici cred că suntem toți de acord că trebuie o schimbare) și posibil să crești intensitatea și la antrenamente, că sa iei bonusurile (tragi sa fii titular, nu că Hanca sau Vână)... Pe lângă centrul de copii și juniori (mă bucur că și-a recunoscut greșeala mea Miai), mi se pare că salariile in funcție de performanta ar rezolva multe din problemele noastre... Chiar și la rezilieri ar fi mai ușor... La ce sa iei 15000 de coco in timp ce tu freci banca sau nu ești nici măcar în lot?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 11 Feb 2024, 20:27

Leonard Albert scrie:
11 Feb 2024, 19:33
Nu mai da exemplul asta cu Iliescu in 90! Niciodata! Oamenii erau lipsiti de cea mai elementara informatie. Erau scosi din bezna si pestera si mintiti rapid in ultimul hal. Acum nu mai e cazul. Nu exista comparatie intre parintii nostrii din '90 si noi din '024! Ei au toate scuzele din lume. Noi nu.
Crezi ca acum nu mai este cazul ?
Noi, cei care am fost mintiti in anii 90, parintii tinerilor din 024, vedem mult mai clar cum se minte acum si sincer iti spun ca nu stiu cand se mintea mai mult. Sigur, acum se minte un pic mai profesionist. In anii 80 nu avem accesul la informatii de acum, dar spre deosebire de tinerii din ziua de azi cam orice mediocru din vremea aia avea minim 50 de romane din literatura universala citite.

Despre dreptul oamenilor de a huidui, de a injura, de protesta in orice mod, din punctul meu de vedere ar trebui prevazut in Constitutie.
Pe o arena sportiva nu-mi dau seama la ce ajuta sa-ti injuri jucatorii echipei favorite. Daca jucatorul e prost, nu-l destepti injurandu-l de ma-sa, daca e puturos, nu-l faci sa alerge mai mult ca nu mai poate si tot asa.
Am fost la sute de meciuri de fotbal, handbal, baschet sau volei, dar nu-mi aduc aminte sa-mi fi injurat jucatorii favoriti. Am mai strigat la antrenor sa-l schimbe pe unul sau pe altul ca nu mai poate sau ca joaca prost, dar sa-i injur pe ai mei, niciodata. Am fost dezamagit de zeci de ori, dar nu am plecat niciodata pana la fluierul final.Nu am fluierat jucatorul care paseaza inapoi pentru ca ori nu are cui sa paseze in fata, ori nu vede ca e slab si degeaba il fluier ca atata poate. Am huiduit, injurat si fluierat, impreuna cu tot stadionul, adversarii pentru a pune presiune si de multe ori a avut efect.
Pana la urma orice actiune a unui om trebuie sa aiba un scop care sa duca la ceva mai bun. Cand iti injuri proprii jucatori care este scopul constructiv.
Fiecare se comporta pe stadion conform valorilor pe care le-a dobandit. E cea mai soft exprimare pe care o am acum.
Eu ma asteptam ca suporterii de pe forum sa aiba putina rabdare in perioada asta de reconstructie, dar vad ca nici pentru asta nu mai este loc.
Evident ca fiecare are dreptul sa-si bata joc de orice incercare clubului de a schimba lucrurile in bine .

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 11 Feb 2024, 20:29

Prazake scrie:
11 Feb 2024, 20:16
Nu mă refeream că trebuie să fie salarii mici. Ci salarii de bază la un anumit nivel.
Faci salariu + bonusuri. Joci că lumea?? Ai prima de primu' 11, prima de gol, prima în funcție de indicii de performanta, prima de victorie... Poti sa faci contracte (mai ales la noi, unde sunt bani) in așa fel în care clubul sa te plătească în funcție de jocu' prestat și locul din clasament. Nu vrei sa vii că tu ești șmecher și bun și vrei salariu de bază mare? N-avem nevoie de mentalitatea asta!! Du-te la FCSB!! Mi se pare că selectezi și oamenii cu foame de performanta, ajuți la schimbarea mentalității in club (aici cred că suntem toți de acord că trebuie o schimbare) și posibil să crești intensitatea și la antrenamente, că sa iei bonusurile (tragi sa fii titular, nu că Hanca sau Vână)... Pe lângă centrul de copii și juniori (mă bucur că și-a recunoscut greșeala mea Miai), mi se pare că salariile in funcție de performanta ar rezolva multe din problemele noastre... Chiar și la rezilieri ar fi mai ușor... La ce sa iei 15000 de coco in timp ce tu freci banca sau nu ești nici măcar în lot?
Aici ai perfecta dreptate. Asa este.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 20:31

Prazake scrie:
11 Feb 2024, 20:16
Nu mă refeream că trebuie să fie salarii mici. Ci salarii de bază la un anumit nivel.
Faci salariu + bonusuri. Joci că lumea?? Ai prima de primu' 11, prima de gol, prima în funcție de indicii de performanta, prima de victorie... Poti sa faci contracte (mai ales la noi, unde sunt bani) in așa fel în care clubul sa te plătească în funcție de jocu' prestat și locul din clasament. Nu vrei sa vii că tu ești șmecher și bun și vrei salariu de bază mare? N-avem nevoie de mentalitatea asta!! Du-te la FCSB!! Mi se pare că selectezi și oamenii cu foame de performanta, ajuți la schimbarea mentalității in club (aici cred că suntem toți de acord că trebuie o schimbare) și posibil să crești intensitatea și la antrenamente, că sa iei bonusurile (tragi sa fii titular, nu că Hanca sau Vână)... Pe lângă centrul de copii și juniori (mă bucur că și-a recunoscut greșeala mea Miai), mi se pare că salariile in funcție de performanta ar rezolva multe din problemele noastre... Chiar și la rezilieri ar fi mai ușor... La ce sa iei 15000 de coco in timp ce tu freci banca sau nu ești nici măcar în lot?
Asta e ceva concret care si mie mi se pare ca ar creea premise mai bune de performanta. Eu as plusa si cu ceva gen la un eventual transfer primeste chiar si jucatorul un procent, dupa o anumita perioada si nu mai putin de o anumite suma de transfer. Numai ca asta, daca nu e deja in contract, degeaba e o idee buna pentru contractele existente, nu se poate injecta in ele. Eu cred ca a bagat ceva de genul asta.

Scrie răspuns