Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat

1. Victorie lejera incepem sa fim pe drumul cel bun
8
62%
2. Egal jucam bine dar avem ghinion ca in meciul cu Iasi
4
31%
3. Infrangere, dezastru, revenim de unde am plecat dupa meciul cu fcsb
1
8%
 
Total votes: 13

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Prazake » 11 Feb 2024, 12:59

Maldonado e piesa!! Piesa. Anzor nici n-a jucat la alibi, de când a intrat. Anzor tăia pasele înspre Mateiu și fundașii laterali. Mă bucur că v-a luat ochii cu asemenea delicii tehnice. Nu sunt transferuri nereușite că până acum nu ne-a arătat nea Miai că nu știe să facă transferuri. Efectiv noi nu știm ce e ăla transfer nereușit. N-am văzut așa ceva la Craiova.

Underi sa n-aducem, că n-avem nevoie. Bine că ne-a scăpat Rapid de Pop, alta petarda. Momentan, pentru la anul, noi nu mai avem U21 care sa fi jucat meciuri în Liga 1. LoT eChIlIbRaT!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 13:13

Ar trebui sa ii fie rusine lui nea Miai, supara oamenii care tin cu echipa. Sa speram ca nu ii iese nimic si ca vine si isi cere scuze, atunci o sa fie bine, si abia atunci putem incepe ceva. Adica eu unul nu m-as lasa mintit si inselat, foarte bine ca suntem vigilenti.
Eu efectiv nu inteleg de ce nu ii ia la cumparat de jucatori pe cativa de pe forum si sunt foarte multi oameni care se pricep si la T2, si tot asa intransigenti, nu ar avea cum sa dea gres daca ar face asa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 11 Feb 2024, 13:27

Prazake scrie:
11 Feb 2024, 12:59
Maldonado e piesa!! Piesa. Anzor nici n-a jucat la alibi, de când a intrat. Anzor tăia pasele înspre Mateiu și fundașii laterali. Mă bucur că v-a luat ochii cu asemenea delicii tehnice. Nu sunt transferuri nereușite că până acum nu ne-a arătat nea Miai că nu știe să facă transferuri. Efectiv noi nu știm ce e ăla transfer nereușit. N-am văzut așa ceva la Craiova.

Underi sa n-aducem, că n-avem nevoie. Bine că ne-a scăpat Rapid de Pop, alta petarda. Momentan, pentru la anul, noi nu mai avem U21 care sa fi jucat meciuri în Liga 1. LoT eChIlIbRaT!!
Ai uitat de Soiri.
Pe Rares Pop l-am vazut etapa trecuta si daca-l vedeai si tu nu parea ironie ce ai scris.
Cred ca bancu ala cu calul dus la targ, a fost de fapt un caz real si s-a petrecut in Craiova.
Exista o placere in a critica absolut tot ce se face la club . Ma bucur ca exista oameni care isi dau seama, chiar inainte de a se face un transfer, ca acesta este nereusit. Bravo!
Argumentul ca au mai fost si alte transferuri nereusite la noi si in aceste conditii, obligatoriu si astea de acum sunt nereusite ma lasa cuvinte. Ce sa mai zic ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 14:05

Si cum ar fi sa nu se duca Pop la Rapid, ci sa il luam noi - conform acestui articol, se pare ca aia de la UTA fac un fel de licitatie cu Rapid i cine mai stie cu cine
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... op-2814925
In cazul asta, daca nu va juca extraordinar la noi din prima acest Rares Pop, eu cred ca stim deja cine e vinovatul. Si nu e nea Mihai, decat poate pentru ca s-a speriat de reactia suporterilor. Si ca sa continui in stilul manelist jurnalistic, Rotaru a zis doar 5 cuvinte: "Ok il vom lua noi" - dar ar trebui sa dati click pe articol ca sa aflati cele numai 5 cuvinte.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de JustME » 11 Feb 2024, 14:08

Fan Alb - Albastru scrie:
11 Feb 2024, 11:49
Trebuie sa avem răbdare băieți,echipa se afla in reconstrucție.Petev va ramane la echipă cel puțin 1an ,nimeni nu se va atinge de el,așa a convenit acționariatul.Iar din vara jucătorii cu ștate vechi in echipa se va renunța la ei.
problema e ca lumea nu are rabdare, vrea ca totul sa se intample ieri. si totul sa se intample cum vor ei nu doar cand vor ei.

lumea e suparata ca a cheltuit 100 de lei la meci, vrea luna de pe cer pentru banii astia. dar Rotaru ce o vrea cand a investit aproximativ 1 milion de euro in transferuri in iarna asta, credeti ca lui i-a picat bine egalul asta? reconstructie? cine are rabdare pt asa ceva?

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 625
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 11 Feb 2024, 14:32

JustME scrie:
11 Feb 2024, 14:08
Fan Alb - Albastru scrie:
11 Feb 2024, 11:49
Trebuie sa avem răbdare băieți,echipa se afla in reconstrucție.Petev va ramane la echipă cel puțin 1an ,nimeni nu se va atinge de el,așa a convenit acționariatul.Iar din vara jucătorii cu ștate vechi in echipa se va renunța la ei.
problema e ca lumea nu are rabdare, vrea ca totul sa se intample ieri. si totul sa se intample cum vor ei nu doar cand vor ei.

lumea e suparata ca a cheltuit 100 de lei la meci, vrea luna de pe cer pentru banii astia. dar Rotaru ce o vrea cand a investit aproximativ 1 milion de euro in transferuri in iarna asta, credeti ca lui i-a picat bine egalul asta? reconstructie? cine are rabdare pt asa ceva?
O reconstrucție nu se face bătând din palme,mai ales că se vor schimba liniile din mers.Sa nu uitam Goardiola când a venit la City,daca nu mă înșel după 3 ani a luat primul trofeu.Omu și-a construit lotu, a adus ce la echipă jucătorii de care a crezut el că are nevoie.Asa și la noi ,Petev trebuie lasat în pace să reconstruiască lotu.Acesta reconstrucție se va întinde și la vară,o reconstrucție nu o faci in 2-3 luni.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 11 Feb 2024, 14:59

Interesant este ca daca ii intrebi pe cei nemultumiti cam ce ar trebui facut, la modul concret, ca sa mearga treaba bine, primesti raspusuri care starnesc rasul. Am spus, "la modul concret", pentru ca ultimul raspuns la intrebarea asta a fost ceva de tipul " nu e treaba mea, eu vreau sa castigam si atat".
Cred ce este de bun simt ca atunci cand critici ceva, sa vii si cu o solutie, nu doar sa faci atmosfera.
Eu cred ca o solutie castigatoare este ca toti nemultumitii sa stranga bani si sa cumpere un atacant caruia sa-i plateasca salariu si apoi noi astia care nu comentam negativ sa ne spunem parerea. Evident ca glumesc, dar e timpul sa fim mai ponderati in aspiratii si mai rationali. Sunt curios daca cei atat de exigenti cu altii sunt la fel si cu ei. Tare ma tem ca nu e chiar asa. Tipul asta de nemultumire continua arata multa frustrare care nu are legatura sportul. Cei care au facut sport stiu ce inseamna fair paly, bucuria competitiei si faptul ca tu concurezi cu tine sau cu altii care au si ei dreptul sa se gandeasca la victorie.
Imi pare sa spun, dar suporterii craioveni nu sunt la inaltime prin comportamentul din stadion si uneori devin o povara. In anii 80 la scorul 2-2 in min.70, toata lumea incuraja echipa. Va asigur ca si atunci se faceau greseli, erau jucatori carora nu le placea sa alerge (Cartu) si si etc

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Prazake » 11 Feb 2024, 15:13

fabius_2014 scrie:
11 Feb 2024, 13:27
Prazake scrie:
11 Feb 2024, 12:59
Maldonado e piesa!! Piesa. Anzor nici n-a jucat la alibi, de când a intrat. Anzor tăia pasele înspre Mateiu și fundașii laterali. Mă bucur că v-a luat ochii cu asemenea delicii tehnice. Nu sunt transferuri nereușite că până acum nu ne-a arătat nea Miai că nu știe să facă transferuri. Efectiv noi nu știm ce e ăla transfer nereușit. N-am văzut așa ceva la Craiova.

Underi sa n-aducem, că n-avem nevoie. Bine că ne-a scăpat Rapid de Pop, alta petarda. Momentan, pentru la anul, noi nu mai avem U21 care sa fi jucat meciuri în Liga 1. LoT eChIlIbRaT!!
Ai uitat de Soiri.
Pe Rares Pop l-am vazut etapa trecuta si daca-l vedeai si tu nu parea ironie ce ai scris.
Cred ca bancu ala cu calul dus la targ, a fost de fapt un caz real si s-a petrecut in Craiova.
Exista o placere in a critica absolut tot ce se face la club . Ma bucur ca exista oameni care isi dau seama, chiar inainte de a se face un transfer, ca acesta este nereusit. Bravo!
Argumentul ca au mai fost si alte transferuri nereusite la noi si in aceste conditii, obligatoriu si astea de acum sunt nereusite ma lasa cuvinte. Ce sa mai zic ?
Deci pe Rares Pop l-ai vazut etapa trecuta si i-ai pus stampila. La Maldonado, dupa ce a facut praf primele 2 meciuri si a avut ezitari in al 3-lea, nu se stie inca. Fara sa ai ceva argumente, doar pe baza de feeling. Dupa, deja o dai in altele cu "unii stiu inainte de transfer" si nu mai are rost sa discutam pe subiectu' asta.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fanatic16 » 11 Feb 2024, 15:34

Eu zic ca disensiunea dintre cei care acordam credit și timp reconstrucției și cei care sunt nemulțumiți de situație este numai cauza faptului ca nu suntem calificați matematic în playoff.
Odată ce vom avea playofful asigurat și vom continua sa jucam ca în prima repriza cu U Cluj mai ales, cu determinarea arătată cu Sepsi, lumea ușor ușor nu va mai critica și va avea mai multa încredere în reconstrucție și în Petev. Eu zic sa lăsăm timpul sa vorbească și sa avem răbdare.
Anul ăsta un playoff unde sa jucam spectaculos și sa luam în extremis locul 3 dar mai ales cupa cred ca ar diminua 80 la suta din răceala creata între mare parte din suporteri și echipa.
Forza Știința!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 16:34

Problema e ca multi va comportati ca niste clienti pretentiosi si nemultumiti, nu va puneti deloc in pielea alora care incearca pe banii lor sa faca o echipa competitiva.
Dupa care nemultumirea nu e la modul ca va pare rau, ci ca radeti de cat de prosti si incompetenti sunt cei din club, in frunte cu Rotaru. Sau daca nu, ca nu vor de fapt sa faca ceva, ce sa mai, daca nu priceputi sunt mincinosi si manipulatori.
Si asa cum foarte bine a zis fabius, daca ar fi sa spuneti concret ce altceva ar trebui facut, vere, asta nu mai treaba mea.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 11 Feb 2024, 16:47

Indiferent de situatie, am un singur lucru de spus: "Forzza Petev!" La vara sa dai drumul la pisici si ma declar multumit.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2024, 17:01

Eu as formula-o "Forza Petev", pana la vara transforma cat mai multe pisici in ogari de vanatoare, daca se poate, si la vara da drumul la pisicile care nu reusesc sa se transforme! Iar Silviu Bogdan sa aduca niste ogari de-ai tineri, de preferat care raman U21 cam 4 ani de-acum inainte.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de robertc » 11 Feb 2024, 17:04

Paul scrie:
11 Feb 2024, 16:34
Problema e ca multi va comportati ca niste clienti pretentiosi si nemultumiti, nu va puneti deloc in pielea alora care incearca pe banii lor sa faca o echipa competitiva.
Dupa care nemultumirea nu e la modul ca va pare rau, ci ca radeti de cat de prosti si incompetenti sunt cei din club, in frunte cu Rotaru. Sau daca nu, ca nu vor de fapt sa faca ceva, ce sa mai, daca nu priceputi sunt mincinosi si manipulatori.
Si asa cum foarte bine a zis fabius, daca ar fi sa spuneti concret ce altceva ar trebui facut, vere, asta nu mai treaba mea.
Eu cred ca toata lumea a spus ce ar trebui facut,scapat de Mateiu,Danciu,Kolic....mutat Bancu mai in fata,adus atacant,facut Mitrita sa paseze,etc.

Ce vrei sa spuna lumea mai mult? Eu cred ca trebuie sa fim constienti ca nu am reusit sa luam campionatul cand wcsb era praf,iar Crapid nu exista.Acum eu nu vad luminita,o sa fim mereu echipa de locul 3-4,buna pe marketing si lux pt jucatori.

Daca tu si fabius vedeti un viitor mai bun,ma bucur.

Uita-te si in tribune,trendul e negativ,galeria e tot mai mica.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 11 Feb 2024, 17:06

@Prazake, Tocmai aici e diferenta, eu nu pun stampila, asa repede. Pe Rares Pop il urmaresc de mult timp si l-am vazut facand meciuri bune, asa cum l-am vazut si pe Isfan, la Pitesti, facand meciuri bune si apoi la noi a fost dezastru. Inteleg din ce am citit, ca Rapid a achitat 700000 de euro pe Pop si UTA si-a pastrat 20% dintr-un viitor transfer. Daca Pop facea un meci la noi, asa cum a fost cel din etapa trecuta, imediat nea Miai era pus la zid si jignit de toti nemultumitii. Exista posibilitatea ca Pop sa devina un jucator bun, dar eu indemn la prudenta.
-Maldonado a facut un prim meci slab, celelalte doua nu mi s-au parut asa slabe, dar e bine ca ai observat si tu ca e in progres. Nu stiu sigur daca e un transfer reusit, dar sunt sigur ca e devreme sa ne pronuntam. Eu sper ca Maldonado sa joace din ce in ce mai bine si cand spun asta ma bazez nu pe feeling ci pe faptul ca are calitati si ca fiecare meci facut la noi a fost mai bun decat precedentul.
La Anzor lucrurile sunt si mai clare si orcine a facut fotbal, a vazut ca este fotbalist.
Nu este obligatoriu ca un jucator bun sa se adapteze la orice echipa pentru ca in joc sunt multe variable si de aceea spun sa avem rabdare inainte de a critica sau lauda.

@fanatik16, indiferent ce se intampla, cum jucam, pe ce loc terminam, nemultumitii de meserie vor ramane nemultumiti. Este modul lor de a trai.Uita-te pe FB si o sa constati ca am dreptate. Analizeaza prestatia lui Capatana din ultimele doua meciuri si apoi vezi care au fost cei mai criticati jucatori in acele meciuri. Oamenii nu au nicio treaba cu fotbalul, ei trebuie sa se elbereze de frustrari si o fac pe cine au ei necaz, pe Capatana, pe Rotaru, pe Ivan sau Baiaram. Free poate sa-i invete sa scape de frustrari intr-un mod placut si nu pe stadion...in timpul meciului.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Prazake » 11 Feb 2024, 17:12

Paul scrie:
11 Feb 2024, 16:34
Problema e ca multi va comportati ca niste clienti pretentiosi si nemultumiti, nu va puneti deloc in pielea alora care incearca pe banii lor sa faca o echipa competitiva.
Dupa care nemultumirea nu e la modul ca va pare rau, ci ca radeti de cat de prosti si incompetenti sunt cei din club, in frunte cu Rotaru. Sau daca nu, ca nu vor de fapt sa faca ceva, ce sa mai, daca nu priceputi sunt mincinosi si manipulatori.
Si asa cum foarte bine a zis fabius, daca ar fi sa spuneti concret ce altceva ar trebui facut, vere, asta nu mai treaba mea.
S-au tot spus lucruri concrete aici, mereu se spun. Dar voi nu le vedeți, că nu va ajuta pe voi, cu narativa voastră de cel mai bine condus club. S-a zis de salarii, s-a cârâit când a plecat Silviu Bogdan, s-a zis că nu avem underi. Îmi amintesc că zicea cineva de Oțelită, înainte să îl ia Pepsi. Si Oțelită e doar un exemplu. Mizeria asta generala cu "zi tu ce trebuie făcut" e fabuloasa. E ok, clubul e bine condus, doar că tremuram la playoff vs echipe cu bugete de 2-3 ori mai mici sau in insolventa. Știu, vina arbitrilor.

Scrie răspuns