Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat partida

Poll ended at 18 Feb 2024, 17:49

1. Batem
14
67%
2. Egal
5
24%
3. O facem de ...Florescu
2
10%
 
Total votes: 21

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 18 Feb 2024, 21:14

Mai fraților, nu am jucat nimic în prima repriza, am revenit în a doua.
Dar.......
Golul 1 din offside, fault de rosu la Mitrita, 2 penalty-uri neacordate de către central + VAR.
Nu este admisibil asa ceva.
Pai pentru ce avem VAR?
Sa te cheme acolo când sunt faze grele pe care, poate, nu le-ai observat în dinamica fazei și vei vedea la reluări.
Atunci despre ce mai vorbim?
Am fost casapiti în seara asta de către arbitraj.
Poate ca au ceva cu noi, dar trebuie sa ne strigam nedreptatea, altfel și în alte meciuri va fi la fel.
Unde este Cartu acum, de ce nu îl suna nimeni sa spună ce s-a întâmplat? Toată lumea a văzut ca ne-au măcelărit.
Trebuie sa vina clubul cu un comunicat, chiar în seara asta.
Nu se poate.
Este inadmisibil ce s-a întâmplat în seara asta la Botoșani.
Ne-au furat cu arbitrii!!!!!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Feb 2024, 21:20

In fiecare etapă ne fură arbitrii de asta nu câștigăm.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 18 Feb 2024, 21:30

Sunt doua lucruri separate, chiar trei, fiecare adevarate: jucam prost, ne fura cu arbitrii, iar Petev face primul 11 si schimbarile intr-un mod pe care nimeni nu il poate intelege.
De ce am luat 5 jucatori noi, de ce l-am luat pe Ndong, daca niciunul nu e titular? De ce nu sunt titulari? De ce luam astfel de goluri de gaga, ca practic nu poti sa spui ca ne-a facut BT sah mat, au dat doua goluri pe prostia noatra. Cu tot cu offside, nu avem cum sa luam aceste goluri cu un minim de atentie, deci cum e posibil? Cum am luat gol in sec 15 cu U Cluj?
Ce are Mitrita de are nervii astia, si pana la urma si Bancu, de ce atata tensiune?

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 18 Feb 2024, 21:37

Fu bine, ca se putea si mai rău. Aceiași vechi actori- jucători, aceleași așteptări minime de la ei. Vom scăpa, Doamne-ajuta, de balast.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 21:37

dorumihnea2 scrie:
18 Feb 2024, 21:20
In fiecare etapă ne fură arbitrii de asta nu câștigăm.
Nu avem voie sa discutam despre arbitrii ?
Toti am vazut ca nu am jucat bine in prima repriza, ca Petev a luat niste decizii gresite, dar in meciul asta ne-au rupt si arbitrii. La primul gol a fost offside si de acolo s-a cam rupt totul. Pana la primul gol echipa jucase bine. Nu spun ca din cauza arbitrilor pierdem, dar cand suntem furati ca-n codru trebuie sa o spunem.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Feb 2024, 21:45

fabius_2014 scrie:
18 Feb 2024, 21:37
dorumihnea2 scrie:
18 Feb 2024, 21:20
In fiecare etapă ne fură arbitrii de asta nu câștigăm.
Nu avem voie sa discutam despre arbitrii ?
Toti am vazut ca nu am jucat bine in prima repriza, ca Petev a luat niste decizii gresite, dar in meciul asta ne-au rupt si arbitrii. La primul gol a fost offside si de acolo s-a cam rupt totul. Pana la primul gol echipa jucase bine. Nu spun ca din cauza arbitrilor pierdem, dar cand suntem furati ca-n codru trebuie sa o spunem.
La un meci cu Botoșani mi-ar fi rușine să spun că ne-au furat arbitrii.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 21:47

Arbitrii ne fura, ne-au furat si ne vor fura mereu. Nu avem oameni cu greutate in club care sa protesteze. De ce nu avem? Nu stiu. Noi asteptam sa ne apere Pruneea sau Lacatusu... huaaaa Slugadam...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 18 Feb 2024, 21:48

fabius_2014 scrie:
18 Feb 2024, 21:37
dorumihnea2 scrie:
18 Feb 2024, 21:20
In fiecare etapă ne fură arbitrii de asta nu câștigăm.
Nu avem voie sa discutam despre arbitrii ?
Toti am vazut ca nu am jucat bine in prima repriza, ca Petev a luat niste decizii gresite, dar in meciul asta ne-au rupt si arbitrii. La primul gol a fost offside si de acolo s-a cam rupt totul. Pana la primul gol echipa jucase bine. Nu spun ca din cauza arbitrilor pierdem, dar cand suntem furati ca-n codru trebuie sa o spunem.
Este adevarat, si ar trebui sa zica cineva ceva de la club, dar dupa parerea mea asta e ultima dintre cele 4 probleme mari cu care ne confruntam si nu gasim explicatii pentru primele 3, care sunt mult mai grave cred:
1. De ce am transferat atatia jucatori si nu joaca niciunul titular - de ex nu inteleg de ce nu joaca deloc Soyri si Ndong, bine, de Ndong stiu de ce, ca e Bancu, dar de ce jucam cu Capatana, Mateiu si ocazoinal Vladoiu cand ii ai pe-astia noi?
2. De ce luam astfel de goluri de prosti?
3. De ce sunt nervi si discutii la echipa, fie intre ei, fie cu suporterii?
4. Ne fura arbitrii, de ce nu protestam?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 21:54

De ce nu joaca jucatorii noi? Pai se vede la antrenamente durerea in... nu putem detalia. Poate vedem noi gresit printre 2 randuri de garduri si facem acuzatii aiurea.

Acum il testam pe francezul ala, W. Benazuz.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 21:59

dorumihnea2 scrie:
18 Feb 2024, 21:45
fabius_2014 scrie:
18 Feb 2024, 21:37
dorumihnea2 scrie:
18 Feb 2024, 21:20
In fiecare etapă ne fură arbitrii de asta nu câștigăm.
Nu avem voie sa discutam despre arbitrii ?
Toti am vazut ca nu am jucat bine in prima repriza, ca Petev a luat niste decizii gresite, dar in meciul asta ne-au rupt si arbitrii. La primul gol a fost offside si de acolo s-a cam rupt totul. Pana la primul gol echipa jucase bine. Nu spun ca din cauza arbitrilor pierdem, dar cand suntem furati ca-n codru trebuie sa o spunem.
La un meci cu Botoșani mi-ar fi rușine să spun că ne-au furat arbitrii.
Serios ?
In ultimii ani nu prea am batut la Botosani . CFR Cluj si-a luat-o de la Botosani cand moldovenii nu jucau ce joaca acum. In 2024 Botosani a jucat cu totul altceva decat in prima parte a campionatului.
Sa nu-ti mai fie rusine pentru ca atunci cand un arbitru vrea sa influienteze un meci, o face fara probleme.
Eu cred ca trebuie sa vedem si ce a fost bun intr-un meci si ce a fost rau si ce se poate face ca sa fie mai bine. Nu e corect sa spui doar ce e rau sau sa spui doar ce e bine, trebuie spus tot.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Feb 2024, 22:01

Dacă Petev era în club și acum 3 sau 4 ani știa că e un deja vu ca defensiva noastră alcătuită din Lazar sau Popescu , Zajcov, Screciu , Bancu sau Căpățână gafează meci de meci și că echipa adversă cu toate că are 3 ocazii marchează 2 meciuri. Rotaru a înțeles lucrul ăsta și i-au adus jucători noi la Petev, ceea ce nu a făcut cu alți antrenori....de aceea noi care am văzut tot ce se întâmplă în ultimii ani la echipă suntem dezamăgiți și ne dorim i schimbare și nu mai vrem să vedem jucători care sunt plătiți d bine pt liga 1 dar strângem din [cenzurat] pt un loc 3 sau 4.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Feb 2024, 22:04

Voi vazurati ce hal de penalty-uri se dădură la dinamo otelul? Pai la noi se dădeau 3 dacă erau arbitri de la meciul asta.
Îmi e scârbă sincer, nu trebuie sa ignoram japca, indiferent cât de multe gafe face apărarea.
Faza cu arbitrajul îmi sporește teoria ca dinamo și botosani se vor salva de la retrogradare cu arbitri și sprijin politic, mai ales în cazul Botoșani iftime fiind președinte PNL Botoșani din umbra deja. Carne de tun va fi clar Iași și cu puțin noroc booveniul, pentru ca vor avea de ales între Pandele și mititelu, iar pandele e mai puternic :))

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 22:08

Nimeni nu-si explica de ce au fost transferati 5 jucatori, alesi de antrenor, daca nu joaca decat unul. Am spus este inexplicabil ce se intampla si sunt curios ce zice Petev despre miscarile astea. Au fost cheltuiti bani pe transferuri ca sa ce ?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 22:09

fanatic16 scrie:
18 Feb 2024, 22:04
Voi vazurati ce hal de penalty-uri se dădură la dinamo otelul? Pai la noi se dădeau 3 dacă erau arbitri de la meciul asta.
Îmi e scârbă sincer, nu trebuie sa ignoram japca, indiferent cât de multe gafe face apărarea.
Faza cu arbitrajul îmi sporește teoria ca dinamo și botosani se vor salva de la retrogradare cu arbitri și sprijin politic, mai ales în cazul Botoșani iftime fiind președinte PNL Botoșani din umbra deja. Carne de tun va fi clar Iași și cu puțin noroc booveniul, pentru ca vor avea de ales între Pandele și mititelu, iar pandele e mai puternic :))
A doua e Voluntari.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 22:11

fabius_2014 scrie:Nimeni nu-si explica de ce au fost transferati 5 jucatori, alesi de antrenor, daca nu joaca decat unul. Am spus este inexplicabil ce se intampla si sunt curios ce zice Petev despre miscarile astea. Au fost cheltuiti bani pe transferuri ca sa ce ?
Esti sigur ca toti au fost alesi de Petev? Eu stiu ca doar unul a fost cerut de el.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns