Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum va arăta tabela la finalul meciului?

Victorie zdrobitoare, marchează Koljic/Markovic
8
30%
Victorie zdrobitoare, marchează alții
2
7%
Victorie muncită, marchează în primul rand Crețu
4
15%
Victorie chinuită, niciun farmec în a privi
9
33%
Egal
1
4%
Înfrângere
3
11%
 
Total votes: 27

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1664
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de R.E.N. » 27 Feb 2024, 12:12

In istoria noastra, ne-am obisnuit ca lumea sa ne muste de ccur, dar acum e olimpiada. Cu fostele glorii care in 30+ ani de antrenorat si management au zero reusite. Cu purtatori de cuvant cu figuri de la trist la odios, vivi rachita, porumboiu, dragomir si mai nou FALUB scoase din fosa septica de coprofilii din presa de la bucuresti ca sa emita niste pareri despre Craiova. Nimic nu merge bine, dar pe vremea lui papura si neagoe totul era lapte si miere, sub inaltul directorat al lui nea Sorin. Imi pare rau s-o spun, dar poate daca nea Sorin reusea macar sa se apropie de nivelul lui Daniel Niculae, am fi fost mult mai bine acum.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 12:43

Cred ca Universitatea a stricat niste ape politice la meciurile cu Botosani si Voluntari. Nu am vazut atata ura reversata pe noi niciodata. Ne ataca strainii, ne ataca ai nostri, e urat .

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 12:45

Cred ca Universitatea a stricat niste ape politice la meciurile cu Botosani si Voluntari. Nu am vazut atata ura reversata pe noi niciodata. Ne ataca strainii, ne ataca ai nostri, ne ataca presa toata in conditiile in care ne-au furat ca-n codru si nici jocul nostru nu merge. O mizerie .

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3588
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 27 Feb 2024, 13:43

Fiecare are motivele lui in aceasta campanie, tin totusi sa remarc faptul ca realizatorul de la Prima a spus ca nu numai ca al doilea penalty nu se putea da, ci nici primul nu era de dat, si merita spus ca a facut asa ceva, de obicei discutau toti daca era de rosu sau doar galben la Bancu in faza la care eu nici fault nu as fi dat, aia care s-a lasat cu galben la Bancu.
Daca a ajuns Falub sa ne explice cum trebuie noi sa ne unim cu Mititelu ca sa nu mai fie doar 6000 de oameni pe stadion, inseamna ca am ajuns intr-un punct critic. Eu in locul lui Rotaru as angaja om care sa fie mereu pe pozitii in legatura cu identitatea si cu demascarea martirului de carton chel, si in acelasi timp pe arbitraje, sa explice, sa combata, sa ceara explicatii, sa fie peste tot. Asta nu inseamna ca nu avem probleme la echipa cu jocul, e cam jale, si de aai trebuie sa se ocupe, dar nene, gata, e foarte iritant, insuportabil, sa vina toti limbricii astia sa ne judece si sa ne explice noua cum sta treaba.
Vivi Rachita auzi! Asta parca nici la Petrolul nu mai are intrare de imbarligator ce este. Sunt curios ce pozitie va avea inainte si dupa meciul de joi - unde sper sa le dam 3-0 sa ii saturam, ete asa din senin de unde nici noi nu credeam. 3 goluri Kolijc sau Ivan sau orice ar bulversa sleahta asta de cacanari care ne musca de [cenzurat] non stop.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2172
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fanatic16 » 27 Feb 2024, 14:03

Bai frate dar cacatii de au zis ca suntem doar 6 mii unde erau când mititelu a avut nici 3 mii cu CFR? Bai presa pwlii sunteți retardați, când era stadionul gol cu cfr la mititelu ați tăcut mâlc ftvvng de sclavi.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1664
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de R.E.N. » 27 Feb 2024, 15:00

La categoria caccati sa-l treci si pe Staicu, ca cica ati fost 3,000 aseara, ca sa-i iasa seria de eseuri pe tema Rotaru e noul mititelu, distruge echipa inlaturand legendele, suporterii pleaca etc.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 15:02

Mititelu a avut 650 de suporteri, raportati la un meci din campionatul asta, daca nu ma insel chiar cu Petrolul la Craiova, asa ca 6000 la noi sunt giugiuc.
@Paul sustin tot ce ai spus si consider si eu strict necesar sa fie angajat un gurist din Bucuresti, care sa fie nonstop pe sticla si sa ne apere interesele. Am vazut ca se autopropune Prunea care e asa si asa.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Stefan.. » 28 Feb 2024, 07:55

https://cvlpress.ro/27.02.2024/pavel-ba ... ultumirii/
Pe samurai l- as intelege un pic mai nuantat. Unii jucatori
ai Stiintei pleacă la alte echipe si joaca bine pentru ca la noi îi lucrează bisericuta. Nistor a plecat, lui Kurtic nu i s au dat sanse, urmeaza Anzor. Adică fix cei care acoperă postul cel mai descoperit. Ndong, poate cel mai bun fundaș stânga din campionat, nu mai primește nici măcar minute de teama de a nu fi vizibil. Bonus: am scăpat de diavol și samuraiul ni- propune iar președinte. Data viitoare revine cu nostalgia Neagoe. Sincer, pe oamenii astia nu-i interesează soarta echipei, ci sa-si promoveze în posturi călduțe neamurile și apropiații. Sictir!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3588
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 28 Feb 2024, 08:09

R.E.N. scrie:
27 Feb 2024, 15:00
La categoria caccati sa-l treci si pe Staicu, ca cica ati fost 3,000 aseara, ca sa-i iasa seria de eseuri pe tema Rotaru e noul mititelu, distruge echipa inlaturand legendele, suporterii pleaca etc.
Eu unul l-am trecut de mult pe Staicu la categoria dusmani, pentru ca el nu critica, el batjocoreste, si pentru mine cine face asa ceva, din pozitia de ziarist sportiv, mai ales local, este doar un maimutoi inconstient.
A doua zi dupa ce ar da Rotaru cu basca de pamant, ar vinde la bucata ca Netoiu tot ce e in club, ca doar nu o fi nebun sa piarda 20 milioane, sa stati linistiti ca se ocupa Staicu de finantare, le promite vouchere de la CL si Prosport si ca nu ii mai critica vreo 2 saptamani, in perioada de evaluare.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 28 Feb 2024, 09:05

Paul scrie:
28 Feb 2024, 08:09
R.E.N. scrie:
27 Feb 2024, 15:00
La categoria caccati sa-l treci si pe Staicu, ca cica ati fost 3,000 aseara, ca sa-i iasa seria de eseuri pe tema Rotaru e noul mititelu, distruge echipa inlaturand legendele, suporterii pleaca etc.
Eu unul l-am trecut de mult pe Staicu la categoria dusmani, pentru ca el nu critica, el batjocoreste, si pentru mine cine face asa ceva, din pozitia de ziarist sportiv, mai ales local, este doar un maimutoi inconstient.
A doua zi dupa ce ar da Rotaru cu basca de pamant, ar vinde la bucata ca Netoiu tot ce e in club, ca doar nu o fi nebun sa piarda 20 milioane, sa stati linistiti ca se ocupa Staicu de finantare, le promite vouchere de la CL si Prosport si ca nu ii mai critica vreo 2 saptamani, in perioada de evaluare.
Probabil ca Staicu apara interesele unui anumit grup din Craiova, format in jurul lui Pavel Badea.
" Samuraiul" cu educatie olteneasca insista pentru inscaunarea lui Cartu ca presedinte, pentru Neagoe antrenor si in general doreste ca principalul criteriu de promovare in club sa fie ADN-ul oltenesc si apropierea de anumiti oameni din club.
Rotaru a renuntat la Cartu si Craioveanu in momentul in care nu a mai suportat lipsa de implicare a acestora in problemele clubului si rezultatele extrem de slabe in raport cu fisa postului. Craioveanu care trebuia sa se ocupe de imaginea clubului, era 95% din timp in Spania si apara interesele clubului doar cand era solicitat telefonic de cate un post de televiziune, dar si atunci avea mare grija sa nu intre in conflict cu oricine. Cartu a reprezentat clubul asa cum s-a vazut, rezultatele fiind nemultumitoare in timpul in care a fost presedinte. As zice ca nea Sorin este mult mai vizibil acum decat in perioada in care era presedinte. Comparati-l pe Cartu cu Balaj, MM sau Dani Coman si o sa vedeti ca, din nefericire, desi este un personaj mult mai cunoscut in fotbal, activitatea lui, vizibila, este mult mai slaba.
Despre Neagoe nu e cazul sa mai spunem nimic, ultimele rezultate de la FC Arges spun totul despre competenta lui. Papura este de cativa ani buni la echipa a doua, nu are rezultate, nu promoveaza nimic la prima echipa. As spune ca Papura este capat de drum pentru juniorii nostri. La Papura vinovat este, insa Rotaru care-l tine in spate, nu-mi dau seama de ce .
Am o intrebare, stie cineva care a fost numarul de suporteri de ieri de la meciul cailor. Nu am gasit nicaieri aceasta informatie desi in mod normal GSP si Digi furnizeaza asta de informatii ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2995
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Geronimo » 28 Feb 2024, 11:09

Kurtic nu a avut sanse sa impresioneze!!! Raportat la salariu a aratat putin, foarte putin. Dar rupe la Sudtirol, a dat si gol, deocamdata fara meci intreg. In campionatul nostru, cel mai bun fundas stanga e unul care nu joaca. Are sanse sa arate in meciul urmator. Totusi e mai bun decat Benga-imprumutat la Ceahlaul. Si pe Vata sa-l plangem, ca s-au lamurit cei de la U. Cluj, acum impresioneaza la celebra Aktobe. Oare chiar au dat aia bani pe el? Sau l-au cedat cei de la Cluj sa scape de salariul sau?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1664
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de R.E.N. » 28 Feb 2024, 11:19

M-am mai uitat o data la rezumat. Bai, ce inseamna sa reusesti sa dai o centrare unde trebuie, acolo la marginea careului de 6m, cu un pic de viteza. Avem o gramada de jucatori inalti cu lovitura de cap buna - Baiaram Markovic Koljic Cretu Screciu Maldonado Zajkov. Blesa. Poate golurile astea doua dau trezirea sa antrenam ca lumea fazele fixe, sa avem macar doi baieti care sa nimereasca 70% din centrari.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2995
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Geronimo » 28 Feb 2024, 11:28

Pe youtube, golurile date de Blesa sunt in urma unor centrari date in careu, in forta. E genul Atanas mai mobil. Nu am gasit un gol dat din afara careului, poate nu sunt filmari sau nu am avut eu suficienta rabdare sa caut.

Si loviturile libere sunt tratate superficial. Adica ne intrecem care da cat mai sus de poarta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns