Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

A lega sau a nu lega două victorii la rând

- legăm! Și jucăm consistent
2
12%
- legăm chinuit, dar legăm
8
47%
- nu legăm, scoatem un punct amărât și beteag
4
24%
- mâncăm bătaie
3
18%
 
Total votes: 17

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Feb 2024, 14:15

Îmi voi forța norocul și fac al doilea topic la rând, că am văzut că e nevoie de mine să simțim gustul victoriei pe teren propriu anu ăsta :laughing:
Nici nu mă mai strofoc să ghicesc formula de start, dar eu îi vreau cel puțin pe Maldonado, Houri, Mitriță, Baiaram și Screciu în teren.
Meciul va fi dificil, p*lii pardon lupii galbeni joacă pe un gazon prost, iar suporterii sunt vocali, mai ales că e un soi de derby al provinciei. Nici echipa nu e chiar jalnică, dar mi se pare ca au mulți jucători lenți.
Avem o revanșă de luat, dupa umilitorul 1-3 încasat în octombrie pe Oblemenco.
Mizez pe o victorie la un gol diferență.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 27 Feb 2024, 14:35

Meci de lupta pe tapsanul din ploiesti, am asa o ura viscerala pe ăștia după cum urla suporterii lor ca noi suntem clona și cum fac bannere în care îndemnau boovenii sa revină la fcu când își suspendasera activitatea. Încă un motiv de ura e antifotbalul acestei echipe și epavele de jucători care intra la rupere, ticu i-a rupt piciorul unui tânăr de la Sibiu, epava de papp l-a scos din circuit pe Rareș ispas de la Iași si exemplele pot continua.
Antrenorul lor e limitat rău, mie mi se pare extraordinar cum petrolul care între meciul cu noi din tur și victoria cu dinamo din ianuarie NU a câștigat niciun meci încă are șanse la playoff.
Mwie petrolul, mwie marian copilu, mwie peluza latină galbejita cu bani de la consiliul local și pomana lui copilu.
Popescu-Căpățînă, Screciu, Maldonado, Vladoiu-Mateiu, Crețu - Mitrita, Houri, Baiaram - Markovic

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 15:08

La cum ne fac arbitrii eu cred ca un egal cu Petrolul e ok. Pe mine acum ma intereseaza doar sa vad un progres in joc. Ca sa fiu sincer, am considerat ca avem nevoie maxima de 3 puncte cu Voluntari, dar cel mai mult mi-as fi dorit sa vad progres in joc si nu a fost. Eu o sa pun un egal. L-as titulariza pe Maldonado, daca Badelj e accidentat. As incepe cu Popescu, Ndong in stanga, Screciu, Maldonado (Badelj) , Capatana, Cret, Anzor, Mitrita, Houri, Baiaram, Koljic. Stie cineva ce este cu Lazar ?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 27 Feb 2024, 15:12

Lazar e out.. fractura la mana.Ii mai avem pe Popescu si Goga.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Feb 2024, 16:39

fabius_2014 scrie:
27 Feb 2024, 15:08
La cum ne fac arbitrii eu cred ca un egal cu Petrolul e ok. Pe mine acum ma intereseaza doar sa vad un progres in joc. Ca sa fiu sincer, am considerat ca avem nevoie maxima de 3 puncte cu Voluntari, dar cel mai mult mi-as fi dorit sa vad progres in joc si nu a fost. Eu o sa pun un egal. L-as titulariza pe Maldonado, daca Badelj e accidentat. As incepe cu Popescu, Ndong in stanga, Screciu, Maldonado (Badelj) , Capatana, Cret, Anzor, Mitrita, Houri, Baiaram, Koljic. Stie cineva ce este cu Lazar ?
Știi care ar fi culmea culmilor? Pe stânga să joace,, polivalentul,, Căpățână...și atunci doi fundași ceruți insistent de suporteri săi Soiri și Ndong să fie a treia variantă....asta chiar ar fi bătaie de joc

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 27 Feb 2024, 16:47

Va fi meci greu(daah) pentru ca au sanse la playoff si ne vor urca pe garduri la inceput. Se vor baza pe faptul ca suntem cam fricosi si ne-am luat-o de la orice echipa de rahat. Trebuie noi sa ii luam tare, sa nu le dam mingea, noi sa avem initiativa. Vom avea o mica scadere a fortei atacului pt ca nu mai e Bancu, de aceea ma bazez ca pe stanga in aparare nu va fi bulevard. Vreau si eu sa il vad pe Soiri si pe ceilaltii noi macar 30 min. La fel as vrea sa ii vad si pe cei mici daca scorul va permite.
Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 27 Feb 2024, 19:54

Eu sunt increzator pentru meciul asta. Si mai mult pentru ca nu joaca Bancu. Sper sa incepem cu Popescu - Ndong Screciu Maldonado Soiri - Anzor Cretu - Mitrita Houri Baiaram - Markovic. Chiar daca Markovic n-a facut mare lucru ieri, Koljic e om in minus. Ma bucura mult ca Baiaram da semne de revenire, cu el in forma avem alta fata in atac. Si pe faza de aparare a fost atent, in special pe finalul meciului.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 28 Feb 2024, 22:29

Pentru bucuresteni si prahoveni:hai maine la meci!!! Nu stați acasă!!
Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 28 Feb 2024, 23:15

Ne trebuie 3p sa ne calificam matematic în playoff după ce uta lua bătaie cu rapid!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 29 Feb 2024, 07:56

Practic suntem in play off inddiferent de rezultate, matematic ne mai trebuie 1 punct. Important este sa vedem un progres in joc.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Feb 2024, 09:06

Cred ca totusi ne trebuie mai mult de 1 punct, pentru ca daca azi ne bate Petrolul si vine la 4 puncte in spatele nostru, cu inca 2 meciuri de jucat, nu stam bine.
Deci teoretic ei pot sa faca 6 puncte si noi niciunul, deci ne pot depasi.
Daca batem azi suntem matematic in playoff. Si cred ca ar fi cazul sa facem asta, dupa toate rezultatele “neasteptate” pe care le-am avut.
Hai baietii, batem si ne pregatim de Rapid!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 29 Feb 2024, 09:22

Trebuie sa ne depaseasca doua echipe, nu una. Noi daca facem egal, Petrolul ramane la 6 puncte si pa, UTA si Sibiu sunt acum la 5 puncte si le trebuie doua victorii, iar cu un egal al nostru la Petrolul, nici cu doua victorii nu ne mai ajung. Procentul nostru de intra in play off fara sa mai facem niciun punct in urmatoarele 3 meciuri, este de 95%.Cred ca in aceeasi situatie e Farul Varul.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 29 Feb 2024, 10:16

Eu ma uit in sus :)( daca batem, ramanem la 6p de reaped si avem meci direct etapa viitoare. Hai cu echipa corecta azi! ucv
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Feb 2024, 10:22

Da, daca facem egal cu Petrolul, atunci da, deci punctul ala care ne trebuie nu e indiferent cand vine, ci ne trebuie acum, ca daca nu il luam acum se aplica ce spusei eu, si anume vine Petrolul la 4 puncte in spatele nostru si daca noi nu luam nimic, este si U Cluj si Petrolul care au 38 de puncte si ambele ne pot depasi chiar daca noi mai facem un punct in ultimele doua meciuri, si cu atat mai mult ne poate depasi si Farul, daca toate castiga si noi pierdem, atata vreme cat nu joaca din astea 3 intre ele. Imi e lene sa mai verific si asta, si poate gresec la calcule, cred ca daca facem 1 punct azi e gata, suntem in play off, dar trebuie sa fie azi, nu doar un punct oricand ar fi el in ultimele doua meciuri.
Bine, noi daca vrem sa fim si noi cine spunem ca suntem, nu ar trebui sa ne socotim la 1 punct din 3 meciuri, ca atunci ne ducem in play off doar ca sa nu avem grija retrogradarii.
Pe cand noi ar trebui sa tragem sa iesim peste Rapeed si sa terminam pe 3, cum zice si REN si cum ar fi minimum de obiectiv. Pe langa cupa, care vad ca abia pe 3 aprilie jucam cu Otelul.
In fine, sa batem noi azi, nu egal, ci sa batem, si suntem bine, adica avem o alta perspectiva. Macar sa nu mai luam chifle de goluri, daca s-ar putea, nu cred ca e chair asa de greu. Si sa joace si Ndong, ca de-aia e in lot.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 29 Feb 2024, 11:25

In loc de fotbal, matematica...Eu zic ca nu e ok, dar daca nu deranjeaza ne apucam si de radicali daca nu batem azi !

Scrie răspuns