Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

A lega sau a nu lega două victorii la rând

- legăm! Și jucăm consistent
2
12%
- legăm chinuit, dar legăm
8
47%
- nu legăm, scoatem un punct amărât și beteag
4
24%
- mâncăm bătaie
3
18%
 
Total votes: 17

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 29 Feb 2024, 21:30

Da. Mai bine ne concentram(mai mult Petev) sa facem o echipa cu un joc solid.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 29 Feb 2024, 21:42

Da. Iarăși suntem în rahatul ăsta de play-off românesc. Mi-e ciudă. Daca-l ratam, poate aveam speranțe să vină lângă echipă ALDE marii Ticleanu, Cămătaru, Bobiță, Cârțu, Gero și Jerry, Staicu, Mititelu, Buzarin și maestru’ Ioanițoaia. Am fi fost deja în C.L.! Bleah! Ce echipă de rahat avem! Să vină ei!
ucv ucv ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 29 Feb 2024, 21:44

:-( ma pui pe mine alaturi de "Maximi"?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 29 Feb 2024, 21:50

Și încă ceva. Mulțumesc, Bancu! Respect! Astăzi! Nu pentru că nu ai jucat astăzi, așa cum se vor găsi cunoscătorii să spună! Ci pentru că, alături de bețivanul de Mateiu, ai suportat să fii cel mai mușcat de [cenzurat] jucător al Științei. Omenirea este despre folosință.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 29 Feb 2024, 21:52

@Gero. Indiscutabil ești precum maximii enumerați.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de csm310 » 29 Feb 2024, 23:13

Asta a fost al 3-lea galben, unde va tot uitati? Are cu Sepsi in tur, cu Voluntari si azi.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 29 Feb 2024, 23:24

@Iancu,uitasem ca ai prezis la un gol diferența, încă odată ți-a ieșit. Pentru mine ramai cel mai bun la predicții! Și acum țin minte cum ma temeam sa nu prindă boovenii playofful când jucau foarte bine și ai zis ca vor lua 4 0 de la unguri, am crezut ca ești nebun dar ai avut dreptate. Ca sa nu mai zic ca atunci când atmosfera e tensionata aici tu o destinzi mereu cu pozitivitate de care am avea nevoie într-o măsură mult mai mare.
Ești cel mai smecher pentru mine!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Feb 2024, 23:44

Hai sa nu ne ambalam. Victoria de azi e 0 daca nu batem acasa crapidul. Asa ca... Stam concentrati. Tocmai de Iordanescu o da campioana pe fcsb. Hai sa fim noi astia de credem, dar moderat.
Azi Cretu mi s-a parut fff bun, Maldonado, Mitrita, MARKOOOO, Baiaram, Screciu... (a avut o ezitare, dar in rest perfect) .... De Popica nu stiu de ce ziceti ca a fost nesigur. A foat tensiune multa. Se simtea ca vor neaparat sa castige. Cu orice risc. Am tras de timp... Na... Daca erau altii ii faceam albie de porci.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Feb 2024, 23:54

Ah, inca ceva legat de suporteri: azi am foat cam 200.s-a cantat... Ok. Dar suporterii Petrolului, sincer, sunt, peste noi. Nu am pierdut niciun meci al nostru la Ploiesti. Azi s-au mobilizat... Si au facut atmosfera. In primul rand au cantat imnul lor TOTI. NU SI-AU HUIDUIT ECHIPA!! Nu a pkecat nimeni înainte de f8nal. Se apropie de crapizi ca atmosfera daca isi pun in cap. Poate invatam si noi ceva.
Si... Ma, baieti care faceti deplasarea de la Craiova:veniti doar sa beti pe drum sau sa cantati? Ca erau momente cand credeai ca au venit doar sa faca poza de final. Ca de cantat... E mult de munca
Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 01 Mar 2024, 00:04

bravo baietii, sper sa continuam descatusarea asta psihica
ucv

demult parca nu au mai fost asa reusite pe mijlocasi/atacant

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 01 Mar 2024, 07:08

Buna dimineata !
Altfel incepe ziua dupa un succes frumos.
Am observat ca boovenii mascati nu au dorit sa intre pe forum si sa se bucure alaturi de noi, ei insa fiind nelipsiti la infrangerile noastre. Poate le-a stat in gat victoria noastra sau poate sunt la Niuiorc sa-l cosilieze pe Boo cu privire la noul antrenor al magarusilor.
Buzarin, sclavul no.1, la bataie cu Daniel Vlad, al booveanului incearaca si el sa abata atentia de la dezastrul din cireada booveana si-l musca de spate pe Rotaru, dar cand nu prea ai dinti ca ti-au cazut de la bautura, muscatura seamna mai mult cu o sugere.
GSP care se joaca de-a profesorul si da note i-au apreciat pe Maldonado cu 4 si pe Ndong cu 3, dar sincer va spun mie mi s-a parut ca au jucat amandoi excelent.
Astazi o sa ma distrez cu Buzarin si Vivi Rachita la Fanatik Superliga, cand o sa-i vad spumegand de necaz si as paria ca principalul subiect o sa fie penalty-ul care s-a acordat Universitatii.
Cand vreti sa va distrati putin, va sfatuiesc sa vedeti meciurile castigate de Universitatea Craiova, cu comentariile de pe Prima, pentru ca o sa simtiti cum atunci cand dau ai nostri gol, se prabuseste lumea comentatorului.
Hai Craiova !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Mar 2024, 07:38

Buzarin e un cretin semianalfabet, care intr-o societatea normala nu ajungea mai sus decit livrator de mincare.

"După ce în recentul meci CSU Craiova-Voluntari 2-1 oltenii au fost beneficiarii a două mari erori (Bancu trebuia eliminat, iar la golul al doilea oltean mai degrabă n-a fost penalty), patronul alb-albaștrilor a spumegat față de penaltyul dat de arbitul din teren oaspeților în ultimul minut din prelungiri."

Asta scrie cretinul in gsp - cuvint cu cuvint. Trece de la mine faza cu "arbitul".
Cretinul foloseste un nume care nu exista pentru echipa asta din Craiova - asta e una la mina.
Apoi cretinul spune ca o fost o eroare faptul ca Bancu nu a primit cartonas rosu. Cretinul putea spune adevarul : "unii din fotbal apreciaza ca Bancu nu trebuia eliminat, dar eu cred ca trebuia eliminat. Si mai recunosc ca sint platit sa scriu in fituica online a lui mititelu". Parerea lui nu inseamna ca a fost o "eroare".

Apoi cretinul scrie : "la golul al doilea oltean mai degrabă n-a fost penalty". Pai golul al doilea a fost marcat de Maldonado cu capul, nu din penalty parca.
Nebunule, mare noroc ai cu jobul asta de la gsp - in mod normal n-aveai ce cauta in presa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 01 Mar 2024, 07:55

@Bobby la faza cu penalty-ul de la al doilea gol, am crezut ca-mi scapa mie ceva, ca nu-mi aduceam aminte de asa ceva, dar da, individul e un cretin betiv. Cred ca articolul a fost scris dupa ora 08,00 dimineata cand individul e deja sub influienta alcoolului.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 01 Mar 2024, 08:44

La plus Bancu, la minus Mateiu. Un rezultat care îi mai domolește poate pe samuraiul bâlbâit și pe cârtul ranchiunos, tusea și junghiul. Bravo, băieți!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 28. Petrolul Ploiești - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 01 Mar 2024, 08:48

Omul e capiat...Maldonado a dat gol cu capul din penalty....nu tu scarita, nu tu cu calcaiul. Cel mai smecher esti cand cai cu capul din penalty, ca Maldonado. :)(
Putini dintre voi stiu ca penalty-ul se poate bate si in alt fel, regulamentar. Jucatorul care bate misca mingea in lateral (pune pasa), alt coechipier vine din afara careului si poate inscrie. Ok deci asa a fost, unul de la noi i-a ridicat mingea lui Maldonado care a venit din afara carelui si a marcat cu capul. :)( Cred ca asta a vazut betivul ala de Burzarin Oparit. :)(

Scrie răspuns