Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Victoriile aduc victorii, ce urmează?

- o victorie de pus în ramă, cu un joc spectaculos
4
20%
- o victorie norocoasă, cu multe goluri de ambele părți
5
25%
- o victorie chinuită, trasă de păr precum ultimele două
6
30%
- egal
2
10%
- înfrângere
3
15%
 
Total votes: 20

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de R.E.N. » 05 Mar 2024, 10:13

fabius_2014 scrie:
05 Mar 2024, 07:43
Bobby scrie:
05 Mar 2024, 04:35
Nu e un rezultat rau cu o echipa mai buna ca noi la toate nivelele.

Doamne fereste cu intrarea lui Maldonaldo la Oaida in careu parca in min. 80. Vai de capul nostru si de cele 200k date de roty.
Pe toate site-urile de specialitate, Maldonado este apreciat cu a doua sau a treia nota din echipa noastra, fiind devansat doar de Mitrita si in cateva site-uri si de Bancu. Evolutia sa, excluzand intrarea aceea considerata de unii de penalty, a fost foarte buna. Eu cred ca este un transfer bun, reusit, asa cum este si transferul lui Anzor.
Ndong si Soiri au aratat caliitati si cand au jucat au facut-o ok. Singurii care nu m-au convins inca sunt Kozulj si Blesa.
Si mie mi-a placut Maldonado. A avut multe intrari foarte bune, in special in prima repriza cred ca ne-a scos de vreo doua ori. Stie si cand sa iasa sa stranga la mijloc, are viteza. Cred ca avem acum un cuplu de fundasi centrali foarte bun. Astept sa inceapa sa intre si Soiri. Singurul care cred ca e teapa e Blesa.

Arbitrajul aseara a fost excelent. A lasat jocul liber, n-a mai dat penaltyuri romanesti, la contacte care se inatmpla cand mingea e la portar. Chiar foarte bine!
Last edited by R.E.N. on 05 Mar 2024, 10:15, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 05 Mar 2024, 10:15

Ramanem cu problema noastra de ani de zile, mijlocasii recupereaza foarte greu mingea. Cretu a pierdut chiar si dueluri aeriene.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Paul » 05 Mar 2024, 11:11

Cat de jegos poate fi acest Craciunescu, eu cred ca el nici macar nu se uita la fazele "incriminate" impotriva noastra, stie deja ca e penalty, nu mai conteaza ce se intampla. Mie ambele asa zise penaltiuri mi se par faze normale de joc, nu cred ca trebuie ca toti fundasii sa nu bage piciorul niciodata la minge, si in ambele cazuri deja mingea era jucata, pierduta, Krasniqi se arunca in disperare ca in piscina, iar la Maldonado, ok, l-a atins, dar l-a impiedicat sa suteze, a afectat cu ceva rezultatul sutului? Eu nu inteleg ce atata filozofie la fazele astea, ei nu vad ca sunt minim cate 2 penaltiuri pe meci? Pai e normal asa ceva, orice atingere, gata, penalty? Stai frate ca dup-aia iesim in preliminariile europene, nu mai zic de grupe, si ne rup toti, ne dau cu terenul in cap si noi cu mainile pe sus dupa penalty. Sa joace fotbal acolo si sa lasa cerseala.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 05 Mar 2024, 11:15

Huuuaaa Craciunescu are alta agenda. El vrea sa demonstreze ca toti arbitrii sunt slabi, doar el e compentent. Nu accepta alte pareri si grija lui e sa nu-l supere pe Gicanu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanucrv » 05 Mar 2024, 11:24

Geronimo scrie:
05 Mar 2024, 10:15
Ramanem cu problema noastra de ani de zile, mijlocasii recupereaza foarte greu mingea. Cretu a pierdut chiar si dueluri aeriene.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Mie imi place ! Nu atat ca jucator pentru ca e destul de rudimentar, dar are atitudinea potrivita. Aseara a jucat foarte slab si asta s-a vazut din primele minute . Pe Cretu il citesti intotdeauna in primele 5 minute ce fel de seara prinde : buna sau rea.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Prazake » 05 Mar 2024, 11:43

Golul ălora e gafa lui Screciu, care nu își ia om... In rest, același joc către nicăieri, dar cu mai puține gafe în apărare. N-avem oameni să suteze de la 20 de metri iar la 1 la 1 îl avem doar pe Mitrita. L-aș pune și pe Marko daca, după ce trece de cate unu, nu s-ar duce imediat și în următorul/următorii unde pierde mingea... Arbitrajul slab... Adică lui Baiaram îi mută Albu nasul și nu se da nimic... A fost 11m și la intrarea lui Maldonado... Dar mai întâi a fost la noi... De ăla din prima repriză, o gargara ieftina...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 05 Mar 2024, 11:51

E si gresala mijlocasilor, ala a venit din linia a doua.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mar 2024, 11:55

Andrei Vochin spuse ca la golul Rapidului, a gresit Cretu care l-a pierdut din marcaj pe Hromada. Mie imi place Cretu pentru determinarea pe care o are in joc, dar e cam dezordonat si in mkomentul asta este in scadere. Oricum, eu il vad titular la noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 05 Mar 2024, 12:18

Legat de Cretu, sa o bagam pe aia, pe a noastra: altul mai bun nu avem iar altul mai slab nu ne trebuie.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Mar 2024, 12:57

pe langa ce s-a zis , as remarca ca Moldano are cea mai buna detenta cred ca din campionat si are si fizic. Daca isi pune la punct adaptarea cu jocul european, tactica si chiar si smecheriile tipic romanesti de pe teren poate fi chiar bun cu calitatile lui insa ramane de vazut , mai ales ca e imprumutat

soiri nu intelege cred ca nimeni care e faza cu el

cretu parca are prea putine reusite din pozitia aia, si complica mereu, mateiu tinut fara contract vad ca se misca insa sunt sceptic sincer ca mai face fatza pe termen lung date fiind hobyurile lui - i-am pus impreuna pt ca sunt exact pozitiile care tebuie rezolvate ca sa avem echipa buna

anzor prinde curaj, ivan nu a avut prea multe mingi si a fost izolat

jocul cam fara idei dupa atatea etape, mai vedem 12-13 meciuri si tragem concluzia finala

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de robertc » 05 Mar 2024, 13:40

BiancoAzzurro_AS. scrie:
05 Mar 2024, 12:57
pe langa ce s-a zis , as remarca ca Moldano are cea mai buna detenta cred ca din campionat si are si fizic. Daca isi pune la punct adaptarea cu jocul european, tactica si chiar si smecheriile tipic romanesti de pe teren poate fi chiar bun cu calitatile lui insa ramane de vazut , mai ales ca e imprumutat

soiri nu intelege cred ca nimeni care e faza cu el

cretu parca are prea putine reusite din pozitia aia, si complica mereu, mateiu tinut fara contract vad ca se misca insa sunt sceptic sincer ca mai face fatza pe termen lung date fiind hobyurile lui - i-am pus impreuna pt ca sunt exact pozitiile care tebuie rezolvate ca sa avem echipa buna

anzor prinde curaj, ivan nu a avut prea multe mingi si a fost izolat

jocul cam fara idei dupa atatea etape, mai vedem 12-13 meciuri si tragem concluzia finala
Eu nu inteleg ce antreneaza bulgarul asta,sincer si fiumeo ,copil,se minuna ca jucam doar mingi lungi.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 05 Mar 2024, 15:03

cred ca toti au fost de acord pe forum ca vrem un strain cu campionat in palmares, tre sa fim sinceri... plus ca din romani doar pe sumudica nu l-am incercat (care era blocat cand l-am luat pe Petev)

iar eu personal cand aveam de ales intre sumi si reghe as fi ales reghe pt ca mai fusese si mi-a placut ...acum clar nu ma asteptam sa ne faca bucata la modul asta fara macar sa plateasca clauza, ceea ce rezulta ca a fost la tupeu toata treaba

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 685
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de inima de leu » 05 Mar 2024, 15:58

Dintre romanii neincercati, toti mai buni ca bulgarul si Sumi la un loc:
1. Dan Petrescu
2. Gheorghe Hagi
3. Cosmin Olaroiu
Cu zece clase peste toti- Mircea Lucescu!
Asta daca nea Miai vrea titlul la anul. Daca nu vrea titlul si doreste o situatie caldicica asa ca anul asta, mai bine il pune antrenor pe Craioveanu.
GIcanu le vede bine, nu stiu cat e el de bun pedagog, dar fotbal stie, asta e clar, mai bine ca bulgarul de 100 de ori.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Geronimo » 05 Mar 2024, 16:37

Sa avem rabdare, vine si vremea lui Ionut Chirila. Nici Victor Naicu nu trebuie ocolit, Ovidiu Stanga, Silvian Cristescu etc. sa fim mai intimi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 29. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Mar 2024, 17:05

inima de leu scrie:
05 Mar 2024, 15:58
Dintre romanii neincercati, toti mai buni ca bulgarul si Sumi la un loc:
1. Dan Petrescu
2. Gheorghe Hagi
3. Cosmin Olaroiu
Cu zece clase peste toti- Mircea Lucescu!
Asta daca nea Miai vrea titlul la anul. Daca nu vrea titlul si doreste o situatie caldicica asa ca anul asta, mai bine il pune antrenor pe Craioveanu.
GIcanu le vede bine, nu stiu cat e el de bun pedagog, dar fotbal stie, asta e clar, mai bine ca bulgarul de 100 de ori.
Eu deocamdată văd că fcsb i-a titlul cu Carambol deci ? Cred că mai importanți sunt fotbaliștii, antrenori am tot avut și cu nume și fără nume.

Scrie răspuns